Dog.bg Форуми : Тормоз от съсед върху куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тормоз от съсед върху куче

#1 Потребителят е офлайн   slavista Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 27-January 14

Публикувано: 29 November 2014 - 12:00 AM

Здравейте!Кучето ми е подложено на сериозен тормоз от съсед. Живея в къща ,а той хвърля пиратки по животинката и всяка вечер пуска кучегон , който аз го чувам ,а не ми се мисли за животното. Повечето ми съседи са свидетели и ще го потвърдят. Къде мога да подам оплакване?

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2014 - 12:42 PM

В полицията. Но напишете, че тормози И вас, не само кучето, че иначе няма да ви обърнат внимание.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1118
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 29 November 2014 - 06:04 PM

Защо да не обърнат ? Има ЗЗЖ и всеки трябва да го спазва и прилага ...

А кучето вече е излязло от тези мъки с достатъчно лош опит .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#4 Потребителят е офлайн   slavista Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 27-January 14

Публикувано: 29 November 2014 - 07:51 PM

ОК. Някакъв кучегон пуска , който е с някакви ултразвуци , които супер много ме дразнят мен , а за животинката не ми се говори. Дали може да му навреди по някакъв начин ? Кучегона е пуснат от сутрин до вечер, а той прилича на кутия за обувки ..

#5 Потребителят е офлайн   Irony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-December 11

Публикувано: 29 November 2014 - 08:05 PM

На теория е така, но в действителност е друго! Българската полиция пази само дУпетатите и футболните дербита, всичко друго забравете. За милиард и нещо, при такива "шапки" министри ала' Цветанов' толкова можели. Не били звероукротители и психолози - многократно получаван отговор от полицаи в София. В района по местожителство познавам трима френдли (наистина) настроени полицаи., двама от мъжки пол и една жена, но оправданието им е, че действат според опорочената система, а не според принципите си и закона. Иначе "изхвърчат" от "системата". Ако имате друг опит с "милата" родна полиция, конкретно в кой район и кой полицай, изключение са, ако въобще съществуват ефективни и законосъобразни, според моето лично мнение - споделете, ще бъде полезно :ba_025:

п.с. Авторът на темата поговорил ли си е доброжелателно и с равен тон със съседа, с аргументи и въпроси какъв му е проблема и как вижда да се разреши с мирни и цивилизовани средства? ако е необходимо седнете на една маса, с ракийка и туршийка и намерете общ път. Ако не - добре, има и друг начин, за съжаление. Така де, давайте първо по цивилизован път. И ако не се получи адекватно разрешение на проблема, то тогава действайте директно, т.е. нецивилизовано и респектиращо - силово, адекватно на упражненото насилие. Там, където няма държава, има саморазправа! Съжалявам, но това многократно ми е показвала практиката в България как трябва да се разрешават подобни спорове.

А ако можете приберете кучето, встрани от пиратките и на спокойствие. То, с нищо не е виновно, че в БГ има такива изостанали неадекватни примати:(

#6 Потребителят е офлайн   stanka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 November 2014 - 03:01 PM

Преди да подавате оплакване помислете защо съседа се държи така с кучето.
Може би то лае цяла нощ и пречи на съня на съседите, а това определено изнервя, а и не е редно.
В “НАРЕДБА за придобиване,притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община", собственикът е длъжен да осигури условия и поведение на домашния любимец,ненарушаващи спокойствието на гражданите - чл.4/ал.1/4.
Не оправдавам съседите, които хвърлят пиратки и тормозят кучето, но ако наистина пречи, би трябвало вие да вземете мерки, защото носите отговорност за него и неговото поведение.Например - нощем го прибирайте вътре.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни