Dog.bg Форуми : Възпитание на малък френчи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпитание на малък френчи

#1 Потребителят е офлайн   Tina Malina Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-September 14

Публикувано: 13 September 2014 - 10:55 AM

Здравейте, Тина е вече на 4 месеца и 10 дни. Имам я от както беше на 1 месец. От тогава по всякакъв начин се опитвам да я науча къде да си върши работата и най - сетне имам поне малко успех. Вече пикае на терасата, но само когато вратата е отворена. Ако не е директно се изпикава до вратата. Искам да ви попитам как да я науча да ми дава сигнал, когато иска да се изпика, защото става студено и няма да мога винаги да оставам вратата отворена. Освен това почвам училище и ще е сама в къщи до обяд. Много се притеснявам, че когато ме няма ще опикава всичко и няма да стиска докато се прибера. Моля ви дайте ми съвет.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 September 2014 - 12:03 PM

Слагай до вратата нисък леген с пелена за кученца вътре.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2014 - 01:15 PM

Терасата остъклена ли е? Само ако е остъклена може да сложиш малка вратичка според размерите на кучето на вратата. Така ако се научи да пишка на терасата ще си влиза и излиза самичко без да е нужно ти да му отваряш.

#4 Потребителят е офлайн   Tina Malina Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-September 14

Публикувано: 13 September 2014 - 01:37 PM

Не. Терасата не е стъклена. А пък не искам да се връщам пак към памперсите. До втория месец беше с пелени, но рядко пикаше там. А сега тъкмо имаме прогрес и свикна на терасата не ми се иска да започне пак да пикае вътре.
Все се надявам да стиска, но не ми се вярва :zz_218: :dry:
Успокоявам се само, че с повечето стопани на Френчита, с които съм говорила ми казват че на 5 6 месец приключва този проблем и се научават. Дано и при нас да се получи. :rf_011:

#5 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 13 September 2014 - 10:15 PM

Показване на мнениетоTina Malina, в 13 September 2014 - 02:37 PM, написа:

Не. Терасата не е стъклена. А пък не искам да се връщам пак към памперсите. До втория месец беше с пелени, но рядко пикаше там. А сега тъкмо имаме прогрес и свикна на терасата не ми се иска да започне пак да пикае вътре.
Все се надявам да стиска, но не ми се вярва :zz_218: :dry:
Успокоявам се само, че с повечето стопани на Френчита, с които съм говорила ми казват че на 5 6 месец приключва този проблем и се научават. Дано и при нас да се получи. :rf_011:


Ами аз с убедих, че хигиенните навици са до куче, а не до порода. Взех първото си куче на 42 дни. 1 месец беше на памперси, като почти не се е изпускал по килими и т.н. А след това си вършише работата само навън. До ден днешен спи по 12-13-14 часа - не му пречи стиска се до последно. Случвало се е да го боли корем и да иска да ака - застава пред вратата и скимти.
Е малката (10 месеца) е съвсем друга работа.. До ден днешен си пишка вътре и най-лошото е, че обича да е на леглото.. Качена снимка Опитвах с памперси - нито 1 не се изпишка на тях, опитах да я уча в банята, докато живеехме в апартамента - точно 2 пъти са изпишка там и то съвсем случайно.
За мен решението в момента е следното - режим на водата. По цял ден са по двора и имат вода, но вътре вкъщи паничка с вода няма. Вечер последното им излизане е около10-11-12 и това е до другия ден до 10-11-12.

Ноо това е режима на моите кучета, те са много по-големи и са свикнали така, затова не прави резки промени в хранителния им режим и водата, по-добре махай водата вечер или когато те няма, но внимавай, защото лятото, когато е горещо трябва да има прясна вода постоянно!
Дано да съм помогнала! Поздрави :)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Innocent Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-October 13

Публикувано: 15 September 2014 - 11:02 PM

Здравейте... От 1 месец съм горд стопанин на един малък (4 мес.) френски булдог на име Джофри :) В момента се опитвам да го възпитам по най-добрият начин, така че да го пригодя към начина ми на живот, а и за него. До момента всичко е точно, върши си работата само на точно определено за това място, а именно памперс за под, но има един въпрос, който ме тревожи дали е нормално - гризе ВСИЧКО до което се докопа !! Опитвам се да озаптя, като му се карам и не му давам да ме хапе, това неистово желание за гризане. Има един куп играчки с които да се забавлява, но не.. хапе мен, възглавници, има една колона в хола и ъглите са изгризани.. положението е тежко :D

Така, въпроса ми е дали това е нормално и ако не как да се справя с него ?

#7 Потребителят е офлайн   shmotz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 06-May 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2014 - 08:01 AM

Нормално е да му се играе и е нормално да не му се играе САМ...след това става нормално да съсипе къщата :ab_041:

...с други думи се занимавайте и играйте заедно с играчките му...най-общо казано - няма как да му станат по интересни ако не мърдат...а и тамън по-бързо ще се опознаете и ще заговорите на "един език".
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 16 September 2014 - 08:24 PM

Незнам мойте кучета ли не са наред, вашите ли са много диви Качена снимка Нямам нито една силно повредена вещ. Ползвах един спрей STOP INDOOR мисля, че се казваше и наистина не са гризали нищо, но то явно си е до куче, пък и аз бях почти 100% през времето си с тях и много се занимавахме и играехме.. Май това е, което ми е спасило вещите, но и до ден днешен стоят по 8-10 часа почти сами и няма проблеми .
Съвета ми е търпение, игри и по-малко на брой играчки Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Innocent Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-October 13

Публикувано: 22 September 2014 - 02:48 PM

Благодаря ;) Мисля да го изчакам да му израстнат зъбките, мисля че ще спре ;)

#10 Потребителят е офлайн   Nadia_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 03-July 11

Публикувано: 24 October 2014 - 08:17 AM

Здравейте,
Утре ще вземем така чакана малка принцеса у нас! Качена снимка
Къде да е леглото на кучето? При нас в стаята или в коридора?
тя е на 2м очаква ни ваксина... Малка ли е още да спи сама?
Как да я науча да пиша само в банята?
Моля за съвети?

#11 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 24 October 2014 - 11:31 PM

Показване на мнениетоNadia_, в 24 October 2014 - 09:17 AM, написа:

Здравейте,
Утре ще вземем така чакана малка принцеса у нас! Качена снимка
Къде да е леглото на кучето? При нас в стаята или в коридора?
тя е на 2м очаква ни ваксина... Малка ли е още да спи сама?
Как да я науча да пиша само в банята?
Моля за съвети?


Здравейте! Представям си какво ви е - с какво нетърпение чакате малката госпожица.. Надявам се да имате времето, което е необходимо за отглеждането на тоакова малко французойче.
Леглото на кучето може да сложите, където намерите за добре, но ако мислите, че вие ще си легнете на леглото, а то ще стои в коридора- грешите Качена снимка Едва ли ще спи сама , още повече на тази възраст.. Чесно казано моите са на по 1 и 2 години и никога не са спали сами.. Това естествено е въпрос на възпитание. Колкото до хигиенните навици - има много изчерпателна тема, което ще ви бъде много полезна. Не забравяйте и да прочетете характерното за тази порода, защото като всяка друга и тя има свои специфики.
Успех!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   cybercop Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-October 14

Публикувано: 25 October 2014 - 07:59 AM

Показване на мнениетоNadia_, в 24 October 2014 - 08:17 AM, написа:

Здравейте,
Утре ще вземем така чакана малка принцеса у нас! Качена снимка
Къде да е леглото на кучето? При нас в стаята или в коридора?
тя е на 2м очаква ни ваксина... Малка ли е още да спи сама?
Как да я науча да пиша само в банята?
Моля за съвети?

За леглото - при вас в стаята. Иначе ще скимти по цяла нощ. Ако го пуснете да спи при вас в леглото - няма да иска повече да спи на друго място.
За банята - трябва да разпознавате поведението му. Когато започне да се мотае и души на определени места - направо я носете в банята. Ако вече е пишкала в стаята, чистете добре и отстранявайте добре миризмите с препарати, защото кучето ще се ръководи от тях при следващата поява на естествени нужди.

#13 Потребителят е офлайн   Nadia_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 03-July 11

Публикувано: 27 October 2014 - 12:05 PM

Здравейте,
не знам къде е по уместно да представя Чери - нашето зверче.
Учудващо за бебе спи сама не скимти само дето пиша на всякъде.
тя е на 2м. и половина но вече знае къде й е "местоТО" и "седни"
носи играчки...
На лилавото легло е като я взехме толкова беше милата "впечатлена"
от новия си дом и стопани че си легна блажено:)
Днес сме на ветеринар за преглед и ваксина евентуално.
Исках да попим има ли значение кой ветеринар ще изберем след като не е някаква
по-специална манипулация?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#14 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 27 October 2014 - 06:34 PM

Привет на Чери от нас! Жива и здрава да е и много да ви радва! въоражете се с много нерви и търпение, защото периода на приучаване към хигиенни навици е много относителен за всяко куче.
Колкото до вета - много внимателно трябва да го изберете, защото днес е ваксина, но утре може да се наложи за нещо друго - разучете и разпитайте свои познати, или хора тук във форума, които имат преки наблюдения върху ветовете.
Пожелавам ви много положителни емоции и къмет!Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   shmotz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 06-May 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2014 - 10:45 PM

Показване на мнениетоcybercop, в 25 October 2014 - 07:59 AM, написа:

Показване на мнениетоNadia_, в 24 October 2014 - 08:17 AM, написа:

Здравейте,
Утре ще вземем така чакана малка принцеса у нас! Качена снимка
Къде да е леглото на кучето? При нас в стаята или в коридора?
тя е на 2м очаква ни ваксина... Малка ли е още да спи сама?
Как да я науча да пиша само в банята?
Моля за съвети?

За леглото - при вас в стаята. Иначе ще скимти по цяла нощ. Ако го пуснете да спи при вас в леглото - няма да иска повече да спи на друго място.
За банята - трябва да разпознавате поведението му. Когато започне да се мотае и души на определени места - направо я носете в банята. Ако вече е пишкала в стаята, чистете добре и отстранявайте добре миризмите с препарати, защото кучето ще се ръководи от тях при следващата поява на естествени нужди.



Това с "пишкането, миризмите и пишкане там пак" ама въобще не е така...на тази възраст ще има да пишка къде ли не ... и НЕ се ръководи от миризмите.

Доста бързо може да се приучи на вестник или памперс, но пак ще има "инциденти", което е нормално.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 28 October 2014 - 06:42 PM

Показване на мнениетоshmotz, в 27 October 2014 - 11:45 PM, написа:

Показване на мнениетоcybercop, в 25 October 2014 - 07:59 AM, написа:

Показване на мнениетоNadia_, в 24 October 2014 - 08:17 AM, написа:

Здравейте,
Утре ще вземем така чакана малка принцеса у нас! Качена снимка
Къде да е леглото на кучето? При нас в стаята или в коридора?
тя е на 2м очаква ни ваксина... Малка ли е още да спи сама?
Как да я науча да пиша само в банята?
Моля за съвети?

За леглото - при вас в стаята. Иначе ще скимти по цяла нощ. Ако го пуснете да спи при вас в леглото - няма да иска повече да спи на друго място.
За банята - трябва да разпознавате поведението му. Когато започне да се мотае и души на определени места - направо я носете в банята. Ако вече е пишкала в стаята, чистете добре и отстранявайте добре миризмите с препарати, защото кучето ще се ръководи от тях при следващата поява на естествени нужди.



Това с "пишкането, миризмите и пишкане там пак" ама въобще не е така...на тази възраст ще има да пишка къде ли не ... и НЕ се ръководи от миризмите.

Доста бързо може да се приучи на вестник или памперс, но пак ще има "инциденти", което е нормално.


Не е задължително да има пишкане къде ли не. Първото ми куче за 1 месец мина от памперс на пишкане само вън. второто вече е на една година и понякога си пишка където и скимне.. Много е индивидуално за всяко куче.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   shmotz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 06-May 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2014 - 08:35 AM

Показване на мнениетоanelia_888, в 28 October 2014 - 06:42 PM, написа:

Показване на мнениетоshmotz, в 27 October 2014 - 11:45 PM, написа:

Показване на мнениетоcybercop, в 25 October 2014 - 07:59 AM, написа:

Показване на мнениетоNadia_, в 24 October 2014 - 08:17 AM, написа:

Здравейте,
Утре ще вземем така чакана малка принцеса у нас! Качена снимка
Къде да е леглото на кучето? При нас в стаята или в коридора?
тя е на 2м очаква ни ваксина... Малка ли е още да спи сама?
Как да я науча да пиша само в банята?
Моля за съвети?

За леглото - при вас в стаята. Иначе ще скимти по цяла нощ. Ако го пуснете да спи при вас в леглото - няма да иска повече да спи на друго място.
За банята - трябва да разпознавате поведението му. Когато започне да се мотае и души на определени места - направо я носете в банята. Ако вече е пишкала в стаята, чистете добре и отстранявайте добре миризмите с препарати, защото кучето ще се ръководи от тях при следващата поява на естествени нужди.



Това с "пишкането, миризмите и пишкане там пак" ама въобще не е така...на тази възраст ще има да пишка къде ли не ... и НЕ се ръководи от миризмите.

Доста бързо може да се приучи на вестник или памперс, но пак ще има "инциденти", което е нормално.


Не е задължително да има пишкане къде ли не. Първото ми куче за 1 месец мина от памперс на пишкане само вън. второто вече е на една година и понякога си пишка където и скимне.. Много е индивидуално за всяко куче.


явно въобще не сте разбрала какво съм написал
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Nadia_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 03-July 11

Публикувано: 29 October 2014 - 10:24 AM

Здравейте,
Благодаря за топлото посрещане и милите думи!
Не й направиха ваксина вет-а я обезпаразити 1во вътрешно и външно и след като се прибрахме след 3 часа тя повърна към 22:30 аз му се обадих той каза ако е така на сутринта да я занесем но тя си беше жизнена на сутринта не е повръщала повече предполагам че й дадохме повечко гранули тя подскача много( абе това не е куче а катерица скача и гризе :D ) И сутринта в 9:00 вет-а ни се обади да пита как е малкатаКачена снимка

Каква е тази работа с памперса? Има памперси за кучета? Или е онази бяла пеленка която уж трябва да я привлече да пишка в/у нея, но тя я привлича само да си играе с нея и да я разкъса Качена снимка
Защо кучето скимти и ме търси постоянно? Не мога да се изкъпя от нея трябва постоянно да ме вижда къде съм и какво правя. А по цял ден докато съм на работа тя стои в къщи със свекърва ми и мъжът ми ?
Като се прибера все едно господ се прибира голяма любов. Не я глезя само, карам й се. Всеки си играе с нея но и й се кара когато трябва но тя слуша най много когато аз й се карам забелязала съм че при мен не си пробва много тъжния поглед Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 30 October 2014 - 07:16 PM

Показване на мнениетоNadia_, в 29 October 2014 - 11:24 AM, написа:

Здравейте,
Благодаря за топлото посрещане и милите думи!
Не й направиха ваксина вет-а я обезпаразити 1во вътрешно и външно и след като се прибрахме след 3 часа тя повърна към 22:30 аз му се обадих той каза ако е така на сутринта да я занесем но тя си беше жизнена на сутринта не е повръщала повече предполагам че й дадохме повечко гранули тя подскача много( абе това не е куче а катерица скача и гризе :D ) И сутринта в 9:00 вет-а ни се обади да пита как е малкатаКачена снимка

Каква е тази работа с памперса? Има памперси за кучета? Или е онази бяла пеленка която уж трябва да я привлече да пишка в/у нея, но тя я привлича само да си играе с нея и да я разкъса Качена снимка
Защо кучето скимти и ме търси постоянно? Не мога да се изкъпя от нея трябва постоянно да ме вижда къде съм и какво правя. А по цял ден докато съм на работа тя стои в къщи със свекърва ми и мъжът ми ?
Като се прибера все едно господ се прибира голяма любов. Не я глезя само, карам й се. Всеки си играе с нея но и й се кара когато трябва но тя слуша най много когато аз й се карам забелязала съм че при мен не си пробва много тъжния поглед Качена снимка


Ами под памперс се има предвид точно тази пелена, която се постила на земята (има обикновени има и уж кучешки). По принцип има памперси, които се слагат на самото куче, като бебешките памперси.. Аз лично съм слагала и бебешки памперс на моята, когато се разгони, защото тези "кучешките" са същите, но имат дупка за опашката, която при нас е излишна и не ни върши никаква работа :)
Колкото до скимтенето - такива са! Обичат постоянно да има някой при тях, а останат ли сами често стават "инциденти".

Поста на колегата по-горе не мисля да го коментирам ;)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   shmotz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 06-May 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2014 - 08:41 PM

Показване на мнениетоanelia_888, в 30 October 2014 - 07:16 PM, написа:


Поста на колегата по-горе не мисля да го коментирам ;)


:ba_025: "колежке", винаги е добре да се спести втория опит... особено когато се очаква същия резултат ;)

Nadia, и запомнете, че когато остават сами кучетата, "инидентите" стават не поради особеностите на породата, а поради особеностите на другата порода - стопанина :ab_041:
Из разделите на форума има дооста теми, с помоща на които ще избегнете дооста "инциденти", успех!
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни