Dog.bg Форуми : Ужасно положение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ужасно положение куче с дирофилариоза, ерлихиоза и анаплазмоза

#1 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 13 November 2014 - 08:16 PM

Това куче е Луна. Тя е от моята бездомна глутница. На 4,5 години. Никога не съм я предлагала за осиновяване, все имаше по-спешни за прибиране, а тя, въпреки опасното място, на което живее, някак оцеляваше.
Преди известно време Луна престана да се храни, забелязахме, че има диария. Виждаме я само късно вечер и се наложи няколко пъти да я търсим през деня, за да я заведем на доктор. Резултатите от 4Д - теста са: дирофилариоза, ерлихиоза и анаплазмоза!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#2 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 15 November 2014 - 10:13 PM

Прибрахме я у нас :smile: Продължаваме лечението за разстройството, вече е добре, захранваме я. Като се стабилизира, ще лекуваме ерлихията и анаплазмозата.
Вече успя да избяга и се наложи да я „арестуваме" и върнем обратно. Дано да не се повтаря!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#3 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 28 November 2014 - 10:47 PM

Много трудно взема хапчета тая Луна! Голямо надлъгване става. Вече почти свикна да живее у нас. Опитва се да плаши котките и им краде храната. Те, обаче не са впечатлени особено :ab_041:
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#4 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 26 August 2015 - 09:11 PM

Луна си е у нас. Преборихме болестите. Няма как да я върна отново на улицата. Търси дом! Знам, че това е почти невъзможно, но съм длъжна да опитам т.е. нямам избор. В момента съм с 9 кучета вкъщи, за котките да не говоря... Ако не им намеря дом, как да помагам на други?

Луна е кротка, даже плаха, животът на улицата си е дал отражението. Има хигиенни навици, лошо ходи на повод, то и аз съм виновна, защото не ми остава време да я разхождам :zz_217: Ако не си изяде яденето, лежи до купата и си я пази, затова мисля, че е добре да е единствен домашен любимец, у нас живее с Шийла и не са първи приятелки, играят заедно, но яденето не си го дава. Може да живее с котки.

Някой може ли да помогне да задомим Луна?
Новият тест за дирофиларията.
Прикачена снимка
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#5 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 26 August 2015 - 09:14 PM

Луна си е у нас. Преборихме болестите. Няма как да я върна отново на улицата. Търси дом! Знам, че това е почти невъзможно, но съм длъжна да опитам т.е. нямам избор. В момента съм с 9 кучета вкъщи, за котките да не говоря... Ако не им намеря дом, как да помагам на други?

Луна е кротка, даже плаха, животът на улицата си е дал отражението. Има хигиенни навици, лошо ходи на повод, то и аз съм виновна, защото не ми остава време да я разхождам :zz_217: Ако не си изяде яденето, лежи до купата и си я пази, затова мисля, че е добре да е единствен домашен любимец, у нас живее с Шийла и не са първи приятелки, играят заедно, но яденето не си го дава. Може да живее с котки.

Някой може ли да помогне да задомим Луна?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни