Dog.bg Форуми : Който търси- намира:)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Който търси- намира:) Нежелани кученца в автосервиз

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 September 2014 - 03:02 PM

Почвам темата с малко предистория.Преди време забелязах куче,което все си лежеше пред магазинче за дрехи в края на града.Реших,че щом си лежи там,значи го хранят поне,че не е чак толкова нежелано,че може би някой ще може да ми помогне да го закараме по някакъв начин за кастрация.Отказаха ми категорично да се занимават,кучето било старо и не раждало...Опитите ми да се сприятеля с кучето,та да мога сама да го закарам удариха на камък- кучаната отказваше гранулите ми и не ми обръщаше внимание,свикнала си беше да я хранят с хляб и манджи.И така,взех да минавам транзит оттам,а кучата си лежеше пред магазина.И един ден я виждам станала и с цици до земята.Явно- родила,бременноста съм я пропуснала.И вече не ми отказваше гранулите- яде,та ушите и пукат.Почнах да минавам,да се сприятеляваме,защото мен и до ден днешен ме е страх да награбя непознато едро куче и да го заведа за кастрация.Първо винаги се опознаваме и сприятеляваме.
Прикачена снимка
Освен с бебета кучана се беше сдобила и с голямо оголено петно над опашката,което лекувахме и вече започна да се окосмява.Броя на бълхите и не искам да коментирам.Кучата е направо развалина,блъскана е от кола ,куца,има проблеми и с очите......
Бебетата не се мяркаха наоколо,а и не исках да ги търся,нямам ресурс за още кучета.
Не и за такива които да търся,те и без това сами ме намират.Да ,ама не.Не щеш ли ,получих запитване -дали нямам налично кутре за евентуален кандидат- осиновител,който иска да вземе точно улично кученце.
Такъв шанс не е за изпускане- веднага отидох да потърся и след половин час намерих- не едно ,а шест кутрета.Ако потърся още малко и сигурно ще намеря 66,такова е положението при нас....
Та това са кутретата.
Прикачена снимка

Само едно е момче,черничко,другите са моми.Още нямат имена,но понеже са в автозервиз,мисля да ги кръстя с имена на коли- например Киа,Порша,Хонда и т.н. Не съм много запозната,та приемам помощ,трябват ми 4 женски и едно мъжко име за тия мърльовци
:
мъжко- черно,по-пухкаво с бяло на гърдичките,
Прикачена снимка Прикачена снимка

женско 1,кремаво с бели чорапки
Прикачена снимка Прикачена снимка

женско 2,по-светличко,почти бяло с тъмни очи
Прикачена снимка Прикачена снимка

женско3 ,светло със светли очи
Прикачена снимка Прикачена снимка

женско4,като ротвайлерче,едричко
Прикачена снимка Прикачена снимка

женско 5,"шоколадче" - изчезна безименно :dh_188:

Почнах ги с обезпаразитяването,ще го повторя след седмица ( вътрешното,за бълхи се пудрим всеки ден,край нямат...), и трябва да мислим и за ваксинки.Обезпаразитяващи имам,благодарение на butci :rc_036: ,храна също имам от Streunerhilfe Bulgarien :rc_036: Ваксини и пари за всички нямам :dh_188: ,някой ако реши да подари ваксинка на някое хлапенце ще бъдем много,много благодарни.Първа ваксинка заедно с паспорт ще ми дадат с отстъпка за 13 лв.

Кученцата са абсолютно нежелани там и гонени.И на мен ми дигнаха скандал,че ги храня.Имали си куче там ,не искат да се привъртат други.Тамошното куче е Рита,преди години я кастрирах, и сега я храня понякога,Рита ме познава и обича,та с това малко успях да счупя ледовете,както и с факта че занесох обезпаразитяващи и за Рита.И обещах до месец,месец и половина “да разкарам” кутретата и кастрирам майката.Макар че ми гарантират,че до месец няма да има какво да “разкарвам”- всички щели да бъдат премазани от колите.
Е,не мога поне да не опитам.Някое може да извади късмет все пак.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 21 September 2014 - 11:31 AM

Привет от "автосервизните"мъници.Всички все още са на линия :ae_085: и дано да са така и занапред.Утре ще се обезпаразитяваме повторно.Ходя всеки ден с вода и храна,но от вторник съм на работа и ще е по-трудно,но докато не започне да се стъмва към 18-18.30 пак има вариант,после ще му мислим.... само да са живи и здрави дотогава. Все още умувам за имена ,никой не помага с идеи :md_064:
Мисля момиченце номер 3 да бъде Зафира,на галено Зафи.
Зафи е синеока блондинка,с потенциал да стане красавица ,стига да има късмета да порастне.Тя е най-плаха от всички.Затова имаше и най-малко снимки,а и не я представих с целия и чар в началото,някакси ми бяха по-еднакви светличките.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 21 September 2014 - 01:59 PM

То и аз така, колите за мен са бели, червени и т.н. Качена снимка.
За момченцето - Форд, Смарт
За момиченцата - Мини (мини купър), Киа, Мери (Мерцедес). Лада да предлагам ли?
Късмет Чери, на теб и на бебоците!
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 21 September 2014 - 09:57 PM

Показване на мнениетоBuddy28, в 21 September 2014 - 01:59 PM, написа:

То и аз така, колите за мен са бели, червени и т.н. Качена снимка.
За момченцето - Форд, Смарт
За момиченцата - Мини (мини купър), Киа, Мери (Мерцедес). Лада да предлагам ли?
Късмет Чери, на теб и на бебоците!

За момченцето голямо чудене ударих.
Прикачена снимка
Все си го представям,че ще е палав,мечтая си да стане нечий любимец,иска ми се да го водят на разходка,той да тича ,а някой да вика по него......Ама никак няма да му е лесно да го вика например "Форд,Форд :ab_041: а пък "Смарт" още по-конфузно може да се получи :ab_041: Затова мисля да го кръстя Лупо ,пък може да му викам и Лупи,като добрия стар вълк (имаше навремето такова филмче)
Прикачена снимка
И мен никак ме няма с колите,добре че има Гугъл:)
Обаче Киа страшно ми харесва, с радост ще се възползвам от предложението .
Най-дребничката мома ( номер 1) ще е Киа
Тя е малко по-тъмно- кремава от сестрите си .
Прикачена снимка Прикачена снимка
И има двойни 5-ти пръстчета на задните лапички
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 21 September 2014 - 10:19 PM

А ей тия двете сладки муцуни още ще ги мисля.
Прикачена снимка

най-светлата( номер 2) почти съм я кръстила Вектра
Прикачена снимка
Искаше ми се да е Астра,харесва ми това име ,ама имах вече едно бебе което се казваше така,от цветните,на мама Ружа.... и го премаза кола....Страхувам де да не и донесе лош късмет...

А за "ротвайлерчето" се двуомя между Корса и Темпра ( без да имам и бегла представа как изглеждат тези коли :wc_055:
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 22 September 2014 - 06:23 AM

Женски имена - Микра, Мини, Монца (опел)
Мъжки - Роувър, Пунто



Много са сладки бебетата, дано имат късмет!

#7 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 September 2014 - 01:52 PM

Тъй като името Мини два пъти вече е предложено,(и от Мърфи и от Buddy28),пък и се помни лесно мисля че няма начин да не кръстя някое от момиченцата така.
Та значи ето я Мини с целия и блясък и красота. Тя е почти лабрадороподопбна (поне на мен ми прилича на малко лабрадорче,засега:)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 September 2014 - 10:16 PM

Честни сини очи- Зафира :wub: Самата невинност,нищо че ми надъвка чантата :ab_041:
Прикачена снимка Прикачена снимка


Пък мама,милата ,ще е Лада. Името и подхожда- стара,поочукана, течове от очите....ще и трябва основен ремонт.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 24 September 2014 - 02:43 PM

Да се похваля,мама Лада е започнала да се подобрява.Расте и нова козинка,хубава и блестяща.

от чисто оголена задница ( преди да се сетя да снимам беше даже не черна,а розова)
Прикачена снимка

през нежно мъхава
Прикачена снимка

и вече е почти напълно окосмена
Прикачена снимка

Бебетата са добре,спят и ядат,всички са налице и стават все по-сладки.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2014 - 09:51 AM

Малчуганчета са добре,ваксинирах ги ,имат паспортчета вече и получиха и бебешка храна от Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036: чрез ГаляДогс (която нали хич си няма бебета,та и за "моите " мисли :md_064:
Страшно са се измърляли,направо са неузнаваеми,но по-добре,тъкмо да няма никой мераци за тях за живи играчки :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 06 October 2014 - 09:02 AM

В намален състав сме,за съжаление :dh_188: Почти едновременно изчезнаха черния Лупи и светлата тъмноока Мини :dh_188: Три дена ги издирвах,но така и не ги намерих ни живи,ни умрели....нито пък някой там е чул или видял нещо....

Останалите трима са добре,лошото е ,че са се залепили за майка си и искат да шетат с нея,вместо да си стоят в безопасност под колата....ама те не са виновни че са любопитни и енергични,като всички нормални кутрета :dh_188: .
Тази събота ще правя ре-ваксина....Питам се,ако все пак да кажем ,че някой си е взел кутренце(колкото и невероятно да ми звучи) и го ваксинира на свой ред какво ще стане :dh_188: ...как ли да ги "обознача",още са много малки за каишки.

Ето кои останаха : синеоката Зафира,"ротвайлероподобната" Корса и Киа с многото пръстчета,състава вече е изцяло дамски.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 October 2014 - 12:08 PM

И " ротвайлерчето" го няма... :dh_188: Моля се дано поне последните двечки да имат късмет.Останаха Киа и Зафи.
Прикачена снимка
А днес неочаквано се присламчи и една мила котчица- трицветка, на която досега само оставях храна по-настрани и която бе резервирана и недоверчива .Днес направо дойде да ми се гали,сигурно е разгонена,нямам друго обяснение :ud_009: .
Нямам и какво да направя за нея,освен да я кастрирам ако успея.Кръстих я Тифани.
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 October 2014 - 11:18 AM

Успях да науча какво се е случило с изчезналите кученца или поне за две от тях - светлата Мини и черничкия Лупи са били премазани от коли.Не в автосервиза,а на шосето,почнали са да излизат извън оградата :dh_188: Дано не са страдали дълго....

Последните две сестрички също са в много голям риск в момента- вече са доста активни и непрекъснато излизат и те...Търся превоз за тях до Пловдив :uc_029: Мога евентуално утре да ги "доставя" само до София.Някой може ли да ги превози до Галядогс?Ще платя горивото.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 October 2014 - 10:15 AM

Зафи и Киа са вече при Галядогс :af_089: Извадиха неочаквано голям късмет с пътуването :ae_085: ,отложиха дежурството на Катя :rc_036: ,с която прекарваме всички кучета(чак машината на която работи тя е проявила съчувствие и не е могла да се настрои и тръгне,та така....)
Отдъхнах си малко за тях,но каква топка ми е заседнала в гърлото за тези ,които не дочакаха :rf_011:
Продължавам да ходя там заради майката и котетата,ще се успокоя като я видя кастрирана тая майка,поне да знам че няма да има от нея още и още премазани бебета....
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 20 October 2014 - 09:04 AM

Само от седмица са при Галя,а ми изглеждат страшно пораснали :ud_009: .....
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
......и разхубавени :wub:
И майка им се оказа страшно мила :wub: Върви на каишка перфектно,което ме навява на мисълта че в някакъв етап от живота си е била вързана някъде.Умира си да я погаля,бута се ,иска даже да ми се намести в скута,а след погалване тича от радост като малко кутре :dog:
Днес е на кастрация,стискайте палци.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 October 2014 - 12:16 PM

Ето и една вече модернизирана мама:)
Прикачена снимка
край на размазаните по пътя бебета,поне две от дечицата ще имат хубав живот,а пък на мама ще и помагам с оцеляването и се надявам да преживее по -леко идващата зима.Поне откъм храна и вода ще е подсигурена.Сега,при положение че е кастрирана и няма да събира глутници и да ражда,хората от автосервиза не са вече толкова анти-настроени срещу нея.Там изчезна едното куче,вероятно отровено ( мъжкото,не Рита),та току виж Лада запълни бройката.
Сигурна съм ,че скоро ще бъде първа красавица,с чисто нова хубава козина ,без паразити и с излекувани очи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 27 October 2014 - 01:37 PM

Мамчето е добре:)
все повече започвам да се притеснявам за Тифани- котето.Това коте,освен че е съвсем социално и гушкаво,няма и никакъв страх от кучета.Днес тръгна да се завира в чинията на Лада.Умрях си от ужас,тя и на бебетата си не даваше много-много да и бъркат в манджата.
Разминахме се без инциденти,ама като не съм там ме е страх да не пострада :dh_188:
Ако някой иска да даде шанс на мила,добра,нежна ,деликатна и гушкава трицветка- да свирка :md_064:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 19 December 2014 - 04:17 PM

Отдавна не съм писала тук...все не ми остава време.
Ето обаче какво се случи междувременно:
Тифани е прибрана,излекувана от разни кожни нещица, кастрирана,ваксинирана и си чака сега кандидат-осиновители.Дължи този шанс на Streunerhilfe Bulgarien e.V :rc_036: Прикачена снимка

Мама Лада нещо го закъса здравословно :dh_188: Обаче се лекуваме и покрай лекуването доста си общуваме ,ходиме насам-натам и просто съм възхитена от нея.
Оказа се че ходи перфектно на повод,не се притеснява да влиза в клиниката,там даже върти опашка и и харесва да е сред хора.Даже сама влиза в кола и пътува чинно седнала и важна-важна.Като тръгна да я връщам в автосервиза е много нещастна.
Утре ще я водя пак на инжекции и още от сега ми се свива сърцето като знам как ще се зарадва че я водя някъде и после как ще е разочарована че я връщам.Тя милата се надява че най-накрая може би ще я прибера....със сигурност е била домашна и не е забравила какво е да имаш дом..

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 29 December 2014 - 11:34 AM

Коледното чудо се случи и за мама Лада.В лицето на Галядогс :rc_036: :rc_036: :rc_036: ,която е готова да подслони мамчето докато и търсим дом.
Аз го закъсах с превоза обаче,та моля ако някой пътува в такава дестинация Благоевград- Пловдив или София-Пловдив и може да вземе един образцов ( макар и малко миризлив :md_064: пътник,да свирка.Мама Лада много ще се зарадва да се подслони на сухичко и топличко.
Тя,горката пробва какви ли не похвати да се "уреди",даже оня ден е влязла е вдна кола,оставена отворена за малко :dh_188: Това много ме плаши,може да пострада...
Ето малко снежни снимки от нас.
Прикачена снимка Прикачена снимка
.... и от клиниката,където страшно и харесва,въпреки че всеки път я боцкат...
Прикачена снимка Прикачена снимка
Дано тази мила и умна кучанка да има късмет.За мен тя се превърна в специален приятел,колкото и да се пазех да не се ангажирам прекалено.....
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 December 2014 - 11:48 AM

Мама Лада много се плаши от пиратките.Пробва да се скрие къде ли не - но понеже само коли има в автосервиза- под тях гледа да се замуши като се загърми :dh_188: От такова замушване е и старата и травма- изметнатото задно краче :dh_188:
Обаче като съм с нея е по-спокойна.Гледа ме с едни доверчиви очи и чака да я спася,да я заведа на сигурно....
Намери се кой ( съфорумка :rc_036:) да я превози от София до Пловдив.
Сега търся транспорт от Благоевград до София за петък или събота
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни