Dog.bg Форуми : Искам да си купя вълк

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам да си купя вълк

#1 Потребителят е офлайн   kalinivanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-August 14
  • Gender:Male
  • Interests:Изследовател на космически явления и НЛО

Публикувано: 20 August 2014 - 10:04 PM

Знам, че за много хора моето желание да имам вълк ще им се стори странно, но това ми е детската мечта. Искам да си купя истински вълче мъжко или женско, Някой знаели дали е възможно да се сдобия с такова диво животно и от къде да го купя?

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 August 2014 - 11:33 PM

Забранено е :ea_103: Освен това вълците имат специфична психика и не са точно като кучетата. Вълк на повод - тъжна гледка. Волно животно е :wub:
Артернативата е Чехословашки вълчак :ba_025: Има развъдници у нас и имат страхотни кучета.

#3 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 21 August 2014 - 07:23 AM

За какво ви е?
Освен детския каприз "Аз искам" което е прищявка и не може да се брои за основателна причина. Не на мен, на себе си отговорете - за какво ви е? За фукня пред комшиите?
Има породи, селектирани въз основата на хибридизация - както горе правилно посочи Анчето има вълчаци в България, визуално напомнят вълците. Вземете си сиво куче, приличащо на вълк и не се занимавайте с глупости.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#4 Потребителят е офлайн   kalinivanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-August 14
  • Gender:Male
  • Interests:Изследовател на космически явления и НЛО

Публикувано: 21 August 2014 - 10:58 AM

Чехословашкия вълк, има само ако не се лъжа - 25 % вълча кръв в себе си останалото са някакви кучета... Вълкът ми е за естетическо удоволствие и наслаждение, лов, Притежава в пъти по-силно обоняние от кучето, много повече физическа издръжливост, по-твърд характер при преследване, по силно стадно чувство и привързване към стопанина съответно. Ако се вземе от малък и се възпитава твърдо могат да се постигнат невероятни успехи с вълк. Чешкия вълк и канадския са си кучета... В Русия има нова порода волкособ –(кръстоска на вълк и немска овчарка), но тя не е по-скоро секретна порода и няма как да се купи.

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 August 2014 - 11:24 AM

Забранено е!
Вълка не е украшение той е диво животно и мястото му е там в природата.Не във вашия дом,нито в зоопарка.
Това,което си мечтаете надали ще го постигнете.Вълк не се обучава лесно.
Вземете си чехословашки вълчак,а канадски вълк няма такава порода.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2014 - 11:36 AM

http://www.dogkennel...uemart&Itemid=1

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 August 2014 - 11:59 AM

Глупости на търкалета.300лв бройката разполагаме с над 250 породи.
Айде стига давахте линкове към обяви на борси и търгаши.
Между другото е забранено според правилата на форума.
Гаранция за произхода....и ква гаранция ще ви дадат,че това което казват е истина?
И все пак става дума за кученца,а не за вълци.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2014 - 12:06 PM

Shibumi, не им правя реклама. Просто има кучета, които са смеска с вълк, ако чак пък толко му е зор.
Не ги знам как ще го доказват, а и не е моя работа. Аз не искам вълк ...
За мен е безумие да опитомяваш, или по-скоро да правиш опит да опитомиш диво животно, и да го държиш в клетка.
За мене това е като да заключиш човек в кенефа и да му даваш храна и вода и да очакваш той да е окей и да те слуша ... и да е щастлив даже.

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 August 2014 - 12:11 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 August 2014 - 12:19 PM

И една от моите детски мечти е да си имам вълк, не един а глутница. Само че нямам собствени земи с гори и прилежащите към тях ливади и реки. Има една книга, Животът на Вълците на Жерар Менатори. Ще ти бъде интересна, щом харесваш вълците. Но за естетическо удоволствие и наслаждение ... не ставай смешен Бъди разумен и то в полза на животното, което ще обречеш.
Въобще не ме интересува дали е забранено или не, гласът от вътре трябва да ти е по-силен и да казва, че не бива да правиш това. Вълкът не играе в цирка, не е като лъва и много други животни. Уважавай неговото аз, уважавай го и му се вазхищавай за това, кое то той е. Не прави от него изрод, не му причинявай неволята.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   kalinivanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-August 14
  • Gender:Male
  • Interests:Изследовател на космически явления и НЛО

Публикувано: 21 August 2014 - 12:34 PM

Показване на мнениетоNeLy, в 21 August 2014 - 11:36 AM, написа:


Много благодаря за линка! Изглежда е това, което търся!

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 21 August 2014 - 01:37 PM

Показване на мнениетоkalinivanov, в 21 August 2014 - 10:34 AM, написа:

Показване на мнениетоNeLy, в 21 August 2014 - 11:36 AM, написа:


Много благодаря за линка! Изглежда е това, което търся!


Вие чувате ли се за какво говорите? Естетическо удоволствие, ала-бала. Вълците се страхуват от хората, има огромни проблеми с опитомяване, дори хората които са гледали хибриди честно го признават че кръстоска между вълк и куче създават огромни проблеми на стопанина и околните. Това горе по обявата никакъв хибрид не е, а поредна измама. какви са тези детински прищявки - "искам вълк за естетично удоволствие" сиреч за фукня?
не се занимавайте с глупости, около нас всяко второ сиво куче се представя от стопаните си за мелез с вълк, да бе да, сами си вярват.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 21 August 2014 - 02:15 PM

Не виждам какво му се нахвърляте и какво лошо има в това, което иска. Стига да го гледа така, че да няма как да навреди на никой друг освен себе си, не виждам какво ви влиза в положението тогава.
Аз също имам мечта да си взема тигър (просто за мен са невероятни животни), но за съжаление си е само мечта. Ако някога ми се отдаде възможност и имам финансовите средства бих го направил обаче.

Иначе и аз съм на мнение, че този сайт dogkennelbg.com е измама. Вече ги познавам само по начина, по който са направени.

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 21 August 2014 - 02:25 PM

Pr07o7yp3

Къде ще живее този тигър? В клетка ли? 4 лапи са вадили от един баровец лъвица, живееща в клетка, защо, за Бога, едно ДИВО създание трябва да ви служи на вас като жива играчка? Защо то трябва да обслужва фукнята ви и глупавата прищявка "Аз искам"? Ето, семейство Берберови пък искало лъв, и си взе лъвче Кинг. Историята приключи доста тъжно - първия лъв бе застрелян, взимат второ лъвче Кинг втори, умира мъжът в семейство от инфаркт и лъвът убива детето в семейството.

Абе хора, мечтайте си колкото искате, но диво животно за това е диво, иначе до сега един определен биологичен вид да е опитомен от хилядолетия, нашите предци не са били балами, щом до сега не са опитомили вълци, лъвове и тигри - смирете се пред хилядолетен опит, не бъдете толкова разглезено-надменни в своето "Аз искам".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2014 - 02:27 PM

Хохооо, нима вярвате на линка :ab_041: Менатшка история, пълнете им джобеците като се чудите къде да тръшнете парите си.
Сигурна съм, че вълк има толкова колкото дядото на кученцата се казвал Вълчо :beer:

Аз пък да ви кажа и то не от чуто или слух. Преди години пак "експерти" на по няколко промила решават, че щом е разгонена вълчицата могат да и пуснат източноевропейска овчарка понеже бил огромен и ще се родят някакви супер яки кучета. И хоп 4 палета. Кандидати бол, всеки точи лиги да вземе най-едрото и най-злобното. Да ама нещата не са такива каквито ги мислят естествено. Много пъргави, скокливи, СТРАХЛИВИ, мнителни, трудни за обучаване и бързо подивяващи. Едното го взеха и се видяха в чудо. Прелетя всяка ограда, попиля няколко стада, а собственика му само тичаше след него и плащаше, а кучето така и не го слушаше. Другото го търкаляха къде ли не и накрая го взе един мизерник дето го държа на метър верига и също планираше да прави велико бойно куче. Един ден се измъкнал хайванина и примрял от глад се юрна по стадата. Всеки ден ги посещаваше, а във вестниците гърмяха новини "Вълк край Варна изяде ... овце" . Дебнаха, го дебнаха го, капани слагаха ...ама след няколко месеца го гръмнаха.

Вълкът е свободно и диво животно и ако си вземете вълк нарушавате закона и ще си заслужите санкциите!

Сигурно си мечтаете и за Памела Андерсен или друга засукана артиска - вземете си нея вместо вълк, така повече ще пишат за Вас и ще сте известен.

#16 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 21 August 2014 - 02:36 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 21 August 2014 - 02:25 PM, написа:

Pr07o7yp3

Къде ще живее този тигър? В клетка ли? 4 лапи са вадили от един баровец лъвица, живееща в клетка, защо, за Бога, едно ДИВО създание трябва да ви служи на вас като жива играчка? Защо то трябва да обслужва фукнята ви и глупавата прищявка "Аз искам"? Ето, семейство Берберови пък искало лъв, и си взе лъвче Кинг. Историята приключи доста тъжно - първия лъв бе застрелян, взимат второ лъвче Кинг втори, умира мъжът в семейство от инфаркт и лъвът убива детето в семейството.

Абе хора, мечтайте си колкото искате, но диво животно за това е диво, иначе до сега един определен биологичен вид да е опитомен от хилядолетия, нашите предци не са били балами, щом до сега не са опитомили вълци, лъвове и тигри - смирете се пред хилядолетен опит, не бъдете толкова разглезено-надменни в своето "Аз искам".

Не знам дали си запозната, но вече има доста семейства, които си отглеждат тигър. И не, не в клетка.
Аз ако имам финансовите възможности да го купя, да му осигуря прехраната, ще имам и средствата да му осигуря достатъчно голямо място за живот. Да, диво животно е, само че, ако е взето от малко се приспособява към начина на живот и голяма част от ловните му функции биват притъпени. Ето ти един от многото клипове https://www.youtube....h?v=xwidefc2wpc
Както виждаш тигъра не е агресивен, дори напротив.

#17 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 21 August 2014 - 02:51 PM

Pr07o7yp3, Нима свято вярваш че има цели семейства които с години гледат тигри, вярваш на тези рекламни тъпи клипчета че е минало без силни успокоителни с които се блъскат животните???????????

Вие с автора на темата на по колко години сте? Пак повтарям - намерете в търсачките история на семейство Берберови, където първият им лъв бе застрелян, задето нападна един младеж, а втория бе застрелян защото нападна стопанката и уби нейното дете. Ало! Има ли някой в кораба? Включете главния мозък, искате да сте по-мъдри от хилядолетната история.

Лъвовете, хиени, пуми могат да се гледат в резервата, за пример Кевин Ричардсън, зоолог и работещ в резервата, нещо не виждам да се е засилил да ги взима тези котета вкъщи при семейството си.
https://www.youtube....h?v=w9VvzIlFcUo
Защото знае какво прави. Като мечтаете да се докоснете до големите котки или до вълците - ей го зоопарка, ставате чистач и гледач, ей ви я лопатата и напред.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#18 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 21 August 2014 - 03:05 PM

Хаха, значи всички клипове в интернет са такива, така ли?
И какво печелят от това като ни показват фалшиви клипове?
Реклама на какво? Как можеш да кажеш на този клип рекламен? Рекламират какво?
Хайде моля те.

Да, всяко животно е индивидуално. Едни успяват да се приспособят, други не, но не слагай всички под общ знаменател.
Прекалено много клипове има как хора живеят с тигри, играят с тях и тигрите определено не изглеждат упоени.

#19 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2014 - 03:13 PM

На 1:22мин се вижда как тигъра се спуска на момичето и момичето явно има опит в бягствата, бързо се изниза. Домашни, домашни ама кой си държи домашното куче на повод в къщи? Човекът имаше и дълбок белег :ab_041: Всичко е монтажи и монтажи, фаловете не ни ги показват.

Furia_S хубаво ви го е е казала :ba_025:
Лопата и в зоото ама заключвайте вратите като излизате!

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 August 2014 - 03:20 PM

Те затова застреляха Алонсо щот е питомен :)
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни