Dog.bg Форуми : Писна ми!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Писна ми!

#1 Потребителят е офлайн   bb5 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 29 August 2014 - 08:23 PM

Много се извинявам ако темата не е за тук.Накратко имам куче НОК(и не съвсем).Подчертавам,че все пак кучето ми не е с размери на дакел.Омръзна ми от съседи,хора,които живеят на съседни улици и прочие.Със съседите винаги сме имали конфликт относно кучето,винаги са се правели на изплашени от него и са настоявали,че е много много агресивно и няма място в СОБСТВЕНИЯ ми двор,че и пуснато от къде на къде.Пробвали са да го тровят с хляб накиснат в белина или нещо подобно,кучето не е вземало предложените от тях мизерии ама все пак най страшното става веднъж!Съседите все са хора на възраст и когато минавам покрай тях с кучето и крещят,размахват сопи.При това последното със сопите кучето ги изръмжава,но никога не ги е ДОКОСВАЛО.Може и грешката да е в мен и моето куче но според мен кучето се защитава и не желае да бъде ударено със сопа по задника от някоя изтерясала бабичка.
Днес обаче чашата тотално преля.Връщаме се от разходка с песа, преди малко,когато беше и почти тъмно.От улица близка до нашата някаква лелка си говореше с някакви.Отминахме.Изведнъж лелчето се затича,не знам от къде и скимна и се падаше точно зад кучето.То се стресна и се обърна,оная си въобрази,че иска да я хапе.И ей сега стана боя!Крещя,"хвърли" няколко обидни думи,изрази и други,абе проста жена...от това крещене кучето явно понечи да ме защити и отново се обърна,но този път скочи и изръмжа.Глупачката този път се наведе и взе камък,та ми удари кучето по главата.Да не го е хранила,че да ми го бие с камъни...Този път вече едва го удържах,такъв не бях го виждал за дългите години съжителство.Онази както метна камъка нямаше време да реагира и на 4 крака взе да пищи.Та и се притекоха на помощ двама чичаци,колкото високи,толкова и широки.Взеха и те да крещят,кучето в чудо се видя,но тях не понечи да нападне.Едва си тръгнахме от мястото на "злополуката".
Какво мога да направя срещу такива идиоти?Ясно,че и да го заравят едно куче по европейските стандарти не бива да се противи,но моето си е такова и не е умряло от това.Кучето си има прекрасно заграждение,което направих грешката преди години да е близо до оградата.Какво трябваше да направя,да го лепна в средата на двора,та да е защитено от идиоти?Не мога да си вързвам кучето в собствения двор и да не мога да минавам от някъде си дори на повод.Все пак са до нашата улица,неизбежно е.Писна ми все да си пазя кучето от отравяния,удари с камъни,закани,дразнене от разни индивиди.Идвали са доста пъти,за да проверяват дукоментите на кучето и не намират нищо нередно.На всичкото отгоре разписвания от рода на "да не я бия тая" ми омръзнаха,при условие,че няма да си помисля и да кажа на някоя бабка,че искам да я бия.
Нормално ли е кучето да не позволява някакви натрапници да го бият с тояги по задника или трябва и за това да запазва самообладание?Исках да взема второ кученце НОК с родословие,но за тази година се отказах,защото аз с това и проблемите,които "създавало на квартала" не мога да се оправя,че и с второ двойно на големина и сигурно в пъти по-агресивно по техните виждания.
Имам чувството,че само аз имам подобни проблеми и разправии.Все трябва да живея нащрек от къде минавам,кой ще го набеди,в квартала моето куче си има най лошата слава.Е,те другите кучета от квартала със странни азбирания седят на метър синджир от както са при стопаните си и само си джафкат от дворчето.Ама моето хайта,пък зла.Айде бе.Където и да сме отишли,кучето не ми е създавало проблеми с тая си агресия,всички са го харесвали,има страхотен характер,не се държи като бясна лисица и не си е помислял да нарани дори пиле.
От такива направо да се откажеш да гледаш куче/та.Мечтата си да имам второ куче или поне истински изложбен НОК,който да водя по съответните изложби май няма да се сбъдне в този живот.Кучето няма как да се развие нормално с тия всекидневни тояги,крясъци,заплахи и набеждаване,че щом е голЕмо,начи е зло!Заради тия хора май това ще ми е първото и последно куче,те и котки ми правят забележка,че гледам,ама поне те не са агресивни,нали!

#2 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 29 August 2014 - 08:41 PM

Какво мога да направя срещу такива идиоти?

Трябва да им говориш на разбираем за тях език , те не разбират човешки език .
Двама са ме обиждали както теб , чакал съм ги месеци и години ,но им говърнах в техният стил , ако утре умра- ще умра доволен от себе си :af_089:
Когато го видиш същият на саме сгърчен като червей , вярвай ми отмъщениетое от най - големите удоволствия :ab_041:

#3 Потребителят е офлайн   bb5 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 29 August 2014 - 09:53 PM

Благодаря за отговора!Ако и аз започна с несвързаните псувни или с каквото и да е подобно на тяхното нетърпимо поведение го отнася кучето.Уязвимо е,защото живеем в къща.Не знам как да го опазя просто,изперкали всякакви.Като за начало сигурно ще ми отправят предупреждение,защото някой ще е пуснал поредната жалба.Вече започвам да мисля,че проблема е някъде в нас,а не в тях.Ама това изтерично крещене и жестикулиране от тяхна страна не мисля,че е присъщо на нормален човек провокиран от нещо толкова дребно.Сякаш кучето е изгризало на някой от така любимите им хора сънната артерия.

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 August 2014 - 10:16 PM

Пробвай да го водиш с намордник по принцип повечето се кротват като видят,че не може да ги ухапе.
Няма оправия с такива просто ги подминавай без да им обръщащ внимание.Трудно е даже много,но е най-нервоспестяващия начин. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bb5 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 29 August 2014 - 10:53 PM

По едно време го водих с наморника,именно заради подобни индивиди,които като кучето ми ги погледне пищят все едно ги режа през кръста.А и ме беше страх,защото тогава интензивно някой се мъчеше да ми натрови кучето по горепосочения начин, да няма нещо подхвърлено и по улиците с цел тровене,но нападенията над моето куче от други кучета или улични, или пуснати от повода зачестиха.Може би другите кучета намираха за странно моето с наморника.Спрях да го слагам след нападението на пуснат от стопанина си рот над моето куче.Не че моето,което е доста по-дребно можеше да се защити,но с този наморник... рота за малко да му види сметката,защото виж ти не бил агресивен към хора и за това бил пуснат.
Кучето ми е сводолюбиво по природа,тоест не може да лежи цял ден в стаята и да тъпее.Дори през зимата предпочита двора,просто му се чудя на акъла!
Айде за разходката добре,да ги игнорирам подобни глупаци,но вкъщи как да процедирам.От къде на къде трябва да завържа кучето в собствения си двор?Ако никой от тяхна милост не влиза там не би трябвало да пострада,какво го мислят толкова?
Кучето сигурно би могло да се превъзпита да понася крясъци,напрежение и прочие,ама тия хора как да ги превъзпитам?Просто види ли ги,той си ги познава и е нащрек,готов всеки момент да ги нападне,ама това днес с биенето с камъни преля чашата.Каква е тая,че ще ми замяра кучето,уж много страшно пък смее да го замерва,не става хем тъй,хем иначе!
Въпроса ми е как да опазя кучето в собствения си двор,както казах има чудесно заграждение,предостатъчно голямо,но по кофти начин разположено-близо до оградата.Направено е с цел кучето да седи там,докато няма никой за негова безопасност,ама не било така съвсем.От предпоследния ни подобен "инцидент" му купих 2 вериги за куче,които съединих и сложих кучето така че нито съсед,нито външен човек да има достъп до него каквото и да хвърля.Когато кучето е пуснато на двора и чуя да лае веднага изскачам навън.Постоянно трябва да съм нащрек и е мъчение и за мен и за кучето.

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 29 August 2014 - 11:00 PM

Нямате много алтернативи за съжаление.
За мен варианта е намордник +лакомства+шише вода за да отблъсквате евентуални нападатели.
Вече за в двора нямам идеи.Реши ли някой да го отрови ще намери начин :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bb5 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 29 August 2014 - 11:12 PM

Не знам,ако започна и аз да действам по техния начин с обиди,ругатни и не знам какво кучето го отнася още повече при всички положения.Добре,че не взех НОК-че,както мислих,че тук обстановката в последно време съвсем се нажежи.Само това е добрата страна на нещата.Можеше и по-зле да е.От години не само за кучето,много преди то да се появи с тези хора все е било караница за нещо.Явно сега ги е избило съвсем.Сега просто то го отнася.Нямам свидетели и никой от тук не е на моя страна,защото хората са с погрешни разбирания-ние сме по малко луди от него,защото той си разхожда кучето,де у наше село някой си разхожда кучето.Разберете,където и да отида с кучо предизвикваме само положителни емоции у хората.Ама уви,тук няма един кучкар,който да е на моя страна.Не вярвам причината да е в нас,не е изключено разбира се и да е.
Айде,за разходките аз мога да пална колата и да ходим по парковете,а не да вървим до там минавайки през криворазбрания квартал.Наистина е кошмарно след теб да хвърчат камъни,обидни думи и ругатни.Глупаво е.Кучето скоро имаше здравословен проблем и трябваше да върви на 3 крачета и нямахме опция да отидем по-далече от квартала.То не бяха коментари,то не беше чудо!Имам чувството,че само тук е такова наказание.Идиотщина!
Тая затичалата се лелка от днес,от където и тръгна всичко,май се затича нарочно,за да провокира кучето,ама като не я изръмжа първия път нещо не я удовлетвори,та си крещя тя,за да все пак получи едно ръмжене.Нали повод да има!
За двора е наказание да вържа такова енергично куче,дори разходките не оправят нещата.
За тровенето,кучето ми винаги е сито.Хляба им го отказва,но хвърлят ли му нещо по-апетитно не вярвам да откаже.Това ме притеснява най много.Мога ли да го науча някак да не взима,не че и тогава няма да съм на тръни,но е някакъв защитен вариант все пак?

#8 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 August 2014 - 08:25 AM


bb5,



Успокой се, в началото и аз преживявах емоционално отношението към кучето ми, от хора които не са уравновесени.
Най-важното е да изградиш защитен план - да опазиш кучето, колкото и да ти е неприятно, вкарай кучето в къщата и увеличи разходките, във време, когато кретените излизат по-малко, кофти е за кучето и теб, но така няма да ескалира конфликта и ще го опазиш.
Пълен игнор на идиотите, ако всички ти е наред с кучо, чипове, ваксини, паспорти, данъци - подавай жалби срещу "терористите" до повече институции, община, полиция, сдружения, никой няма да разбере за проблема ти, ако ти не вземеш нещата в свои ръце.

Усмихвай се на идиотите, не си изпускай нервите, успоредно подавай жалби срещу тях.

#9 Потребителят е офлайн   bb5 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 30 August 2014 - 08:19 PM

Благодаря за съветите!Tai,ти правила ли си това с жалбите,тоест помага ли.Защото на такива простаци какво да им пука,че някой отишъл и им отправил предупреждение.Те не могат да вържат две изречения.Срещу мен има много подавани сигнали,преди кучето отглеждах декоративни кокошки и петли,които имам право да отглеждам в града.Хигиената беше на ниво,ама пилетата били вдигали шум.Тия с предупрежденията нищо не направиха,ама в крайна сметка се принудих да махна животните,защото ми писна да ги тормозят и мен и тях,те пак бяха до оградата.Така де,това е друга тема.
Това с жалбата,която мога да подам не е ли нож с две остриета.Все пак нали кучето ми било агресивно.Всичко с документите е наред,когато са идвали са се убеждавали в това.Страх ме е да не направят нещо подписка,с която да ми изземат кучето и приспят в последствие.Агресивно е само в техните очи,ама то с толкова крясъци как да на ги залае.

#10 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2014 - 10:15 PM

Аз имам същия проблем. Такава агресивност срещу кучетата ми няма. Добре, че са кротки и досега никой не е бил нападан. Мисля, че няма законово основание да ти вземат кучето, защото страхът от него не би могъл да бъде такова.

#11 Потребителят е офлайн   Chavo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 06-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2014 - 10:24 PM

Показване на мнениетоbb5, в 30 August 2014 - 08:19 PM, написа:

... Това с жалбата,която мога да подам не е ли нож с две остриета.Все пак нали кучето ми било агресивно.Всичко с документите е наред,когато са идвали са се убеждавали в това.Страх ме е да не направят нещо подписка,с която да ми изземат кучето и приспят в последствие.Агресивно е само в техните очи,ама то с толкова крясъци как да на ги залае.


Защо да е нож с две остриета?!? Като замерят кучето с камъни, посягат да го удрят с тояги или се опитват да го тровят, те са в нарушение на закона:

Цитат

Закон за ветеринарномедицинската дейност

Чл. 151. Забранява се:
1. причиняването на страх, нараняване, болка, страдание, стрес или смърт на животни
, освен в случаите, посочени в чл. 117, ал. 1, т. 10, 11 и 12, чл. 159, ал. 3, чл. 160, ал. 2 и чл. 179, ал. 3, или при самозащита;
...
Чл. 422. (1) Който наруши забрана по чл. 151, т. 1, 6, 7, 16 или 17, се наказва с глоба от 100 до 200 лв., а при повторно нарушение - от 200 до 500 лв., освен ако деянието не съставлява престъпление.



Цитат

Закон за защита на животните

Чл. 6. (1) Забранява се проявата на нехуманно отношение към животните.
(2) За нехуманно отношение към животните се смята причиняване на болка или страдание на животно или предизвикване на силен страх.


Чл. 7. (1) Забранява се проявата на жестокост към животните.
(2) За жестокост се смятат:
1. всяко действие или бездействие, което причинява продължително или повтарящо се страдание на животното, или увреждане на здравето му или стрес;
2. действия по чл. 151 от Закона за ветеринарномедицинската дейност;


...
Чл. 62. (1) Който прояви жестокост към животно по смисъла на чл. 7, се наказва с глоба от 500 до 1000 лв., освен ако деянието не съставлява престъпление.



Почвай ги и ти с жалби, че ти атакуват кучето, създават му стрес и се опитват да го отровят. Няма да е зле да се консултираш с юрист как по-добре да оформиш нещата. Даже и тъпанарите обикновено разбират от опасност да им се бръкне в джоба ...
Междувременно гледай кучето да не ухапе някого.

Освен това, може да пробваш демонстративно да сложиш камера/камери, който да могат да фиксират ако някой хвърля нещо в двора, като достатъчно ясно предупредиш комшиите, че видеозаписите ще се използват като доказателство, ако нещо стане с кучето. Ако слагането на камери е невъзможно по някаква причина, можеш да сложиш и макети. Важното е да си мислят, че са истински. :)

#12 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 August 2014 - 11:17 PM

Много е неприятно всичко това. Повечето хора си мислят, че ако живееш в къща, няма да имаш проблеми да си гледаш животинки, обаче ... много зависи от съседите.
Не знам как точно са оградени дворовете ви, но в повечето случаи огражденията между съседите са мрежи. Ако и при вас е така, от личен опит мога да те посъветвам, ако имате възможност да си изолирате двора по някакъв начин така, че съседите ви да не виждат какво става в двора ви, пък още по-добре и откъм улицата да няма видимост към двора ви. Предполагам, че страстите ще се поуспокоят - може да сложите ламаринени ограждения или дървени плоскости между две мрежи, или някакъв друг начин, минимум метър и половина на височина, ако са още по-високи - още по-добре.
Не знам защо, но колкото повече виждат, толкова повече се дразнят, че сте различни, а не като тях. За тях кучето, особено по-едро, трябва да е вързано, не може така свободно да си тича, па било то и в собствения ви двор.
Заграждането изисква повечко средства и повечко време, но при нас имаше резултат.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 31 August 2014 - 11:48 AM

Жалбите са добър избор,въпроса е до колко ще свършат работа.Това може да ги озлоби дори повече.
Аз също имам проблеми със съседите(и си мислех,че нещата са зле),но като чета за Вашия проблем.моето си е направо приказка.
Мен ме обвиняват,че там където го разхождам съм им плашела животните(от типа на кози,овце,кокошки пуснати),което е много далеч от истината,защото там има бездомни и дори дворни пуснати и животните са свикнали.
Ако не помогне добрия тон,минавате на лошия.Аз обаче ако се карам с някого за кучето си гледам то никога да не е с мен,защото после оределено реагира негативно към тези хора.
Също така заграждението,където го оставяте,може да бъде покрито с мрежа или нещо подобно,за да не стигат въпросните ''вкусни подаръчета'' до кучето.

#14 Потребителят е офлайн   Chavo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 06-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 01 September 2014 - 08:24 AM

Показване на мнениетоgreyli, в 31 August 2014 - 11:48 AM, написа:

Жалбите са добър избор,въпроса е до колко ще свършат работа.Това може да ги озлоби дори повече. ...


E колко повече?!? Опитвали са се да тровят кучето, а и вече опитват да го бия в присъствието на собственика му! Като продължават в този дух животното ще се изнерви и озлоби и някой пък може да успее да докопа някой от нападателите, та после ще почнат писъци, че ги е изяло и човекът ще трябва да се оправдава и да се чуди дали няма да му вземат кучето, че било агресивно.

Да си оформи добре една жалба до прокуратурата как Х, У, Z му подлагат кучето на опити за убийство, постоянен тормоз, стресират го и т.н. Т.е. не само се отнасят жестоко към животното, но с тези си действия оказват неблагоприятно въздействие върху психиката му, изнервят го и го настройват срещу хора, като по този начин създават предпоставки за инцидент. Ако може, някой път да заснеме на видео цирковете, които правят. Не че ще е кой знае какво доказателство, но все ще е нещо в допълнение на твърденията.

#15 Потребителят е офлайн   bb5 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 01 September 2014 - 01:42 PM

Здравейте,нож с две остриета е,защото кучето действително се държи агресивно към нападателите си,дори преди онази да го удря с камъни.Като започнат да крещят и жестикулират,вървейки право към нас с кучето,то първо ги предупреждава,след това се хвърля и да напада.За сега лесно го успокоявам,но до кога?В един момент,както казахте докопа ли ги не знам колко лошо може да стане.Относно кучето,не е много едро.Ама в техните очи е!30кг мисля,че нямаше скоро при последното теглене,като бяхме на лекар.Дори да не крещят в даден ден въпросните "комшии",които са до нас биват гледани втренчено от кучето,което също ги кара да пищят като захапани.
Както казах имаме доста голямо заграждение,ама уви също е и подходящо място за тровене.Кучето от доста време не е прибирано там поради тази причина.Оградите ни със тия съседи са мрежи,които лесно се преодоляват от накиснатия хляб в киселина с кабърче вътре,но съседите не са толкова глупави и не го хвърлят от своята страна,ами идват пред входната ни врата и така.Та не се знае кои от всичките са.Имаше един индивид през две огради,който ходеше да "ръга" кучето на хората до нас с подострен кол,които вече не живеят там,а къщата и двора са запустели.Както се разбира там сме сами срещу всички.
Накрая мен ще ме изкарат безотговорен стопанин,който се кефи на агресивното си куче,което пък напада "хора".
Ще видя какво може да се направи поне като ограда.Високи дувари,така че нищо да не се вижда+мрежа,за да всичко,което хвърлят през дувара падне на нея.Но иска доста средства,които по принцип заделях за купуването на НОК,но явно ще изчака още.За навън вече не знам как ще се справяме.За сега,докато се поуспокои обстановката водя кучето с кола до парковете и кучешките полянки.Хубаво беше да вървим до там,ама по нататък.
За жалбата ще пробвам да направя нещо по въпроса,ама в това май няма никаква надежда,естествено,че ще защитят "изплашените" от моята хиена с гигантски размери за вида си.Там ако нямаш май твой хора никой няма да ти обърне внимание.
Мисля има ли вариант да изкарам документ на кучето си,че не е агресивно и след това да се действа с жалби,пък ония нека обясняват на който си искат,че "иска ма изЕде,иска изЕде козата ми,дето е пълна с бълхи и иска изЕде цветенцата пред нас".Като се поинтересувах чух от човек на кучешката полянка,че кучето може да положи някакъв подобен тест,с който да бъде удостоверено за неагресивно куче,което може все пак да се управлява.
Къде можем да се "явим" и изобщо има ли такова нещо в нашата държавица?

#16 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 September 2014 - 05:13 PM

Има вариант да заведеш кучето си на обучение да не взима нищо за ядене от земята или от чужд човек.Провери за твоето населено място има ли изискване за НОК да е с намордник по време на разходка. Добре е, че не го пускаш от повод по улиците.Жалби до дупка за психотормоз, намери си познат адвокат и се консултирай с него принципно как за в бъдеще да дайстваш при подобен психотерор.Задлъжително паспортът на кучето и платеният му годишен данък да са изрядни!!!Да няма за какво да се захванат и да го обърнат срещу теб.Чети за правата си, за задълженията си, за да си в час как да отреагираш.Само един много прост пример-под терасата на един блок моето куче се спря да души и веднага едно бабе викна от една тераса да го махам, че" щяло се изпикае...на тревата".Попитах я аз ли да набера полицията или тя и да чакаме някой да дойде и да видим кой е в нарушение и има ли такова.Веднага се скри.Друга ми викна да сложна намордник на хъскито си-аз я посъветвах да разбере каква порода е кучето ми и дали трябва да се движи с намордник.Вкратце-подготви си домашното , за да отреагираш винаги своевременно и адекватно.И...както казва Емо-сипвай им, не оставяй контрата да е в теб, това ги храни и окрилява за нови действия!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#17 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 27 September 2014 - 01:17 PM

Малко късно се включвам, но ми дойде на ум една история от един приятел - адвокат, който гледал НОК.
Та овчарчето било голям психопат - агресивно към други кучета (с тежки последици), силно териториално, голям мизерник. И го гледали в апартамент.
Не помня как, но един ден, докато човекът бил на работа, кучето успяло да си отвори входната врата и започнало да облайва особено интензивно всеки, който мине през входната площадка.
Събрала се дружинка от загрижени съседи, звънят на нашия по телефона, онзи идва на пожар и заварва кучо в коридора, входната врата отворена и една обезумяла тълпа пред входа, готова да линчува стопанина барабар с песа.
Започнали да се оплакват, как те се опитали да го вкарат, то им посегнало да ги хапе и т.н. Даже едната съседка била ухапана, но нямало нищо видимо по ръката й.
Жалба щели да подадат, на полиция щели да се обадят.

Та нашият стопанин, голям зевзек успял да се успокои и им формулирал следното:
Аз идвам, кучето е вкъщи, вратата е отворена. Кой и защо се е опитвал да влиза вкъщи докато ме няма, че да бъде ухапан?

Закачлива е случката, макар да е доста сериозна и е било късмет, че не се е стигнало до сериозни последици. Жалби не са били пуснати.

Изводът е, че ако човек запази спокойствие може да излезе от много ситуации на плюс, а ако си изтърве нервите, по всяка вероятност няма да спечели и да излезе сух.

Ако реагираш агресивно към някой човек, независимо дали той те е провокирал или не, твърде вероятно е кучето да реагира още по-агресивно.
Не ми е ясно, кой е толкова тъп, че да очаква вързано или на повод куче да бъде удряно или замервано и да седи мирно и като мъченик да си търпи агресията, която то сигурно и не разбира...
Обаче истината е, че явно щом си толкова тъп, че да мислиш, че удряйки и замервайки нечие куче ще си решиш проблема, който всъщност ти е в простата селска каратуня, може би говориш само езика на голямата тояга - универсален балкански разговорник :).

В общи линии разправиите със съседи вървят ръка за ръка с кучето. Винаги някой ще си намери повод да ти каже нещо. Примерно следното: винаги събираме фекалните произведения на кучето, въоръжени с торбички. Тъкмо събирам сутришната порция и от едната тераса се появява една съседка с репликата " И да си почистите!". Ами не, капитане, камъчета събирам в тази торбичка... Хахаха... След като й направих забележка, че е много некултурно да се провиква през терасата и че може да поговорим в по-спокойна обстановка долу или у тях, попитах дали някога е имала оплаквания от чистотата след нашия Бейби. Един път била настъпала нещо с бежовите си ботушки, ама не била сигурна, дали е от Бейби или не. Предложих й ДНК експертиза :D.

#18 Потребителят е офлайн   buttinsky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 29 September 2014 - 09:49 AM

Напълно съчувствам на автора на темата.
Имала съм НОК и знам какви са нагласите. Моята беше изключително дружелюбна, дори плаха твар, и пак имаше недоволни.
Отчитам като моя грешка, че оставих една чалната позната да я научи да лае при излизане от радост и това шашкаше доста хора, които имат фобии или неприязън към кучета. И хем цялата махала я познаваше, че е мило куче, хем пак съм получавала заплахи от отравяне.

В един момент се получи така, че не смеех да направя забележка на съседите за каквато и да било проява от тяхна страна, само защото знам, че веднага ще започнат със заплахите с тровене. За бабите с бастуни по улиците, които предварително удрят за назидание, съвсем да не говорим.

Народът е истерясал на тема кучета, дотам, че за 3-месечно лабрадорче са ми вдигани скандали защо е пуснато да тича. И за да ми е мирна главата, я държа на повод, дори и да няма много хора наоколо, като единствено по кучешките градинки или когато е безлюдно наоколо, си позволявам да я пусна да потича свободно. При все това бабите-клюкарки зорко следят къде ходи кучето ми, къде ака и веднага се започва със забележките. Това, при положение, че от цялата махала само аз се сещам да почистя след кучето си. Кучкарите ми се смеят, бабите ме хокат и така... Ах да, даже вече си имаме табелка пред входа със задраскано куче.

Но извинявай, да ти казват дали кучето ти в твоя собствен двор ще е вързано или не и да се опитват да го уморят, е погазване на всякакви права. Какво толкова им пречи? Да не би да са решили да те ограбват в скоро време, та да искат да се отърват от пазача? Ти къде живееш?
Обикновено хората в селата съм забелязала, че са крайно негативно настроени към всякакви домашни любимци и кучета-пазачи. Навремето на село след неколкократни опити така отровиха кучето ни.

Стискам палци успешно да се предпазиш от тези злонамерени и прости хора :ba_025:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни