Dog.bg Форуми : Американски Стафордшир Териер без наморник и свободно пуснат !!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американски Стафордшир Териер без наморник и свободно пуснат !!

#21 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 March 2015 - 09:22 AM

Показване на мнениетоБацето, в 04 March 2015 - 10:54 PM, написа:

Показване на мнениетоira67, в 04 March 2015 - 03:12 PM, написа:

Тъпаци никога не поумняват,аз пуснах куче ,той пусна куче ,тая пусна куче . Ама ,ХОРА,на пук ли ще правиме един на друг. Всички ли сме затъпяли????Няма ли да излезе закон за глоби за пуснати кучета ,за безотговорни стопани.Нащите кучета тровят ,убиват,с брадви секът ,заради нас самите ,заради нашата тъпотия. ,нас кучкаори, вече мразят,а тровят кучета и ги убиват.Така полесно и побезнаказанно.,нали това просто куче.

Кои са тъпаци???
Хората от край време си правят на пук.
Закон за пуснати и без намордник кучета има.
Отрова хвърлят олигофрените, които нямат животни и може би нямат и деца.

Имам предвид-аз ще пусна защото той си пусна. У нас в градинка един човек разхожда източноевропеец,каза че го прибрал,Къшка изобщо няма ,и неимало ,защото умен бил . Мноооооого е добричек,само котки и кучета мрази и гони ,иначе много добричек.. Ние с кокери и хинчета ,мопсчета и шпицчета стоим на страни ,держиме кучета на къс повод защото добричкият там . Хора се на около 50 годишни ,да кажеш че непораснаха. Като помолиме да го вземе на повод,отговор -какъв повод ,жал го на повод,а и повод той няма.,добричек и умен,как така на повод?.Така и живеем ,появи ли се на горизонта,бягаме с дребусъци или ги взимаме на ръце.А на 20 метра децка площадка. На забележка да преберът лайно,отговор -дъждь измие ,че това е естественно удобрение.Така и газят дечицата ни в естественно удобрение.Ако снимам ги всички удобрители.на децката площадка ,ще задръстим тема от снимки. А говоря за лекари ,художници ,работници на телевизия, интелегенция
Но май ще направя снимки,ще открия раздел във Фейсбук ,може би някой удобрител познае себе си?

#22 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 March 2015 - 10:29 AM

Тази тема много ме вълнува, затова се записвам и аз с моя зъл кокер. Ние имаме същия проблем (разхождащите се свободно кротки кучета). И не, не става въпрос за пит или стаф, а за един джак ръсел, който най-редовно кръстосва улиците из квартала сам. Налага ми се да извеждам кучето си с намордник, защото напоследък изтровиха сума ти и кучето покрай нас, а моя е като прахосмукачка на вън. Освен това, понеже е хапан от такива ,,добри" джакчета 3 пъти, изпитва адска непоносимост към тях и всичко дребно покрай себе си. Сто пъти казах на комшията да не го пуска това дребното само, че не мога да ги разтърва като се натъркалят, той само се смее и каза да сме ги оставели да се разберат! На няколко пъти ни издебва в гръб-моят кокер с намордник и на къс повод ( все едно разхождам човекоядец), онова скача да се бие. Нямам думи и нерви вече! В такива моменти наистина ми се иска да го пусна да се ,,разберат" но ме е страх, че може някой от двамата сериозно да пострада. За акитата е същата работа. На всичкото отгоре, нашата поляна е уж за свободно разхождане на кучета (според наредбата на общината) а на същата поляна има детска площадка. Никой, освен кучкарите не знае, че поляната всъщност е кучешка и постоянно се караме с разни разгневени бабки, извели внучетата си да поиграят на площадката. Кой е виновен, не знам. Писахме писмо до общината с подписка, никакъв отговор вече 6 месеца! За това и ,,хората" започнаха да хвърлят отрова, за да се справят с ,,проблема". Идея си нямам кога и по какъв начин ще се оправят нещата в родината ни!

#23 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2015 - 01:34 PM

Показване на мнениетоБискит, в 05 March 2015 - 10:29 AM, написа:

На няколко пъти ни издебва в гръб-моят кокер с намордник и на къс повод ( все едно разхождам човекоядец), онова скача да се бие. Нямам думи и нерви вече! В такива моменти наистина ми се иска да го пусна да се ,,разберат" но ме е страх, че може някой от двамата сериозно да пострада...



И аз имах подобен проблем с моя бултериер, който дори не знае, че има зъби в устата си (оттук и отпада идеята с "оставянето да се саморазберат") . Проблемът реших по следния изискан начин: когато за пореден път ни нападна свободно разхождащият се ягдтериер на съседите, дебнах, дебнах и накрая такова воле му набих на онова, че прелетя три метра поне преди да кацне в розите на едни други съседи. Те пък имат свободно саморазхождащ се псевдоротвайлер, който от своя страна спря да се самоизвежда след изкривена в главата му дръжка на градински чадър и няколко писма до районното, кварталния и общината ... деликатно и с финес, както вече отбелязах.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#24 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 05 March 2015 - 04:05 PM

Добре estrella, може грешно да съм разбрал, но така сте го написали.
Писах по темата, защото не приемам да бъдат хулени хора, от други, които също са за хулене.
Госпожата пише, че си пуска кучето и то я чака на поляната, а докато се срещнат на въпросната поляна, знае ли госпожата, какви ги върши кучето ѝ. В следващият момент, друг господин, също си бил пуснал кучето, да но поне той знае къде е. Направи ми впечатление, че бил ѝ казвал да си хване кучето, което ме кара да се съмнявам истинноста на думите на потърпевшата. Ако е някакъв комплексар, какво ще го интересува развръзката? Другото, което ме кара да се съмнявам е ,че в стремежа си да се изкара жертва и да привлече симпатизанти, прибягва до най-милото на всички, а именно-децата. Също така, ме изуми, че кучето хапело хора и стопанина му бил доволен от това!!!! Дали???

Виждам пост на колегата "коко ко" който пише, че решил проблема с комшийският ягд териер, като го дебнал и му "набил воле" ..... Дали това е начина??? Аз съм противник на това куче да го отнася от човек, заради стопанина си. По скоро волето е за стопанина на агресорчето, защото бултериерчето, ще порасне и после кой ще пише оплаквания някъде? И кой ще му а виновен?

Сама казвате, че сте попадали на нагли кучкари, дето ви обяснявали, за мечките и гората, при мен беше същото. Отказах се да ги вразумявам.

Сега ще ви кажа ситуация като тази от темата, само че от другата страна.
Един голям (около 50кг) и агресивен, да агресивен Ред ривър винаги пуснат, една вечер ни нападна изневиделица, изкочи от едни храсти. Моя си играеше с едни палета. Голдъна директно скочи отгоре му, направо го захлупи като палатка и започна да го хапе по главата, а моят още не беше осъзнал, какво се случва. Да ама след малко осъзна, а аз сам не мога да разделя кучетата, докато не дойде другия стопанин. Пак ли трябва да съм виновен, ако гледаме категорийте, както казвате, моя е с 20 кила по-лек, а и по малък на възраст.
След това сигурно и аз съм бил оплют някъде, без право на реплика.

#25 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 04:56 PM

То щом не сме присъствали в ситуацията не можем да определим кой крив кой прав, а и във всички конфликти вина имат и двете страни. Нали знаете сам човек със себе си не може да се скара. Единственото което не виждам правилно е, че и двамата са постъпили необмислено, като са си пуснали животните. Не може жената да си пуска кучето и то да я чака някъде си защото не живее сама и докато няма поглед върху кучето си (както е било в случая) то може да сътвори немислими проблеми. Не оправдавам и другия стопанин да не се намесва и да помогне в разделянето на животните. Все пак и неговото куче може да пострада. Но него май не го интересува (поне по думите на пишещата). Не ми побира главата как някой стой и си гледа кучето в конфликтна ситуация. Това действие е крайно безотговорно.
Но такива са и от това страдат само животните.
Не ви отговорих на въпроса дали знам какво е поведението на питовете с хората.. ами от 6 г. се разхождаме всеки ден със съседа ми който има две деца и 3 кучета (2 пита и 1 стаф). На повечето разходки взима и децата. Агресия не съм ги виждала да проявяват никога. Дори когато ни нападна един наркоман (по точно нападна бременната му жена ). Е със съсед ми се сбиха, а аз държах моето куче + 3 негови Ами моето лаеше като подивяло по наркомана, а неговите просто стояха на щрек. Бих ги определила като лигави и спокойни кучета.
Та това е каквито са хората такива са и кучетата. :rc_036:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#26 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 05 March 2015 - 05:45 PM

Пит-овете не проявяват агресия към хора, сама сте била свидетел, за това не стават за пазачи.

#27 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 06:09 PM

Някъде гледах един документален филм не знам до колко е истина. но обясняваха, че питбулите и стафовете се използвали в кучешки боеве защото кожата им била дебела и имали притъпено чувство за болка, а не защото им е заложено да убиват. Не знам дали е вярно.... Знам едно във всяко куче има капка агресия и капка доброта и от човека зависи от коя капка ще направи езеро.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#28 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 05 March 2015 - 09:14 PM

Показване на мнениетоestrella, в 05 March 2015 - 06:09 PM, написа:

Някъде гледах един документален филм не знам до колко е истина. но обясняваха, че питбулите и стафовете се използвали в кучешки боеве защото кожата им била дебела и имали притъпено чувство за болка, а не защото им е заложено да убиват. Не знам дали е вярно.... Знам едно във всяко куче има капка агресия и капка доброта и от човека зависи от коя капка ще направи езеро.

Дебела кожа имат глиганите, носорозите и други тем подобни.
Тези, които използват пит-овете за боеве, не ги определят като пит-ове от визията им, а от характера. Пит-а не се отказва докато не го напусне и последната му силица, след това умира.
Може би, ако видите боен пит, бихте се засмяли, но ако го видите в битка-едва ли. Бойните пит-ове са здраво тренирани, за да могат да влязат в ринга.
Чувството за болка се води притъпено, но дали е така....може би. Моя редовно се контузва от простотията си и ми е много трудно, да установя, къде точно, за да го третирам някак.
Природата се е погрижила за животните с естествена защита. Кучета с по-повърхностни кръвоносни съдове, обикновенно имат и по дълга и гъста козина в тези зони, други имат отпусната кожа и тн.
Пит-овете са много дружелюбни към хората и силно се привързват към стопанина си, следствие на което са готови на всичко, за да му се харесат, казвам го от опит. По любвеобилно куче не съм имал, а съм кучкар от дете.

Предният пост се чудехте, как някои, могат да седят и да гледат как кучетата им се хапят. Един съвет от мен, не се опитвайте да разтървавате кучета сама!!! Така само можете да си изпатите и да навредите на кучето си. Ако друго куче нападне вашето и стопанина му е на повече от 10 метра, по-добре пуснете вашето, не му отнемайте възможноста да се защити, така може и да не се стигне до сериозен бой. Задърпате ли си кучето, то не може да отскача, да маневрира и става агне на заколение. Това имах предвид в моя пост, когато казах, че ако трябва да избирам, избирам своето, няма да им го подлагам. Пускам го и като дойде другия стопанин, тогава ги делим.
И още нещо, НЕ ТЕГЛЕТЕ КУЧЕТАТА ДОКАТО СА СЕ ЗАХАПАЛИ, защото ще разкъсат мястото и после третирането се усложнява.

#29 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 05 March 2015 - 09:39 PM

Показване на мнениетоБискит, в 05 March 2015 - 10:29 AM, написа:

Тази тема много ме вълнува, затова се записвам и аз с моя зъл кокер. Ние имаме същия проблем (разхождащите се свободно кротки кучета). И не, не става въпрос за пит или стаф, а за един джак ръсел, който най-редовно кръстосва улиците из квартала сам. Налага ми се да извеждам кучето си с намордник, защото напоследък изтровиха сума ти и кучето покрай нас, а моя е като прахосмукачка на вън. Освен това, понеже е хапан от такива ,,добри" джакчета 3 пъти, изпитва адска непоносимост към тях и всичко дребно покрай себе си. Сто пъти казах на комшията да не го пуска това дребното само, че не мога да ги разтърва като се натъркалят, той само се смее и каза да сме ги оставели да се разберат! На няколко пъти ни издебва в гръб-моят кокер с намордник и на къс повод ( все едно разхождам човекоядец), онова скача да се бие. Нямам думи и нерви вече! В такива моменти наистина ми се иска да го пусна да се ,,разберат" но ме е страх, че може някой от двамата сериозно да пострада. За акитата е същата работа.

Джак ръсел е много диво, неуморно и безстрашно куче. Много често безстрашието му изиграва кофти изживявания. Лятото ме проверяваха заради един "джак".
Една госпожа си пуснала двата джак-а и те се натъкнали на пуснат пит. Според госпожата бил същият като моят и вче ми мислеше пъклени планове, но тогава моят беше на почти година и все още не беша отстоявал позиция. Хубавото беше, че докато тя ме разпитваше, минаха поне 5 кучета които се зайграха с моя и тя видя с очите си, че не е агресивен(тогава не беше) Та въпросният пит бил изръмжан от нейният джак, следствие на което, бил с опасност за живота. Две седмици по късно, един мой познат( оказа се, че пит-а е неговият ) ми се оплака, че баща му забравил вратата на гаража и два джака влетяли и единият(мъжкият) директно скочил на врата на пит-а, след това едва го отървали и джаковете избягали. На кой да се вярва???

#30 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 06 March 2015 - 09:52 AM

Показване на мнениетоБацето, в 05 March 2015 - 09:14 PM, написа:

Показване на мнениетоestrella, в 05 March 2015 - 06:09 PM, написа:

Някъде гледах един документален филм не знам до колко е истина. но обясняваха, че питбулите и стафовете се използвали в кучешки боеве защото кожата им била дебела и имали притъпено чувство за болка, а не защото им е заложено да убиват. Не знам дали е вярно.... Знам едно във всяко куче има капка агресия и капка доброта и от човека зависи от коя капка ще направи езеро.

Дебела кожа имат глиганите, носорозите и други тем подобни.
Тези, които използват пит-овете за боеве, не ги определят като пит-ове от визията им, а от характера. Пит-а не се отказва докато не го напусне и последната му силица, след това умира.
Може би, ако видите боен пит, бихте се засмяли, но ако го видите в битка-едва ли. Бойните пит-ове са здраво тренирани, за да могат да влязат в ринга.
Чувството за болка се води притъпено, но дали е така....може би. Моя редовно се контузва от простотията си и ми е много трудно, да установя, къде точно, за да го третирам някак.
Природата се е погрижила за животните с естествена защита. Кучета с по-повърхностни кръвоносни съдове, обикновенно имат и по дълга и гъста козина в тези зони, други имат отпусната кожа и тн.
Пит-овете са много дружелюбни към хората и силно се привързват към стопанина си, следствие на което са готови на всичко, за да му се харесат, казвам го от опит. По любвеобилно куче не съм имал, а съм кучкар от дете.

Предният пост се чудехте, как някои, могат да седят и да гледат как кучетата им се хапят. Един съвет от мен, не се опитвайте да разтървавате кучета сама!!! Така само можете да си изпатите и да навредите на кучето си. Ако друго куче нападне вашето и стопанина му е на повече от 10 метра, по-добре пуснете вашето, не му отнемайте възможноста да се защити, така може и да не се стигне до сериозен бой. Задърпате ли си кучето, то не може да отскача, да маневрира и става агне на заколение. Това имах предвид в моя пост, когато казах, че ако трябва да избирам, избирам своето, няма да им го подлагам. Пускам го и като дойде другия стопанин, тогава ги делим.
И още нещо, НЕ ТЕГЛЕТЕ КУЧЕТАТА ДОКАТО СА СЕ ЗАХАПАЛИ, защото ще разкъсат мястото и после третирането се усложнява.


Качена снимкаНай после някой да обясни смислено някои неща. Не бях чувала по голяма глупост че, били с дебела кожа Качена снимка, и естествено изпитват болка, просто имат малко по висок праг на търпимост при болка. Оф и ми омръзна с това прозвище БОЙНИ ПОРОДИ. Хора четете, информирайте се, не пишете глупости. Ако едно куче не е обучено за бой или каквото там се сещате, то пак не е бойна порода. Всяка порода си има ИМЕ, всичко останало е медийна измишльотина. Същото мога да кажа и за други породи, без значение размера И ТЕ СЕ ДЖАФКАТ И СБИВАТ. След като не е възпитано и за това вина има единствено кой ?, и влачи собственика си след него като бригадирска количка, и лае без причина, а той не може да го контролира. за какво говорим. Че задълженията са му само да го храни и гушка. Ми не става така.

#31 Потребителят е офлайн   Richimun Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 29-April 14

Публикувано: 12 May 2015 - 07:25 PM

Показване на мнениетоБацето, в 05 March 2015 - 04:05 PM, написа:

Добре estrella, може грешно да съм разбрал, но така сте го написали.
Писах по темата, защото не приемам да бъдат хулени хора, от други, които също са за хулене.
Госпожата пише, че си пуска кучето и то я чака на поляната, а докато се срещнат на въпросната поляна, знае ли госпожата, какви ги върши кучето ѝ. В следващият момент, друг господин, също си бил пуснал кучето, да но поне той знае къде е. Направи ми впечатление, че бил ѝ казвал да си хване кучето, което ме кара да се съмнявам истинноста на думите на потърпевшата. Ако е някакъв комплексар, какво ще го интересува развръзката? Другото, което ме кара да се съмнявам е ,че в стремежа си да се изкара жертва и да привлече симпатизанти, прибягва до най-милото на всички, а именно-децата. Също така, ме изуми, че кучето хапело хора и стопанина му бил доволен от това!!!! Дали???

Виждам пост на колегата "коко ко" който пише, че решил проблема с комшийският ягд териер, като го дебнал и му "набил воле" ..... Дали това е начина??? Аз съм противник на това куче да го отнася от човек, заради стопанина си. По скоро волето е за стопанина на агресорчето, защото бултериерчето, ще порасне и после кой ще пише оплаквания някъде? И кой ще му а виновен?

Сама казвате, че сте попадали на нагли кучкари, дето ви обяснявали, за мечките и гората, при мен беше същото. Отказах се да ги вразумявам.

Сега ще ви кажа ситуация като тази от темата, само че от другата страна.
Един голям (около 50кг) и агресивен, да агресивен Ред ривър винаги пуснат, една вечер ни нападна изневиделица, изкочи от едни храсти. Моя си играеше с едни палета. Голдъна директно скочи отгоре му, направо го захлупи като палатка и започна да го хапе по главата, а моят още не беше осъзнал, какво се случва. Да ама след малко осъзна, а аз сам не мога да разделя кучетата, докато не дойде другия стопанин. Пак ли трябва да съм виновен, ако гледаме категорийте, както казвате, моя е с 20 кила по-лек, а и по малък на възраст.
След това сигурно и аз съм бил оплют някъде, без право на реплика.


Нямах намерение да влизам в спор с вас,но като не сте били там и незнаете какво се е случило не изказвайте мнение.Пуснах темата точно заради наглото и безотговорното поведение на стопанина на кучето.Далеч съм от мисълта че то се е озлобило само.Гора е силно казано да се нарече,има няма 20 -тина дървета и да знам какво прави моето куче защото го виждам.И видях също и господина как ехидно се подсмихваше и мяташе повода в ръката се и цялата тази случка му доставяше удоволствие.Не ми е за това че кучето ми е нахапано , и не казвам че и моето няма да нахапе някое,но което зависи от мен да предотвратя това ще го направя, а няма да стоя безучастно. Съция този като видя мъжа ми с кол в ръка знаете ли как се втурна да ги разтървава? Мен от моето куче не ме е страх и ако то беше захапало другото щех да ги разтърва,ама извинявай да се натикам при това рязерено псе не благодаря. Аз имам куче от 1,5 година и това ми е обица на ухото,изпадам в ужас като чуя лай или видя други кучета,не вземам вече детето с мен на разходка като съм с Ричи.Цялата тази история се отрази много зле на всички ни ,защото моето куче имаше 3 рани на врата които станаха като екзема по лявта част на врата му ,цяла седмица беше с температура и на антибиотик.И тъкмо си мислех че раните заздравяха и се получи вътрешна инфекция.С мъжа ми сме правили дренажи 10дена на раната защото нямахме възможност да го водим до ветеринаря сутрин и вечер.А кучето как го изживя само ние си знаем. А онова добричкото и съвестният му стопанин ги гледах през терасата да си се разхождат на другия ден необезпокоявани и пак така без повод и така е и до днес. Не казвам че е правилно да пускам свободно кучето, но аз мога да командвам моето и го правя там където не притеснявам околните.

#32 Потребителят е офлайн   stanimirginev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-October 18

Публикувано: 13 October 2018 - 01:04 PM

Показване на мнениетоRichimun, в 12 October 2014 - 06:30 PM, написа:

Днес изживях нещо което не желая и на най-големия си враг.Както всеки ден се качваме на една полянка която се намира над блока ни и е отделена от малка горичка ,за да пусна кучето си /смесица от чау чау и немска овчарка/да потича и да си свърши физиологичните нужди.Пускам го още докато сме в горичката а той ме чака на поляната и почваме да си играем и така всеки ден.Но днес на поляната ни посрещна огромен териер който още докато ни видя и се нахвърли върхо кучето ми а собственика му стои и гледа.Сърцето ми спря хора,като видях как захапа Ричи за врата и почна да го дърпа а оня не прави нищо а ми вика да си прибера кучето.Сякаш моето куче е нападнало неговото.Около няколко минути си крещяхме един на друг кой да си прибере кучето,звъннах на мъжа ми да дойде,ама не си вдига телефона. А той чул че нещо става и тича милия да види какво става .Изпаднах в истерия,като гледам как оня не може да си махне кучето от моето а Ричи квичи и се опитва да се отскубне.Нестига това ами и докато оня звяр хапе и влачи Ричи един уличен пес се включи и почна да напада моето по гърба .Мъжа ми хвана един кол и почна да се мъчи да ги разтърве а оня мухлю нищо не правеше а само повтаря приберете си кучето ,махнете го това куче,а неговото беше това което нападна и не пускаше.Около 30 минути ми се видяха като вечност.Прибрахме се и го измихме но нямаше рана а само зачервено и целия беше в лиги.Още не мога да се оспокоя и треперя като лист.Нормално ли е такива кучета да се пускат свободно без наморник ,още повече че стопанина му неможе да се справи с него а кара една 50 килограмова жена да ги разтърве.Незнам какво щеше да стане ако мъжа ми не си беше в къщи.Имам дете на 4 години което редовно идва с мен на разходките ни с Ричи ,но днес имаше деца пред блока и остана да си играе а не дойде с мен.Досега се притеснявах като видя големи кучета ама сега направо съм в паника и незнам как ще си разхождам кучето.Дайте ми съвет как да постъпя да подам ли жалба в общината и как да се предпазя от подобни ситуации.



Ние имахме подобна случка с бездомни кучета докато нашия любимец беше на около 6 месеца. От тогава, когато го разхождат съпругата ми или детето носят и сгъваема палка за респект.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни