Dog.bg Форуми : Правилния избор!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Правилния избор! Намерих коте как да постъпя?

#1 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 23 August 2014 - 10:20 PM

Пускам темата търсейки съвет от хора с повече опит.. приемам критики всякакви..
Към темата, преди 5 дена с приятелят ми се запътихме към домът му, по пътя минахме, за по кратко, по една уличка където живеят предимно роми и както си върви ме вниманието ни бе отнето от едно много слабо животинче което ядеше нещо в тревата. Приближих се и видях че е коте което доста лакомо дъвчеше нещо. И какво да видя дъвче найлонова опаковка.. подобна на тези от луканките. Инстинктивно го спрях издърпвайки изненадващо голямо парче найлон, докато дърпах найлона забелязах колко слабо е животното и го взех на ръце. С приятеля ми решихме да го приберем и да го нахраним... По напред се спряхме под крушките и забелязахме странната му муцунка наподобяваща персийска физиономия и големите му очи. Та така го прибрахме в къщи, много слаб и страшно изплашен със къса козинка и много бълхи (това осъзнахме по късно..) Котката била мъжка много изплашена 3 дена само излиза да хапне и се крие, сега посвикна с обстановката идва да го галим мърка и спи по спокоен.. обаче има някой проблеми плаши се до полуда като чува съседите и явно е бил бит защото ако говоря на висок тон той изчезва.. според мен е съсипан вътрешно.. Разходих се там където го намерих и няма залепени обяви, занемарения котарак явно не е скъп на никой.
Изглежда малък не повече от годинка..
Сега въпросите ми:
-Искам да го заведа на ветеринар но ме е страх ако е на някой дето го е занемарил да не му го върнат.
- Другия ми въпрос е какво да го правя, аз мога да го гледам ама ако е на някой как да разбера, не искам да го вземе някой защото видиш ли има прилика с породистите и да не се грижат за него.
Въпроса ми е какво да правя.. кой е най-правилния вариант.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 August 2014 - 09:43 AM

Задължително отивате при ветеринар и обезпаразитявате вътрешно и външно котето. Изобщо не се бавете, защото това е важно и за Вас и за здравето на котенцето.
Ако някой си го потърси ще бъде щастлив да го намери и ще бъде благодарен, а Вие също ще сте щастливи. Но според мен никой няма да го търси и стига притеснения и криене у дома, а бегом при ветеринаря.
Когато преминете обезпаразитяванията ще му сложите ваксина, схемата ще ви я каже ветеринаря.
След време е добре да го кастрирате и може да питате кога да го направите.
Успех с котанчо и поздравления, че сте го прибрали :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 24 August 2014 - 11:36 AM

Добре значи като за начало почваме с ветеринар, ще видя днес дали е отворено ако не е, ще отидем утре и ще следваме съветите на ветеринара. А докато живее в къщи какво да го правя? Успях да му покажа къде да ходи по нужди и съм по спокойна. Не знам как да постъпя с храната давам му суха храна и купих една в кутийка (като пастет, 100г. е) давам му по малко обаче той се пристрасти и плаче пред хладилника. Не знам и как да се обръщам към него.. гледам да не му слагам име защото не му знам бъдещето все още.. Колкото до кастрацията ако ще остане при мен задължително ще го кастрирам защото имаме и улични котки и всички съседи в блокчето имат котки, да не стане някоя беля..
Благодаря ти за съветите, заемаме се да изпълняваме!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 August 2014 - 03:26 PM

Показване на мнениетоestrella, в 24 August 2014 - 11:36 AM, написа:

... защото имаме и улични котки и всички съседи в блокчето имат котки, да не стане някоя беля..


Нали не смятятате да излиза на разходки навън? Питам по повод сигурността му, не относно кастрацията.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 24 August 2014 - 05:16 PM

Показване на мнениетоestrella, в 24 August 2014 - 11:36 AM, написа:

Добре значи като за начало почваме с ветеринар, ще видя днес дали е отворено ако не е, ще отидем утре и ще следваме съветите на ветеринара. А докато живее в къщи какво да го правя? Успях да му покажа къде да ходи по нужди и съм по спокойна. Не знам как да постъпя с храната давам му суха храна и купих една в кутийка (като пастет, 100г. е) давам му по малко обаче той се пристрасти и плаче пред хладилника. Не знам и как да се обръщам към него.. гледам да не му слагам име защото не му знам бъдещето все още.. Колкото до кастрацията ако ще остане при мен задължително ще го кастрирам защото имаме и улични котки и всички съседи в блокчето имат котки, да не стане някоя беля..
Благодаря ти за съветите, заемаме се да изпълняваме!

Привет, според мен, котето не е на никой. Щом е толкова слабо и занемарено вероятно от доста време скита по улиците и никой не го е потърсил/намерил. Не се притеснявайта, дайте му име, каквото ви харесва. Що се отнася до храната, хубаво е да му давате качествена гранула, за да може бързо да се възстанови и укрепне организма му ( на вън вероятно е яло само боклуци). Тазгледайте темите за храненето тук! Иииии бързо на ветеринар!

#6 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 24 August 2014 - 05:47 PM

Взела съм му гранула на whiskas малък пакет за да видя дали ще му допадне и едни пастети на Friskies 4 х 100гр.
Все пак ще разгледам из форума кои храни са по качествени, благодаря за съвета.
Нямам търпение да стане утре да го заведа на лекар имам чувството, че дясната му лапа е леко крива но може и да си въобразявам..

bushkata да ти отговоря на въпроса.. не смятам да се разхожда на вън мисля, че апартамента ни ще му е достатъчен.
Колкото до кастрацията, мисля да го кастрирам защото преди време станах свидетел как на съседите котарака скочи от прозореца и доста време го търсеха, затова предпочитам да не рискувам.. живеем в 3 етажен блок и лесно може да се подразни при наличие на разгонена маца, затова мисля че кастрацията е добър вариант.. ще се съветвам с ветеринарите и ще прочета дали влияе на здравето (до там да стигнем) :)

А за име не мога да му избера има странна муцунка може би Голдън не зная :)
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#7 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 24 August 2014 - 06:17 PM

Ето го и него.. изглежда сърдит и ядосан но е много добричък не знам защо има такова лице ама по сърце е много мил :) Прикачена снимка
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 August 2014 - 08:06 PM

Показване на мнениетоestrella, в 24 August 2014 - 05:47 PM, написа:

Колкото до кастрацията, мисля да го кастрирам защото преди време станах свидетел как на съседите котарака скочи от прозореца и доста време го търсеха, затова предпочитам да не рискувам.. живеем в 3 етажен блок и лесно може да се подразни при наличие на разгонена маца, затова мисля че кастрацията е добър вариант.. ще се съветвам с ветеринарите и ще прочета дали влияе на здравето (до там да стигнем) :)

:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 24 August 2014 - 08:43 PM

Привет отново! Страхотен е котанчо! Дано е здравичък и много да ви радва. Един съвет от мен, с риск да ме нападне някой....Храните, които сте му взели никак, ама никак не са хубави! Нисък клас са, макар, че котките ги хапват със завиден апетит! Аз храних моя котарак с Уискас 2 години и имахме проблеми с бъбреците. От една година е на Роял канин и съм доволна. Сега да не си помисли някой, че правя реклама на тази храна. Има и други марки от премиум и супер премиум клас, които ще бъдат много по-питателни и полезни за котето, Про план, Еукануба ( за това се сещам в момента) и др. Лекарят ще ви даде най-добър съвет! Успех и качвайте по-често снимки да се радваме на писанчо.
П.п Голди е прекрасно име :) звучи ми някак....грандиозно :)
И да! Кастрацията е най-доброто нещо, което съм ,,причинила" на моите котарак и куче!
Ние също живеем на третия етаж. Моя котарак, въпреки, че е кастриран излиза на вън само, когато ходим на лекар :) Но понякога се шашкам като започне да гони разни пеперуди да не полети през терасата, ама....пу-пу-пу, уж внимаваме много!
Поздрави!
Вие ли му направихте тази хубава прическа?

#10 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 August 2014 - 09:18 PM

И аз подкрепям, че храната изобщо не е добра. По-добре с готвено отколкото с тези храни. И моите писанки преди време минаха през главоболията на проблеми с бъбреци от такива храни, но после заради кучовците минаха на Роял Канин и приключихме с проблемите. Да поясня, че котките ядяха кучешката храна за бебенцата сигурно, защото им беше кеф да ядът с бандата. Живяха дълго и до последно се заиграваха.
А котарака е чудесен и според мен е избягал от някъде, защото ми изглежда подстригван. Много е изстрадал милият,сега обезпаразитяване, малко витамини и хубава храна ще направят чудеса с него :wub:

#11 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 25 August 2014 - 07:08 AM

Ще видим днес какво ще каже ветеринара а колкото до прическата му, така го намерих по гърба и опашката козината беше доста по къса и с много повече паразити а на някои места имаше странни косми по дълги които изрязах с ножичка понеже бяха се напълнили с трева.
Имам някакво притеснение, снощи вечерта котанчо застана до входната врата и започна да мяука, това много ме учуди защото го е страх от шумовете по стълбището. Друго което забелязах е че вечер застава по средата на стаята и ме гледа и мяука. Ако докато мечи му кажа нещо прави една крачка към мен и пак мяука . През деня е много тих и спокоен само спи и яде, но вечер трудно си ляга, вече втори ден заспивам към 1 и то от умора не защото той е спрял.
Пробвах да го взема но се дърпа не обича да го вдигам и просто седим на земята и се галим, той мяука аз му говоря. Така се получава вечер.
Имате ли представа на какво се дължи това? И как да му помогна, явно нещо го мъчи.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 August 2014 - 09:15 AM

Ползва ли си котешката тоалетна? Възможно е да е научен да излиза навън нощно време. И сега да си търси разходката. Ако е така, и е оставян да се разхожда (понякога с дни) навън, и ако не е хранен у дома много-много, е обяснимо състоянието му.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 26 August 2014 - 06:58 AM

Ами по малка нужда( ходи 2-3 пъти дневно) ползва сифона а за голямата има една лопатка със силикон в банята и застава срещу нея. Произвежда чудесата винаги извън нея и после заравя обаче без да пипа силикона ей тъка на плочките. Аз отивам изчиствам след него и е готово за втора нужда купих му котешка тоалетна но ми хареса варианта да ползва сифона и съм я прибрала. Не знам дали да не махна и лопатката ама първо мисля да му затвърдя навиците.
Вчера отидохме на ветеринар имаше лека температура, тежи 3 кг., има странно зачервяване на едното ушле и трябва да го следим. Не е подстригван при тях и гледайки му прическата май е дело на някой от бившите му собственици.
Котаракът е на около 3 годинки със счупена или изкълчена (вече зараснала) дясна лапичка. Обезпаразитиха го вътрешно и външно..
Откриха му една кожна болест, която не е опасна за човека. Тази болест прави едни черни точици по кожата му като малките черните точки които запушват порите на хората. Лечение няма има медикамент ако се чеши но не може да се лекува ако приема постоянно хапчета ще се изчисти целия до момента в който спре да ги приема. Но процедурата не е желателна защото на котка трудно се давало хапчета а има вероятност да му навредят на коремчето.
Голд се държа прекрасно и понеже всички му викаха Гарфилд го прекръстихме и е записан във ветеринарната под това име.
Има съмнения че котето е бито поради липсата на котешко самочувствие и наличието на пълен страх при повдигане на ръце или при ехо и викане.
Питах и дали някой е ходел да го търси или да остави снимка но никой нищо не знае.. имат табло на което се оставят обявите обаче там освен хора който търсят жени и мъже за кучетата си, нямаше нищо друго..
Няма и чип..
Питах дали е удачно да му сложа каишка медальон и номер ако се загуби но казаха, че не е добра идея заради козината му.. може за напред да му сложим чип.. нека се увеличи бюджета ни и това ще стане :) .... е след всичко май се сдобих с котарак :)Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#14 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2014 - 07:48 AM

estrella,
Котанчо е много мил. Поздравления, че сте се погрижили на него. :rc_036: И аз мисля, че тряба да почнете да го храните с качествена храна. Идеята за силикон в лопатка не е добра, защото котките старателно зариват "произведението", а в нея няма как да стане . Аз бих полазвала котешка тоалетна. Ако се опасявате, че ще има миризма, то при редовно почистване няма да има проблем. Не разбрах какво е кожното заболяване, но хубавата храна може и да свърши работа. Най-вероятно става дума за алергия към някои съставки в гранулите. Потърсете във форума темата, която засяга тези въпроси.Успех

#15 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 26 August 2014 - 09:15 AM

За тоалетната ами така ми е по удобно защото след като се изпиша и само пускам душа по бързичко става а и той не протестира мислех да му сложа тоалетната за голямата нужда и само да отстранявам фекалиите обаче ще започне и да пиша там затова я скрих .. не знам мислите ли че е задължително да му сложа тоалетната?
Колкото до храната ще минем на Royal Canin даже трябва да предупредя майка да смени на нейния котарак храната, него го храним с Friskies и милия даже беше пикал кръв и всички мислехме че не му е направена добре кастрацията, ветовете му изписваха хапчета а никой не каза че може да е от храната.....
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#16 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2014 - 10:12 AM

Вие решавате за тоалетната, но не стресирайте излишно котето като не му предоставяте тоалетна.Тоалетната е много важно място за тях. Когато почиствам или добавям пясък на нашата котешка тоалетна моята писанка винаги идва и проверява какво правя. :ab_041: И пак ви предлагам прочетете темата за правилното хранене, ако се касае за хранителна алергия и тогава изберете правилната качествена гранула.
П.П. Разбирам, че искате на вас да ви е удобно, но би трябвало да създаете удобства и на котето.Само по себе си и появата му във вас е един вид стрес за него.

#17 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 August 2014 - 10:14 AM

estrella, от кой град сте? Мисля, че относно кожния проблем е добре да потърсите друго мнение, защото това, което са Ви обяснили е направо безумно. В кой участък на тялото са черните точки? Ако са в основата на космите на опашката, това е т.нар. stud tail. Проблемът е на хормонална основа и след кастрацията се подобрява и отшумява, но все пак и външно лечение не е излишно. Ако пък точките са на брадичката това е котешко акне - бактериална инфекция и отново има лечение. Освен ако положението не е супер тежко не виждам никаква причина да се дават хапчета (антибиотик) и само почистване на засегнатите участъци с подходящ разтвор е напълно достатъчно.

#18 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 26 August 2014 - 10:17 AM

Ходенето на сифона е идеално решение :ba_025: Моите котки спокойно ползваха сифона години наред. Правиха въображаеми дупки и въображаеми заравяния :ab_041: . Пишаха директно в дупката и много лесно се измиваше. Задръж още малко лопатката и след ден-два направи пробно махане да видиш как ще реагира. Ако не е кастриран помисли за кастрация, да не вземе да маркира у вас. Хубавите храни са скъпи, но лечението от евтините храни излиза по-скъпо. Добре сте решили да преминете на по-добра храна :ba_025:

#19 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 26 August 2014 - 11:39 AM

Ancheto - Благодаря ти за хубавите думи и съвети. Ще почакам още малко да свикне със ситуацията и като му стане спокойно ще му махна и лопатката да видя как ще реагира. Дано имам късмет :)

MechoPuh - от Добрич сме. Да имаш право за stud tail, точно такова нещо е. Заведох котката в клиника Вивавет която ми препоръчаха всички от града. Знам, че има още две ветеринарни клиники едната е в един гараж а другата е до приюта.. водила съм кучето си на тази до приюта и бях крайно разочарована от отношението и от хигиената там. Странно е, че във Вивавет не обърнаха внимание на кожния проблем... след 10 дена ще водя котето за ваксина пак там и ще обърна повече внимание на този проблем, да видим какво ще ми кажат. А в това време ще разгледам в интернет какво пише.

Chita - Благодаря за съветите. Старая се да не го стресирам и мисля че му е интересно защото доста ме гледа преди да отиде до тоалетната, а след изхождането му като вляза да оправя след него, най нагло стой и наднича какви ги върша. Мисля че и двамата сме ошашавени от това да сме под един покрив, не се познаваме и всеки зяпа другия. Следим се взаимно а като ни се срещнат погледите се преструваме, че е чиста случайност. :ab_041:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#20 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 08 September 2014 - 02:51 PM

Ние с Garfield вече свикнахме един с друг, опознахме се и сега вече започнахме да си вярваме един на друг. Много ме тревожеше как ще опазя мебелите от ноктите му защото забелязах как се опитва да си чеше ноктите на дивана в хола... стана ми лошо направо. Обаче момчето е чудесно купих му едно такова специално където да си чеше ноктите и със спокойствие го научих вече самичък ходи там да си ги чеши и да си играе. Прекрасен е обича да го галиш, мърка като трактор, с всеки ден го обичам повече :) ..
Имам въпроси относно поведението му като ме няма.. Котарака ми прави на пук, сигурна съм в това. Когато съм в къщи пишка на сифона, но ако изляза и се забавя повече от 3 часа той се е изходил по малка нужда срещу входната врата. Винаги го прави.. а аз имам излизания не мога да стоя само в апартамента..
Другия проблем е постоянния му апетит. Той буквално би умрял от преяждане ако не му се контролира дажбата. Затова му давам по малко няколко пъти на деня, обаче той гласовито ми обяснява как това не му харесва.. Той маука аз казвам НЕ. Пак мяука аз почвам да му говоря "защо правиш така не може да ядеш постоянно" Той не остава на зад след всеки мой израз той изпява негов. Ако мълча мяука все едно е гладен. Спи пред хладилника и плаче, плаче като гладен. Вчера е решил докато аз съм в хола да хапне моята вечеря и преяде. Последва разтройство и въпреки всичко пазеше хладилника.
Много е плашлив и не смея да му се скарам а не знам как да го нахраня без да преяде!?
Имате ли някакви предложения, защото идеите ми привършват..
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни