Dog.bg Форуми : Моето дого

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моето дого

#1 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 October 2014 - 03:07 PM

Здравейте. Правя тази тема тъй като имам няколко въпроса относно поведението на едно малко дого. Ситуацията е следната : Догото не спира да хапе да знам че зъбите го сърбят и е нормално да дъвче всичко наоколо само че идва момент в който нещо не му угажда оголва зъби ръмжи и с адска злоба захапва или кракът ми или ръката а снощи дори лицето. Опитвам се да я успокоя по всякакъв начин избягвам и да я поставям в ситуации които могат да я подразнят и ... Никакъв резултат. Наачините които съм опитала прочетох оттук но не си спомням темата а те са - когато започне да хапе я вдигам във въздуха в началото действаше но щом я пусна на земята започва пак казвам не изнасям я извън стаята за момент разсейвам я с играчки правя се че не и обръщам внимание...
В момента е на 2месеца казва се Айра
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#2 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 11 October 2014 - 04:11 PM

Показване на мнениетоmimety, в 11 October 2014 - 03:07 PM, написа:

Здравейте. Правя тази тема тъй като имам няколко въпроса относно поведението на едно малко дого. Ситуацията е следната : Догото не спира да хапе да знам че зъбите го сърбят и е нормално да дъвче всичко наоколо само че идва момент в който нещо не му угажда оголва зъби ръмжи и с адска злоба захапва или кракът ми или ръката а снощи дори лицето. Опитвам се да я успокоя по всякакъв начин избягвам и да я поставям в ситуации които могат да я подразнят и ... Никакъв резултат. Наачините които съм опитала прочетох оттук но не си спомням темата а те са - когато започне да хапе я вдигам във въздуха в началото действаше но щом я пусна на земята започва пак казвам не изнасям я извън стаята за момент разсейвам я с играчки правя се че не и обръщам внимание...
В момента е на 2месеца казва се Айра


Здравейде и доре дошла в клуба. Моето дого никога не ми е създавало такива проблеми, само да му се скарам и горкото не-знае къде да се скрие, а е вече на 5 месеца и половина. Според мен, когато посегне да те хапе го удари през муцунката и му се скарай, така го прави системно когато иска да те хапе и лека, по-лека се надявам, че ще престане да прави тези номера. Старата ми "Немска овчарка" беше подобен случаи и така я отучих. Лично аз, бих действал така и по-този начин, кучето ще разбере, че не е правилно. Всеки с начина си, а и кучешките характери са индивидуални, както при хората.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 October 2014 - 04:17 PM

Попринцип пробвах и с това и с вестник 2 3 пъти но започва да се ядосва още повече ..
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#4 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 11 October 2014 - 06:33 PM

Показване на мнениетоmimety, в 11 October 2014 - 04:17 PM, написа:

Попринцип пробвах и с това и с вестник 2 3 пъти но започва да се ядосва още повече ..


Тези породи не са за всеки. Не се ли възпита от ранна възраст, стават опасни както за околните хора, така и за собственика. Сериозен характер има тази порода и собственика трябва да е твърд, за да се подчинява животното. Моето без да съм го бил, само като го погледна и му кажа "Не" и си знае, че не трябва да прави даденото нещо. Както казах, най-ефикасният метод според мен, е този който по-горе написах. Може също, когато почне да те хапе, караш му се и го плясва през муцуната, че да спре, но ако не спира, го хващаш и го обръщаш по-гръб, така то разбира, че вие сте по-висшата от него, а не то! Така е и в природата. По силния, подчинява по-слабия. :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 October 2014 - 06:53 PM

Благодаря много, ще пробвам с обръщането по гръб, на мен ми е жал да го ударя и явно там е грешката ми, мисля си - то е бебе какво му разбира главата като му се карам, но ще направя всичко възможно за промяна в моето държание, на мнение съм че всичко идва от стопанина..
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#6 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 11 October 2014 - 07:01 PM

Показване на мнениетоmimety, в 11 October 2014 - 06:53 PM, написа:

Благодаря много, ще пробвам с обръщането по гръб, на мен ми е жал да го ударя и явно там е грешката ми, мисля си - то е бебе какво му разбира главата като му се карам, но ще направя всичко възможно за промяна в моето държание, на мнение съм че всичко идва от стопанина..



Ясно ми е това, но вие няма да го удряте зверски, че да ви е жал. Просто животното трябва да знае кои е господара, а чрез този метод ще му го втълпите и след време дори няма да се налага да го удряте, защото ще ви слуша. И най-важното е, когато го удряте през муцуната и му казвайте силно и ясно "НЕ", така докато не се научи и като го обръщате по гръб, също. Трябва да си втълпи тази команда "Не", че тя забранява дадено негово действие.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2014 - 05:28 AM

Ето я и нея :be_107:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#8 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 12 October 2014 - 08:51 AM

Показване на мнениетоGRENLOULD, в 11 October 2014 - 07:01 PM, написа:

Ясно ми е това, но вие няма да го удряте зверски, че да ви е жал. Просто животното трябва да знае кои е господара, а чрез този метод ще му го втълпите и след време дори няма да се налага да го удряте, защото ще ви слуша. И най-важното е, когато го удряте през муцуната и му казвайте силно и ясно "НЕ", така докато не се научи

Удряйте , бийте ,крещете му "не", па да видим дали ще се научи - не знам от къде ги четете и копирате тук тия неща...
Знайте, че това не е начина да утвърдите позицията си като водач пред кучетата си .
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2014 - 11:39 AM

А какъв е начина нали за това питам недейте да се карате веднага дайте съвет аз също не искам да я удрям, но нормално ли е да се държи като пораснало озлобено доминантно куче което захапва и не пуска в буквалния смисъл
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#10 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 13 October 2014 - 12:32 PM

При проява на подобен вид действие от страна на кучето се хваща за врата , разтръсква се и след това се приляпя на земята докато не се успокои .Изпратих ви също така и клипче , на което ясно е показано ,как по време на обучението в определени ситуации трябва да действате.Надявам се да сте разбрали правилно.

П.П : Кученцето Ви е много сладко , но му махнете този нагръдник и сложете нормална каишка за врата , така ще имате по добър контрол над него при разходките.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 13 October 2014 - 12:57 PM

Много ви благодаря, тя има кожено нашийниче нагръдника е за украса на снимката :d а и все още не я разхождам заради ваксините, тук е за 3 минутки на тревата да привиква с пишкането навън малко по малко. Отново много ви благодаря
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#12 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 15 October 2014 - 05:58 AM

Да се похваля имаме малко напредък, почти изчезна злобата в игрите :))
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#13 Потребителят е офлайн   gorgonita Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-October 14

Публикувано: 28 October 2014 - 09:05 AM

Това е добре, постепенно ще се оправи работата. Успех!

#14 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 October 2014 - 04:26 PM

Показване на мнениетоmimety, в 11 October 2014 - 04:17 PM, написа:

Попринцип пробвах и с това и с вестник 2 3 пъти но започва да се ядосва още повече ..


Пробвайте с нов стопанин ... Току виж нещата си дошли по местата
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#15 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2014 - 08:40 PM

Точно защото неискаме нов стопанин пишем тук в очакване на съвет, вече позахапваме само при игра може би по погрешка
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#16 Потребителят е офлайн   mimety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 393
  • Регистрация: 03-March 08
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2014 - 08:53 PM

Прикачена снимка
User's Signature

В цялата история на света има едно нещо което неможе да се купи с пари...и то е-размахването на една кучешка опашка!
                                    Джош Билингс

#17 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 20 November 2014 - 01:25 PM

Показване на мнениетоcoolice, в 12 October 2014 - 08:51 AM, написа:

Показване на мнениетоGRENLOULD, в 11 October 2014 - 07:01 PM, написа:



Ясно ми е това, но вие няма да го удряте зверски, че да ви е жал. Просто животното трябва да знае кои е господара, а чрез този метод ще му го втълпите и след време дори няма да се налага да го удряте, защото ще ви слуша. И най-важното е, когато го удряте през муцуната и му казвайте силно и ясно "НЕ", така докато не се научи

Удряйте , бийте ,крещете му "не", па да видим дали ще се научи - не знам от къде ги четете и копирате тук тия неща...
Знайте, че това не е начина да утвърдите позицията си като водач пред кучетата си .

Очакваше се да се включи, някоя "жена". Определено тези кучета не са за женския пол, по-ред причини. Имал съм поне 3 вида сериозни породи и всичките без да е имало малко бой, нямаше да бъдат това което бяха. Да им скръцнех със зъби и изпълняваха без да насилие и т.н. ,но за това ги по-плясквах от време на време за да приличат на хора. Както се наказват децата и се удрят по дупето като не слушат, така това действа и при кучетата и който иска да спори с мен, ще е безсмислено. Догото ми сега е на 6 месеца и половина и от всички труд който съм положил си е струвало, макар да моменти да ми е било жал, не съм проявявал слабост. Научил съм го, че когато кажа "Не" значи за всичко "НЕ". Седни, леги, дай лапа, вън, дръж, до тоалетна ходи вън и то само на едно място и още някой други команди и всичко това съм го постигнал с много труд, имало е и попляскване но само когато се е налагало и това въобще не е предизвикало някаква психическа травма на кучето. На каишка си върви, като има други кучета не ги лае, макар те да го лаят, докато не му кажа "дръж" ей така да видя дали се е научил. Както казах, това е мъжка порода и за мен е много грешно жени да ги гледат тия кучета, с закон трябва да го направят Догота, Пит Були, Кане Корсота, Добермани, БулТериери да се забранят да се гледат от жени с закон!!! Съгласен съм, че има и жени който си гледат тези кучета както трябва, но това са единици. Едно куче не му ли се повдига тон, не се ли пошляпва докато е по-малко и си го хванал на голяма бела, някой ден ще стане бела. Както обичам да казвам, все пак няма закон за жени и т.н. и казвам всеки да си гледа животните както иска. Тук в този форум споделяме мнение кой как си гледа кучето и как го прави, а не да си натрапваме мнението и да казваме "НЕ" не е правилен вашият метод, а по моя начин трябва да си гледате и учите кучето. Просто е грозно така. Както казах, просто давайте съвети, но не прекалявайте. Лек ден


P.S. До авторката на темата, радвам се, че агресията на кучето е намаляла и дано е трайно. С нещо, ако можем да бъдем полезни, пишете и преценйте, защото все пак вие сте собственика на кучето и вие сте на ясно с неговия характер, защото всяко Дого е с индивидуален характер.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   stoqn81 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 22-June 10
  • Gender:Male
  • Interests:Дого Аржентино ; Джак Ръсел Териер
    Обучение и послушание
  • Skype:

Публикувано: 07 January 2015 - 07:57 PM

С две думи - трябва ясно да се покаже на кучето че "ние" ще командваме , и то да го разбере и започне да се подчинява без да прави опити да доминира . И в колкото по ранна възраст стане това толкова е по добре за нас , както и за него .

#19 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 07 January 2015 - 10:00 PM

Цитат

Както казах, това е мъжка порода и за мен е много грешно жени да ги гледат тия кучета, с закон трябва да го направят Догота, Пит Були, Кане Корсота, Добермани, БулТериери да се забранят да се гледат от жени с закон!!! Съгласен съм, че има и жени който си гледат тези кучета както трябва, но това са единици.



Ама разбира се,да си гледат кухнята и да се упражняват в кама сутра.Какви питбули и догота...най-много чихуаха :flagbg:
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#20 Потребителят е офлайн   tara0524 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 19-January 15
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2015 - 03:41 PM

Показване на мнениетоmimety, в 11 October 2014 - 03:07 PM, написа:

Здравейте. Правя тази тема тъй като имам няколко въпроса относно поведението на едно малко дого. Ситуацията е следната : Догото не спира да хапе да знам че зъбите го сърбят и е нормално да дъвче всичко наоколо само че идва момент в който нещо не му угажда оголва зъби ръмжи и с адска злоба захапва или кракът ми или ръката а снощи дори лицето. Опитвам се да я успокоя по всякакъв начин избягвам и да я поставям в ситуации които могат да я подразнят и ... Никакъв резултат. Наачините които съм опитала прочетох оттук но не си спомням темата а те са - когато започне да хапе я вдигам във въздуха в началото действаше но щом я пусна на земята започва пак казвам не изнасям я извън стаята за момент разсейвам я с играчки правя се че не и обръщам внимание...
В момента е на 2месеца казва се Айра



Здравейте, аз имам същия проблем с хапането, моят дивак е на 3 м. и 10 дни, мъжкар с характер! И аз отчитам факта със зъбките, но хапането е непоносимо, по някое време в играта става злобничак, ръмжи и напада, но успявам да се справя с него, защото изчетох къде каквото намерих в нета, а и много книги за обучение на кучета, въпреки че при него съветите от там не помагат, напротив става по настъпателен понякога. Имам доста рани, защото и на мен ми е жал, но по някое време ставам строга, защото не се издържа, не че през другото време му дамав да си прави каквото си иска. И аз знам, че Дого е много сериозна порода и именно това беше причината да подходя с респект и доста четене на книги и форуми.... И смело мога да Ви кажа, че моят дивак на 3 месеца знае доста команди: СЕДНИ, ЛЕГНИ, СТОЙ, ДОНЕСИ, ПУСНИ, ДОЛУ, ГОРЕ(за да стане от легни), ВЪН, У ДОМА, В ЛЕГЛОТО, НЕ, ЗАПОВЯДАЙ(за да се храни), ИГРАЙ (за да го освободя от команда), ДАЙ ЛАПА и го карам и двете да дава, казвам му- ДРУГАТА... вчера за пръв път ходихме на разходка с друго дого горе-долу на същата възраст и беше много забавно! Сега идва най- тежката част, в нашите занимания..... командата "РЕДОМ", но ще трябва да се справим.... няма как. Трудното при тях е да им задържиш вниманието за повече от 1 мин. :). Вкъщи слуша и изпълнява всичко, но навън е толкова трудно да му задържа вниманието. Много е своенравен и упорит, но изпълнява.... ще ме издебна да изляза от стаята и ще се качи на дивана, но просто са си такива, важното за мен е като сме ние вкъщи да слуша и да се съобразява, да има къде да седнем ние хората :))). Арон, така се казва зверчето ми, ми е второ куче, много харесвам тази порода и си бях решила, че ще си взема някой ден..... В моят случай обаче, Арон дойде в моя живот в много тежък за мен момент... презживях много голямо семейно нещастие и в същия този момент загубих и моето предишно куче, моето ангелче, толкова я обичах и още не мога да я прежаля... днес дори стават 2 месеца от както я няма моята Тара(ПОЧИВАЙ В МИР, АНГЕЛЧЕ МОЕ!). Тя беше най- уникалното куче на света, толкова умна, предана, смела и вярна и беше страшно красива, разбираше ме само с поглед, беше Шар Пей на 7 г., разболя се тежко, мъчихме се 4 месеца- операции, инжекции, системи, няма да изпадам в подробности, беше много тежко, 4 месеца се грижих за нея и се борих ден и нощ за нея, станах цял ветеринарен доктор, инжекциите, системите и ги слагах аз, не даваше на друг.... и след всичко това, бъбреците и отказаха и се наложи на я приспим.... Та Арон дойде в живота ми, за да запълни празнотата от загубата на най- верния ми приятел..... Голяма радост е за мен бебчо, но като го гледам, знам че е при мен, защото я няма Тара..... Някъде пишат, а и в предаванията на "Говорещият с кучета" съм гледала, че кучетата усещат това състояние, и то за тях е объркващо, чисто като енергия, затова агресират повече към този човек... може би да има нещо такова и при Арон, може за това да се държи така... не съм сигурна, надявам се все пак да не е така, защото то малкото иска и заслужава много любов и внимание! :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни