Dog.bg Форуми : Настъпана задна лапа

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Настъпана задна лапа

#1 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 04 November 2014 - 01:22 AM

Здравейте!

5г ни син настъпи 4м ни кученце по задната лапа в петък вечерта. Мъжа ми е къпал бебето в момента така, че не е видял какво точно е станало. Карлос е поквичал малко след, което се прибрах аз. Явно бая се е уплашил защото половин час след това не спря да се лигави. Лиги имаше чак до гърдичките му. Лапата я държи свита и не смее да стъпва на нея. Оток имаше лек, но определено спада. Опипвам лапата, когато го държа през гърдите във въздуха и не реагира на болка, т.е не мога да разбера боли ли го наистина толкова много или е повече от уплаха. Чудя се най-вече дали може и да е счупена. Имам час с вет чак в сряда в 1ч. Бих качила снимка, но не знам как...
Евентуално мога да го заведа на спешен, но не мога да си позволя в момента да дам 600 паунда :( Ще се радвам някой може да ме поуспокои, много ми е мъчно за него :rf_011:

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 November 2014 - 05:33 PM

Здравейте. Какво стана с кученцето? Щом има надуто има вероятност от спукано или счупено. Хубаво беше да обездвижите крачето. Пишете какво е станало днес след прегледа.

#3 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 05 November 2014 - 09:34 PM

Оказа се, че е счупено :(
Странното е, че не го боли с всеки изминал ден и даже започна да се опитва да стъпва на него. Дори се мъчи да се чеше. Имам усещането, че започва да зараства на криво. Чак за петък му назначиха рентген под пълна упойка, но казаха, че е малко вероятно да се наложи операция. Слава Богу намерихме клиника, която да не ни свали кожите.

Иначе си е весел, хапва си добре, играе. Днес го измериха заради упойката 1.900 не е ли малко много за 4 месечно чихи?

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 November 2014 - 01:53 AM

Предполагах, че е счупено, но трябваше да го шинирате. Само, че е опасно ако не го шинирате правилно. Не ми е ясно как може да оставят бебе да чака толкова много време преди да се вземат мерки :eg_033: явно в България лекарите са доста по-експедитивни :rc_036: :tb_195:

Като размер вероятно ще е стандартен или малко над стандарта, но това да не ви притеснява.

Съветвам те ако не е скъпо да поискаш ренген и след шинирането, за да се види дали е наместено правилно, а не да е направено така, че след това да се наложат по-тежки операции.

#5 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 06 November 2014 - 11:34 PM

И аз се учудих много. Все пак инцидента се случи в петък късно вечерта. Попитах ги не е ли късно чак след 2 дни , казаха ми,че не е. Нямали свободни часове за днес. Имайки предвид, че като говорих с тях по телефона ме направиха на нищо, че съм чакала толкова дълго и можели да ме подведат под отговорност. Дадоха му също обезболяващи, които аз не давам, все пак не виждам да го боли и няма смисъл излишно да го тъпча с химии. Днес даже леко стъпва с това краче. Притеснявам се само да не би да зараства на криво.

Утре в 8 сутринта трябва да е там, за да го сложат под пълна упойка и да го снимат. Когато го взема към 4 ще знам повече.

Относно стандарта, малко съм втрещена, все пак ми казаха, че се очаква да е до 1.800 максимум 2.200 ако го храним повече. Кога се очаква да достигне максимални килограми?

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 07 November 2014 - 12:13 AM

Завършен вид достигат около втората година. Преди това имат по-бързо нарастване до около 1г и след това започват да трупат маса и да се оформят. Всяко кученце е индивидуално. Има такива, които в ранна възраст достигат почти крайните си килограми, а има и такива, които до 1 г са дребни и недобре оформени, но после до втората година бързо трупат маса и оформят мускули и костна система.

Това обезболяващо дето са му дали в случая даже е вредно, защото ще използва по-уверено крачето и така може да си направи усложнения. Честно много се дразня от това отношение, защото ако бяха го направили в събота крачето щеше да е почнало да зараства. А чак пълна упойка особено ако е кротко кученцето според мен не е нужна, но зависи от мястото на счупването все пак.

#7 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 07 November 2014 - 01:09 AM

Бг вета, който трябваше да го прегледа още в петък вечерта се оказа, че спешно е заминал за БГ защото баба му е починала. После като се прибра в Неделя е имал нощни смени и е работил на 3 места, та обажданията ми е видял чак в Понеделник и ми каза в сряда на обяд. Понеже аз разчитам тук на него не съм търсила други ветове и нямах идея много как им е системата. Та отне време :( Сега се регистрирах и при тези така, че за в бъдеще при спешни ситуации недай си Боже имам и клиника на разположение с всички нужни апаратури на място.

Много се надявам това закъснение да не се окаже сериозно.

За обезболяващото аз казах, че няма нужда, защото не изпитва болка, но докторката настоя да го взема и го взех, но с ясното съзнание, че изобщо няма да стигам до него. Обаче днес се опитва да стъпва на това краче макар и плахо, за това и се притесних да не зарастнало на криво.

Относно теглото, каквото такова, просто очаквах и исках да е дребчо :) но толкова го обичаме всички, че и слон да стане пак ще му намерим място. Няма момент в който да съм седнала и да не е у мен гушнат. Креватчето в хола го ползва само да си скътава играчките и какво изули от децата, а това в спалнята го ползва до миналата седмица. Също така само месец издържахме да спи долу до нас, вземах го само сутрин за 2 часа, че ме беше страх да не го смачкам до като спя. Оказа се обаче, че си спи идеално под юргана и сега си спим всички задружно, а сутринта се вмъква и едно беззъбо бебе :be_107:

#8 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 07 November 2014 - 01:41 AM

:ab_041: Точно така, няма значение колко ще израсне, важното е да е умен и здрав и да ви обича всички! :dog:
Пиши как е минала процедурата и как е крачето.

#9 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 08 November 2014 - 12:32 AM

Офффф, сега се връщам от спешното. Приеха го днес в 8 и са го упоили за 30мин. Рентгена е показал счупване на няколко места, но не са разместени костичките, със стегната превръзка е сега. В 4 си го пребрах и само влязох в магазина за 10 мин. Като се върнах превъзката я нямаше и след трескаво 15 минути ровене в колата не можах да я намеря. Звъннах в болницата и го приеха по спешност. За 10 мин го оправиха, но ми казаха, че ако я махне отново няма да му слагат повече и да зараства както може. За тези 10 мин ми написаха сметка 60 пунда :eg_033: Отделно добросъвестно предложих да им върна болкоуспокояващото, тъй като не съм го отваряла. Лелееее пак се започна едно конско как ако ми било детето така ли щяла съм да го оставя да се мъчи. Никакви обяснения, че не го боли не свършиха работа. Прибрах си капките и реших да не се разправям повече :)

Не знам от упойката ли от какво, но това куче подивя. Само скимти и иска да беснее на пук на строгия режим на почивка, който ни изписаха. иска да търчи из къщата, хапе, гризе си превръзката...Просто не знам как ще го опазя :) Казаха да не се отделям от него 6 седмици :ea_103: Та такива премеждия днес :dog: :smile:

#10 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 08 November 2014 - 12:56 AM

Лелее, чак на няколко места.... Прави му превръзката и ако трябва с лейкопласт облепи като захванеш и крайните окосмени участъци. Наблюдавай пръстите/възглавничките да не си сменят цвета, или да се надуят, или да станат прекалено студени. Я дай снимка на мястото на счупването коя част е по-точно. В краен случай една яка ще свърши идеална работа.
Трябва да сложиш шина и да не е само превръзка!!! Ако счупването е на метатарзусите идеално за шина може да се използва разрязана спринцовка, изрязано от кутийка за хапчета, изрязано от някое твърдо пласмасово шише...просто импровизирай според мястото.

#11 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 08 November 2014 - 01:46 PM

Аз не съм го превързвала, доктора си го превърза. Нямам смелост да махам и да правя аз, защото абсолютно нищо не разбирам. Ако направя някой гаф няма да мога да си простя. Цяла нощ не се спря, мрънкаше и искаше да играе. Чудя се да не би е да страничен ефект от упойката. Толкова луд не е бил никога. Търчеше ту при мен ту при мъжа ми и само беснееше, направо преливаше от енергия. В чудо се видях. Накрая трябваше да му се скарам и да го тупна по муцуната да се спре. Сложих го долу в леглото му, завих го и се кротяса.

За крачето, така е опакован, че нищо от крачето и лапата не се вижда. Казаха ми, че са сложили лекопласт на няколко места, включително и на окосмената част за да не може да го сваля, но ме предупредиха, че по принцип не правят така. Ако имаш уатс апп мога да ти пратя снимка.

Направо не знам какво да правя с откаченото му настроение. Фърля се от дивана като камикадзе, върти се в кръг, гони си опашката. Все едно се е напушил :)

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 08 November 2014 - 03:46 PM

Сега сигурно е по-уверен заради шинирането и затова търчи като луд.
А съвети за шинирането давах, защото мислех, че и втората превръзка е почнал да гризе и сваля.
Куца ли сега както е с превръзката?

#13 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 11 November 2014 - 12:42 AM

Ми куцука, то и няма начин, превръзката е доста обемна. Снощи за 1 път го оставихме сам и излязохме на вечеря. Само се молех да не я свали до като ни няма. Слава Богу не беше! Иначе се поуспокои и не щурее така :)

От 2 дни отказва да си яде и храната, нито гранулите, нито единичните пакетчета с готова храна, нито лакомствата. Интересното е обаче, че яде нашата вегетарианска храна. Булгур, кус кус, макарони с кашкавал, кестени, пече боб с домати . Тоз пес пощуря :ab_041: Понеже не барваше неговите мръвки и взех да му сипвам от нашето, яде като невидял :)

#14 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 11 November 2014 - 12:12 PM

:ab_041: Подражава значи :dog: Важното е, че е по-добре. А дадоха ли някакви добавки да му даваш за по-бързо калциране на костите?

#15 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 11 November 2014 - 04:40 PM

Хммм! Нищо не му дадоха освен обезболяващото. Да му взема нещо?

#16 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 11 November 2014 - 11:31 PM

Аз бих взела някакви комбинирани добавки. Опитай да включиш в храната му дроб, жълтък, извара, месо. Давам ги сурови, но ти може да ги вариш ако искаш.

#17 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 11 November 2014 - 11:44 PM

Утре ще го пробвам с жътъка и дроба ако намеря. Иначе днес му дадох сиренце, много обича.

#18 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 12 November 2014 - 12:52 AM

Слагай го да се обезсоли преди това.

#19 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 12 November 2014 - 05:09 PM

Тамън мислех това да попитам, мерси :ba_025:

#20 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 13 November 2014 - 07:02 PM

Хич не е във връзка с темата, но днес му отрязах ноктите и извадих 4 зъба. На 2та горни постоянните бяха леко пробили, а долните 2 само се клатиха. Реших да извадя и 4 :) Силно се надявам обратната захапка да се изправи :md_064:

Също така, от днес си прояде мръвките обратно :be_107:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни