Dog.bg Форуми : Кожен проблем на лапите

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кожен проблем на лапите

#1 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2014 - 01:20 PM

Здравейте от няколко дни кучето (бултериер на годинка и малко) ми има нещо като гъбички по четирите лапи. Кожата е зачервена ,не е опадала козината но явно я сърби много защото снощи цяла нощ си е близала и ръбала лапите. В неделя сме на лекар за преглед и лечение ,но по телефона ми обясни че има два варианта: Да се лекуваме с имаверол или да сложим ваксина която да я излекува и в последствие да я предпазва от следващо заразяване. Някой имал ли е подобен проблем,моля посъветвайте ме как да се справя защото тези гъбичните инфекции са много упорити и искам да избера най-сигурния вариант. Не ми се иска да и слагам такава ваксина ,но ако това е по- доброто решение ще го направя. Ако някой е лекувал подобен проблем успешно ще съм му много благодарна да ме посъветва. Качвам и снимка. Благодаря!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2014 - 02:44 PM

Ваксината е добра и като начало са три поредни ваксини през интервал описан в листовката, а след това най-добре през 6м. Ваксината я поставете задължително дълбоко мускулно на врата, а не на бута.
Хубаво е да комбинирате с Advocate също три третирания през интервал.

И все пак консултирайте се с ветеринар.

#3 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2014 - 02:52 PM

Благодаря за отговора! В неделя имаме час за ветеринар и май няма да рискувам с мазила и антибиотици, а ще сложим ваксината и задължително ще попитам за Advokate. Днес я понакиснах в калиев перманганат и я намазах с Йодасептон, мисля и утре така да направя, а после вече доктора ще каже.
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2014 - 02:58 PM

Хубавото на ваксината е че действа върху цялото тяло и дори да има навлезли гъбички в ушите срещу, които е активна, ще подейства и на тях. Все пак с лапите се чеше навсякъде и разнася всичко по себе си. Трябва много добре да почистите всяко място където спи с дезинфектант, доместос или белина. Най-добре беше да вземете проба от поразените участъци преди да сте ги третирали с нещо. Все пак има вероятност да е хранителен проблем или друго.
Ефекта от ваксината не е от днес за утре и ще трябва да имате търпение :md_064:

#5 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2014 - 03:10 PM

Още днес започнах с дезифектантите и на нейното и на нашето легло,а не ми мина през ума да взема проба.Ако са гъбички според мен все ще останат за да ги види вета :). Дано да се окаже хранителен проблем,че решението му е по лесно, но едва ли. Напоследък прекалява с бананите иначе другото си е чиста гранула и месо. Безпокои ме факта обаче ,че за 5-6 дни са поразени и четирите лапи,а не ми се мисли за още толкова какво ще е.
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2014 - 04:00 PM

Ако е нещо друго ваксината сигурно няма да е излишна. Адвокейт пък е комбиниран и ще ви свърши работа срещу вътрешни и външни паразити и също не е излишен. За Адвокейт са ми препоръчвали накапване през 3х10дни, но не знам дали е точен периода затова питайте и ветеринаря.
Дано не е хранителен проблем, гъбички или краста ще ги преборите :ba_025:

#7 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 31 October 2014 - 05:43 PM

Много често близането и хапенето на лапите е признак на алергия,при вас може да не е това,но го имайте предвид.
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#8 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2014 - 09:52 PM

Незнам,може и това да е. Сега забелязах ,че и над окото е така зачервено като при лапите. Може и да не изчакаме нашия доктор и още утре да я заведа.
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2014 - 10:15 PM

Показване на мнениетоdanah, в 31 October 2014 - 05:43 PM, написа:

Много често близането и хапенето на лапите е признак на алергия,при вас може да не е това,но го имайте предвид.

Колко често срещано е това не знам, но моето куче също от близане си правеше страхотни рани и оголване на кожата. Причината беше скука или иначе казано - смених ежедневието ... започнах по-често да отсъствам от вкъщи и кучаната да остава сама. Проблема в случая беше поведенчески, а не здравословен.
Съветвам автора на темата да спре да третира по какъвто и да е начин куч и след 48часа от последното миене с каквото и да било да направи кожни изследвания при добър вет и ако се окаже, че всичко е ок - да търси причини другаде. Храна, вода, промяна в ежедневието и т.н. Знам, че бялата козина е предразположена към кожни проблеми, но случая трябва да се изясни.
За противогъбичните ваксини съм писала и преди, ще повторя и тук като съвсем приятелски съвет - не ваксинирайте неизлекувано куче. По мнение и препоръки на хора без медицинско образование, настоях да се васкинира с такава ваксина едно бездомниче, което прибрах преди време и беше с микроспория и също мажех дни наред с имаверол. Едно петно се оправи, друго цъфне, но не чаках и чудеса, защото знам, че самия процес на лечение изисква продължителност и упоритост. То се посъвзе след ваксинирането и след последната беше като ново. Да обаче като замина за чужбина лъсна една хууууубава демодекоза. От тази ваксина се оказа че файда нямаше никаква, само е подтискала симптомите и после избуяха в друга фаза. Оттогава винаги първо лекувам без да слагам ваксини. Имайте предвид, че ваксината не е лек и е абсурдно да се смята, че ще заздрави кучето.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#10 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2014 - 10:20 PM

Еее, демодекоза не е гъбички, така че ваксината не ви е виновна в случая, а просто не сте лекували и втория проблем, който е имало.
Затова препоръчах да се направи тест да се види дали са акари, гъби, хранително или друго било то поведенческо.

Цитат

Незнам,може и това да е. Сега забелязах ,че и над окото е така зачервено като при лапите. Може и да не изчакаме нашия доктор и още утре да я заведа.

Гъбичките идеално си правят най-често кръгли местенца на муцуната, главата или в хълбоците, но често са в комбинация с краста или демодекоза затова е добре да се третира и с Адвокейт или друг препарат, но питайте вета.

#11 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2014 - 10:36 PM

Анче, да ти призная не ми се спори, но и тук пак не е ясно какво му има на кучето. Друг е въпросът, че имаверолът е широкоспектърен.
Включих се само, защото когато стане дума за кожен проблем, веднага предлагаш ваксина. То може да се окаже, че е алергия, но ти бързаш да ваксинираш. Отделно, че тази ваксина не е панацея срещу гъби. Почвам да се питам да не би да си обвързана с фирмата вносител на тези ваксини?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 October 2014 - 10:56 PM

Не спорим, а дискутираме. Питащият първо пита за ваксина или имаверол - отговорих за тях и казах, че трябва да се направи тест и допълних, че може да е хранителен проблем. Никъде не казах да ваксинират и да приключат, а да опитат да проверят причинителя.
Преди време побърках едно коте от къпане с имаверол, но нищо не стана. Чак като го ваксинирахме с три ваксини всичко си дойде на мястото. Тези кожни проблеми могат да са от много причинители, затова е желателно да се вземе проба и да се погледне под микроскопа.
Демодекозата, крастата, обикновено си вървят заедно и с гъбички насадили се в раните останали от кърлежите. Но сегашните храни повечето са бъкани с какво ли не и може изобщо да не е гъби или краста, а хранителен проблем.

#13 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2014 - 11:13 PM

Да, благодаря за поправката - дискутираме :)
Но се върни по-нагоре и погледни първия си отговор, ако трябва и няколко пъти го прочети, за да можеш сама да видиш какво първо и основно обсъждаш надълго и наширако, при положение, че човека не е сигурен, че трябва ваксина.

Показване на мнениетоAncheto, в 31 October 2014 - 10:56 PM, написа:

Тези кожни проблеми могат да са от много причинители, затова е желателно да се вземе проба и да се погледне под микроскопа.
Демодекозата, крастата, обикновено си вървят заедно и с гъбички насадили се в раните останали от кърлежите. Но сегашните храни повечето са бъкани с какво ли не и може изобщо да не е гъби или краста, а хранителен проблем.

:rc_036:
Ето това щеше да промени много дискусията
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#14 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2014 - 11:24 PM

Момичета според мен е или някаква алергия от нещо или е гъбична инфекция. Това с ръбането на лапите и близането го прави от 3-4 дни и само вечер. А аз утре ще отида при ветеринар,за да видим дали са гъби, а вече за лечението ще си изчакам нашият доктор в неделя. Ще пиша веднага като си дойдем. Благодаря ви ,че отговорихте!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#15 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 01 November 2014 - 03:12 AM

dmm :rc_036: , просто гъбички съм виждала и споделям по-подробно впечатленията си от тях и начин на лечение. С краста, демодекоза и хранителни проблеми слава Богу не съм се сблъсквала и дано не се сблъскам. За тях коментирам малко по-постно. Но това, че с крастата често си вървят и гъбите го знам от вет затова предложих Адвокейт ( а той каквото и да е друго не би навредил).
Най-важното са тестовете, които ще покажат какво да е лечението и без консулт с ветеринар няма как да стане ние само нахвърляме вариянти.
Успех с лечението :ba_025:

#16 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 November 2014 - 10:27 PM

Здравейте отново, оказа се атопичен дерматит. Не са гъбички(гледаха натривка под микроскоп). Сега сме на антибиотик,кортикостероиди,лечебна храна и витамини Мегадерм. Благодаря още веднъж ,че се отзовахте със съвети!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#17 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 04 November 2014 - 02:35 AM

За гъбичките трябва да направят посявка и резултата се вижда няколко дни.

#18 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 04 November 2014 - 05:41 AM

Не са правили посявка,сега в неделя сме на контролен преглед, ако не се подобри ще настоявам да направят. Незнам защо не казаха нищо за това,погледнаха само под микроскоп. Беше категоричен доктора ,че е дерматит.
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#19 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 04 November 2014 - 11:48 AM

Не съм специалист и за жалост не се включи някой вет, но тези теми са обсъждани много и явно им е дотегнало. Все пак лечение по снимка няма как да стане, но съвет или препоръка биха помогнали по-бързо да се преодолее проблема.
Според мен посявката трябваше да я направят, тя е е нито скъпа нито трудоемка, а ще даде някой отговори. Под микроскоп поне са видяли, че няма краста и това е добре. За посявката кучето не трябва да е третирано с препарати все пак.

#20 Потребителят е офлайн   PetkovL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 11 November 2014 - 08:40 PM

Здравейте,
от около две години лекуваме демодекозата при нашия доберман. Петната изчезанаха и крастата я няма според неколкократните изследвания, но се появяват гнойни пъпки на лапите и муцуната. Минали сме през всякакво лечение - шампоан Perohyderm, антибиотик, сега сме на преднизолон, като последното стопира загнояването, но щом се спре пак се отключва. Някой пробвал ли е Тактик или Амитраз? Давайте съвети.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни