Dog.bg Форуми : Американски Стафордшир Териер без наморник и свободно пуснат !!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американски Стафордшир Териер без наморник и свободно пуснат !!

#1 Потребителят е офлайн   Richimun Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-April 14

Публикувано: 12 October 2014 - 06:30 PM

Днес изживях нещо което не желая и на най-големия си враг.Както всеки ден се качваме на една полянка която се намира над блока ни и е отделена от малка горичка ,за да пусна кучето си /смесица от чау чау и немска овчарка/да потича и да си свърши физиологичните нужди.Пускам го още докато сме в горичката а той ме чака на поляната и почваме да си играем и така всеки ден.Но днес на поляната ни посрещна огромен териер който още докато ни видя и се нахвърли върхо кучето ми а собственика му стои и гледа.Сърцето ми спря хора,като видях как захапа Ричи за врата и почна да го дърпа а оня не прави нищо а ми вика да си прибера кучето.Сякаш моето куче е нападнало неговото.Около няколко минути си крещяхме един на друг кой да си прибере кучето,звъннах на мъжа ми да дойде,ама не си вдига телефона. А той чул че нещо става и тича милия да види какво става .Изпаднах в истерия,като гледам как оня не може да си махне кучето от моето а Ричи квичи и се опитва да се отскубне.Нестига това ами и докато оня звяр хапе и влачи Ричи един уличен пес се включи и почна да напада моето по гърба .Мъжа ми хвана един кол и почна да се мъчи да ги разтърве а оня мухлю нищо не правеше а само повтаря приберете си кучето ,махнете го това куче,а неговото беше това което нападна и не пускаше.Около 30 минути ми се видяха като вечност.Прибрахме се и го измихме но нямаше рана а само зачервено и целия беше в лиги.Още не мога да се оспокоя и треперя като лист.Нормално ли е такива кучета да се пускат свободно без наморник ,още повече че стопанина му неможе да се справи с него а кара една 50 килограмова жена да ги разтърве.Незнам какво щеше да стане ако мъжа ми не си беше в къщи.Имам дете на 4 години което редовно идва с мен на разходките ни с Ричи ,но днес имаше деца пред блока и остана да си играе а не дойде с мен.Досега се притеснявах като видя големи кучета ама сега направо съм в паника и незнам как ще си разхождам кучето.Дайте ми съвет как да постъпя да подам ли жалба в общината и как да се предпазя от подобни ситуации.

#2 Потребителят е офлайн   Irony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-December 11

Публикувано: 14 October 2014 - 04:15 PM

" Нормално" е за социопатично общество, живеещо на тази Територия. Самият факт, че никой не взима отношение по темата, т.е. апатията показва, че не може да разчитате на обществото, средата да застане с Вас от едната страна на този род проблеми, за да има надежда да се разрешават цивилизовано. В обществото ни цари вакуум от ценности. И властват социопати - хора без чувство за вина, че правят злина, хора без естествени морални задръжки, т.е. без съвест и угризения, че нараняват някого, причиняват болка/ разруха/смърт.

Какво да правиш ли? Пази детето! Пазете децата, ако ви е по възможностите в пряк и косвен смисъл на тази тема. И животинчето, като едно от децата ни... Не се надявай на община и оторизирани за контрол органи, които са част от тази социопатична реалност. Това, което ви се е случило е ЕЖЕДНЕВИЕ в България. Ежедневен стрес, който ни го причиняват социопатите, но и самите ние, останалите, сме си виновни, като ги търпим и не се обединяваме в активни противодействия. И само малкият периметър на вашите ежедневни разходки с кучето не ви е "отворило" очите до този момент. Мислете поне 5 минути преди да се случи евентуално нещо. Научете се на самоотбрана и защита на по-слабите и беззащитните около вас, децата... „Помощта за давещите се – дело на самите давещи се.”

#3 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 14 October 2014 - 08:31 PM

Аз се чудя защо при всеки спор се намесват деца. Едно куче не харесало друго и се сдавили. И сега какво? Ми не е приятно, спора очевидно има 2 страни и не сме прочели мнението на другата страна, така че никой няма право да съди или определя другите като "социопати". Защото говорейки, че живеем в "социопатично общество" означава, че автора на предния пост се е отделил от него. Нека първо се определи той като човек дали е широко скроен или е като хората, за които говори. Човек вижда социопати около себе си може би защото живее в такова обкръжение.Не знам какво трябваше да напишем или какво мнение да дадем.

#4 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2014 - 11:25 PM

Не взех отношение точно поради тази причина, а само да попитам кучето АСТ ли е в действителност?
П.П. Не се заяждам,просто питам...

User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   Richimun Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-April 14

Публикувано: 15 October 2014 - 07:13 PM

Да действително кучето е АСТ и след разговор с съседи на въпросния стопанин и жалбата която подадох в общината,разбрах че кучето е агресивно ,умишлено е пускано да се бие ,има нахапани и хора от него/явно за това и държеше да отида да си прибера моето кучето/,пуснати са 19 жалби за това му куче а за предното немогат да ми кажат колко.И да ,намесвам детето защото за мен то е най-ценното нещо и почти винаги е смен при разходките ни,сега ме е страх сама да изляза с Ричи ,а да не говорим да взема и малкия с мен.Възпитавам го да е добър и да помага на хора в беда и да стане един достоен човек,а не изрод като собственика на въпросното куче.Да знам че кучето не е виновно, а собственика,но това не ме успокоява.Рева всеки път като видя кучето ми на какво прикича и лъжа детето че се е ударило,затова е в това състояние.А кучето го водя всеки ден на ветеринар защото лежи в банята ,не яде ,има температута , раните са няколко и почват да миришат въпреки антибиотика и промивките.И всичко това заради един комплексар който си спи спокойноми не му дреме че причинява мъка и болка на хората и животните.

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 15 October 2014 - 07:59 PM

asensi_85, що за неадекватно изказване? Нима децата не са на първо място? Нима при всяка разходка трябва да ги заключваме у дома заради разни малоумници и кучетата им?

Заради бездействието на институциите и разни дето се подхилкват тук там после четем теми из форумите, че еди къде си имало разпръсната отрова. И става "Покрай сухото гори и мокрото".
Ако кучето имаше хубав намордник нямаше да се стигне до подобна ситуация...

Richimun, надявам се кучето ви да се оправи по-скоро. Скоро в кабинета на вета имаше едно шпицле буквално изядено с липсващи парчета меса и две дупки зеещи от където се виждаха ребрата му от двете страни на телцето. Бавно, но се оправи душицата и се върна от онзи свят. И те така като вас са се прибрали от разходка в парка....
Бързо оздравяване ви пожелавам :ba_025:

#7 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 16 October 2014 - 10:35 AM

Показване на мнениетоAncheto, в 15 October 2014 - 07:59 PM, написа:

asensi_85, що за неадекватно изказване? Нима децата не са на първо място? Нима при всяка разходка трябва да ги заключваме у дома заради разни малоумници и кучетата им?


По принцип си позната като спамер из форума, който не чете и говори глупости. Това пък с отровата какво общо има не знам. Имаш сериозни проблеми с психиката и те съветвам да не съдиш нито мен, нито другите. А по закон собственика на всяко куче има право да пусне кучето свободно и без намордник само на определените от общината места. Ако въпросния обаче се занимава с боеве е Ваш дълг да сигнализирате в полицията. Не знам как се пуска "жалба в ОБЩИНАТА срещу агресивно куче".

#8 Потребителят е офлайн   Richimun Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-April 14

Публикувано: 16 October 2014 - 08:21 PM

Ок , пусната е жалбата срещу собственика на агресивното куче и не съм първата няма и да съм последната.Всеки има своя гледна точка .И не мисля че въпросната поляна е подходяща и определена от общината като такава.От едната страна са къщи,от другата блокове,има винаги хора,предимно възрастни и деца.Явно си мислиш че егото ми е смазано от това чеса набили кучето ми, ами не е така!Никога не съм искала кучето ми да е боец,дори съм щастлива че е най кроткото и мило същество което съм гледала.Явно в мен е вината че уча детето и кучето да са добри.Спирам да пиша а всеки да си вади сам извода коеме правилно и кое грешно!Ако за теб е правилно да се разхождат зверове по улиците и да нападат беззащитни хора и животни,за мен не е.

#9 Потребителят е офлайн   Richimun Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-April 14

Публикувано: 16 October 2014 - 08:25 PM

А и това за полицията го забрави,директно ти казват че не се занимават с такива случаи,или пък ти приемат жалбата и нищо повече.Имам няколко приятели които са полицаи и чрез тях кварталния се ангажира да поговори със собственика но нищо повече.

#10 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 17 October 2014 - 12:24 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 16 October 2014 - 10:35 AM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 15 October 2014 - 07:59 PM, написа:

asensi_85, що за неадекватно изказване? Нима децата не са на първо място? Нима при всяка разходка трябва да ги заключваме у дома заради разни малоумници и кучетата им?


По принцип си позната като спамер из форума, който не чете и говори глупости. Това пък с отровата какво общо има не знам. Имаш сериозни проблеми с психиката и те съветвам да не съдиш нито мен, нито другите. А по закон собственика на всяко куче има право да пусне кучето свободно и без намордник само на определените от общината места. Ако въпросния обаче се занимава с боеве е Ваш дълг да сигнализирате в полицията. Не знам как се пуска "жалба в ОБЩИНАТА срещу агресивно куче".

Поредното фукляво мнение без никаква мисъл и реално преценяване на ситуацията. И понеже ти е трудно да се сетиш защо споменах отровата ще ти обясня - не едно куче си е отишло отровено заради агресивно поведение към деца или куче. За жалост пострадват и невинни. Саморазправата е, защото няма реакция на молбите на потърпевшите.

Richimun, как е кучето ви?

#11 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2014 - 10:26 AM

Richimun, щом мястото не е определено от общината като територия за разходки на кучета и двамата нямате право да ги пускате свободно. На Анчето съм й дал игнор, по добре да пиша писма на хамстера. Шансът да се научи на четмо е в пъти по-висок.

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 17 October 2014 - 02:21 PM

asensi_85, отново пост да се увеличава бройката...
Richimun, наскоро имаше случай мъж да застреля кучето на едни деца, защото неговото е било пуснато и се е нахвърлило на кучето на децата. Не знам дали изобщо предприеха мерки към собственика въпреки, че медиите се бяха намесили. Може да проверите дали са успяли нещо да направят и евентуално да се възползвате от опита им.

#13 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 03 March 2015 - 10:45 AM

Интересна случка. Човек пуснал кучето си да тича, се натъква на друг човек, който също е пуснал своето. Следва спор между кучетата и какво??? Стафа трябва да е лошият и с намордник. По закон, куче над 10 кг. трябва да е с намордник, така че не само стафа трябва да е с намордник.
И това, че собственика на стафа не пише, не означава, че той няма друг поглед върху ситуацията. Аз имам пит, който многократно е нападан от всакакви "добри" кучета(лабрадори,колита,дакели)и то от както беше 5 месечен, а собствениците им се забавляваха, как нахапаха пит-а. А пък аз започнах да разбирам от рани и тяхното третиране. Сега пит-а порасна и ситуацията е малко по-различна. Така, че винаги има поне две гледни точки и това, че пишете първа, не означава, че сте 100% права.

#14 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 03 March 2015 - 07:19 PM

То е така затова обаче сте си отговорни стопаните. Не може кучето ви да е било хапано 10 пъти и да се е озлобило, а вие да не му слагате намордник защото видиш ли то е било добро ама е станало лошо заради другите. Ами къде сте вие да го защитите. Щом вече нещата са се променили му сложете намордник и пазете другите. Защото когато кучето ви ухапе друго куче или дете никой няма да ви попита за миналото на кучето и всички ще скочат срещу породата. Не забравяйте, че кучето ви има силна захапка и лесно може да убие.
Един въпрос.. Ако кучето ви нападне мен и моето куче без причина какво ще съм виновна аз за това, че вие не сте си предпазили кучето като малко и то е станало злобно?
Имам НОК и е хапана от други "дружелюбни" кучета в един период разви агресия и моментално й сложихме намордник и започнахме да посещаваме треньор. Защото хората с добри кучета не са ми виновни, че не съм избирала подходящите компании и че не съм успяла да я предпазя. Намордниците не са за лоши кучета... те са за кучета които могат да нанесат тежка вреда на околните. Това далеч не означава, че кучето ви е лошо. То може просто да се защитава.
П.П не казвам, че не сте прав но тъжната предистория далеч не ви оправдава да си разхождате кучето без намордник.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#15 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 03 March 2015 - 10:15 PM

Моето не тича свободно, така че не се притеснявам за дружелюбните кучета, а и реагира спрямо подхода на другото куче, ако е дружелюбно е спокоен, ако ли не.... А колкото до децата, не знам дали сте се интересували, за питовете и децата и въобще-хората? Сега ако искате смятайте ме за комплексар или какъвто и да е, но не приемам хора, които са пуснали кучетата си и нехаят, къде са те, да нападат моето и аз да ги търпя просто, защото моето е пит. Давам пример съвсем пресен. Излизам от входа си и виждам немска овчарка оставена пред магазина, който е в нашата кооперация. Кучето беше оставено, стопанина му бил в магазина, а поводът на земята. Нямах никакво време за реакция. Овчарката ни се нахвърли и в стремежа си да избегна ситуацията, задърпах моето. Вследствие на което овчарката го захапа. Е как да го опазя??? Ако го бях пуснал, поне можеше да се защити, а не пак да го промивам и никой от присъстващите не се възмути. А дали щеше да е така ако беше обратното? Тогава някой пак щеше да пише някъде : Пит без намордник олеле.
Защо мислите, че не съм го пазил, като малък? Той и сега не е много голям, на година и половина стана.

#16 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 04 March 2015 - 01:19 PM

Мисля, че не сте успели да го опазите щом е бил нападан често. Често нападаните кучета или стават много плашливи или стават по агресивни и в двата случая това се дължи на чоста несигурност.
За случая с пуснатата овчарка аз бих оставила кучето си някъде (вързано вътре във входа или дори бих го прибрала ) след това ще потърся собственика на овчарката като го помоля да си върже кучето. Ако кучето му е дружелюбно директно му го връзваш ти.
Съгласна съм, че е неприятно да си патите все вие и да се тревожите заради пуснатите кучета. Но те не са виновни, че са пуснати за всичко са виновни безотговорните им стопани. Колкото и злобно да е другото куче неговия инстинкт не би го накарало да убие себеподобно. За съжаление при питовете нещата са по сложни поради силната им захапка. Колкото и да ви е неприятно да се сблъсквате с безотговорното отношение на другите си дръжте вашето кученце вързано и с намордник и се научете на методи с които да го предпазвате. Може да си носите спрей, вода и каквото ви щукне ( има тема за това как да се предпазим от лошите кучета). Вие поне сте с пит и в крайна сметка можете да го предпазите и едва ли той би загинал в битката си.. за съжаление не мога да кажа същото за отговорните стопани които си държим кучето вързано и с намордник. При нас случаите в които се налага да се пазим от други кучета не са малко но най - големия ни страх са кучетата като питове и стафове защото пораженията от тях са големи и някои имат фатален край. Кучетата не са злобни защото са питове стафове или ротове. Те са злобни защото са отгледани от комплексари които нямат опит. Следователно са станали много инциденти поради които незнаещите хора наричат тези кучета "убийци". За съжаление малко хора знаят, че тези кучета са в категория опасни поради силата на захапката си а не защото им е "заложено" да убиват.
Но докато мнозинството са "разбирачи" ние неразбиращите ще трябва да търпим простотията им.
Пресен случай от днес.. на булеварда изскочи кученце (пинчер) приятеля ми не успя да спре и го блъснахме. Стопаните никакви ги няма (най вероятно си пият кафето в къщи а кучето им се саморазхожда) . Взехме черния грозник и в момента е настанен в клиниката. Кой ще поеме разходите ? а) Безотговорните стопани? б) ние
Еми ние ще ги поемем ама тия хора тва куче няма да го видят повече. Писнало ми е да се занимавам с малоумници които се мислят за прави във всяка ситуация. Затова гледам си аз да си вървя по закона и това е.
Един съвет в името на кучето ви и в името на породата обичайте го и дори много да ви е яд на безотговорния стопанин не го пускайте да му нахапе кучето защото това ще навреди на вас и на породата. Глупаците няма да поумнеят и това ще е така докато държавата не започне да следи дали законите се изпълняват.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#17 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 March 2015 - 03:12 PM

Тъпаци никога не поумняват,аз пуснах куче ,той пусна куче ,тая пусна куче . Ама ,ХОРА,на пук ли ще правиме един на друг. Всички ли сме затъпяли????Няма ли да излезе закон за глоби за пуснати кучета ,за безотговорни стопани.Нащите кучета тровят ,убиват,с брадви секът ,заради нас самите ,заради нашата тъпотия. ,нас кучкаори, вече мразят,а тровят кучета и ги убиват.Така полесно и побезнаказанно.,нали това просто куче.

#18 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 04 March 2015 - 06:47 PM

Колежке "estrella", как според вас се социализира куче, ако не го оставяш да играе с други кучета?
Играят си две кучета и идва трето, следващият момент, две от тях скачат върху третото. Времето за реакция е по дълго, от времето, за което кучетата ще се нахапят(правят го за секунда). Вски стопанин на куче, което е нападало моето, винаги след това ми е обяснявал, че досега не му се е случвало. Вариантите са три, или да ме лъжат, или моето да ги предизвиква с нещо(миризма,тестостерон и тн.)или да сме попадали все на кучета, които точно в този момент са се променяли.

Мислите ли, че е приятно, да се разхождаш в парка с кучето си, което е на повод и от някъде да ви връхлети нечие куче, чийто стопанин, си говори по телефона 200-300 метра назад? Аз ви казвам от собствен опит, че не е. Получава се доста неприятна ситуация. И когато му направите забележка, той да се прави, че не ви чува, и следващата ви среща да е същата.



Какво значи "комплексари, които нямат опит" и как точно се определя опитноста на човек в дадено нещо? Знаете ли как се разтървават кучета, без да ви ухапят и без да си нанесат лоши поражения? За мен това също е мярка за опитност, защото не винаги можем да си носим сак с принадлежности.
Защо комплексарите трябва да са все собствениците на рот-ове, пит-ове, стафове? Нима нехаещите са по-добри? Значи ли, че като харесвам тези породи, автоматично влизам в графата-комплексар???
Значи ли, че вашето разбиране за опитност е "РАЗБИРАНЕТО" и че друго разбиране няма?
За някои, да си купиш мишка ( чихуа хуа, йорки ) за 1000 евро , също е комплексарщина, но на други им харесва.


Относно овчарката, преди да изляза, нямаше как да я видя, защото тя беше до входа,а не срещу него и то на 2 метра. Да не мислите, че бих излязъл иначе? Може би трябва да пращам разузнавач да ми прави отцепка, когато излизам.

Относно захапката, пит-а не е с най-силната захапка. Ротвайлер, немска овчарка са все кучета с по силна захапка. Ако не вярвате, проучете. Четейки поста ви, вие също имате предубеждение към тях.

Какво значи : " Вие поне сте с пит" ??? Дали това го превръща в боксов чувал???
Какво значи, че не може да загине в битката си???
Знаете ли, че една елементарна дупка по кожата в областа на врата, може да прерасне в сериозен абцес и да доведе до летален изход всяко куче, а дупки и пинчерите правят.

И в заключение, да ме нарича, който, както иска. Аз полагам усилия, да запазя душевният мир на всички, дори на нехаещите, но не мога да предотвратя всичко и ако трябва да избирам, между моето и това на нехаещият..........избирам моето!

#19 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 04 March 2015 - 10:54 PM

Показване на мнениетоira67, в 04 March 2015 - 03:12 PM, написа:

Тъпаци никога не поумняват,аз пуснах куче ,той пусна куче ,тая пусна куче . Ама ,ХОРА,на пук ли ще правиме един на друг. Всички ли сме затъпяли????Няма ли да излезе закон за глоби за пуснати кучета ,за безотговорни стопани.Нащите кучета тровят ,убиват,с брадви секът ,заради нас самите ,заради нашата тъпотия. ,нас кучкаори, вече мразят,а тровят кучета и ги убиват.Така полесно и побезнаказанно.,нали това просто куче.

Кои са тъпаци???
Хората от край време си правят на пук.
Закон за пуснати и без намордник кучета има.
Отрова хвърлят олигофрените, които нямат животни и може би нямат и деца.

#20 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 12:00 AM

Извинявай Бацето но ми се струва, че нещо се заяждаш и сякаш тона ти не е коректен. Не съм целяла да те обидя!!!
Не сте ме разбрал правилно нямам в предвид, че вие сте комплексар нито, че всички с кучета от дадените породи (рот, пит, стаф...) са комплексари. Исках да кажа, че много комплексирани хора търсят да си вземат куче което да всява страх в другите. Най- често комплексарите се насочват към тези породи затова и има много инциденти с кучета от съответната порода. Смятам, че пораженията при моята НОК ще са по големи при сблъсък с питбул отколкото при вас защото мисля, че НОК не може да влезне в категорията на пит ( може и да греша не претендирам, че съм права). Мислех, че захапката на питовете е по силна от тази на НОК извинетеме ако греша по късно ще се поинтересувам. Реално имах в предвид, че когато един пит захапе той трудно пуска и пораженията са много големи. До сега колкото немци да съм виждала да скачат да хапят пораженията които остават не могат да се опрат на тези които остават питовете, доготата и др. имам малък опит но за сега изводите от него са ми тези.
Единственото което имах в предвид с целите си предишни постове е да ви покажа, че ви разбирам, че ви е неприятно кучето ви да бъде нападано но това не бива да ви кара да ставате като безотговорните стопани и да си пускате кучето да се шляе свободно. Явно не съм се изразила правилно не знам...
Колкото до това как да реагирате в България е трудно съжителството с други кучкари защото те стоят насреща ти готови да спорят и да се карат без да са те изслушали. Все си мислят, че всичко знаят и много често правят грешки които не приемат. Пресен случай от лятото с моето куче (нок). Приближаваме до заграждението за кучета но вътре вилнеят едри добичета и ясно се видя, че с моята не си допадат. Тя и не е много игрива за това не я насилих да влезем. Реших да се възползвам и да я среша. Тъй като кошчетата са вътре в загражденията, а аз не искам да вляза за да не стане конфликт, започнах да я сресвам от вън като си извадих торбичка за да слагам космите там. След 5 мин някакъв възрастен мъж започна да ме псува и обижда защото съм замърсявала природата. Дори не опитах да му обясня че слагам космите в торбичка за да ги хвърля после. Но бях напсувана и нахокана за дето не съм влязла в кучешката полянка. Е помолих стопанина на един едър немец да си го хване за да вляза а отговора беше " тук могат да бъдат пуснати". Следователно няма проява на разбиране от никъде. Всеки гледа да те поучи и да те нарани. Никой не изслушва и не разбира.
Не знам как се справяте вие но на мен ми е изключително неприятна тази безотговорност от страна на хората. Всеки си пуска кучето където си иска и не само, че го пуска но и като помолиш да си го хване ти се блещи насреща. А и забелязвам, че когато приятеля ми излиза с кучето на него по рядко му правят забележки и проблеми от колкото на мен. Дори сме си правили експеримент в градската като и двамата в различни дни помолим един и същ стопанин да си върже кучето. При него нямаше тън мън, а аз ги изядох едни " кучетата не са за момиче иди си мий чиниите" или "като те е страх от мечки не ходи в гората" и наглия смях който следва. Какво да направя да се карам с тях ли? Ами как да си защитя кучето при положение, че на тях дори им е смешно когато кучетата им скачат моята или я хапят. Ами да ти кажа за да се справя гледам да ги избягвам такива хора и това е. Отделно нося и вода и така.
Просто аз съм възпитана винаги да питам и да се съобразявам с другите. Не влизам в заграждението за кучета без да попитам дали някое куче би проявило агресия. Правя си дълги разходки с познати компании кучета така кучето се социализира и не е нападано. Като цяло постоянно съм нащрек и леко да исета нещо прекратявам играта и се махам.
А и комплексарите си взимат и немци... повечето стопани с немци ги избягвам те са винаги най- умни, най- разбиращи и т.н.
С най добри намерения не "колежката" а просто estrella!!!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни