Dog.bg Форуми : Искам да си купя вълк

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам да си купя вълк

#41 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 August 2014 - 09:34 AM

irena.ign
Безполезна работа. На сила можеш да вземеш, но не и да дадеш, хеле пък акъл. За толкова години по форумите се убедих в това. В ерата на интернета да си необразован вече е недопустимо, това е личен избор. Има изобилие на статии на практици, които споделят от личен опит неуспешните напъни да се опитомят вълците и техните хибриди, но нашия автор на темата иска да е по-умен от дългогодишния опит. Не напразно въз основата на хибридизация има две породи - волфхонд саарлоос и чехословашки вълчак. Но не, ние искаме да обслужим егото си и да се изфукаме пред комшиите "вижте ме, имам вълк". Майната му на дългогодишния опит, "Аз искам" - това е положението.

Боже, слез и си прибири верисиите.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#42 Потребителят е офлайн   irena.ign Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 August 2014 - 10:08 AM

Furia_S
Безспорен факт! Ама човека иска да си купи, бе :ab_041: :ab_041: И това си е! Има си детска мечта и иска да я осъществи. Ама нека да си търси никой не го спира. Туко-виж е открил някой развъдник за чистокръвни вълци, а не хибриди, за който ние не подозираме, че съществува.........

"Акъл море, глава шамандура"

#43 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 August 2014 - 11:06 AM

Забавно ми е да следя подобни теми. Появява се някой, който искал еди-какво си, а другите започват да му обясняват колко е тъп,глупав, неадекватен и прочие.
И как за Бога, тръгнахте от вълк и стигнахте до тигрите, намесихте убития леопарда, бездомните кучета, бойните породи?

А относно вълка и хората - Вернер Фройнд, семейство Дъчър и други. Е, гледала съм ги по телевизията, ама то и вие. :db_046:

A към желаещия вълче, ето няколко вида, които можеш да си закупиш:

1.
Качена снимка

2.
Качена снимка

3.
Качена снимка

4.
Качена снимка

5.
Качена снимка


:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#44 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 22 August 2014 - 11:18 AM

Породи,приличащи на вълци,но всъщност са кръстоски
Чехословашки вълчак
сарлосово вълче куче
лупо италиано
кунминг
тамаскан

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#45 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 August 2014 - 11:24 AM

LilTed
Елементарно е, Уотсън: "Аз искам" не е достатъчна причина човек да се сдобива с живо същество. Това не е рационално, а е прищявка. И аз искам кон, и то фриз Friesian, но нямам пари да плащам на конярите за престой, да купувам качествена храна, за треньори, ездачи и т.н. за това не пускам теми "Искам фриз, откъде да купя", защото трябва да мисля с главата си, то купуването е лесно. Е, ще го купя, ще се изфукам веднъж-два пъти колко е гот да яздиш черен кон. Ама после? После ко правим? Препродаваме го, за да се отървем ли? Да замине съществото в месарския цех защото ми е омръзнала живата играчка?

Човек преди да се сдобие с животно - всяко едно животно, ако ще и риби в аквариума или папагал - трябва първо да мисли. А не да се води по прищявката "Искам, искам, детска мечта ми е".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#46 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 22 August 2014 - 12:26 PM

Не е редно да се взима диво животно за домашен любимец особено ако то е здраво и има шанс да продължи популацията на вида. Подстрекавате бракониерството. Винаги ще се намери някой(и втори и трети...) дето за шише ракия ще прерови гората и ще домъкне кучилото на вълчицата ама дали тя ще е отстреляна или другите вълци никой няма да разбере.

Какво намесихте намордници и кучета ползвани за бой, това няма връзка с дивото животно?!

Нека се грижим популацията от вълци да не намалява заради свои болни амбиции. Обичайте природата и се радвайте на дивото и натуралното, на свободата в очите на всяка дива гадинка.

#47 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 August 2014 - 12:35 PM

А, и той ще си намери див вълк да си го купи?!? Мда е,и аз така си помислих. :zz_218:
Излишна истерия от теб и Ancheto, в резултат от което 3 страници глупости.

petty, тамасканът няма нищо общо с вълка.А другите са хибриди. :md_064:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#48 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 22 August 2014 - 12:44 PM

Изобщо не драматизирам, защото не един ходи по горите и събира диви животни и птици. Знаят и гнездата и хралупите и пазара си върви. Не падам от облаците!

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 August 2014 - 01:22 PM

LilTed
Ако търси - ще намери, изобщо не се самозалъгвай че не е невъзможно. Въпроса не е там. Проблема е в главите на хората - младежа дори не знае за чий му е този вълк? За какво му е? Какво ще прави с него след като се сдобие с животното? Е, добре, ето, купил го е, и ПОСЛЕ? Научна работа ли ще прави по изследване относно поведение на вълците? Какво ще прави всъщност с това животно и за какво му е изобщо?
Не го пиша само за автора на темата, а и за другите такива нахакани ентузиасти, които не могат смислено да отговорят на елементарен въпрос :
- За какво ви е това животно?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 22 August 2014 - 03:42 PM

Чехословашки вълчак е порода куче :) Световно призната. Това,че във вашата глава са останали хибриди,не означава да заблуждавате и другите в това ;)

#51 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 August 2014 - 06:32 PM

parcheka, както кажеш, ти развъждаш и със сигурност си по-запознат от мен.
Информацията ми какво е идва от тук.
Просто единият прародител е вълк, а другият - немска овчарка, откоето следва, че е хибрид ?!? Докато при тамаскана - просто са използвани породи, приличащи на вълк.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#52 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 August 2014 - 07:32 PM

Волфхонд саарлоос и чехословашки вълчак са породи кучета, чиято селекция е изградена върху първоначална хибридизация. Те не са хибриди. Те са отделни породи. Превеждано още 2005-та година (почти преди десет години) тук: http://forum.dog.bg/...87%D0%B0%D0%BA/ и за саарлоосите тук: http://forum.dog.bg/...BE%D0%BE%D1%81/

Това не са хибриди, а отделни породи, признати от FCI. Има огромна разлика, ама кой да ти чете и да слуша. По-лесно е детински да се тропне с крак "Аз искам". Има си стандарт, има си описание на стандарта, на темперамента, на характера, има от първи ръце от развъдчици инфо. Да не си информиран в ерата на интерната е въпрос на личен избор.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#53 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 22 August 2014 - 08:59 PM

Днес бях в с Челопек , говорих с група селяни , и те казаха , че лисица от гората когато е взета малка се опитомява и се държи като куче .

Верно , не издържа на кокошки :ab_041:, но и нашето псе на село откачи и изби 12 гъски , и изяде един пудел , ма както и да е ... оправи се .
Казаха , че Балканът е пълен с вълци тип "Червена шапчица" .
Гледали са и елени които са опасни колкото и вълка , но и те стават като овце ,като изключим редки моменти когато им се скапва Уйндоуса , но се оправят .
В смисъл елените почват да се изживяват като кучета и охраняват двора , като нападат непознати хора които влизат .
Мен ме е гонил навремето такъв елен , но естествено не можа да ме хване :af_089:

Авторът на темата може да си купи вълче като поръча на ловците , когато избиват големите вълци малките остават и загиват ... ще му запазят едно ,ако е мн малко - ще се опитоми .

#54 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 22 August 2014 - 09:24 PM

Тази работа с елените е докато си обели рогата, после да не си му насреща. Ще те развява като самарско знаме, а за финал обилно и ароматно ще те препикае :ab_041:

#55 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 22 August 2014 - 09:43 PM

Стигне ли се до там теб нема да ти пука.
Ще си във вечните молни полета , където токът и 3Д телевизорите са без пари ,текат реки от жин с тоник , а жените са стройни кат сърни ,закъсали за мъже ... и глухонеми .

#56 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 22 August 2014 - 11:41 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 22 August 2014 - 01:22 PM, написа:

LilTed
Ако търси - ще намери, изобщо не се самозалъгвай че не е невъзможно. Въпроса не е там. Проблема е в главите на хората - младежа дори не знае за чий му е този вълк? За какво му е? Какво ще прави с него след като се сдобие с животното? Е, добре, ето, купил го е, и ПОСЛЕ? Научна работа ли ще прави по изследване относно поведение на вълците? Какво ще прави всъщност с това животно и за какво му е изобщо?
Не го пиша само за автора на темата, а и за другите такива нахакани ентузиасти, които не могат смислено да отговорят на елементарен въпрос :
- За какво ви е това животно?

А ти какво правиш с кучето/кучетата си?
Това и той ще прави с вълка. Ще му се радва, ще го гледа, просто защото харесва този тип животни.

А аз щом успях да си намеря тигър, то със сигурност той ако пожелае ще може да си намери вълк.
Аз само за половин час в интернет намерих човек, който продаваше тигър. Писахме си, праща ми снимки, каза ми, че ако желая може и на адрес да ида и да го видя със собствените си очи.
Така, че не е невъзможно човек да си купи диво животно, просто ти трябват малко повече пари. Въпросния тигър струваше нещо от рода на 15-20 000 лв., което за обикновения човечец е сериозна сума, но ако си някой, който не си знае парите веднага можеш да се сдобиеш с такъв.

#57 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 August 2014 - 11:58 PM

Pr07o7yp3
Нищо не правя, приятелю, защото моето куче - инвалид умря на 5-ти април тази година. Не му даваха и 8 години живот, но ние ги избутахме до 11. Бяха наистина пълноценни щастливи 11 години заедно.
И моето куче не ми бе играчка "да му се радвам". Беше много повече за мен и семейството ми.
Бяха големи мъки, препарати изписвани от чужбина, огромна борба с наследствени болежки, храна като БАРФ и сурово месо като диета - чудеса, включително съседи ми помагаха да го нося на ръце след упойка от клиника.
И като му се разболее този ваш измислен вълк на автора на темата, знаеш ли колко пари трябва да кихнеш за хронично болно животно?)))

Уж не е смешно, ама смешно е.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#58 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 August 2014 - 01:07 PM

Furia_S, вече и от вълчаци разбираш, така като гледам.
Ето,аз четох - вълчето куче (вълчака) е хибрид между сив вълк и куче (уикипедиа). parcheka, човек,развъждащ чехословашки вълчак, сподели, че това е порода и аз се съгласих. Коментарът ти беше напълно излишен. Разбирам, че вече няма какво да напишеш по темата и си търсиш занимание.
А ако трябва да сме докрай точни 4 от 5-те вида вълчака, тук не влиза тамасканът,(пак е информация от интернет) са породи с племенни книги. Но това не променя факта, че вълкът им е много по-близък прародител, отколкото е например на НОК, ротвайлер или пудел.

:re_037:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#59 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 23 August 2014 - 01:19 PM

LilTed
Човеко Божи, има си стандарт, има история на порода, всичко е написано, преведено и сервирано за желаещи да четат и да мислят - ето ви, заповядайте. А търсене под вола теле си е ваше любимо упражнение, говорим по същество, по темата, ако вие си фантазирате някакви безумни неща кой от кое разбира, чий коментар е излишен и кой какво има да каже - това характеризира най-вече вас самата, а не хората на които им закачате етикети.
Това е.

Нито вълци нито тигри нямат работа при хората в качеството си на домашни любимци, това се опитваме да обясним в тази тема. Злобеенето си го спестете, нека да остане зад кадъра, че в интернета всеки втори е ербап и не смее да каже лично в очите дори половината от личностни нападки))))

Вълк и други диви животни просто не стават за домашен любимец някой да им се "наслаждава естетически", защото последствията не са шега работа. Ако не можете да водите адекватен диалог с някой който не е съгласен с вас - проблема е ваш. Нищо лично)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#60 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 24 August 2014 - 11:31 PM

Здрвейте! Първо да кажа,че опит с Вълк нямам. Всичко което ще споделя е плод на разговори с хора които НАИСТИНА са гледали и това което инж.Хартл (създателя на нашата порода ) е описал след 30-40 год работа с тях.

Да правиш с вълка това което правиш с кучето си е леко казано смешно. Малко от малко ако сте наясно с неговото поведение няма да мислите така.
За да си го представите си помислете за най-страхливото куче което сте виждали. Това куче малко или много в дома си се държи по-прилично. Всяко ново нещо обаче го изкарва извън равновесие (нови хора,нови дрехи, играчки,резки шумове и т.н.), Така за сега говорим за вкъщи. А нека да се замислим за навън. Ако смяташ да се държиш с Вълка като с куче трябва да ходиш и на разходки с него. Лека скоба - начин за ловуване е с въже на които просто си висят червени парцали. Те избират да отидат срещу пушките но не и да минат през парцалите.
Следващата фаза е Мега страхливото куче да го комбинариме със силата на 2-3 от кварталните питбули взети заедно. За силата на захапката няма смисъл да влизам в диалог, за издръжливостта също , а за бързината на рефлексите( виждайки тази на моите) части от секундата .

До първата година може и да минава за нещо като куче,от там насетне уви всичко отива в канала. След третата година полово зрял не кастриран вълк става невъзможен за гледане. Лека по-лека от пуснат в двора , ще го сложиш на сиджир после и той ще ти се струва не сигурен и ще минеш на клетка. Нея ще я затвориш и отгоре понеже ще се изкатерва. Ще я бетонираш отдолу понеже ще я изкопае. Ще и слагаш по-ситна мрежа за да не докопа някой любопитен.... Тази картинка ще се получи накрая... От супер идеята да се разкарваш с него и да имаш приятел до себе си,ще се получи затворник с хвърляне на храна през вратата...
Много народ се е опитал преди теб. Просто приеми моят реален съвет да не си вземаш. Няма да те убеждавам понеже не си ми никакъв нито пък аз на теб.
Помисли реалистично, мечтите всеки си ги има :ae_085:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни