Dog.bg Форуми : Селски кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Селски кучета нужда от помощ всякаква

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 September 2014 - 09:41 AM

Една история с продължение...

Тези момичета живеят на мястото, на което живееше добрият Борко - http://forum.dog.bg/...A%D0%BE__st__20

Те са били кучета на възрастна баба, която се разболява от деменция и я прибират да живее в града. Сега двете момичета живеят сами в празен двор. Благодарение на форума, черната кучка беше кастрирана миналата година в близкия град. Съдбата им ще бъде като на безброй много "селски" кучета, чиито баби и дядовци ги изоставят. На село когато баба или дядо почине или бъдат "прибрани" от роднини в града, кучетата им се озовават на улицата, където ги чака буквално гладна смърт, защото на село няма кой да храни бездомни кучета, а отпадъци няма, или в редки случаи като този, продължават да живеят сами в двора. Тези конкретно кучета се хранят от съседка, която ходи в селото си на 2 дни. И те се хранят на 2 дни. Но зимата идва и тя няма да може да ги посещава на 2 дни и....това ще бъде краят за тях.

Двете момичета имат нужда от имена и помощ за ваксинации и кастрация на по-малкото. И двете са тъжни и самотни момичета.
Кастрацията на куче в близкия град беше около 90 лв. Ваксината е 25 лв. Ако някой може и иска да им помогне финансово, аз ще бъда много благодарна. Ще опитам да им помогна някак, но не бих се справила без помощ.

Малкото е наистина малко на размери, мисля, че би било харесано и тук. И двете са послушни, добри и социални.

ето ги:

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка


И втората група селски кучета са две момчета. Те живеят на друго село, доста по-обезлюдено. Запознах се с тях през август и 2 седмици буквално живяхме заедно, защото те се присламчиха автоматчно към нас. Странно, но двамата са си доста близки и привързани един към друг. Истински другари :) Кафевичкията е пале на около 4 месеца с огромни лапи. Личи си, че ще стана страхотно куче - едро и красиво. За жалост обаче селото е обезлюдено, има само една жена, която живее постоянно там и тя не може да се грижи и за тези двамата. Та, вероятно с гладуването няма да успее да се превърне в това красиво куче, което си представях.

Белият младеж си личи, че вече е погладувал повечко и е пострадал. Куца със заден крак, на другия заден има белег, не знайно от какво. Мисля, че е бил овързан в нещо и при опитите си да се измъкне си е охлузил крака. Куцотата на другия нямам идея от какво е. И той е едричък, но доста слаб. Кожата му е супер опъната, няма грам месо по себе си :(

И двамата са страшно социални и добри. Разбират се с котки, обожават да бъдат галени и лигавени. Нямам никаква надежда за тях, бях решила въобще да не пиша нищо за тях никъде, но....ето на...кой знае. Може пък да има някой някъде там, който ще припознае един от тях за свой приятел.

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка




Стискам им на всичките палци тук, защото селските кучета...те са най-тъжните и гладуващи създания.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2014 - 09:00 AM

Благодарение на съфорумката Тинати от Streunerhilfe Bulgarien селските кучета получиха дарение, с което можем да започнем ваксини, кастрация, тестване.
Те получават много важен шанс. Дали няма да се намери някой добър човек, който да приеме едно от тях в приемен дом докато се намерят осиновители? Може би най-малкото момиче, което е около 7 кг, тоест дребно е? Дали все пак някое от тях няма да има късмет и животът му да се промени? Както написах по-горе - благодарание на Тинати, приемният родител няма да се натовари финансово.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2014 - 08:24 AM

Вдигам темата с никаква нова информация.
Имаме средства, нямаме начин :( Толкова е тъжно това, че няма накъде.

Дали някъде сред вас не би се намерил приемен дом за малкото черно-бяло кученце като най-"лек" случай? Като характер тя била кротка, добродушна и свенлива.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2014 - 12:17 PM

Дени, настаняване в кучешки хотел би ли бил вариант?
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2014 - 12:23 PM

Грима, мислех си го, но тези нямат ваксини. Говорила съм с хората първото, което да направим е да ги ваксинирам, за да мога ЕВЕНТУАЛНО да ги изтегля тук. Но с тези вируси по София искам да имат някаква защита поне. Та, средата на октомрви там ще иде човек и ще ги заведе в близкия град за ваксина. После вече мога да изтегля едното или двете момичета и в хотел тук. Но плащането на хотела пак си остава голяма въпросителна. Както съм писала по-горе Streunerhife изпрати дарение за тях, но то няма да може да покрие всичко плюс неопределен период престой в хотел...

Горното написано се отнася ЕДИНСТВЕНО И САМО за момичетата. Двете красиви и прекрасни момчета дори не знам дали са още там. За тях нямам абсолютно никаква надежда. Кой би поел големи, едри мъжкари...:( Тъжна работа...
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2014 - 12:56 PM

Да, много важно е да се ваксинират преди това по възможност.
А иначе ако се намери начин за настаняване, все се надявам заедно да успеем да съберем за престоя им... Иска ми се да вярвам, че ще е така.

Дано и момчетата са добре. Много са красиви и съм сигурна, че биха били лесно задомяеми.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2014 - 09:43 AM

Прекрасни новини в тази тема!
Съфорумката Stranger предложи приемен дом за малката черно бяла хубавица! Благодаря ти от сърце!

Дали сега няма да се намери случайно и човек, който да спаси, буквално, черното момиче от веригата и предстоящата зима? Тя има "предимството", че е кастрирана. Освен това преди да се озове на веригата всъщност е била домашно куче, живеещо вътре в къщата при болната баба.

За черно-бялото (нямам търпение да им се измислят имена) търся възможно най-скоро транспорт от Ловеч до София, за да може да най-сетне да отворим една по-добра страница в нейния живот. Благодаря ти, Stranger!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 October 2014 - 09:19 PM

Този уикенд малкото куче ще бъде транспортирано от Stranger, която има път натам! Направо не ми се вярва, че историята на тези селски, обречени момичета се раздвижва! Благодаря ти от цялото си сърце, Stranger!

Тази добра жена може да докара и другото куче, за да не остане тя съвсем сама там, в големия двор. Дали ще се намери още един добър човек, който да й даде временен дом? Тя е доста по-неплашлива от малкото, има и предимството да е кастрирана.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2014 - 12:41 PM

Търся добър човек, който може да гледа черната кастрирана кучица от тази събота до 22-ри когато ще я поема аз. Реших, че не е добре да я оставя сама там в нищото, на прага на зимата и ще използвам транспорта на тази добра жена Stranger, но не мога да я прибера преди 22-ри.

Може ли някой да ни помогне за само една седмица? Осигурявам храна.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Stranger Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 13-September 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 October 2014 - 05:22 PM

Малко пресни снимки на девойките:

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Мисля мойто девойче да се казва Чара. Работно заглавие, разбира се, докато истинските й стопани не си я намерят :)
Чара е много страхлива, но иначе е страшно любвеобилна и копнее за внимание. Ужасно е в момента да я гледаш как ти маха опашка и се върти наблизо, за да я погалиш, а щом вдигнеш ръка, се свива... Сигурна съм, че с времето детето ще свикне и ще събере смелост и самочувствие да се държи като нормално, добре гледано куче.
Сега като се уплаши много от нещо, се крие в малините и оттам маха опашка :)
Прикачена снимка Прикачена снимка

Стискайте ни палци бързо да преодолеем страха и да си намерим най-добрите Хора! :)

#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2014 - 08:08 AM

Много благодаря на Stranger за снимките и най-вече за това, че приеха малката страхливка в дома си и семейството си!

СПЕШНО обаче се търси още един герой в историята на двете момичета. Някой, който да приеме голямата кака за една седмица. Тя е при мен от вчера, страшно добра и хрисима, но не иска да стои затворена в банята, което е нормално. Навън е супер заинтересована от всичко, всичко й е страшно интересно, на повод върви чудено, не иска да има нищо общо с други кучета и ги подминава. Въобще чудесна кучица. С моята Арви се сприятелиха от раз и много искат да си играят, но за съжаление котките ми се страхуват все още от нея и не мога да я задържа.

Спешно моля за приемен дом за една седмица, може и в къща с двор. От вчера момичетата са тествани, обезпаразитени.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2014 - 09:46 PM

Малката селянка е буквално като селска мома пусната у големио град :) Страшно забавна е! Всяка разходка е като разходка у мола!
На всяко излизане от входа се трескаме в стъклото на външната врата, защото нямаме търпение да излезем.
Майката излезе положителна за анаплазмоза, но не е страшно. Просто малко антибиотик и и сме готови.

Към котките ми е прекрасна, а през деня не прави нищичко - послушно селско девойче.

Още веднъж да благодаря специално на Тинати, без чиято помощ, тези две селянки /скоро надявам се и момчетата, макар че за в момента нямам никаква информация, нито надежда, нито опция и за тях/ нямаха да имат шанс за по-добър живот!

Ето как изглежда куче, което смени веригата и тъжната физиономия с легло за спане.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 October 2014 - 06:34 PM

Малката Йони /черната/ си намери нови приятели:

https://www.facebook...92915633&type=1

Благодаря ви, мило семейство, че сте такива, каквито сте!

От тази сутрин Йони ще гостува на Мати :rc_036:

Благодаря и на Мърфи, която също предложи дома си за Йони, засега ще видим при Мати как ще бъде и ако няма проблем, ще остане за седмица при тях.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2014 - 01:17 PM

Малката Чара вече е с първа ваксина и успешно се социализира стъпка по стъпка!
Голямата Йони пък си прекарва чудесно при Мати и приятелчета!

Благодаря на всички по веригата! Слагам малко весели клипчета и направените разходи до момента.

https://www.youtube....x33guwA&index=3

https://www.facebook...&type=2&theater

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2014 - 09:33 PM

Страхотни новини за двамата чаровни младежа. Там са и са добре! В смисъл живи са и изглеждат по същия начин като преди, но все пак толкова се радвам, че са там и са живи! Днес майка ми е отишла по моя поръчка, изпратих й малко от дарението, за да купи чувал храна.
Занесла е гранулите, но няма на кого да ги остави, за да им дава редовно, затова го е пръснала на порции из нашия двор, който е разграден. За съжаление тя няма с какво да направи снимки.

Надявам се идващата зима няма да ги прогони. Бих им осигурила колиби, но съм сигурна, че ще се откраднат.

Та, ако някой иска добро и красиво момче за приемно куче - ох, тези двамата биха били толкова щастливи! Живях 2 седмици с тях и съм сигурна когато казвам, че са добри момчета, хубавци и вероятно бързо биха се харесали за осиновяване...Те живеят в района на Велико Търново/Елена, та ако някой от региона е заинтересован, осигуряваме доставка на адрес :)
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2014 - 07:10 PM

Вижте Чара каква е прекрасна!
Stranger, страшно ви благодаря за всичко!

https://www.youtube....eature=youtu.be
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2014 - 08:09 PM

Дени, радвам се, че са живи и здрави и са се задържали в района.
Дано имат късмет и занапред!
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Stranger Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 13-September 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2014 - 03:35 PM

Малко пресни снимки от малката лигла :)

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Ние сме все по-добре, вече не е толкова уплашена, научи се да ползва кучешката вратичка и си щъка вътре в къщата и по двора без притеснения :) С дакела се разбират чудесно, докато не се налага да делят нещо, а когато се наложи, тя веднага отстъпва, така че пак няма проблеми. В чудесно здраве сме и много послушни и любвеобилни. Единственото, което борим в момента е да се разберем кое може да се дъвче и да се разнася по двора, и кое не, защото в момента всичко й се вижда като играчка. Но така е в тийнейджърския период, няма как :dog: Други забележки нямаме, чудесна малка госпожица е :wub:
Пускам и клипче да се види как се лигавим :)
https://www.youtube.com/watch?v=WfQWmrS6a5g

#19 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2014 - 09:24 AM

Много ти благодаря, Stranger!!

Не знам какъв тийнеджърски период я гони, тя е на почти година и половина вече :) Но жената каза, че и на двора разнасяла неща.

На 8-ми се пада втората й ваксина.
Дано да я хареса някой скоро!
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2014 - 09:40 AM

Йони, вече има първа ваксина, а пък Чара си има две от вчера.

Още веднъж благодаря много за грижите на Stranger към това страхливо момиче.

С Йони ни е много трудно заедно и дори се замислям да я прехвърля да живее на хотел. Не се справям с грижите, надцених се както винаги и това ще ми е за урок. В нашия квартал не останаха полянки за кучета и заради това се налага да изразходвам енергията й вървейки на повод с нея и Арви. Нещо - ужасно изтощително и изнервящо. Всяка разходка се превръща в мини нервен срив. В чудния ни квартал нямаме особено много тротоари и с две енергични кучета на повод, разходката представлява дърпане, влачене, възпиране, викане, мятане. Тя е енергична, иска да тича, да души, да играе. А това е невъзможно на повод в градски условия плюс още едно куче на втори повод.

Знам, че друг приемен дом няма да й намеря, затова и не пиша.

Ако някой иска да помогне на Йони, моля ви помогнете ни с търсенето на дом. За съжаление Йони и Чара се предлагат само от една организация навън. Ако някой друг има контатки с организации, ще бъда толкова благодарна ако помислите и за Йони и Чара!

Като краен вариант съм решила, че като минат ваксини и кастрация, ще върна двете момичета обратно на двора и ще чакат от там.
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни