Dog.bg Форуми : кой трябва да се погрижи???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

кой трябва да се погрижи??? болно изоставено куче

#1 Потребителят е офлайн   Robbie Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 26 September 2014 - 10:08 PM

Здравейте,

в Пловдив днес е било изоставено болно агонизиращо кученце под тераса на жилищен блок. Животното се бори за живота си, но е в много тежко състояние и пренасянето му е опасно за околните и за хора като мен, които биха се заели да го заведат в клиника. По всичко личи, че е заразено с нещо, а не мога да стоя и да гледам.

Обадих се на "Зооветеринарен комплекс" Пловдив (на ДЕНОНОЩНИЯ им телефон), където ми вдигна охраната, мъж, който ми обясни, че той е само охрана и нищо не може да направи, при въпросите ми къде са дежурните, които трябва да се грижат за това, той отвърна, че не знае и че никога няма друг нощно време освен него. Каза ми, че щял да предаде на смяната си (пак охрана) да им кажел, ако утре видел някой. А нали това е денонощен телефон, денонощно приема сигнали, трябва да има винаги човек, трябва да се реагира...

Оказа се, че рано през деня друг човек е звънял и на него са казали, че те не се занимавали с такива случаи, а само със спешни - какво е по-спешно, хората са бесни, страхуват се за децата си и кой знае какво ще му направят на горкото животно, което с нищо не е виновно, че стопаните му са били безотговорни. Нали уж чиповете са задължителни, да проследят стопаните и да ги накарат да си поемат отговорността - или по-добре дори ДА Я ИЗЛЕЖАТ! (съжалявам, но съм бясна...)

Обадих се на денонощни ветеринарни клиники, но те не могат да го вземат, а аз не мога да го закарм, защото ме е страх да не пренеса нещо на собственото си куче вкъщи:(

Чувствам се ужасно безсилна... утре сутрин отивам в този зооветеринарен комплекс и ще ги активирам да си свършат работата, но дотогава това създание ще се мъчи, а не знам какво да направя...
Дайте съвет...

#2 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 September 2014 - 09:16 AM

Напишете в интернет страниците на организациите, които се занимават с бездомни животни, че Вие ще поемете финансовите разходи по лечението на животното и те веднага ще се заемат да го приберат, транспортират и обгрижват в някоя клиника.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#3 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 27 September 2014 - 10:18 AM

За това куче ли става въпрос?http://www.blitz.bg/news/article/292907

#4 Потребителят е офлайн   Robbie Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 27 September 2014 - 04:54 PM

Да, за това куче става въпрос.

Колкото до интернет страниците на организициите - повярвайте ми, на никого не му пука.
Преди малко говорих със Зооветеринарния комплекс в Пловдив. Разговорът звучеше така:
- Интересува ме дали се погрижихте за сигнала, който подадохме вчера за болното куче в Тракия (и.т.н)
- Ами...аз съм само охрана!
- А защо отговаряте на денонощния телефон за информация, щом нямате информация?
- Амиии... защото няма друг. Иначе сме записали сигнала, може и да идем...
- Значи не сте отишли още?
- Ами...може и да сме отишли... аз съм само охрана и не знам!
- А как да разбера аз дали сте отишли? Нали това е денонощния телефон, защо никой не е на работа.
- Ами днес е събота.
- Нали денонощно има дежурни?
- Има, да, на телефона можете да звъните по всяко време, просто ние няма да идем...
- Вчера беше петък, работен ден, защо не сте отишли след подаването на сигнала.
- Е, записахме го!
- Т.е. да си звъним и да си говорим...
- Ами да, то ние не реагираме на всички сигнали, тъй като веднъж отидохме и кучето вече го нямаше...може и това вече да го няма.
- Има го! Това ви е работата, идете!
- Ами не, аз съм само охрана и вдигам телефона. Това не е моята работа.
- Обадете се на човекът, който трябва да е на работа в момента, за да ви даде информация какво е свършил и вие да ми я предадете.
- Аааа, не мога да го притеснявам...

Просто съм бясна.
Накрая ми вика "Ама какво не разбирате - той телефона е денонощен, но ние не ходим постоянно да се занимаваме с кучета, ми то ако отидем и се окаже, че го няма вече!"

#5 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 27 September 2014 - 05:01 PM

Нали се сещате,че ако все пак някой от Зооветеринарния комплекс отиде,ще евтаназират кучето и няма да се занимават с лечение.Който иска да помогне,хваща кучето и си го води на ветеринар и си плаща.Всичко друго е ала бала.В България са така нещата.

#6 Потребителят е офлайн   Robbie Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-December 13

Публикувано: 27 September 2014 - 05:57 PM

Ако не смятах кучето за потенциално опасно щях да го заведа на ветеринар и сама да заплатя, нямам проблем с това. Но все пак къде са институциите, когато рекламират ДЕНОНОЩНИ ТЕЛЕФОНИ???

Аз имам семейство и свой домашен любимец - трябва ли да застраша здравето им, за да свърша работата на "държавните служители", които взимат заплата?

#7 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 27 September 2014 - 08:47 PM

Ами тези институции просто ги няма за съжаление!!!

#8 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 29 September 2014 - 02:43 PM

И да е болно, взимате медицински ръкавици от аптеката, увивате в старо одеяло, слагате стари дрехи и носите в клиниката, после всичко изхвърляте.

Кошмар...
Никъде нищо не пише какво е станало с него?! Някой има ли информация?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 30 September 2014 - 08:51 AM

Четейки темата:
1. Какво значи "да се погрижи"? Някой друг да го очисти, за да не ни тежи на съвестта ли? А ако авторът наивно смята, че някоя институция ще тръгне да лекува животното, вместо да му шатне една инжекция, или да го тикне далече от човешките очи да изгние някъде, е в тежка заблуда.
2. Какъв точно е проблемът да се сложат ръкавици, да се вземе старо одеяло и да се закара в клиника? Всъщност май не ме интересува какви оправдания могат да се измислят по въпроса.
Изобщо всичко опира отново до "някой да направи нещо, но да не съм аз".
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#10 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2014 - 09:52 AM

Показване на мнениетоGAG, в 30 September 2014 - 08:51 AM, написа:

Изобщо всичко опира отново до "някой да направи нещо, но да не съм аз".


Както винаги! А организациите са все виновни за всичко, сякаш те множат и изхвърлят животни по улиците! И да, проумейте най-сетне, че организациите в България нямат финансови средства, че дори и физически да поемат всяко изхвърлено домашно куче/котка! Сарказмът е меко казано неуместен. Особено от ветеринари, които си развъждат за здраве домашните животни. После каква отговорност и култура на отглеждане да има при обикновените стопани?!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни