Dog.bg Форуми : Има ли фондация, която прави безплатни първи ваксини?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Има ли фондация, която прави безплатни първи ваксини? за София

#1 Потребителят е офлайн   daniabc Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 04-March 10

Публикувано: 14 September 2014 - 03:04 PM

Здравейте,

Предисторията:
Вчера излезнах с децата на разходка, срещнахме приятел и съученик на сина ми /11г./, който носеше кашон с малко кученце.
Детето каза, че някакъв човек му го подарил, за НОК. Многократно го питах, дали наистина ще се грижи за него, съгласни ли ще са родителите му и дали няма да го остави след няколко часа в градинката /или по-лошо!/. След уверенията /на които не повярвах съвсем/, че всичко е наред и ще си го гледа, на момчето му звънна телефона, уговори се нещо и помоли да пусна големият ми син, да се видят с приятел.
Пуснах го, разбрахме се да направо да се прибира и аз продъжих с дъщеря ми и малкия син.

Прибирайки се вкъщи, синът ми се беше прибрал и ме сюрпризира, че взел кученцето, понеже "приятеля на приятеля", с когото се срещнали, казал че кучето е краставо и той го взел, за да не го зарежат на някоя поляна.

Ядосах се много, но някак не се изненадах...
Няма и следа от краста, вчера имаше гаднички зелени сополи, които доста ме притесниха. Капнах по капка Тобрекс и зачаках да видя дали ще повръща/дриска и пр., но е добре - акото е твърдо без следа от кръв или слуз.
Има голям апетит, наплашен е, но много жизнен. Напудрих го с Тапилан и днес не се чеше.

Като го гледам, предполагам, че е на възраст около 40 дни, има всички млечни зъбки.

Прикачена снимка

И да питам по същество:

В гр. Банкя, където живеем, откриха център за безплатна кастрация /ваксини, чип и пр./, към "Четири лапи".
Дали имат практика да слагат ваксини на малки, понеже от сайта им не можах да разбера?
Не мога да си позволя първите 3 ваксини. Имам 1 голям котарак, 5 малки котета /които скоро ще се опитам задомя/ и кучето от аватара!
Малчуганът мога да го задържа за месец, при сравнително добри условия, докато поотрасне и се разбере на какво ще прилича. Вътрешно още утре ще го обезпаразия.

Ако те нямат такава практика, има ли към кого да се обърна в рамките на гр. София, за безплатни първи ваксини?

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни