Dog.bg Форуми : Непокорно куче, как да се справя? Нямам сили!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Непокорно куче, как да се справя? Нямам сили! Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   paolina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 04-September 14

Публикувано: 06 September 2014 - 09:12 AM

Furia_S
Аз казах на майка ми че трябва да го пускам, за да изразходва енергията си и така ще е по-кротък и спокоен, пък и щом има и 2 разходки,ще се кротне. Тя каза, че няма проблем. Само за сутринта мисли че няма да му е достатъчно, но ще видим - първите 2-3 дни ще го пускам да види че за мен не е както тя каза "само ще си играеш да го пускаш и връзваш".

#42 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 06 September 2014 - 09:18 AM

Не искам да ви разочаровам, но 7 годишното ми куче така и не успя за 7 години да се отучи да тегли по време на разходка. А другото ми куче се научи за нула време. Просто някои животни са по-доминантни, упорити и енергични. Много добър ефект дава разхождането с автоматичен повод (Флекси, Флипи), това дава на кучето повече свобода и по-голяма територия за разходка, душене и т.н. Направо се родих като изхвърлих 2 метровия повод и минах на автоматичен 5 метров. Горещо препоръчвам, освен това е супер удобно за ръката (в сравнение със синджир..).

#43 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 06 September 2014 - 07:39 PM

Показване на мнениетоpaolina, в 04 September 2014 - 03:02 PM, написа:

Само моето куче ли прави така? Моля ви за помощ! Не издържам повече!

Днес Марли плачеше навън, вероятно защото беше самотен. Реших да го изкарам на разходка, но съжалих за постъпката си! Тръгваме и тя протича по следния начин - той се дърпа, аз спокойно се опитвам да го успокоя и да го накарам да върви до мен, той продължава да се дърпа, а аз продължавам с опитите. След като вече ръката ми се е изморила да бъде дърпана наляво и надясно (по точно само НАПРЕД!) се ядосвам и ставам по-груба. Но и това не дава резултат. В крайна сметка помяра успя да постигне желаното - да ме изкара извън релси, като разбира се тук идват шамарите, ала уви, нито ръце, нито синджир не го сплашиха! То не се страхува! Бих го, карах му се, а преди това само "Чшшшшшт", ама с този звук нищо не става... след като бях извън кожата си, а той продължаваше да се дърпа, хванах го съвсем изкъсо и почнах да вървя пред него, до него, за да разбере какво трябва да прави, е да, ама той пък спря да върви. Започна да се дърпа, предусещайки че вече не съм на себе си, но той пожела така! Прибрах се, гузна че съм го била, гузна че съм го наплашила, почти разревана, защото собственото ми куче, което толкова исках не ме слуша! Но и адски ядосана... Имам белези по ръцете от синджира.. до каква степен съм го стискала за да го задържа до мен...


КАКВО ДА НАПРАВЯ?? МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ!! Това куче не разбира от нищо! Вече СЪЖАЛЯВАМ че съм искала куче! Ако знаех че ще е такова инатесто, твърдоглаво, просто, тъпо и т.н. псе, нямаше да го искам!

Защо е такъв? Какво са направя още? Вече не мога така! Мисля да сложа край на разходките му! Това е ужас за едно куче, но едно куче като Марли заслужава ли разходки?????


Чудех се какво да махна от коментара,но всичко си е както трябва да бъде. Не прочетох всички мнения ( не ,че ме интересуват),но Вие преди всичко се замислете над факта как кучето Ви прекарва часовете до разходките ,а и не само...
Явно при Вас както и при всички останали стопани важи максимата - Аз знам ,ти си длъжен да се съобразяваш...
Да попитам - имате ли идея защо кучето тегли и какво трябва да правите за да излезете от тази според Вас странна ситуация ?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#44 Потребителят е офлайн   paolina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 04-September 14

Публикувано: 06 September 2014 - 08:41 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 06 September 2014 - 07:39 PM, написа:

Показване на мнениетоpaolina, в 04 September 2014 - 03:02 PM, написа:



Чудех се какво да махна от коментара,но всичко си е както трябва да бъде. Не прочетох всички мнения ( не ,че ме интересуват),но Вие преди всичко се замислете над факта как кучето Ви прекарва часовете до разходките ,а и не само...
Явно при Вас както и при всички останали стопани важи максимата - Аз знам ,ти си длъжен да се съобразяваш...
Да попитам - имате ли идея защо кучето тегли и какво трябва да правите за да излезете от тази според Вас странна ситуация ?


Щом не сте прочели до тук мненията не мисля че трябва да се отнасяте така пренебрежително! Да, научиха ме :md_064:

#45 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 07 September 2014 - 09:31 AM

Показване на мнениетоpaolina, в 06 September 2014 - 08:41 PM, написа:

Показване на мнениетоstarrkopf, в 06 September 2014 - 07:39 PM, написа:

Показване на мнениетоpaolina, в 04 September 2014 - 03:02 PM, написа:



Чудех се какво да махна от коментара,но всичко си е както трябва да бъде. Не прочетох всички мнения ( не ,че ме интересуват),но Вие преди всичко се замислете над факта как кучето Ви прекарва часовете до разходките ,а и не само...
Явно при Вас както и при всички останали стопани важи максимата - Аз знам ,ти си длъжен да се съобразяваш...
Да попитам - имате ли идея защо кучето тегли и какво трябва да правите за да излезете от тази според Вас странна ситуация ?


Щом не сте прочели до тук мненията не мисля че трябва да се отнасяте така пренебрежително! Да, научиха ме :md_064:

Нищо, пресрамете се и пояснете още веднъж ...Не е задължително да се впускате в подробности - има хора,който ще схванат и от два реда .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#46 Потребителят е офлайн   paolina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 04-September 14

Публикувано: 07 September 2014 - 10:06 AM

Добре, нямах идея защо ме дърпа, но вече имам. Първо трябва доста да го изморявам за да не върви пред мен и да тегли. Трябва да му позволявам да си върши нуждите и да души насам-натам. :wb_052:

#47 Потребителят е офлайн   nivea Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 12-February 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2014 - 07:40 PM

Боже три страници дъвкане на едно и също и дребчо обаче си навила на пръста, че видиш ли ще стане на секундата. Кучето е бебе, което никога не пораства. Трябва търпение, както не един път ти се повтори. Попрочети малко др теми за доминантно поведение и за обучение на малко куче. Никога не е прекалено късно да започнеш, но нагласата ти е крайно грешна. Хубавото е, че в тази крехка възраст в която си кучо ще обучи и теб, ако си го позволиш. Едно с едно кучетата не си приличат по характери, но имат някои сходни белези, интересно ми е защо (освен заради дворното пространство) имаш такова куче, не че с друго ще ти е много по-лесно, ако не си схванала принципа на идеята да имам куче, но все пак има и по-податливи породи! Нядавам се за няколко месеца да си имала достатъчно търпение и воля и да си извървяла стъпки в укрепването на връзката с кучето ти. :) и продължавай, наученото се затвърдява, възпитанието продължава цял живот, както на човека, така и на животното.
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   EDI-P Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 27-October 14

Публикувано: 04 December 2014 - 10:33 PM

Пиша тази вечер,съвсем отговорно! За мен, ти си разглезена малка пикла, получаваща всичко наготово. Сигурна съм,че още не си разбрала-нищичко. Доста търпеливо ти отговаряха,но ти НЕ-вестници,поводи ,бой/глупости/. Аз съм на 45 г.за пръв път имам куче, но...сбъдната детска мечта на средна възраст.Заради моите деца съм гледала,рибки,хамстери,водна костенурка,папагали,заек,таралеж,змия,бръмбар и котки/ в апартамент,без двор-на квартира/.Сега имам собствено жилище с двор,но и с ортаци/лоши,много лоши съседи/.Цял ден съм на работа,после разходка за кучо,после чистене,готвене,пране,нощно пишкане и акане за кучо,миене на чинии и готвене за следващия ден+форум, за да се науча. Как ти се струва? Опитай?И пак пиши,какво всъщност става с теб и Марли.Любопитна съм,след като загубих цяла вечер да чета по темата. Аз също съм новобранец! :re_037:

#49 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 08 December 2014 - 12:00 AM

Браво за желанието да разбереш от къде идва проблема и как да се коригира ! :ba_025:
Колкото до дърпането аз използвах един трик: когато кучето започнеше да дърпа спирах и го карах да се завърти около мен (да направи празен ход) и да дойде пак от същата страна :ab_041: Е много бързо се отказа да се върти напразно :af_089:
Но наистина трябва да изразходвате енергия.
Виж разходките с друго око. Излез с него бягай, бъди му приятел в игрите. Тичайте заедно, ходете в калта, разхождайте се на интересни места който да му харесват (на теб също). Забавлявай се от теб зависи дали ще се влачиш след него или ще търчите заедно. Когато направите това и тръгнете към в къщи пробвай с команда, ако дръпне - спираш хващаш повода с другата ръка и го караш да направи празен ход (не оставяй да мине много време от спирането до извършването на празния кръг, че да не се обърка повече!) Гледай да разбере че щом дърпа ще стигне само до същото си място.
Дано си разбрала какво искам да обясня, че нещо ми се стори сложно да го опиша.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#50 Потребителят е офлайн   paolina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 04-September 14

Публикувано: 05 January 2015 - 04:36 PM

Гледам че има още коментари по темата. Ето и как се развиваме. Спряхме разходките и за сметка на това всяка сутрин, тръгвайки за училище го отвързвам и бяга на воля в двора до 18ч някъде. Предполагам че 12 часа пълна свобода са му достатъчни. Аз също излизам в двора ни и играем. Борим се, хвърляме топка и я търсим в снега (голяма забава му е :D ). Вестник още като ме посъветвахте спрях да ползвам (ползвах го само веднъж на разходка преди да напиша тази тема), строг нашийник не съм посмяла дори да му сложа. Сега отново прочетох какво съм писала... наистина, бях много ядосана, бях раздразнена ужасно. Мисля си, че си живеем много по-добре без разходките и със прекараното време навън. :) Пречи ли му че не го разхождам, а го оставям пуснат в двора ни по 12 часа на ден?

#51 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 06 January 2015 - 12:54 PM

Не му пречи , даже прекалено го глезиш това псе .
Вестник за какво сте ползвали ?
Да не го учите да чете ?

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни