Dog.bg Форуми : Проблем с напикаването.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с напикаването.

#1 Потребителят е офлайн   bendi Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-August 14
  • Gender:Male

Публикувано: 23 August 2014 - 05:24 PM

Здравейте ! Регистрирах се във форумът, за да ви попитам за решение на проблем, който забелязах наскоро. В момента отглеждам малък каракачан (на около 2 месеца), споделил съм и негови снимки на 40 дни. Проблемът е, че когато някой човек (без значение дали от семейството или не) се доближи до него то започва да пикае, движейки се. Кучето не е бито, удряно или подлагано на какъвто и да било вид тормоз. Игриво е и разпознава кои хора са чужди и кого трябва и не трябва да лае когато влиза в къщата.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2014 - 07:59 PM

А радва ли се?Това може да е от вълнение.Мъничко е още.Много сладко.

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 August 2014 - 10:17 PM

Радва се най-общо казано ще го израсте :)
Гледайте да не го превъзбуждате с твърде бурни ласки като му се радвате :)
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   bendi Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-August 14
  • Gender:Male

Публикувано: 23 August 2014 - 11:47 PM

Благодаря за отзивите ! Днес също обсъждах с приятели и някои от тях ми казаха като вас, че може да е от прекалено силно вълнение. Споменах за боят защото съм чел и че това може да причини напикаване, но като знам, че такова нещо е нямало ми е някак странно :ab_041: :ea_103:

#5 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 24 August 2014 - 07:46 AM

О т вълнение е. А ако е мъжко е още по-нормално:) Тук може би е темата и аз да попитам нещо с ходенето по нужда. Моето куче е на 5 месеца вече и имаме напредък. Ходи до тоалетна на терасата,само върху памперсче. Ходи и навън...Пикае многооо често. В началото си мислех даже,че е болен,но ме убедиха че е нормално. Пие и много вода. Въпроса ми е...кога горе долу ще спре да го прави вкъщи при положение,че видно разбира,че навън трябва да го прави:))) Сякаш си мисли че две са позволените места-на памперса на терасата и навън.Ако махна памперса и започна да му се карам ще е малко объркан според мен.Благодаря предварително:)

#6 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 August 2014 - 09:15 AM

Nero14
На 5 месеца е само, бебе е, нормално е, никой не може да ви каже точната възраст, някои кучета го правят и до 1 година, зависи от режима на разходките. Сега им е много горещо на опашатите, за това и пият толкова много вода и съответно пишкат повече. Разхождайте го активно, извеждайте го непрекъснато, за да може да се облекчава редовно, хвалете го като свършва работа навън и ще се научи, няма страшно. Ако излизате навън поне за малко и имате възможност да го вземете с вас - направете го, ако ще и да излизате инцидентно да изхвърлете боклука - вземете кучо с вас, колкото по-често излиза - толкова по-добре за него. На тази възраст плюс в съчетание с жегите и многото вода много му е трудно на кутрето да устиска. Сега есента като се разхлади и паднат жегите ще видите драстично подобрение, но само при условие на пълноценни разходки поне час сутрин и вечер и през деня ако имате възможност за малко да го изкарвате. Успех!)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#7 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 24 August 2014 - 12:27 PM

Показване на мнениетоNero14, в 24 August 2014 - 07:46 AM, написа:

О т вълнение е. А ако е мъжко е още по-нормално:) Тук може би е темата и аз да попитам нещо с ходенето по нужда. Моето куче е на 5 месеца вече и имаме напредък. Ходи до тоалетна на терасата,само върху памперсче. Ходи и навън...Пикае многооо често. В началото си мислех даже,че е болен,но ме убедиха че е нормално. Пие и много вода. Въпроса ми е...кога горе долу ще спре да го прави вкъщи при положение,че видно разбира,че навън трябва да го прави:))) Сякаш си мисли че две са позволените места-на памперса на терасата и навън.Ако махна памперса и започна да му се карам ще е малко объркан според мен.Благодаря предварително:)

Моята спря на около 7 месеца. Бях дори се отказал да я уча, когато сама ме изненада. Сега вече е на година и 2 месеца и изобщо не си позволява да се изхожда вътре. Изкарвам я по 2 пъти на ден - сутрин и вечер, през другото време стиска, но когато беше по-малка се изхождаше доста по-редовно.
Така, че имай търпение. На 5 месеца кучето е още малко, за да се съобразява само.

#8 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 24 August 2014 - 01:03 PM

Много благодаря за отговорите! И аз мисля,че още малко му трябва...Виждам го,че иска да ни угоди и като му сложа новото памперсче отива и специално докато го гледам се изпишква:))) Сякаш да ми покаже,че си знае.:)

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 August 2014 - 01:17 PM

Показване на мнениетоNero14, в 24 August 2014 - 11:03 AM, написа:

Много благодаря за отговорите! И аз мисля,че още малко му трябва...Виждам го,че иска да ни угоди и като му сложа новото памперсче отива и специално докато го гледам се изпишква:))) Сякаш да ми покаже,че си знае.:)

Извеждайте го по-често, колкото по-често, толкова по-добре, хвалете го като уринира навън, те си знаят, но просто на 5 месеца са още много малки и чисто физиологически не смогват да устискат. Ще се наредят нещата, с малко търпение))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни