Dog.bg Форуми : Помощ ! :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ ! :)

#1 Потребителят е офлайн   Nickolow Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-October 14

Публикувано: 21 October 2014 - 07:22 PM

Здравейте, имам си малко кученце кане корсо на 2 месеца и имам следния проблем:
Кученцето през деня го пускаме на двора, но когато стане време да се прибира вечер в къщата, а ние сме му отредили място в парното помещение на първия етаж понеже е най-топло там, след като го оставиме самичко започва да бушува, да драска по вратата, лае и т.н. И когато отида при него се успокоява и всичко е наред.

Та въпроса ми е следния, това нещо нормално ли е при положение че кученцето го взехме преди 3 дена? И как мога да го възпитам да остава само, тъй като не винаги може някой да седи около него.
Всякакви съвети и мнения ще са ми полезни!
Благодаря ви предварително !

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 October 2014 - 07:48 PM

Само преди 3 дни отделено отделено от майката,братчетата и сестричета си.Кучето е социално животно и не му е добре да стои изолирано особено на такава крехка възраст трябва да е с вас възможно колкото се може повече.Ако толкова Ви пречи вкъщи като поотрасне постепенно може да го приучавате да стои на отреденото му място.
Въпреки топлото помещение оставяйте в леглото му бутилка топла вода обвита с кърпа до него-успокоява ги. :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 22 October 2014 - 09:44 AM

ShiBumi_GirL го е казала добре. Първите дни/седмици кучето трябва да изгради връзка с Вас за да може да му показвате след това правилата. Може би трябва да се запитате как бихте процедирали с бебе?

Всичко трябва да става с малки стъпки, първо изграждате връзка и след това постепенно правилата и навиците. Когато кучето свикне с Вас ще е лесно да му показвате къде трябва да спи. Ако е само в това помещение може да му оставяте и дреха с Вашата миризма.

Сигурен съм, че и да Ви завлекат в друга държава и да спите сама в непозната стая ще драпате и крещите за мама ;)

Поздрави,

Марин

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни