Dog.bg Форуми : Домашна котка напада дете

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Домашна котка напада дете

#21 Потребителят е офлайн   dios1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 12-October 07

Публикувано: 04 September 2014 - 09:53 AM

Дано да сте права,тоест лекарката..Много по ,,човешки,, ми звучи.Агресия породена от липса на внимание не е котешка а по скоро човешка реакция,обикновено нещата са по простички.И това кой пердашат в училище не мисля че е подходящ пример за поведението на котка.По принцип при котките няма изградена йерархия,има територия която и най слабия защитава с нокти и зъби.Нашественик може да бъде и един нов килим който моментално бива заплашен,щателно проверен и задължително ,,натъркалян,,със собствената миризма,да не казвам за другия начин на ,,ароматизиране,,Котките имат свой свят в който например най-слабият е този който най много ги гали,и така.
Бих искал вашата лекарка да е права и вие отново да си приберете котака,защото каквото и да е направил той просто е реагирал.Не знам дали се изразявам ясно.

#22 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2014 - 10:04 AM

От всичко, което пишете, предполагам, че котарака има поведенчески проблем, но все пак може би не е лошо да имате предвид, че и някои здравословни проблеми водят до агресия. Напр. хормонален дисбаланс.
Ето ви линк към един блог, където има писано доста по въпроса с агресията при котките. Набързо открих една тема за агресия към човек. Не е идентична на Вашата ситуация, но ако знаете английски мисля, че си заслужава да почетете там. Може да Ви дойде някоя идея.
Не помня дали в темата за поведенческите проблеми го пишеше, но ето Ви линк и към един сайт, където можете да си поръчате капки на Бах - http://zdrave-bg.eu/...C%D1%86%D0%B8/. Жената е много отзивчива и можете да и разкажете подробно за проблема и за цялостната ситуация в дома Ви, така че да приготви индивидуални комбинации и за Вас и за котарака.
:rc_036: че търсите решение на проблема, а не бързате да се освободите от котарака. Искрено се надявам да успеете да се справите и котето да изживее живота си във Вашето семейство без да е заплаха за детето.

#23 Потребителят е офлайн   yorellia Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 01-September 14

Публикувано: 04 September 2014 - 03:29 PM

Благодаря, MechoPuh. Не съм изключила и здравословен проблем. Наистина поведението може да е породено дори и от болка. Ще прочета блога с интерес, мерси и за препратката към капките на Бах, и това мисля, че ще ми е полезно, на него, а вероятно и аз бих се възползвала. :)

#24 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 04 September 2014 - 04:06 PM

Какви са тези капки, и дали ми стават за кучето?
Кой е Бах ??

Дръж шибания котак така, че да няма физически достъп до детето и не му вниквай в психиката ,
мозака му е колкото орех .

#25 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 September 2014 - 10:54 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 04 September 2014 - 04:06 PM, написа:

Какви са тези капки, и дали ми стават за кучето?
Кой е Бах ??

Дръж шибания котак така, че да няма физически достъп до детето и не му вниквай в психиката ,
мозака му е колкото орех .

Разбирам, че си играеш ролата на смешника на форума. Но твърде често минаваш всякакви граници. Писане на тъпотии, спам.
Би ли се озаптил малко?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#26 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 05 September 2014 - 05:50 PM

Не мога да ти откажа :dh_188:
Спирам да пиша за 1 месец .:dh_188:

#27 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 06 September 2014 - 09:06 AM

Аз лично бих пробвала с билката валериана, фелиуей и бих държала котарака през деня в голяма кучешка клетка. Няма да му хареса, но трябва да се изяснят тия изблици на ревност и агресия. Той трябва да свикне със ситуацията и да се примири. Котките са изключително социални и интелигентни животни. А също така и при тях има йерархичен принцип на поведение.

#28 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 06 September 2014 - 02:08 PM

Не знам дали ще ви помогне и до колко е вярно но майка ми имаше проблем с котарака ни, често без да е на игра се нахвърляше на краката и, хапеше я много силно. Ветеринара ни посъветва ако котето няма място където да се качва и да е по на високо от другите в дома, можело да прояви агресия от този тип. Затова цветята на майка се свалиха от библиотеката в хола и с малко размествания му осигурихме едно местенце близо до тавана от където той да ни наблюдава. Нападенията изчезнаха обаче толкова му хареса, че понякога ни се иска да запушим входа му за да му се порадваме... виси там по цяло време и слиза само да яде, до тоалетна и пак се качва.
Надявам се да се справите със ситуацията.
Успех!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#29 Потребителят е офлайн   yorellia Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 01-September 14

Публикувано: 08 September 2014 - 04:42 AM

Не съм писала отдавна, а имам ново развитие. В петък купих Фелиуей, а мъжът ми върна котака в къщи. Разбира се, той е ужасно объркан, уплашен и нервен. Засега идеята е да поживее на остъкления балкон докато не сме си в къщи или не можем постоянно да го наблюдаваме. А той си има нужда от наблюдение, защото сега съвсем очевидно не се радва на детето, без обаче да прави нещо застрашаващо. Тя пък толкова му се зарадва! Ходи след него и повтаря "Сладко коте!" и "Бича мау-мау!". Всъщност, обаче го дразни доста. Сега е във възрастта на отрицанието и изобщо не се вслушва в това което й се говори. А и не искам да използвам котката за да я сплашвам, въпреки че заплахата е реална.
Котарака е изключително недоволен че е затворен на балкона, въпреки че там има всички котешки удобства. Мяука адски силно през цялото време. Вярно е, че трябва да се научи на йерархия, както пише по-горе, но дали е възможно?
На шкафовете се качва и наистина седи там с голямо удоволствие. Сега, от както го върнахме, обаче, е неспокоен и гледа да е долу, в центъра на събитията.

На Фелиуей-а пише специално, че не помага за агресивни котки. :-( Бях малко разочарована, но няма пък и да му навреди.

#30 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 08 September 2014 - 11:13 AM

Цитат

Не съм писала отдавна, а имам ново развитие. В петък купих Фелиуей, а мъжът ми върна котака в къщи. Разбира се, той е ужасно объркан, уплашен и нервен. Засега идеята е да поживее на остъкления балкон докато не сме си в къщи или не можем постоянно да го наблюдаваме. А той си има нужда от наблюдение, защото сега съвсем очевидно не се радва на детето, без обаче да прави нещо застрашаващо. Тя пък толкова му се зарадва! Ходи след него и повтаря "Сладко коте!" и "Бича мау-мау!". Всъщност, обаче го дразни доста. Сега е във възрастта на отрицанието и изобщо не се вслушва в това което й се говори. А и не искам да използвам котката за да я сплашвам, въпреки че заплахата е реална.
Котарака е изключително недоволен че е затворен на балкона, въпреки че там има всички котешки удобства. Мяука адски силно през цялото време. Вярно е, че трябва да се научи на йерархия, както пише по-горе, но дали е възможно?
На шкафовете се качва и наистина седи там с голямо удоволствие. Сега, от както го върнахме, обаче, е неспокоен и гледа да е долу, в центъра на събитията.

На Фелиуей-а пише специално, че не помага за агресивни котки. :-( Бях малко разочарована, но няма пък и да му навреди.


Докато се включа, вече всичко е казано.
Аз мога само да подкрепя за Фелиуей, капките на Бах, както и котешката трева тук. Фелиуейа да не е спрей,а за включване в контакта.

Хубаво не помага на агресивни котки,но няма да навреди. Твоята котка попринцип разбирам,че не е агресивна. Т.е. има нещо,което я тормози и я безспокои. Е, Фелиуей е за да успокоява.

Това с отлъчването на балкона може и да е добро решение за момента, но малко по малко трябва да започнете да прекарвате време с това коте. Отделяйте на няколко пъти по 10 минути, в които да сте само с котето,да получава внимание и гушкане,да се чувства обичано и не забравено.
Малко по малко започнете да му отделяте това внимание и в присъствие на детето - за да види, че то не е заплаха за вашата обич. Докато детето си играе настрани, гушкайте котето и му говорете.
Колкото и да е трудно, трябва да намерите малко време и за това, все пак животинката носи душичка, не е растение да си седи само...

А лекарството,което ви е препоръчала лекарката за какво и как би трябвало да послужи, т.е. какво да третира при котето?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   yorellia Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 01-September 14

Публикувано: 22 September 2014 - 07:22 AM

Това е по-скоро хранителна добавка, не точно лекарство. Както и Фелиуей, се използва при стрес, промяна, съжителство, пътуване и т.н. Това е съвсем нов продукт на основата на млечен протеин. Една приятелка го е използвала и каза, че вижда подобрение докато го дава.

#32 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 September 2014 - 03:14 PM

При Фелиуейея обаче положението не е съвсем - 'няма да помогне, но няма и да навреди' - мисля, че го пишеше и в упътването - при някои котки, в много редки случая той действа обратно. И действително аз съм взиамала няколко пъти фелиуей при различни конфигурации от котки, само при една от тях, в един единствен случай стана така, че той стана още по-нервен и емоционален.

За съжаление аз мисля, че изолирането в клетка или на балкон също ще го изнерви ужасно много. Не мисля, че котките реагриат добре на изолация особено ако са си у дома.

Досега за мен Зилкенето е помагало наистина и капките на Бах.

Стискам ви силно палци, поздравявам ви, че търсите решение и сте върнали котарака обратно и че възпитавате един малък човек в обич към животните! След толкова усилия няма как да няма положителен ефект! Дано е скоро!
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 September 2014 - 06:56 PM

yorellia , имате лично съобщение, не знам дали сте го видяла...на мен ми показва, че е непрочетено.
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#34 Потребителят е офлайн   yorellia Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 01-September 14

Публикувано: 28 October 2014 - 02:26 PM

Здравейте! Първо - да, прочетох личното съобщение, но през пощата. Благодаря за напомнянето. Сигурно за това не е отразено като прочетено във форума?

Не съм писала отдавна, защото няма много какво да се каже - гледаме се всички в къщи без инциденти и по старому, но аз и не очаквам да започнат да валят нападения току така. Засега сме закрепили положението с престой на балкона докато мен и мъжа ми ни няма и баба и детенце се гледат сами в къщи. Котаракът приема това добре, но всички са с разбирането, че това е временно решение. За съжаление, обаче, вече му нямаме доверие колкото и спокоен да е котаракът ... Дори и аз се хващам, че го дебна какво прави, колко близо до детето седи и как го гледа.
Така че - НАШ КОТЬО СИ ТЪРСИ НОВ ДОМ. Ще се равам на някаква помощ от ваша страна.
Търся някой, който да го гледа добре. Още се чудя дали и временен дом за 2 - 3 години няма да ни свърши работа, но тази смяна на стопани ще е допълнителен стрес за него. Хубавото е, че от страна на близките ми засега всички са съгласни да остане в къщи докато се намери подходящо решение.

Друго за котака какво да напиша? Вие знаете за най-големия му проблем. Останалото са само положителните му страни - много мъркане, гушкане, спи през нощта, особено ако може да е в спалнята, няма никакви известни здравословни проблеми (освен склонността му да затлъстява), винаги е използвал тоалетната си и всъщност е много спокоен и уравновесен. Идеална компания за възрастни/пораснали хора, готови да отделят малко повече внимание на космат член на семейството. Пускам и няколко снимки като нагледен материал:
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

#35 Потребителят е офлайн   tina_xris Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 05-November 09

Публикувано: 27 April 2016 - 11:23 PM

Здравейте!
Да "събудя" малко темата с аналогичен проблем!
Изчетох внимателно коментарите...но не намерих „нашия” случай, а наистина се надявам да получа ценни (работещи) съвети!
Започнах да ви пиша преди няколко дена, прекъснах поради липса на време...но тази вечер „играта загрубя” – много!
Отглеждам котарак - вече е на 1г. 8м., вкъщи дойде съвсем малко бебе, май нямаше и 40 дена, но това е друга тема. От малък е "хапещ" и "драскащ", навремето търсих спасителни решения по форумите и да кажем, че съм намерила поносим вариант на съжителстване в тази посока (почти свикнах с деругите по ръцете си, стига да няма много кръв).
Напоследък обаче има "поведенчески проблем" изразен в трудна за контрол и превенция агресия...а наистина не ми се иска да ходя с "доспехи" из къщи, за да не ме "маркира" по-сериозно! Проблемът му най-вероятно е "хормонален" (по ред причини все още е МЪЖ и съм в почуда няма ли вече да отмине времето за любов, че да се кротне!) и лесно обясним, но това не променя картинката! Живеем си сами (синът ми доскоро беше тук, но замина за София) на етажа от къщата, който той не напуска (на долния етаж са родителите ми), т.е. определено е немалко "асоциален", ама...няма откъде да му осигуря социалните контакти. Любимото му място е на прозореца - още по-добре, ако е отворен - седи и наблюдава. Хич не е спортен тип - не му и минава през ум да слезе оттам, че да ми създаде по-голямо главоболие!
Основното ми внимание е насочено към болната ми майка, та за „детето”-коте не мога да претендирам за изчерпателност, докато описвам ситуациите, но да кажем, че от февруари започна да си проявява хормоналните проблеми и да си намира всевъзможни, все неподходящи места за (из-)пикаване. Бързо забелязах, че съответните предмети са му особено любими после да си ги души, отърква и т.н. и системно ги отстранявах – пресичах достъпа му до тях. С времето, или когато не уловя момента, започна да проявява агресия, когато такъв „намирисан” предмет е наоколо. Чела/чувала съм, че водата е добра „спирачка” срещу нежелано поведение и наистина напръскването ми помага да го „завърна”, а той после сравнително бързо се успокоява и сякаш забравя за мераците си... И така до завчера, когато се завърна синът ми...и в един прекрасен момент за появи целият окървавен, та оказвах „първа помощ”! Нападението е било внезапно, неочаквано...и съвсем не намясто той „му е дал да разбере”...та часове наред имах „стресирано коте”...но ВСЕ ПАК влязохме в нормалното си житие-битие. До тази вечер! Е, с ръка на сърце си признавам – идея си нямам защо се ядоса така! Посрещна ме с умилкване, само докато се преобличам, вече беше станал „нервен” и се опита да ми прилага „хватки” по краката, аз го завръщах, де с ръка, де с думи и продължавах да се преобличам и да се глася да слизам долу (където ме чакаха за вечерни процедури), канех се да му дам да яде – реших, че сигурно е гладен...но той така и не ми даде такава възможност! В момента ръката ми е бинтована и олепена, а по пода има кръв като да съм клала някого! Копна явно по-голям кръвоносен съд, та се чудех ще спре ли сама кръвта, или ще ми отвори по-голям проблем!
Истината е, че нямам представа как е правилно да се държа в такива ситуации, какво мога и какво не бива да правя... и най-вече трайно какво да предприема, за да не се окаже, че си отглеждам ЗВЯР!
Очаквам съветите ви!
P.S. Прилагам снимка от "мирен" период ;) Прикачена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни