Dog.bg Форуми : Кожен проблем вече година

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кожен проблем вече година

#1 Потребителят е офлайн   g.nanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-July 10

Публикувано: 20 November 2014 - 01:03 PM

Здравейте, имам каракачанка на 7 години, която от една година получава зачервяване на козината, след това ранички и мазни струпеи на тези места, след това окапва козината, и около нея продължава да капе, вече без червеният цвят само със струпеи около окапалото място, и така продължава да капе, като кучето се чеше постоянно. Първо (когато се оцвети, още не беше окапала козина) мислеха, че е нещо механично, но не беше, после капвах масла pyo spot , но пак без ефект, биха и кортикостероид, пак нищо. Смених храната, понеже я хранех с цветна и реших че може да е това, но нямаше промяна. Слагах и добавки в храната за козина, на virbac и opticoat, без ефект. Няколко пъти са вземани проби за краста- отрицателни. Проба за гъбички - отрицателна. На своя глава пробвах да мажа местата с екзематин Ц, спря да капе, но не съвсем, поне вече не се зачервяваше козинката. Пролетта не си смени козината. Лятото я постригах, къпах я месец с шампоан за себорея и не е имала проблем, но и се появиха тъмни петна по кожата. Преди месец се разгони, и пак старата песен с нов глас. Отидохме при друг лекар, който предполага, че е бактериален дерматит. Сега я пръскам с разтвор hibiscrub, но я щипе и я пръскам веднъж дневно, но промяна няма, започва да капе козинка. Когато беше разгонена избяга, и не съм сигурна дали не е бременна, гледаха я на ехограф, и не се видяха кученца, но докторът каза, че не е 100 сигурно, особенно ако е един плод, и затова антибиотик още не и давам. Общо взето есен и разгонване съвпадат с най сериозните зачервявания и окапване на козина. След седмица ще си личи ако е бременна и ще и дам антибиотик ако не е, но понеже четох много из форума за кожни проблеми, и видях, че на много стопани им вземат разни кръвни проби и други, а на моето куче досега никой не прави изследвания, а само догадки. Много ми е жално да я гледам как страда животинчето. Дали пък не можете да ми препоръчате дерматолог във Варна, който да прави всички необходими изследвания? Или да ми помогнете със съвет, аз какви изследвания да поискам да и се направят?
Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 20 November 2014 - 01:11 PM

Същите тъмни петна имаше и моята, появиха се след силно възпаление на аналните жлези. Две третирания с лекарство, жлезите се оправиха и няколко дни след това петната също изчезнаха. Петната бяха по корема, мишниците и основата на опашката.
Проблеми с жлезите?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   g.nanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-July 10

Публикувано: 20 November 2014 - 01:23 PM

Ами не са гледали жлезите....ще взема да я заведа в събота да я погледнат. Аз имам и немска овчарка, която преди години имаше проблем с жлезите, при нея имаше кожен проблем само около опашката, и дупето и беше подуто ама адски подуто..затова не съм се замисляла за жлезите. Благодаря за съветаКачена снимка

#4 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 20 November 2014 - 01:42 PM

Моята също не беше подута, нито се ближеше необичайно много, но започнаха да се пявяват петна и започна да мирише цялата, не само дупето.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   g.nanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-July 10

Публикувано: 20 November 2014 - 07:08 PM

Благодаря ти Owl за съвете, ще я заведа в събота на преглед за жлези.

#6 Потребителят е офлайн   g.nanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-July 10

Публикувано: 22 November 2014 - 06:11 PM

Днес бяхме на лекар, жлезите и са ок, няма нищо в тях. Не са те проблема.

#7 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 23 November 2014 - 08:58 AM

Някакви други изследвания/проби направиха/взеха ли?
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 November 2014 - 10:06 AM

Здравейте, кучето ми има подобен проблем. На врата, корема и лактите има такова оцветяване. То се дължи на близане и мокрене. Мажете лактите с крем, за да се махнат мазолите. Колкото до кожния проблем-по корема и вътрешната част на задните крака има нещо подобно. Кожата е с черна пигментация. Оказа се гъбичка. Направете изследвания-кръвни и чрез взимане на проба от мястото.

#9 Потребителят е офлайн   g.nanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-July 10

Публикувано: 24 November 2014 - 08:28 AM

Освен за гъбички (вземане на струпеи и косми с фоликул в контейнерче с някакъв материал, при който ако стане червен има гъби, ако си е кехлибарен няма) и вземане на същото и гледане под микроскоп за краста друго не съм правила. Какви са тези кръвни изследвания? Може с кръвно изследване да се докажат гъби?

#10 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 November 2014 - 11:41 PM

А посявка за гъби правили ли сте? Ако е третирано мястото не знам до колко би бил надежден резултата.

#11 Потребителят е офлайн   g.nanova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 20-July 10

Публикувано: 25 November 2014 - 11:16 AM

Посявка за гъбите правих преди да съм я мазала с лекарства, имаше слагани само масла пио спот.
След 7 дни пръскане на местата с хибискръб, днес милата ми не я видях да се чеше, освен веднъж, в сравнение с предните дни, когато потича малко и се спира да се дръгне. Струпеи и рани още има, но не са се появявали нови поне. Май наистина ще се окаже нещо бактериално. Ако не е бременна(ще разбера след около седмица), ще и давам антибиотик. Мисля и за противогъбична ваксина(много ми я препоръчаха от форума), но се чудя преди антибиотика или след антибиотика да я направя, защото ако е като при хората, след антибиотиците ще очаквам гъби, но пък тя няма доказани гъби, а неизлекувана от бактерии дали ще е добре да се ваксинира? Ще се консултирам пак с ветеринарния доктор, но май този път уцелиха диагнозата (предишните пъти я водих на различни доктори). Благодаря ви за съдействието и съветите.Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 11:50 AM

По-добре ветеринаря да каже, но сигурно известно време след антибиотика. Нека доктора прецени колко дни са нужни :ba_025:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни