Dog.bg Форуми : Присвояване на куче и подмяна на чип

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Присвояване на куче и подмяна на чип

#1 Потребителят е офлайн   Антон Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-November 13

Публикувано: 27 August 2014 - 10:01 AM

Здравейте пише ви един тъжен собственик на куче/стафордшир/.В понеделник/25.08.2014/за пореден път бившия приятел на дъщеря ми дойде с молба да поразходи Марли/кучето/ и аз с доверие му го дадох за 2 часа.В късния следобед му се обадих по телефона притеснен да не се случило нещо.Отговора му беше че кучето е вече негово с паспорт регистрации и т.н. е как викам аз то има чип и е регистрирано в община Варна напълно законно.Отговора направо ме изуми-чипът на кучето е мой ти вече нямаш куче с такъв номер на чип.След консултация с ветеринарен лекар в махлата ми обясниха че това почти не е възможно.За това снощи предприех очаян ход и го поканих да отидем в обединената ветеринарна клиника във Варна/само тя работи в 21 часа/.Изненадата ми бе пълна че той спокойно прие и с охота се съгласи.Пристигнах там преди него и обясних на дежурните там за какво става въпрос.Отговора им беше че най-вероятно кучето има 2 чипа,приготвиха четеца и ми обещаха с него да сканират цялото тяло на животното.Докараха Марли като ме видя плака скимтя горкия грозна картина,доктора вика то май наистина е твойто но безпристрасната машинка поне 4 пъти отчита само един чип и той не е с моя номер от паспорта.Прошлека най-нагло ме увери че щял да се грижи за кучето и някой ден щял да ме светне как е станал номера.Лошото е че Марли го познава и тръгва с него с каишката разбира се.Направо не знам какво да правя.Пиша това най-вече за това че с очите си видях че и подмяна на чип или данните в него е възможна в рамките на 2-3 часа.Май вече нищо не мога да направя за кучето а се води и в общината сега как ще отписвам от там не знам.Хора пазете си любимците на ги давайте даже и на познати да не изгорите като мен.Ако някой може да даде съвет или мнение ще съм ви благодарен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Марли

#2 Потребителят е офлайн   Deni78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 26-May 12

Публикувано: 27 August 2014 - 10:12 AM

Човече, не се отказвай от кучето, как така ще се примириш и ще му го оставиш ?! Полиция, жалби, свидетели...трябва да има начин да си го вземеш. Това е кражба

#3 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2014 - 10:21 AM

А как е махнат стария чип не ми стана ясно? Да не би момъкът да дества заедно с клиниката, затова така охотно да се е съгласил на проверката? Тоест лекарите там да са излъгали? Разбирам да се сложи нов чип сигурно е възможно, но да се извади стария и да няма следа това вече не мога да повярвам

#4 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 27 August 2014 - 10:52 AM

Вървете при вашия ветеринарен лекар, нека и той провери чипа. Все пак той би трябвало да познава кучето и може да свидетелства, че е ваше.

#5 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2014 - 11:55 AM

Защо първо не набиете въпросния и след това не подадете жалба? Докторът, който е премахнал чипа също ще загази.

#6 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2014 - 12:58 PM

Що не му смачка кофата на мига?Ако ти е невъзможно ,приятели имаш предполагам.....как тъй някой ей така ще ми вземе кучето и аз ще седя и ще го гледам?!

#7 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 27 August 2014 - 01:04 PM

Показване на мнениетоАнтон, в 27 August 2014 - 08:01 AM, написа:

понеделник/25.08.2014/за пореден път бившия приятел на дъщеря ми дойде с молба да поразходи Марли/кучето/ и аз с доверие му го дадох за 2 часа...


Човече, ти не си нормален явно. Бивш приятел на дъщеря ти означава, че ти трябва да си на възраст двойно спрямо неговата. (Освен ако приятеля на дъщеря ти не е на твоята възраст, че и такива случаи има). Аз бих му разбила физиономията предоволно, след това ще му навра новия паспорт в гъза и ще отида при първия ветеринар да махна тоя чип и повече никога няма да сложа чип на тва куче! Потресена съм от такива теми във форума, толкова ли сте пасивни и примиряващи се хора, с робско мислене, пъзльовци и ревльовци.

#8 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 27 August 2014 - 04:49 PM

Съвета ми е да му хвърлиш един здрав бой и да си прибереш кучето. После да ходи да се жалва където иска.. еб@х го в цървула. Как изобщо си допуснал да си тръгне от клиниката с кучето..

#9 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 27 August 2014 - 04:50 PM

Човека не пита как да го набие, а пита за съвет!
А вие не се ли сещате, че човека може пък да е на възраст или да е слаб, а бившия да е пъргав стероиден тестостерон??? Не всеки мъж може да се юрне да раздава умруци, а може да иска да разреши проблема по цивилизован начин.
Жалба в полицията и съд ако се наложи.

#10 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 August 2014 - 05:57 PM

Da , be полицията да не са учили ветеринарна медицина ,
ако съм полицай , и ми дойде такъв молител ... и с празни ръце , ше го изхфърля кат куче .:dog:

Излъжи го , че ще му го платиш скъпо , и като дойде си вземи кучето , викни си 3 ма приятели за авторитет ,и не го биите , не го пипай дори , а си удари синина и се оплачи за побой от него .
Аман от биячи ...
Ако си негоден и това да направиш , поне му запали колата ...:af_089:(но изчакай 1 година :md_064:)

Тия чипове са само касички за пари разправях ви аз ... , с приставка една, и с лаптоп му се препрограмира числото , за 20 лв .

#11 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 27 August 2014 - 06:40 PM

Аз се сещам за някой друг вариант.. постъпете хитро, няма ли как дъщеря ви да се сдобри с него, нека лицемерничи малко да си поговорят, на нея може и да сподели как е направил всичката работа а тя да записва с телефона си всичко. Друг вариант е да си уговорите среща с него и да пробвате да намерите човек в него жалвайте се обяснете колко ви липсва.. накарайте младежа да се отпусне и да каже нещо за това как е присвоил кучето ако трябва го подразнете и пак записвайте, записа е важен! Друг вариант също има.. предполагам имате съседи, приятели, познати с които заедно сте разхождали кучето или знаят, че то е ваше. Говорете с тях, подайте жалба, съдете го! Има и още един начин, това момче родители няма ли? Отидете говорете с тях, те може да се окажат хора! И винаги абсолютно винаги си носете нещо с което да записвате дори и тези който казват, че знаят че кучето е ваше, защото всеки може да си промени думата срещу някой лев или от страх ама записа не може да го променят. Аз в напрегнати ситуации записвам с телефона си, намерете нещо с което да записвате дори и да не е телефон и не го оставяйте на мира!
Имате: -Ветеринар, община в която се плаща данък (не знам дали се издава бележка ако да и ги пазите имате още едно доказателство) имате и Съседи, Приятели (ваши и на дъщеря ви) също могат да помогнат...
Съберете хора, пуснете обява във вестник направете всичко за да си го върнете!
Не се оставяйте на някакъв сополанко, борете се!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#12 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 August 2014 - 08:48 PM

Не я слушай, момчето не е сополанко , а доста е хитър.
Сдобряване има смисъл единствено ,ако го зарази с трипер :ab_041:, записът с диктофон ( Олимпус са най- добрите )няма юридическа стойност .
За търсене на съвест - това е най- безсмисленото ...
Ако се оплачеш в милицията отнего със синина и медицинско ,това ще им отвърже ръцете ,и те по задължение ще го викнат и ще му връчат предупредителен протокол да не взема повече кучето ,и да не ви доближава физически , което ви решава проблема .

#13 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 August 2014 - 10:02 PM

:wc_055: :ab_041:

така не се бях забавлявал скоро. този форум догонва бг мама.

#14 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 28 August 2014 - 10:55 PM

Показване на мнениетоpeternm, в 28 August 2014 - 10:02 PM, написа:

:wc_055: :ab_041:

така не се бях забавлявал скоро. този форум догонва бг мама.


Не разбирам каква е тази мания да се подигравате с бг.мама-ще дам пресен пример:моя прятелка си спести доста главоболия изчитайки 102 страници за теглене на ипотечен кредит за 2 дни знаеше къде са най-ниските лихви,къде да внимава с договорите и т.н.
Аз лично съм си спестила пари и доста излишни покупки търсейки информация там.Да,може да прочетеш и доста глупости,но тук дали са по-малко?
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#15 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2014 - 06:07 AM

Не бива да се отказвате от кучето си, то е като да се откажете от детето си ... Това, което аз бих Ви препоръчала е, все пак, да пробвате по легалния начин /ако междувременно успеете да си приберете кучето по някакъв друг начин, още по-добре/. Не зная под териротията на кое РУП във Варна се случва всичко това, но Ви препоръчвам да подготвите една дълга и подробна жалба, в която да изложите всичко. Опишете особени трайни белези на кучето - белези от наранявания, операции и др. - все пак, предполагам, гледате кучето от бебе и би трябвало да познавате всяка една точица по тялото му, която би го отличила от всички останали АСТ.Много е важно да го персонифицирате, да стане ясно, че Вие сте реалния собственик. Разполагате с паспорта, с евентуалните свидетелски показания на ветеринарят, който е следил здравословното му състояние, вероятно и с други хора, които познават Вас и кучето. Проучете и въпросът с чипа - как точно е станала подмяната. Ако трябва, консултирайте с адвокат, надали ще Ви вземат повече от 50 лева за консултация. Много е важно така подготвената жалба да депозирате или в Прокуратурата, или директно на среща с Началника на РУП /те всички имат приемни часове, само трябва да проверите кога са/. Ако депозирате жалбата си в РУП, настоявайте за входящ номер, който да Ви дадат веднага и не приемайте обяснения от рода "Ще Ви се обадим", "Ще се свържем с Вас" и т.н. Това означава, че никой няма да се занимае със случая Ви. След това настоявайте непрекъснато за информация какво се случва с проверката. Досаждайте, ако е необходимо... Въпросът е кучето Ви и Вие отново да сте щастливи заедно ... Успех!
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 August 2014 - 10:32 AM

Показване на мнениетоdanah, в 28 August 2014 - 10:55 PM, написа:

Показване на мнениетоpeternm, в 28 August 2014 - 10:02 PM, написа:

:wc_055: :ab_041:

така не се бях забавлявал скоро. този форум догонва бг мама.


Не разбирам каква е тази мания да се подигравате с бг.мама-ще дам пресен пример:моя прятелка си спести доста главоболия изчитайки 102 страници за теглене на ипотечен кредит за 2 дни знаеше къде са най-ниските лихви,къде да внимава с договорите и т.н.
Аз лично съм си спестила пари и доста излишни покупки търсейки информация там.Да,може да прочетеш и доста глупости,но тук дали са по-малко?



:zz_226: :fa_067:
Чудесно звучи. А като прочете в бг-мама за ипотечния кредит, и кажи да я представлява при бъдещ иск в съда някоя от кляфките в бгмама. :me_065:

Или ако има болежки да се лекува с бгмама. :dd_058: :ob_173:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни