Dog.bg Форуми : Кучето ми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   dimsn Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-September 14

Публикувано: 12 September 2014 - 06:28 PM

Здравейте! Кучето ми има сериозен проблем. То не може да си играе с другите кучета. Имам предвид, че ако види някое друго куче,не си играе нормално, а се качва отгоре на кучето и знаете какво. Опитах се да намеря помош , но нищо не стана. Затова моля ви ако знаете как да се махне този проблем ми пишете. Благодаря предварително.Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 13 September 2014 - 12:07 AM

:D
На каква възраст е кучето?

Това качване е опит за доминиране над другото куче.
Моята го прави също, само че не веднага след като се срещне с ново куче, а след като го опознае малко.

Оставете кучето да свикне с някое друго, би трябвало след като се разберат кой командва това да отшуми.

#3 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 13 September 2014 - 03:15 PM

На каква възраст е? Какъв пол е кучето Ви? На какъв пол прави тези опити?
Ако е мъжко на женско, предполагам че е нормално :)

По принцип подобно поведение, може да провокира сериозно сбиване - ако е мъжко на мъжко, и не само.
Познаваш си кучето и знаеш кога ще го направи, секунди преди да скочи върху другото - заставаш между него и другото куче(прекъсваш зрителния и физически контакт между двете кучета), строга команда "не" - пренасочваш вниманието и се отдалечаваш да се успокои.
После ако собственика на другото е съгласен пак, повтаряш корекцията и така.

За причините, не знам, може кучето да е превъзбудено, да има емоционален проблем, да не е разхождано достатъчно, да се опита да въведе ред - ако дойде друго наперено и наруши хармонията, не спазващо ритуалите куче.
Здравен проблем, мирис, несоциализирано куче - късно се прави контакт с други кучета. Дори страх може да провокира подобно поведение. Индивидуално е...

#4 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 September 2014 - 09:19 PM

Наблюдавам такова поведение при мъжките кучето на възраст от 6м до 1,5г. Смятам, че не трябва човек да се намесва в тези неща, защото кучето не се научава от човека на социализация, а от кучетата. В началото и аз пробвах да спирам моя да се катери на женски и мъжки, но ефекта беше само моментен и при първа възможност действието се повтаряше. Откакто спрях да го права самите кучета го научиха какво може и какво не и то пред очите ми. Лютите женски му се озъбваха на секундата и му попарваха ентусиазма! По-плахите женски го търпяха до време, но после пак успяваха да го изгонят (така самата женска се научава как сама да се пази от напети мъжкари). По-трудно е когато е мъжко на мъжко, защото наистина може да предизвика сбиване. Това действие при кучетата не е хомосексуализъм, а проява на доминантност. Ако на другото куче не му хареса - ще възрази, а ако "катерещия" си държи на доминантността ще има бой. Но въпреки това, когато съм го оставяла да пробва да се качва на други мъжкари се е научил на кой може и на кой не. Един-два пъти беше сбутан от батковци, на които си пробваше номерата, но после се научи, че на тях не може да се прави на голямата работа.
Та, има значение на каква възраст е кучето. Като се мине "критичния период" на 1,5г. нещата си идват на мястото, ако стопанина не е направил "мечешка услуга" да се меси в кучешките работи. Все пак никой (надявам се) не вдига крака на мъжкото си куче, за да го научи да пикае по този начин...

П.П.: Автора на темата поне може да сподели пола и възрастта на кучето си, че да не стреляме на посоки. :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2014 - 09:56 PM

Цитат

Все пак никой (надявам се) не вдига крака на мъжкото си куче, за да го научи да пикае по този начин...


О,да :ab_041: Беше забавно :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 13 September 2014 - 11:24 PM

И моят Неро(мъжки-на 6 месеца) го прави постоянно.На всички и всичко. Започна още на 3.5 месеца. И аз гледам да не се меся,както вие казвате. Забелязвам,че се качва още повече,когато се намеси още един мъжки(нещо като ревност,ако има женска). Силно се надявам да отмине,защото не всички хора са съгласни кучето ми да се катери на тяхното.

#7 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2014 - 07:55 AM

Ще Ви помоля за съвет, виждам че имате опит...

Как се постъпва, ако кучето върху което се качват е с дисплазия - особено в ранен стадий, когато е трудна за диагностика, без значение мъжко или женско- стопанина на качващото стои на 20 метра от него с ръце в джобовете?

Как се постъпва, ако кучето върху което се качват е в постоперативен период, то също има нужда да си свърши работата?

Кучето, върху което се качват е с хормонален проблем - здравен?

Кучето, върху което се качват е със възпален нерв на задницата и изпитва болка?

Кучето, върху което се качват е с артрит?

Кучето върху което се качват е с по-нежни стави, два -три пъти по-тежко като килограми куче му се стоварва отгоре?

Кучето върху което се качват е с висок праг на търпимост, но търпението му се изчерпва и захапва "доминанта" в глезените, къса сухожилие, и кучето "доминант", става инвалид за цял живот?

Преди няколко дни наблюдавах следната сцена - нашите кучета си играят в градинката, имаше едно малко като размер кученце, което пристъпваше плахо в градината, 5-6 годишно, наблюдава, отпуска се, легна на тревичката, радва се на слънцето - пет - шест кучета го подушиха - включително и моето, поздравиха го и го оставиха да си лежи, пристигна един мъжки и директно се качи върху легналото кученце, "жертвата" се стресна, проплака - какво се прави в този случай?

По-късно стопанинът му ми сподели, че тъкмо го е научил да е спокойно в присъствието на други кучета, и всичко трябва да започне наново с опитен треньор. Предполагам, че на треньорите им е най-трудно да работят със страхливи кучета. Кой ще плати уроците с треньор на уплашеното куче, собственика на "доминанта"?
5 урока по 25 лева са сто лева- едва ли?

Изключвам случаите, когато кучетата са малки - до година - година и нещо в зависимост от породата, когато се учат взаимно в процеса на игра. Когато е мъжко на женско. Благодаря предварително за съветите!

#8 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 September 2014 - 09:09 AM

tai
Това вече опира до личните уговорки между самите стопани. В случаи, които описвате, много често се налага да се събират кучета така, че да не се създават подобни ситуации. Например, ако кучето страда от някакви проблеми с лапи, то се събира с по-спокойни/възрастни/дружелюбни животни за разходки заедно. Графика на разходките стопаните изграждат така, че да не събират кучето с който и да е, а с подходящи партньори за игра. Стопаните сами трябва да преценят на място с кого не бива да събират кучето да не влошат ситуацията, да споделят проблемите с други стопани и да се събират на разходки с тези,с които риска да се случи нещо неприятно откъм травмите е минимален. Особено внимание изискват животните след оперирани лапи, когато режима на разходките трябва да е в умерено темпо и буйните игри могат да причинят травми, от които цялата работа на хирурзите отива нахалост. Понякога графика на разходките при стопаните се разминава и се налага той да се нагажда така, че животното да може да се засича с тази група, където няма да има конфликтни ситуации. Така на предишният ми адрес стопаните с възрастни, оперирани и стари кучета се разхождаха отделно от бебета и млади буйни кучета. Уговорките им бяха от разходка до разходка, след всяка разходка преди да си тръгнат се разбираха с другите стопани към колко горе-долу ще излизат за следващата разходка и по този начин решиха проблема с неприятни моменти.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#9 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2014 - 10:48 AM

Изобщо не трябва да допускате кучето да се катери по каквото и да е било куче. Нито да виси по краката на хората, нито да им цапа и стресира кучетата. Когато имах големи кучета никога не са тормозили така друго куче. Не знам дали аз съм възпряла това поведение отрано или кучетата бяха различни, но ако го направеха нямаше да го позволя. Не трябва да се създават предпоставки за конфликти или да се стресират ненужно чуждите кучета, само защото нас ни мързи да си свършим работата. Ако ви е такова кучето изобщо не го водете при други кучета да притеснявате тях и стопаните им, а си намерете друго място за разходка и отделете време за послушанието на кучо !
Фурия, както и да се прави графика на разходките ако едно невъзпитано куче пристигне точно където се е събрала групичка на стари или кучета с лабилна психика му стига 1 минута да ги овършее всички и каква полза от графици и отбрани дружинки?
dimsn , работете върху послушанието и изпълняването на команди. Много ще ви помогне и ще изградите по-силна връзка с кучето си :ba_025:

#10 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2014 - 11:01 AM


Furia_S

Поклон!


Благодаря Ви от сърце!



Случката има продължение, срещнах мъжкото „доминант” в градинката, в която пускаме кучетата да тичат. Стопанинът беше с повод, като ни видя искаше да ни заобиколи, стана ми тъжно, защото кучето трябва да има контакти и да тича свободно.

Казах да не се притеснява, неговото куче да подуши моето, и моето е мъжко – нямаше проблем, подуши го, помаха с опашка.

Попитах „дали кучето му се страхува”, и той отговори положително.



Та ето как откриваме различни причини за подобно поведение.



Днес видях стопанина на мъжкото кученце – „жертва” на „скачката”, понеже моят е по-спокоен и сме работили върху команда „нежно” – това значи да няма резки движения, да е джент от лапите до ушите (така ги лъжем дамите, нищо че сме кастрирани), подканих другото да подуши моето, изчакахме то само да дойде, и да прояви интерес.

Бавничко пристъпва, недоверчиво, подуши моят, размаха опашка и така.

Това кученце е било осиновено късно, в центъра от който е осиновено са работили много с него, за да преодолеят страха от контакти с хора и себеподобни.


Все си мисля, че причините са различни, най-вероятно е да греша!

Не само „доминиране”, че всяко куче има история, свой емоционален свят, просто в това забързано време: „гледаме, а не виждаме...”



Причини:


- Сексуално удоволствие

- „Социална йерархия” – „доминиране”, или просто тества другото куче.

- С течение на времето развива този навик

- Безпокойство. Скука, когато няма какво друго да прави.

- Игра – при по-малките, според някои кучешки психолози, така взаимно се учат за бъдещи скачки със женски

- Медицински – сърбеж в гениталната област – възпаление на уринарен тракт, кожна алергия.



#11 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 14 September 2014 - 04:08 PM

Здравейте! И аз имам същия проблем с кучето на мой познат. Той е на една годинка, излизали сме 3-4 пъти , но това куче не иска да играе, а постоянно се качва да клеца всичко що е куче и се движи.. Няма друга мисъл в главата. Моя го закача, пери му се, дори го е нападал доста агресивно - е, не! Дръпва се и в следващия момент гледа само как да го приклещи я отзад, я отпред..
Наскоро го запознах с малката - еми същото, та даже и по- зле, защото той беше към 16-18 кг, а тя едва 10. Изпомачка я за нула време .. Тя е много люта и взе да го напада и да пищи заплашително, но не - той си знае неговата..
Не е лошо куче, не е агресивен, послушен е когато няма други кучета, но .. Кучето е родословно, взеха го на 4 месеца, очаква се да знае как да общува със себеподобни ,но.. Не знам какъв съвет да дам на стопаните - за пръв път виждам подобен нагон..Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2014 - 05:57 PM

Просто трябва да научат командата "Не", а не да си бъркат в носа :eg_033:

#13 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 14 September 2014 - 09:00 PM

Аз имам различен проблем с кучетата , мога да споделя ако ми разрешите да пусна тема относно социализацията ,защото и аз искам да разреша проблема ! :dh_188: :md_064: :ae_085: :rc_036:

#14 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2014 - 10:31 AM

anelia_888,

По-опитните съфорумци, обстоятелствено обясниха подобно поведение. Говорим за мъжко с мъжко.
Пишете, че е от развъдник, скачките са важни за трупане на опит, ако решите да е татко.

Той последен ли е взет от кучилото, сам ли е останал в пространството, в което е бил с другите кученца?
- на 1 година хормоните бушуват - приема се за нормално поведение
- вижте кога за породата е характерно половото съзряване - притеснително е, ако след втората година продължи с това поведение - ако не е провокирано от друго куче
- самият начин на скачка има значение, дали е моментно за секунда, и прераства в игра - приема се за нормално.
- дали го захапва за врата, ръмжи ли... не вижда и не чува - като обсебен, дали е в полова възбуда....
- дали слага лапа на гърба на другото куче, преди скачката - може да го оставите да си играе, но с повишено внимание - хубаво е да му сложат дълъг повод за обучение, за да го контролирате.
Понякога, рядко - лапата има елемент на закачка, да привлече вниманието, понякога е сериозен сигнал...

- прави ли скачка на крак на стопанин, ръка, играчка и т.н. - коригира ли се това поведение, как?

Как прекарва времето си кучето само у дома, със стопанина, начин на игра, разходки - играл ли си е с други кучета до тази 1 година..

Хубаво е преди да се правят, каквито и да е корекции на поведението, да установите, че кучето е здраво!

Най-елементарното - вижте дали двата тестиса на кученцето са паднали в семенната торбичка, понякога при крипторхите се наблюдава подобно поведение, стигащо дори до агресия -от болка, и дори след кастриране, няма промяна в поведението.

Хормонален дисбаланс и т.н. и т.н. Ако е здрав - изберете, по-голям като размер и възраст батко, който да е уравновесен и обучен, задължително!
Ще видите как баткото ще коригира поведението му и в процеса на игра ще успокои "малкия младеж".

#15 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 September 2014 - 12:44 PM

Ancheto, за тези които искат да си гледат кучетата в епруветка - нека го правят, без да изискват това от другите!
Чесно казано ми е омръзнало от стопани, които не си пускат кучетата при други кучета, за да не се изцапат?!!! Алоуу, това е куче, не плюшена играчка! Ако беше детето ви, нямаше да го пускате на детската площадка по тази причина? И как ще му се отрази на това дете? Същото е и с кучетата. Ако можеха да говорят, щяха да ви обяснят, че искат да се омърлят (като кучета) и да се приберат щастливи и изморени!

Периода на "катерене" по други кучета е тежък, да! Но си има край. Най-трудно е наистина около годинката! Тогава се държат като разгонени пубертетчета. Има ситуации, които налага намеса на стопанина (най-вече ако отсреща стои сърдит стопанин, който иска да си гледа кучето като порцеланова играчка, в стерилна среда). В такива случаи се налага да се оттегли "доминанта". По-добре е да се прекрати разходката, отколкото да се спира порива на мъжкар. Имаме един познат с породист мъжкар, който имаше проблем да "обяздва" други кучета, когато беше в пубертета. Стопанина му го дърпаше за нагръдника, крещеше му "не" или го цапваше по муцунката с два пръста. След няколко месеца кучето порастна и спря с тези глупости. След годинка решиха да правят поколение с него и - о, чудо! Кучето не искаше да се качи на разгонена женска! До ден днешен не могат да го заплодят и мислят за изкуствено осеменяване в клиника...
Никой не е длъжен да търпи чужди прищевки, на който не му харесва - прав му път, не са се свършили полянките и градинките! Но не позволявайте вашето куче да страда и да придобие сериозни поведенчески изменения в социализацията!
За всеки влак си има пътници, а за всяко куче - подходящ другар! Работата на стопанина е да разбере какъв трябва да е този другар и да намери, куче, отговарящо на неговото, а не да смазва и пречупва своето! Кучетата, като хората имат свой темперамент и трябва да се съобразим с това.

П.П.: Разбира се, ако такова поведение продължи след навършени 2г. и е системно, то трябва да се търсят други причини, защото говори не за лошо възпитание, а за проблеми в социализацията, в хормоналния баланс или нещо друго.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#16 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 September 2014 - 02:32 PM

По принцип социално и ритуално поведение чрез катерене е нещо абсолютно нормално. Търсят си собствено място под слънцето, дет`съ вика. Истински доминантно куче в такива случаи изобщо може да стои спокойно и кротко, докато някой му катери лапите или задниците за да ги клати. И в един момент просто тръгва да върши свои задачки, дори без да обръща внимание на този, който се влачи подире му. Случвало ми се е да го наблюдавам при самоуверени кучета средни или едри породи по отношение на нагли дребосъци от рода на пинчер, който клати лапата на ротвайлера, а той хич не обръща внимание на това насекомо, понеже дори не го смята за куче.
Или обратното - докато беше жив моя хубавец, заради гривата и пухкавата козина ни се е случвало да ни харесват за клатене дребосъците, да, ама понеже са млади до 1 годинка често са обърквали предницата и задницата))))) Та така моя змей душеше в тревата, веднъж дотърча едно френчи, почна да го клати директно по муцуната и главата и моя змей каза :
- ААААААААААПЧИХ!!!!!!
Френчето изфуча като совалка и повече не ни доближаваше.
С друг такъв мераклия - голям колкото детски чехъл или четка за обувки - моя змей просто изтръска гривата, все едно беше мокър. Чехъла изхвърча на някъде, изписка възмутено, но не повтори опита си.

Ако кучета ще прогонят натрапника с едно ритуално ежене и ръмжене - по-добре стопаните да не се месят. Ако вашето куче клати друго - оставете някой опитен пес да ги прогони като нагъл младок и това е. В това отношение чисти социализирани бездомници са от голяма помощ - те имат в пъти по-богат "речник" от мимики и пози, има какво да научат нашите домашни от тях.
Голяма драма - клатене...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#17 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 15 September 2014 - 07:40 PM

MiSs KiSs, алоууууу , ще си казваш по телеона, ясно???
Сори, ама моите кучета, кавказка, доберман, източноевропейска овчарка и чихуахуа НИКОГА не съм си позволявала да ги оставям да ТОРМОЗЯТ чуждите кучета!!! Аман от невъзпитани хъскита под път и над път. :eg_033:

А детето ми ако се появи някое друго да ми каля НАРОЧНО моето дете и да го набива в земята или ще отида да се разправям с родителя или аз лично се ще оправя с хлапето. Нито с кучетата ми нито с децата ми ще допусна непристойно поведение. Пък ти ако искаш си обръщай гърба и нека някой тлъст дебелак да играе на "конче" с детето ти обляно в сълзи, пък тогава ми се иска да те видя дали ще си седиш на мястото и ще чакаш "да го израсте" :eg_033:

Дали Сизар Милан и други известни треньори ще препоръчат да си бъркате в носа докато кучето ви си прави каквото му е скимнало с останалите?

#18 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 September 2014 - 06:23 AM

Сизар милан не е никакъв треньор, а е шоу-мен и е шарлатанин, пердашещ кучета с ел-нашийника. Ще ме прощавате много, ама за нормални хора той никакъв авторитет не е. Не напразно негово предаване бе свалено от анимал планет. Този палячо как още не са го осъдили вбесените стопани, защото имаше повдигнати оплаквания срещу него доколкото си спомням.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#19 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 16 September 2014 - 07:03 AM

Показване на мнениетоFuria_S, в 16 September 2014 - 06:23 AM, написа:

Сизар милан не е никакъв треньор, а е шоу-мен и е шарлатанин, пердашещ кучета с ел-нашийника. Ще ме прощавате много, ама за нормални хора той никакъв авторитет не е. Не напразно негово предаване бе свалено от анимал планет. Този палячо как още не са го осъдили вбесените стопани, защото имаше повдигнати оплаквания срещу него доколкото си спомням.



Ти да не си сънувала небесни краставици!

Какво клюкарстваш, като Мара подробната и Къна конкретната!
:db_046:
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2014 - 07:17 AM

Момичета - Мир,
Ancheto - притесняват ме, меко казано методите на Милан.

Виждам, че проявявате интерес към обучение, вижте клиповете на Zak George - препоръчвам го от личен опит, клипът му: "как да научим кучето да не скача върху нас" със 5-6 кучета.
Пробвах метода му върху енергична девойка на 8 месеца - за 1 минута, "непослушната девойка" - сядаше по команда, остави си пръчката - която замених с топка - по-интересен дразнител, която пазеше преди това, и не скачаше върху мен - и то без повод!

За кучето си избирам позитивни методи, това дърпане на Цезар ли е - Сизар ли е (дори не си направих труда да му запомня името) - рязкото, ме втрещи, когато видях за първи път метода му на обучение.
Трахеята на кучето е много нежна - в следствие могат да настъпят здравословни проблеми, както при бойните изкуства, с определен захват на трахеята - обезвредяваш противника.

Съфорумците писаха, избираме другарче за игра, ако кучето е с по-нежни стави, се избира подобно. Независимо, че с моя са играли пит, рот, стаф, кавказец - но са били прекрасно обучени.
- Съответно не го пускам, ако другото куче не реагира на командите на стопанина.
- Не го пускам ако видя някакъв здравен проблем в другото куче - очен, кожен и т.н., или другото ходи на болестотворни места и стопанина му седи в ръцете в джобовете.

Пример, преди да пусна моят, наблюдавам поведението на другото куче, стойката, опашка.
Предстоящ конфликт между две мъжки го виждам 2 минути преди да се случи, просто ми се наложи, защото моят пристигна при мен със два здравни проблема.

Мир, момичета, събрали сме се да обменяме опит!
Успешен и лек ден на всички - че трябва с моят да се окаляме в локвите :)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни