Dog.bg Форуми : Спешна нужда от съвет ASAP!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спешна нужда от съвет ASAP!!! Болно коте съссекретв очите

#1 Потребителят е офлайн   Punky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 15-February 06
  • Gender:Not Telling
  • Location:Краводер

Публикувано: 03 September 2014 - 01:11 AM

Привет на форума,
ототдавна не съм писала. Предварително се извинявам ,ако не съм нацелилаправилния раздел, но не ме свърта на едно място , а нета ми е ужасен.

Накратко, последните 2 години живея в Кипър. Днес посредата на нищото попаднах едно едно, малкои толкова изтерзано създание, че душа не ми даде да го оставя на пътя. Става въпросза едно малко котенце на което очетата са му пълни със секрет, то самото не вижда добре, гуши се въвцвсеки един иреших да го приютя в нас,напук на всичко. Ако трябва да съм честна,нито ме бива с котаците, а милото създание ме хвана точно в най-нагорещения период, където нямам НИКАКВА възможностда го заведа на лекар вследващите дни до Петък, нито подходящите хора към които дасе обърна :(


В момента съм го сложила в едно кашонче с вода, храна и една топла бутилка, но то не искада сехрани,предложих му няколко пъти наморен пръст с водичка ито си близна малко,но храна не иска. Как да му облекча живота на този сладур, поне до петък? Приемам всякакви съвети и опит :) Котьо засега ще остане с мен, намерила съм сила в най-добрия ми приятел, който ще идва да наглежда котьо когато съм на работа, от утре започвам да звъння из тукашните приюти и ветеринариза помощ.

Предвареително благодаря исе извинявам за объркания пост :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Beauty always comes with Dark Thoughts!

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 September 2014 - 10:23 AM

Много се надявам някой лекар вече да е взел отношение по темата, но в случай че не е - котето по всяка вероятност е с ринотрахеит. Нормално е да не иска да се храни :(. Обонянието му е нарушено от хремата, а сигурно има и температура, което също е причина да няма апетит. Жизнено важно е да го прегледа лекар и да започнете лечение с антибиотици и евентуално имуностимулатори. Това, което можеш да направиш и сега сама е да му почистваш хубаво очите с преварена вода или чай от лайка по няколко пъти на ден и да го държиш на топло и чисто. Попитай във ветеринарния форум за съвет какви капки можеш да купиш и да започнеш да му ги слагаш още сега. Всичко това, естествено, не замества воденето на котето на лекар.

#3 Потребителят е офлайн   Punky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 15-February 06
  • Gender:Not Telling
  • Location:Краводер

Публикувано: 04 September 2014 - 01:43 PM

Заведох вчера котето при ветринар, температурата му беше под нормата, та сега е завито и постояно му слагам бутилка с топла вода. асъжаление, ветеринаря не говореше много добър английски, но му почисти ушетата, очичките и му сложи няколко инжекции. Едното око е загубено, но поне другото е наред. Дадоха ми течни витамини, Almora и Felexin. Определено изглежда много по-живо от вчера, което е обнадеждаващо... Ще попитам в другия раздел за съвет :) Благодаря за отговора
Поздрави от котьо
User's Signature

Beauty always comes with Dark Thoughts!

#4 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 September 2014 - 09:15 AM

Стискам палци на малкия сладур и :rc_036: за усилията да го спасиш!

#5 Потребителят е офлайн   Punky Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 15-February 06
  • Gender:Not Telling
  • Location:Краводер

Публикувано: 09 September 2014 - 06:10 PM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 05 September 2014 - 07:15 AM, написа:

Стискам палци на малкия сладур и :rc_036: за усилията да го спасиш!



Мерси много :)))

Малко с мъки и насилствено хранене - вече е много активен, играе си, закача се и почна да се хвани (даже има претенции) , че и тоалетната ползва :af_089: :be_107: Има си вече и име - Арни (понеже мяза на Терминатора )
Мисля,че ще сме наред :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Beauty always comes with Dark Thoughts!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни