Dog.bg Форуми : Правилния избор!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Правилния избор! Намерих коте как да постъпя?

#21 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 08 September 2014 - 02:57 PM

Ето го и най-гладното коте на света! Прикачена снимка
Прикачена снимка
Страницата се смени и не знам дали ще видите въпросите ми затова ще ги копна тук..
Garfield е прекрасен, обича да го галиш, мърка като трактор, с всеки ден го обичам повече :) ..
Имам въпроси относно поведението му като ме няма.. Котарака ми прави на пук, сигурна съм в това. Когато съм в къщи пишка на сифона, но ако изляза и се забавя повече от 3 часа той се е изходил по малка нужда срещу входната врата. Винаги го прави.. а аз имам излизания не мога да стоя само в апартамента..
Другия проблем е постоянния му апетит. Той буквално би умрял от преяждане ако не му се контролира дажбата. Затова му давам по малко няколко пъти на деня, обаче той гласовито ми обяснява как това не му харесва.. Той мяука аз казвам НЕ. Пак мяука аз почвам да му говоря "защо правиш така не може да ядеш постоянно" Той не остава на зад след всеки мой израз той изпява негов. Ако мълча мяука все едно е гладен. Спи пред хладилника и плаче, плаче като гладен. Вчера е решил докато аз съм в хола да хапне моята вечеря и преяде. Последва разтройство и въпреки всичко пазеше хладилника.
Много е плашлив и не смея да му се скарам а не знам как да го нахраня без да преяде!?
Имате ли някакви предложения, защото идеите ми привършват..
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#22 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2014 - 04:17 PM

Показване на мнениетоestrella, в 08 September 2014 - 12:57 PM, написа:

Ето го и най-гладното коте на света! Прикачен файл 20140904_130933.jpg
Прикачен файл 20140904_124151.jpg
Страницата се смени и не знам дали ще видите въпросите ми затова ще ги копна тук..
Garfield е прекрасен, обича да го галиш, мърка като трактор, с всеки ден го обичам повече :) ..
Имам въпроси относно поведението му като ме няма.. Котарака ми прави на пук, сигурна съм в това. Когато съм в къщи пишка на сифона, но ако изляза и се забавя повече от 3 часа той се е изходил по малка нужда срещу входната врата. Винаги го прави.. а аз имам излизания не мога да стоя само в апартамента..
Другия проблем е постоянния му апетит. Той буквално би умрял от преяждане ако не му се контролира дажбата. Затова му давам по малко няколко пъти на деня, обаче той гласовито ми обяснява как това не му харесва.. Той мяука аз казвам НЕ. Пак мяука аз почвам да му говоря "защо правиш така не може да ядеш постоянно" Той не остава на зад след всеки мой израз той изпява негов. Ако мълча мяука все едно е гладен. Спи пред хладилника и плаче, плаче като гладен. Вчера е решил докато аз съм в хола да хапне моята вечеря и преяде. Последва разтройство и въпреки всичко пазеше хладилника.
Много е плашлив и не смея да му се скарам а не знам как да го нахраня без да преяде!?
Имате ли някакви предложения, защото идеите ми привършват..



Оххх, извинявам се,ама много се смях :rolleyes: За преяждането и пазенето на хладилника! И сладката му нищо неподозираща физиономия!
Хаха,ами те са така,котараците ако не са злояди, то ще са лакоми!
Моя, понеже сме 2ма и се прибираме по различно време,а и сестра ми навестява през деня, се опитва на всеки да играе номера с "мяууу мяуууу умирам от глад :rg_057:" И ако нямахме установен ред кога се храни котката, щеше да яде по 3 вечери поне!


Тук не става дума за глад обаче,а за чиста лакомия!
Ако е слаба недохранена котка, многото и начесто хранения са идеалния вариант. Но това е глезльо,на когото се отразява по-зле, защото така той свиква с идеята, че има-няма и ще получи храна и между многото хранения пробва дали няма да успее да откъсне по някое допълнително.
Затова те съветвам обратното: намали ги постепенно храненията, докато не се сведат до 2. Трябва да знае,че има режим и да свикне с него, а междувременно да не досажда и да си намира занимания.
Ако го свикнеш,че закуската е в 8 а вечерята ж 6, например,много скоро ще видиш,че се е примирил и мяука за храна точно по това време,защото си знае,че му се полага.
Сега мяука непрестанно,защото го и получава непрестанно!
Моя котарак беше на почивка (т.е. ние бяхме, той беше у сестра ми) и като се върна беше свикнал след вечеря в 6 да има и вечеря в 11. И в 11 се почваше мяууу мяууу. Ама един път не дадох,2ри път не дадох - сега си знае кога му е вечерята,а и че е една!
Режим и дисциплина! Че и без това са ни господари :bf_087:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 14 September 2014 - 10:23 AM

Много се радвам, че сме ви зарадвали Alma_Sola :)
Както ме съветваха в началото на темата да сменя храната, така и направих. Реших да се заинтересувам и да прочета повечко за храните започнах да чета различни теми и мнения и в този и в други сайтове относно храненето. И отделих качествените храни: Acana, Applaws, Arden Grange, Belcando, Leonardo, Nutra Gold, Orijen, Taste of the Wild. ProPlan, Purina, Hills. Според вас правилно ли съм разбрала?
Нещо друго което ме тревожи е котарака на майка ми.. той вече е на 9 г. и от 3 г е на Фрискас а от 1 г. започнаха проблемите с бъбреците. Нито един вет. лекар не ни каза че е възможно да е от храната но въпреки това я сменихме с една "Urinal" за кастрирани котки не помня производителя но е доста скъпа.. Сега обаче съм в някакъв кръг от храни защото разбрах че тазни на Фрискас е от производител Purina и съвсем се обърках. Котарака не яде никаква домашна храна само ги души и никакъв резултат. Живеят в чужбина ако това е от значение за храната. С коя храна бихте ни съветвали да сменим за да не му вредим повече. Да отбележа, че котарака е кастриран ... ще опитам да кача снимки на храните му.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#24 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 14 September 2014 - 10:29 AM

Ето я храната с която до проблема с бъбреците беше хранен котанчо Прикачена снимка Ето на каква са сега Прикачена снимка Какво мислите ? Ако имате препоръки слушам с интерес. Благодаря предварително на отзовалите се :)
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#25 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2014 - 09:50 AM

Показване на мнениетоestrella, в 14 September 2014 - 08:23 AM, написа:

Много се радвам, че сме ви зарадвали Alma_Sola :)
Както ме съветваха в началото на темата да сменя храната, така и направих. Реших да се заинтересувам и да прочета повечко за храните започнах да чета различни теми и мнения и в този и в други сайтове относно храненето. И отделих качествените храни: Acana, Applaws, Arden Grange, Belcando, Leonardo, Nutra Gold, Orijen, Taste of the Wild. ProPlan, Purina, Hills. Според вас правилно ли съм разбрала?
Нещо друго което ме тревожи е котарака на майка ми.. той вече е на 9 г. и от 3 г е на Фрискас а от 1 г. започнаха проблемите с бъбреците. Нито един вет. лекар не ни каза че е възможно да е от храната но въпреки това я сменихме с една "Urinal" за кастрирани котки не помня производителя но е доста скъпа.. Сега обаче съм в някакъв кръг от храни защото разбрах че тазни на Фрискас е от производител Purina и съвсем се обърках. Котарака не яде никаква домашна храна само ги души и никакъв резултат. Живеят в чужбина ако това е от значение за храната. С коя храна бихте ни съветвали да сменим за да не му вредим повече. Да отбележа, че котарака е кастриран ... ще опитам да кача снимки на храните му.



Да, добри храни си отделила в списъка, особено на фона на Фрискис и Уискас.
Обаче от тези,които си отделила те са разделят на 2 отделни класа.
Най-качествения клас са: Orijen, Applaws, Acana, Arden Grange (подредени в низходящ ред)
Останалите със сигурност са по-добър вариант от Уискас и другите ужасни храни,които се намират в супермаркетите, но ако
говорим за избор на най-здравословно, бих се спряла на гореспоменатите 4. Аз лично храня и кучето и котето ми с Orijen, като прибягвам до другите 3 марки като
ми е свършила храната и не мога бързо да снабдя Orijen.

По-скъпото излиза по-евтино по 2 причини:
1) Очевидното спестяване на вет разходи, както и доста мъка и страдание
2) Евтините храни за пълни със смесители (зърно, други боклуци напълно необходими за котката). Тъй като в 100гр гранули от евтин вид се съдържа много по-малък процент истински необходими за котката съставки, от тях препоръчват на опаковката да се дават по-големи дози. С по-качествените храни в 100гр гранули има само необходими съставки за животното и то получава максималните хранителни вещества от тях без нищо излишно да влиза в това количество. Съответно и за тези храни препоръчаните количества за даване са по-малко. Или иначе казано - евтиния пакет 1кг свършва по-бързо от скъпия,а вреди на котето.

Purina имат по-нисък и по-висок клас храни. За мен лично, фактът,че производител си позволява да произвежда нещо и от нисък клас, и да го предлага, вместо да се стреми единствено и само към най-доброто, сам говори за себе си и ги избягвам дори и за по-високия клас. И ако не друго, не искам парите ми да отиват някъде,където се произвежда и вредна храна и да подпомагам подобен бизнес.

Относно котарака на майка ти- аз живея в чужбина и имам достъп до изброените марки. Веднага бих сменила на Orijen или Applaws или пък домашно приготвена храна.

Успех!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 08 November 2014 - 02:04 PM

Ето ни отново Гарфиелд вече свикна напълно с мен преследва ме постоянно вечния му глад си остана яде лакомо но само неговата си храна вече отказва пилешко месо дори не иска да го помирисв. Храня го с Роял Канин като му взимам за различни неща например за поддържане на козината, за зъбния камък и така му ги разнообразявам. Отказа да яде Eucanuba затова се спряхме на Рояла.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Толкова за сега че станаха много :)
Поздрави на всички от нас !
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#27 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 09 November 2014 - 01:55 PM

Здравейте ако някой си търси пухесто коте има едно сладурче мъжко не е кастрирано живее на центъра и проси храна. ето го и него.. само да допълня че муцуната му не е сплескана а си е като на нормално коте но е очарователен.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#28 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 09 November 2014 - 11:31 PM

Докато се прибирах видях пухкавата топка да спи на една пейка. Дано по скоро се намерят хора и за него защото изглежда тъжен и самотен. Направих му няколко снимки дано някой си го хареса.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни