Dog.bg Форуми : Пепеляшка -ще се превърне ли в принцеса- помогнете

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пепеляшка -ще се превърне ли в принцеса- помогнете Дребна кучешка девойка търси подслон

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 27 October 2014 - 01:52 PM

С тази „пепеляшка“ пътищата ни се пресякоха съвсем случайно- пред ветеринарната клиника.Аз водех собственото си куче на преглед,тя отчаяно търсеше храна около кофите.
Прикачена снимка
Отдалече мярнах купчинката мръсна козинка и се зачудих дали е кутре или дребосъче.Подсвирнах и- мигом дофтаса , тръшна се и ми показа коремче.Не че имам финансови възможности в момента,ама пък такъв шанс не е и за изпускане- на минутата ,в движение и без да умувам реших че няма да е зле да я кастрирам,независимо как ще се развият за нея нещата после.
Вече в кабинета с докторката установихме няколко неща.
Кучинка е в ужасно състояние- много много слаба,мръсна и толкова миризлива,че да седиш до нея ти трябва противогаз....За сметка на това пък бълхите и са добре охранени и поне 300 на брой.
Прикачена снимка
По състоянието на зъбите я определихме като две- три годишна,но тоталната липса на гърдички показва ,че не е раждала,дори може би не се е разгонвала.Определено е младо куче и определено не е отскоро на улицата,макар че в района е забелязана едва от около седмица.
По време на кастрацията стана ясно ,че има недоразвита матка и огромен далак.Което породи куп въпроси и необходимост от допълнителни изследвания.Днес ще пуснем кръвна картина и евентуално тест за кърлежовите болести.
Иначе дребосъчка понесе учудващо добре кастрацията,упойката я хвана мигновенно,много бързо се и окопити после.Изобщо при нея нещата стават бързо.
Обаче изобщо си нямам идея къде да я подслоня,а никак не ми се иска да я връщам на улицата на това лошо време.Дребно (около 5 кг) куче,социално и добро и с потенциал да стане разкошна принцеска,направо е грехота да се затрие безславно на улицата,при положение че има реална възможност да бъде нечия сбъдната мечта...
Моля помагайте- търсим временен подслон,а защо не и постоянен дом...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 October 2014 - 09:54 AM

Вчера след работа ходих на свиждане на малката рошла.
Прикачена снимка
Изведох я малко на разходка.На повод върви много добре(при това е на каишка,а не с нагръдник),няма и притеснение да си върши нуждите докато е на повод,опитва се да е чистница и да се стиска,макар че и е трудно в момента понеже е с разстройство :dh_188: Много ми се зарадва,макар че на практика съм и напълно непозната.Тя изобщо се радва на всички,определено обича да и се обръща внимание.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Като характер е безкрайно мила,жизнерадостна и социална.Ще си откачи опашлето от въртене и постоянно се закача с всеки който и се мерне пред очите.Три пъти и гледах зъбите да се уверя че е възрастно куче,защото поведението и е някакси детско.Засега е идеален пациент.В стационара както я оставят,така си стои,ни мърда,ни гъква.Не от страх(няма никакво притеснение че е в помещение),явно се старае да е послушна :wub: Хапва си и гранулки,няма претенции.Носех саламче,ама заради стомашните проблени не и го дадох.
Това са добрите новини.Лошите са че е безумно слаба,макар че не личи на снимките.Аз лично по-слабо куче не съм докосвала.Цялата е само кокали,ребрата се броят,на гръбнака и можеш да се убодеш,тазовите кокали стърчат,ужас.Направо се потресох,а не е като да не съм пипала кльощави кучета.Може би защото е дребна и костиците са малки и крехки,абе направо е плашещо.Надявам се да е от недохранване ,а не от друго.На антибиотици е в момента,много се надявам бързо да укрепне.Кръвна картина не са успели да и пуснат- оказва се че малката шушулка дори няма достатъчно кръв във вените си,а малкото количество,което са източили се е съсирило много бързо.Явно огромния брой едри като хеликоптери и добре охранени бълхи дълго време са я смукали :dh_188:
Чувствам се ужасно виновна че в такова състояние я откарах за кастрация,но преди изкъпването беше някакси по-сплъстена и не изглеждаше чак толкова слаба. :dh_188: Добре,че все пак понесе кастрацията учудващо добре .
Име още не съм измислила.Иска ми се докторката първо да каже ако има някаква идея,безкрайно съм благодарна че веднага я приеха ,грижат се чудесно за нея ,а и никога не са ме притискат с плащането на сметките :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 29 October 2014 - 09:10 AM

Пепеляшка никак не е добре :dh_188: Вчера цял ден не е хапнала нищо,само повръща,в изпражненията се е появила и кръв.
През деня е била бодра,но вечерта като отидох да я видя ми се видя оклюмала,не поиска да излезе от клетката :dh_188:
Като и бият инжекции пищи неистово,а после ближе ръката,която и е причинила болка...
Страшно съм притеснена за нея и много ,много ,ужасно много съжалявам че взех решение за тази прибързана кастрация :zc_105:
Моля стискайте палци ,и я мислете с добро....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2014 - 10:35 AM

Чери, четем и ви мислим, съпреживяваме, радваме се и плачем с теб, дори да не се разписва никой в темите!

По принцип уж гледам да избягвам драматичните постове, но сега нарочно си позволявам да пиша такива неща не на лично - забелязала съм, че в темите на по-'старите' потребители активността е по-малка, явно хората смятат, че сами се оправят, щом имат опит. Хора, това не е така, повярвайте ми! И тези с опит имат нужда от съдействие, даже, заради по-голямата бройка и по-разнообразните видове помощ, които оказват, им трябва още по-голяма подкрепа - морална, финансова, логистична, с физическа помощ.

Малката много ме развълнува, разбирам и споделям притесненията ти, но не се самообвинявай, постъпила си по най-добрия начин спрямо ситуацията. Аз също се старая да бързам с кастрацията, защото като не зная какво и дали повече ще мога да направя за животинчето, поне да минава възстановяването и да го връщам.

Ще пратя малко трохички - за лечение и тестове. Стискам СИЛНО палци. Пепеляшка е прекрасна и заслужава от тук нататък само най-хубавото! Ако докторите нямат предложение за име, предлагам Мартина - най-умното и обичано куче се казваше така. Нали знаеш - щом има име, значи е предпазена от най-лошото :)

Браво на теб, възхищавам се на силите ти, не позволявай съмненията да те разколебават или мъчат! Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#5 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2014 - 04:21 PM

Показване на мнениетоElizd, в 29 October 2014 - 10:35 AM, написа:

Ако докторите нямат предложение за име, предлагам Мартина - най-умното и обичано куче се казваше така. Нали знаеш - щом има име, значи е предпазена от най-лошото :)
Качена снимка


Обявявам малката пепеляшка официално за Мартина и дано това ,че не е вече безименна наистина да я предпази от лошото.Благодаря за окуражителните думи,Ели :rc_036:,макар че си признавам- съвсем не ги заслужавам и ме карат да се чувствам адски неловко.
Пиша тук най-вече заради животинката,просто не мога да понеса мисълта,че може просто така да мине и да си замине като мръсна дрипичка по трасето на живота ,все едно нищо не е било .....

Дано следващото ми включване да е с по-добри новини....
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2014 - 05:42 PM

Чери,
С тревога следя темата, адмирации, че не си я подминала и силно се надявам малката мишчица да се пребори.

#7 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2014 - 06:42 PM

Силно стиснати палци и лапи и от нашата многобройна група за малката Мартина!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 29 October 2014 - 07:52 PM

Чери, следим, ама освен да стискаме :(
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#9 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 30 October 2014 - 12:06 AM

Стискаме, дано утре, вече днес де, са по-добри новините, много мила принцеска!
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 October 2014 - 03:36 PM

Не смея да се зарадвам още,но пък тихичко ще прошепна : Мартина е по-добре днес :xc_049: Хапнала е ,не е повръщала,и на изхода нещата като че ли са по-добре..., изобщо бори се момичето с всички сили и не мисли да се предава......
Толкова много хора и стискат палци и я мислят :ha_081: ,а принцеската много обича хората и ще се постарае да не ги разочарова и натъжи.
Като и ходя на свиждане след работа, вече са и свършили силиците,та гледа да си лежи и сама се опитва да се завива,но през деня има желание и я извеждат на кратки разходки ,защото държи навън да си върши нуждите.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Огромни благодарности за стиснатите палци ,приятели :hb_027: ,има полза явно,така че продължавайте да ни мислите с добро и да стискате.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 November 2014 - 08:39 AM

Вместо в принцеса,снощи пепеляшката се превърна в звездичка на небето.Почивай в мир,мъничка моя и ми прости :rg_057:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 03 November 2014 - 09:08 AM

Чери,
Не се измъчвай, ти само искаше да помогнеш. Съжалявам за мъничето...

#13 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 03 November 2014 - 09:29 AM

Много съжалявам за нежната и кротка Пепеляшка. Дано малката душичка сега е спокойна и без болка. Чери, толкова боли особено когато е прибрано и има надежда!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2014 - 02:57 PM

Съжалявам, Чери!

Тичай волно, мила душичке!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни