Dog.bg Форуми : деца и куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

деца и куче подходящи ли са чихуахуа за семейство с малко дете

#1 Потребителят е офлайн   meri_b Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-November 14

Публикувано: 18 November 2014 - 04:25 PM

Здравейте ,
имаме 2 деца на 10 г и 3 г
Въпроса ми е подходящи ли са чихуахуа за децата .
Живеем в апартамент ,търсим си малко куче по възможност късокосместо
Спряхме се на чихуахуа ,но от това което прочетох разбирам ,че не са подходящи. Какви други породи бихте ни посъветвали да вземем-Йоркширски териер например?/но мисля ,че има прекалено много косми /
Благодаря за отговорите

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 18 November 2014 - 04:59 PM

Показване на мнениетоmeri_b, в 18 November 2014 - 04:25 PM, написа:

Здравейте ,
имаме 2 деца на 10 г и 3 г
Въпроса ми е подходящи ли са чихуахуа за децата .
Живеем в апартамент ,търсим си малко куче по възможност късокосместо
Спряхме се на чихуахуа ,но от това което прочетох разбирам ,че не са подходящи. Какви други породи бихте ни посъветвали да вземем-Йоркширски териер например?/но мисля ,че има прекалено много косми /
Благодаря за отговорите


Госпожо , питането Ви е несериозно ... Уж се интересувате от конкретна порода , а май повече Ви вълнува интериора на жилището ?!??
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2014 - 05:17 PM

Въпросът си е съвсем на място, все пак кучето ще е ѝ е в апартамента и проблемът за чистотата съвсем не е на последно място, още повече с две малки деца. Така че нека някой с йоркшир да ѝ отговори.
Но според мене за малки деца е по-подходящо по-голямо куче, което да е по-спокойно и децата да не го тероризират прекалено. Аз например си отгледах детето с английски сетер, но сетерите сега не са на мода, пък са и буйнички. Сестра ми с първото си дете имаха немска овчарка, а с второто лабрадор. Много си мисля, че лабрадорът е доста подходящо куче за семейство с малки деца.
Така че, Мери_б, мой съвет е: помислете за по-едро куче. И имайте пред вид, че всички цапат повече или по-малко.
User's Signature

__________________________
________________________

#4 Потребителят е офлайн   Tedito_85 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-October 14
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 November 2014 - 05:19 PM

Според мен много зависи от децата ви и от това как вие ще възпитате кучето си! Дъщеря ми перфектно се разбира и с алабая на приятели-един огромен и мил мъжкар.Всичко опира до това да намерите златната среда.Да не позволите на кучето да доминира над никой,но и децата да не го тероризират-все пак не е играчка,а живо същество.И това ще важи за абсолютно всяка порода.
А по въпроса за космите-ще има!!! И от късокосместите,и от териера,и от почти всяко куче.Просто ще чистите и това е! Аз имам три кучета с къс косъм и чистя много повече количество косми на ден от приятелка с мини шпиц и малтезер!

#5 Потребителят е офлайн   meri_b Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-November 14

Публикувано: 18 November 2014 - 05:36 PM

Благодаря !Наясно съм ,че си трябва чистене ,може би не се изразих правилно .Не искам много косми ,заради малката ,която ходи ,лапа и пипа навсякъде.Аз самата съм израснала с кучета и знам каква отговорност са .Спряхме се на чихуахуа ,понеже са по-мънички .Но от това ,което прочетох и разбирам ,не са много подходящи за съжителстване с малки деца , май по-малките породи изискват дори повече грижи.

#6 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 18 November 2014 - 05:53 PM

Показване на мнениетоTedito_85, в 18 November 2014 - 05:19 PM, написа:

Според мен много зависи от децата ви и от това как вие ще възпитате кучето си! .
Всичко опира до това да намерите златната среда.Да не позволите на кучето да доминира над никой,но и децата да не го тероризират-все пак не е играчка,а живо същество.И това ще важи за абсолютно всяка порода.



Абе дайте да видим откъде аджеба се снабдявате с тези научни материали за доминантността ? И примери ( даже ако може подкрепени с видео ) ....

Или пишете ей така колкото да сте в играта ?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#7 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2014 - 05:58 PM

Показване на мнениетоmeri_b, в 18 November 2014 - 04:25 PM, написа:

Здравейте ,
имаме 2 деца на 10 г и 3 г
Въпроса ми е подходящи ли са чихуахуа за децата .
Живеем в апартамент ,търсим си малко куче по възможност късокосместо
Спряхме се на чихуахуа ,но от това което прочетох разбирам ,че не са подходящи. Какви други породи бихте ни посъветвали да вземем-Йоркширски териер например?/но мисля ,че има прекалено много косми /
Благодаря за отговорите


Йоркширския териер не се скубе. Това е порода, която се смята за хипоалергенна, т.е. подходяща е дори за хора с алергии към кучета. Структурата на косъма на йоркитата е много близка до тази на човешкия косъм, поради което те не се скубят и не ръсят косми из жилището. Това обаче е и причината да имат нужда от редовна подстрижка - козината им практически не се "самоподменя".
Друга порода, която не се скубе е пуделът.
Чихитата, а и всички дребни породи не се препоръчват за семейства с малки деца до толкова, до колкото са мънички и крехки и детето може, несъзнателно, да ги нарани докато си играе с тях.
Искам все пак да уточня, че горната информация не е от преки наблюдения, т.е. не съм била собственик на нито една от трите породи, а е базирана на това, което съм чела за тях.

Успех с намирането на любимец! И избирайте отговорно :)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 18 November 2014 - 06:05 PM

meri_b,
не съм специалист, но зная, че йоркширските териери не сменят козина. Т.е. в къщи няма да има косми, но ще трябва кучето да се води на фризьор. В уикипедия има важна информация за породата. Прави ви чест, че се допитвате преди да вземете домашен любимец. Успех. :ba_025:
Да, кatetol е писала заедно с мен

#9 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 18 November 2014 - 06:36 PM

Йоркитата не се скубят, но пък ако не ги решите ежедневно и къпете често, ще заприлича на парцалче. Сплъстяват се много заради финия си косъм.
Чихуатата май си е от куче до куче. Моята изобщо не се скубе, освен 2-та пъти годишно, когато си сменя козината. Тогава въпреки ежедневното ресане, пак има косми навсякъде.
Относно децата пък, не смятам, че и двете са подходящи заради терора, който им налагат. Моята мрази деца, ама МРАЗИ и напада, точно защото като малка срещите й с тях бяха свързани с опити за терор.
Големите породи са много по-толерантни към деца. Виждала съм 2 годишно детенце как опъва ушите на немска овчавка и се опитва да я яхне, а овчарката скимти и гледа да се скрие да избяга. Също около 3 годишна девойка, която често си завираше ръката до рамото в устата на семейния им доберман и ровеше ли ровеше.
Вариант е да си вземете среден размер куче, например кавалер кинг чарлс, те до колкото знам се разбират прекрасно с деца.
А за космите по земята, купувате си един робот прахосмукачка и вече нямате проблем. Като се пуска всеки ден, не се занимавате въобще и малката ще може да си се търкаля безпроблемно, дори ще ви е по-чисто от сега :)

#10 Потребителят е офлайн   Tedito_85 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-October 14
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 November 2014 - 06:43 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 18 November 2014 - 05:53 PM, написа:

Показване на мнениетоTedito_85, в 18 November 2014 - 05:19 PM, написа:

Според мен много зависи от децата ви и от това как вие ще възпитате кучето си! .
Всичко опира до това да намерите златната среда.Да не позволите на кучето да доминира над никой,но и децата да не го тероризират-все пак не е играчка,а живо същество.И това ще важи за абсолютно всяка порода.



Абе дайте да видим откъде аджеба се снабдявате с тези научни материали за доминантността ? И примери ( даже ако може подкрепени с видео ) ....

Или пишете ей така колкото да сте в играта ?


Господин starrkopf,защо "аджеба" толкова нападателно?
Първо,написах че това е лично мое мнение!!!А относно доминантността-постарах се преди две години да изчета колкото мога повече информация, преди да си взема куче и това беше една от темите която доста ме заинтересува.Как разбира кучето хората и семейната среда.Има хора,които разбират много повече от кучета от колкото ние двамата с вас.Писали са книги,статии,предавания...
Ето първия линк в подкрепа на тази теория(забележете не моя теория!)
http://nemskaovchark...e.php?aid=13010

#11 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 18 November 2014 - 07:24 PM

Показване на мнениетоTedito_85, в 18 November 2014 - 06:43 PM, написа:

Показване на мнениетоstarrkopf, в 18 November 2014 - 05:53 PM, написа:

Показване на мнениетоTedito_85, в 18 November 2014 - 05:19 PM, написа:

Според мен много зависи от децата ви и от това как вие ще възпитате кучето си! .
Всичко опира до това да намерите златната среда.Да не позволите на кучето да доминира над никой,но и децата да не го тероризират-все пак не е играчка,а живо същество.И това ще важи за абсолютно всяка порода.



Абе дайте да видим откъде аджеба се снабдявате с тези научни материали за доминантността ? И примери ( даже ако може подкрепени с видео ) ....

Или пишете ей така колкото да сте в играта ?


Господин starrkopf,защо "аджеба" толкова нападателно?
Първо,написах че това е лично мое мнение!!!А относно доминантността-постарах се преди две години да изчета колкото мога повече информация, преди да си взема куче и това беше една от темите която доста ме заинтересува.Как разбира кучето хората и семейната среда.Има хора,които разбират много повече от кучета от колкото ние двамата с вас.Писали са книги,статии,предавания...
Ето първия линк в подкрепа на тази теория(забележете не моя теория!)
http://nemskaovchark...e.php?aid=13010

Е, нямам думи ........ Щом поне от руски сайтове се осведомявате ,поне прочетете и нещо друго
http://www.dogfriend...df/bg/?articles
Може и това http://dogbehavior.e....net/t183-topic
И щом не е ваше лично мнение ,веднага сте готова да го приемете ,така ли ще дойде ???
А колко разбирам от поведение - има кой да каже .
А ако желаете още сега можем да си спретнем една онлайн викторина по темата ... Вие само кажете .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2014 - 12:47 AM

Чихуахуа, пинчер и руски той са перфектна порода куче за съжителство с малки деца. Често тези дребосъци дават да бъдат обличани, гушкани и контени от момиченца или дърпат, влачат и теглят играчки с момченцата. Всичко зависи как сте научили децата да се отнасят с кучето. Без значение каква порода е ако детето е буйно и замеря с играчки кучето, рита го, тътри го след себе си ( не казвам, че вашите са такива само давам пример)и какво ли не още рискувате ако е куче от едра порода да му писне и да станат опасни ситуации, защото няма как да сте всяка секунда с тях.
Колкото до космите искам да знаете, че всяко чихи се скубе дори и късокосместите. Може би по-малко се забелязват космите на късокосместите, но при редовна грижа и къпане няма да имате проблеми с косми.
Дребната порода куче изисква от децата да се научат да ги пазят, а това е трениране на тяхното чувство за отговорност. Дори когато ги водят на повод показвайки на малкото дете как трябва да опази кученцето от колите, да не го пуска да стъпва на асфалта докато изчаквате сфетофара, да му казвате да спре на безопасно разстояние от пътя преди да се огледа ... всичто това са уроци, които детето усвоява грижейки се за любим приятел.
Моят съвет е да не търсите чихуахуа от най-дребничките, а стандартно по размер от здрави, кротки и общителни родители. Минитата са сладури, но изискват понякога повече внимание. Не взимайте съвсем бебе нека е минимум на 3-4м или по-голямо ако си паснете.
Малко стари снимки на моите момичета с някой от кученцата ни :wub:
Качена снимка
Открийте кучето :ab_041:
Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 19 November 2014 - 12:04 PM

Показване на мнениетоTedito_85, в 18 November 2014 - 06:43 PM, написа:



Господин starrkopf,защо "аджеба" толкова нападателно?
Първо,написах че това е лично мое мнение!!!А относно доминантността-постарах се преди две години да изчета колкото мога повече информация, преди да си взема куче и това беше една от темите която доста ме заинтересува.Как разбира кучето хората и семейната среда.Има хора,които разбират много повече от кучета от колкото ние двамата с вас.Писали са книги,статии,предавания...
Ето първия линк в подкрепа на тази теория(забележете не моя теория!)
http://nemskaovchark...e.php?aid=13010


И това става за четене
http://www.psycholog...-dominance-down
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни