Dog.bg Форуми : Мопс предстояща операция

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мопс предстояща операция

#1 Потребителят е офлайн   valeto1805 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 10-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 15 September 2014 - 06:50 PM

Здравейте, пускам тази тема за да споделя какво се случи с моя мопс и да потърся съвет и мнения и от други собственици. Моят мопс е на 5 месеца. Искам да кажа, че не сме го взели от развъдник, а от обява в Интернет. Преди 1 седмица ми падна от ръцете от височината на дивана и си удари крачето. Не искаше да стъпва на него, но си помислихме че като на куче ще мине и отшуми. Но той цяла седмица пази крачето и виждам, че го боли. Вчера го заведохме в ветеринарна Клиника Антим, в банишора. Правиха му снимка и се оказа, че на лявото задно краче/удареното/ има некрозирала шийка на тазобедрената кост. Докторката каза, че това е Legg calve perthes. Лечението е само оперативно като тази част се маха. А от удара въпросната шийка се е счупила, но тъй като самата кост не е здрава, трябва да се махне.

Някой от вас изпадал ли е в такава ситуация и има ли някой с подобна болест. Казаха ми, че това е генетично изменение.
Трябва да се възстанови за 10 дни, но след това трябва ли да му давам някакви хранителни добавки вие давате ли на мопс овете си някакви за здрави кости.
Ще се радвам да чуя всяко мнение по темата.

#2 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 16 September 2014 - 10:38 AM

Здравей! Съветвам те да потърсиш мнение и от друго място. Когато моята Ида беше малка, ми бяха казали от една голяма столична клиника , че има дисплазия на тазобедрена става и трябва веднага да се оперира (при тях). Дано да не е вярно това, което са ти казали. Просто се посъветвай с някой друг добър лекар. А нашият ветеринар ни беше казал да даваме калций + фосфор до годинка и половина, за да и укрепнат ставичките. Искрено се надявам мопсчето да е добре!
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#3 Потребителят е офлайн   valeto1805 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 10-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 16 September 2014 - 11:07 AM

Здравей, много благодаря за отговора. На мен също не ми се иска да подлагам нашия сладур на това, но проблемът е, че аз също видях рентгеновата снимка и на нея много ясно се вижда, как от едната страна просто няма шийка на тазобедрената кост, просто е некрозирала и няма никаква плътност.

Ще послушам съвета за добавките и ще започна и аз да му давам. Ти кои точно си взимала...таблетки ли са или нещо друго?

Ще чакам още мнения.

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 16 September 2014 - 11:16 AM

С добавки няма да стане. Може да окажат благоприятно въздействие, но няма да възстановят некротизирала част.
Изобщо не чакайте, а съберете повече мнения от специалисти. Интересувайте се кои доктори имат богат опит с такива операции и говорете с тях за най-доброто време за операция. Не съм специалист, за да дам съвет за времето, но няма да е приятно да научите след 1-2 м, че вече доста сте закъсняли, а сте можели да вземете мерки навреме. Възможно е да кажат да изчакате, специалистите ще кажат точно колко :ba_025:
Успех и не се бавете :ba_025: :ba_025: :ba_025:

#5 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 17 September 2014 - 02:36 PM

Аз съвсем не казвам, че с калций само ще стане. Просто помага за изграждането на костите. Намерете добри лекари и нека те да кажат точно какво трябва и кога да се направи във вашия случай!
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#6 Потребителят е офлайн   valeto1805 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 10-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 23 September 2014 - 07:40 AM

Здравейте, моят мопс го оперираха успешно миналата седмица. Изрязаха главичката и шийката на бедрената кост и сега дефакто кракът се държи само на мускул. Операцията мина успешно, сега си е вкъщи и се възстановява. Все още не иска да стъпва много много на крачето, но ако се движи бавно си стъпва нормално. Лекарите казаха, че до 1 месец, вече не би трябвало да има помен от операцията и да се възстанови напълно. Ходихме 3 дни след операцията да му бият обезболяващо и антибиотик. А сега ми дадоха едни хапчета, които да му давам през следващите 15 дни. Хапчетата се казват Бомазил/Bomazeal senior/, четох за тях, че са много добра хранителна добавка, която помага за изграждането на костите и имат изцяло природен състав, с някакви еленови рога и хрущяли от акули :be_107: :be_107: Въпросът ми е някой от вас знае ли къде може да се закупи тази добавка свободно, аз търсих, но само в един магазин я е имало, а вече я няма. Какви са мненията ви за нея. По-късно ще кача снимки на крачето за да видите как са го зашили и каква скинарска прическа има. :af_089: :af_089:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни