Dog.bg Форуми : Закупуване на чихуахуа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Закупуване на чихуахуа

#1 Потребителят е офлайн   Rio12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-September 14

Публикувано: 07 September 2014 - 12:06 PM

Здравейте !
От доста време ви чета и най-накрая реших да се регистрирам и да задам въпросите си .
Знам , че до болка сте дъвкали тези теми , но имам неща , които не са ми ясни .
На 21 съм , преди година се отделих от родителите ми в собствен апартамент , имам си работа и сериозен приятел . Решихме да си вземе кученце от породата чихуахуа . Тъй като заплатата ми е 1200 лева засега , не мога наведнъж да отделя пари , тъй като после цял месец ще живея на банички : D . И докато събирам парите реших да събера колкото се може повече инфо за породата и откъде да си вземем куче . Първоначално като всеки балам , попаднахме на тези борси и разни фейсбук страници с малки породи и там естествено примамливите цени от по 600 лева . Особено на това Happy Puppy bg , там изглеждаха много добре кучетата и самата жена развъжда собствения си чихи Джеймс ако не се лъжа и много хора , даже моя позната от университета има две чихита от там , си купуват . Също попаднахме на deGrande luxury puppy i някакво dogsforsale-bg . Е. Добре , че прочетохме във този форум за хилядите излъгани и лошите емоции и решихме , че не искаме да подлрепяме тези борси и се решихме , че е по -добре да изчакаме малко да съберем пари за два три месеца . Първото , което искам да кажа е , че съм малко объркана как изгеждат чихитата . Има доста различни муцунки . Например попаднах на един лкцензиран развъдник , където жената си имаше куче , с което печелеха титли и така нататък , и кучето пишеше , че е един много добър представител на породата , но на мен лично.... Ами не ми хареса как изглежда . А пък например в сайтовете за кучешки дрешки и такива неща ( мисля , че беше ispet ) видях едно ( което беше като модел за някакъв нагръдник ) , което направо ме уби като муцунка , толкова много ми харесаа и това ми стана като модел за чихуахуа . Идеята ми е дали мога да попитач развъдчика за това как искам да изглежда . Струва ми се тъпо да му задавам такъв въпрос . Все пак едва ли може да се каже как ще изглежда като порастне . Така другия ми въпрос е за теглото . Едни казват , че хубавото куче е около 2 кг , други казват 2,500 , по борсите се чуват неща от сорта на 1,200 ( това според мен не е нормално и е извращение) . Та , мога ли да питам развъдчика и за това? За здравословното състояние няма да питам , все пак затова го искаме от развъдник , за да ни е здравичко кутрето . Нали , говорим за болести , които един развъдчик може да предотврати де , то може след 11 години да се разболее от нещо друго , това не е отговорност на развъдчика .
За храната , много сме чели , и никой не може да ме убеди , че има по -добра от orijen .
Относно възпитание , приятеля ми имаше две хъскита и повярвайте толкова много сме гледали как да ги възпитаме , че може да се каже , че сме почти професионалисти :D обучи ги идеално . Иначе макар да сме имали кучета , питам сега за чихитата , защото има толкова много лъжи покрай дребните породи с цел печалба , че да ти се завие свят . То пишеш чихуахуа продава и излизат 1500 обяви само от вчера и днес . И коя от коя се чуди какво да напише - уникално супер хипер нано мини чихуахуа 900 грама възрастен вариант не знам си какво .. Ужас .
И междувпрочем вие тук ми разбихте представите напълно за тези happy puppy bg . Мислих , че поне те са ок , ама .... Та съвсем сериозно ще се обърнем към лицензиран развъдник . Даже всъщност ние питахме вече в един от тук споменатите , но човека като чу , че няма да го взимаме сега , защото все още нямаме парите в наличност и започна да се държи супер хладно и не искаше да ни отговаря повече и затова ме е малко "шубе" да се свързвам със други преди да съм събрала поне някаква сума .
Относно сериозността и отговорността , която едно куче представлява , повярвайте , мислила съм дълго и макар , че съм на тази възраст , обожавам кучета , и не мога да си представя живота без . Родителите ми имат едно невероятно кученце , намерихме го преди години на улицата , смесица между май чихуахуа и пинчер или джак ръсел ако съдиме по характера и просто всички си даваме живота за него . Примерно родителите на приятеля ми обичат животни , но постоянно говорят как са обвързващи и да кажем решиш да пътуваш и няма къде да гочоставиш . Според мен чихинкото можеш да си го водиш със себе си , стига да свикне в кола първо , второ за мен лично би било все едно да кажеш , че детето е задължаващо . Какво , родителите биха ли изоставили детето си , за да пътуват ? А пък за разходките , напълно съм наясно , че трябва да се извежда , не съм от тези моладжийки дето само в чанта да ги държи . Е , със сигурност ще го глезя с дрешки и такива , но ...
Също да попитам дали тази порода може да се води на планина ? Не на някакви супер дълги походи , ами примерно на симеоновските езера или на рилските ? Питам , защото с приятеля ми обичаме да ходим и с хъскитата нямаме проблем естествено , но все пак чихито е малка порода и пише , че са издръжливи , но ....

Та , със сигурност имам още въпроси , но сега не се сещам пък и много дълго стана . Пак казвам , че като събера пари ще се обърна и към развъдчика , но засега ме е срам да ги занимавам хората . Искам да събера максимално инфо докато дойде момента . Относно това дали искам да го развъждам по-нататък , не , нямам такива намерения , въпреки , че цял живот ми е било мечта да видя как ражда животинка и да се грижа за малките , но все пак това не е игра и говорим за животи .
Лошото е , че аз съм човек , който трудно решава и докато се стигне до взимане на кученцето ..... Ще скъсам нервите на всички :( . Затова и искам да съм напълно наясно .
Благодаря и извинявайте за дългия пост . Ако има такава тема , съжалявам , аз уж изчетох почти всички де ...

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 07 September 2014 - 09:47 PM

Rio12, поздравления за избора на порода :ba_025:

Първо искам да кажа, че трябва да се абстрахирате от притесненията си и спокойно да звъните в развъдниците. Стандартна практика е бъдещия собственик първоначално да проучи развъдниците (у нас или ако е решил в чужбина). Пишете или се обаждайте на развъдчика и кажете какво търсите и какво могат да Ви препоръчат. Вие нямате в момента сумата, но това изобщо не е такъв проблем, защото може да си харесате женска или мъжки и да чакате бебетата специално от дадено куче, така ще имате време да съберете парите. Може да има бременна, бебета родени, може да се договорите дадено куче да поседи в развъдника още няколко месеца до смяната на зъби примерно ... вариантите са много. Всичко зависи от Вас и желанието на развъдчика да Ви съдейства.

Колкото до цените, визията и титлите на кученцето или родителите трябва да знаете, че всеки развъдчик има свое виждане.Някъде може да видите кучета със супер къса и мнооого кръгла глава и да Ви убеждават колко перфектен представтел на породата е кучето, а то може да е даже на границата на стандарта. Същото може да се случи с развъдник където преобладаващо кучетата са дългоноси - това е остарял и отминал тип, но ще Ви ги представят като "класически", тези кучета вече не се използват в повечето реномирани развъдници. Ще Ви обяснят как бащата или майката са уникални, как имат безброй титли, но крайното решение и преценка остават за Вас. Първо трябва да огледате стандарта, но не само стандарта, а стандарта със своите обяснения, ъгли, чертежи... Прочетете и за заболяванията и недостатъците! После разгледайте всякакви снимки на кучета с титли и без титли, в много развъдници и изградете своите предпочитание за тип.

Цитат

Идеята ми е дали мога да попитач развъдчика за това как искам да изглежда . Струва ми се тъпо да му задавам такъв въпрос . Все пак едва ли може да се каже как ще изглежда като порастне .

Да, разбира се, че може да попитате и трябва да попитате как вероятно ще изглежда когато порасне. Трябва да знаете, че не винаги може да се каже на 100% как ще се развие едно кученце и могат да станат грешки.

Цитат

Едни казват , че хубавото куче е около 2 кг , други казват 2,500 , по борсите се чуват неща от сорта на 1,200 ( това според мен не е нормално и е извращение) . Та , мога ли да питам развъдчика и за това?


Това с борсите е търговски трик. Често продават палета на 2 м, които са по 700гр и убеждават хората, че нямало да порасне над 1,2 кг. Или някое недохранено дребосъче, което после при вас става почти с размера на джак ръсел.
Колкото до теглото трябва да гледате кученцето да изглежда добре физически и да е здраво, а дали ще е 1,4 или 2,5кг не е от толкова голямо значение.

Цитат

За здравословното състояние няма да питам , все пак затова го искаме от развъдник , за да ни е здравичко кутрето .

О, напротив, задължително трябва да попитате и това!

Цитат

Също да попитам дали тази порода може да се води на планина ? Не на някакви супер дълги походи , ами примерно на симеоновските езера или на рилските ?

Може! Ако си вземете куче с много добри пропорции, а не някое хилаво и почти голо без козина куче, със сигурност ще се насладите на приятни мигове и дълги разходки.
По принцип не се обличат, но ако ходите на дълги разходки в студено време и прецените, че кученцето ще е по-добре ако има яке или дъждобранче естествено, че ще му вземете.

И да повторя - питайте, звънете, говорете с развъдчиците без притеснения! Всяко питане не Ви задължава да купите кучето, за което питате. Някой палета са супер като бебета, уникално сладки и може да се влюбите и почти да сте готова да вземете точно това куче, но като прехвърли определена възраст напълно да се разочаровате. Обратното също е възможно, някое "грозно патенце" да се превърне в "красив лебед" :md_064:

#3 Потребителят е офлайн   Rio12 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 07-September 14

Публикувано: 08 September 2014 - 01:51 PM

Благодаря Ви за отделеното време за отговора :) . Наистина и аз мисля , че е по -важно да изглежда пропорционално и добре , отколкото да е чисто и просто някаква цифра за килограми :D

#4 Потребителят е офлайн   Jaclyn Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-July 15

Публикувано: 20 July 2015 - 11:58 PM

Здравейте,
Съживявам тази тема, за да не публикувам ненужно нова такава. В момента съм в търсене на родословно чихуахуа, което е с перспективи за изложби. Исках да попитам дали напълно мога да се доверя на споменатите развъдници и всъщност още нещо - защо някои от тях са споменати в темата за легитимни развъдници, но отсъстват в темата за "Клуб чихуахуа" ?
Другото, което ме вълнува е - ако се доверя на български развъдник, най-малкото, защото ще е по-лесно да видя кученцата, мога да бъда спокойна, че взимам именно чихуахуа, а не пинчер, нали? (Хората с пинчери да не се обиждат, просто търся друго)
Благодаря предварително на отзовалите се ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни