Dog.bg Форуми : Моля за малко пмощ за избор на кутре

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за малко пмощ за избор на кутре

#1 Потребителят е офлайн   elvisd68 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-December 14

Публикувано: 03 December 2014 - 01:53 PM

Здравейте.

Решил съм да купя на децата кученце чихуахуа , намерих на сравнително добра цена едно бяло и искам да ви попитам дали има нещо общо с истината.
Кученцата са на 2 месеца
Хората който го продават не са развъдник или нещо подобно. Казаха че и бащата и майката са техни и могат да се видят при тях.
Майката е чисто бяла , а бащата кафяв. Родили са се 2 кутрета , едното е бяло , а другото мръсно бяло.
Прилагам няколко снимки:

Благодаря

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2014 - 02:22 PM

Здравейте :beer: Имате ли други снимки на малките и поискайте снимки на родителите.

#3 Потребителят е офлайн   elvisd68 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-December 14

Публикувано: 03 December 2014 - 02:24 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 03 December 2014 - 02:22 PM, написа:

Здравейте :beer: Имате ли други снимки на малките и поискайте снимки на родителите.


Здравейте.
Това е майката:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2014 - 10:11 PM

Кученцето е симпатично, но ще прилича повече на пинчерче отколкото на чихуахуа. Мястото от където го взимате е рисково и трябва да знаете, че е опасно да не е болно кученцето.

#5 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2014 - 11:11 PM

По какво пък прилича на пинчер? Има малка муцуна и издаден, объл лоб. Баш си прилича на чиху. Не всеки може да извади 2 бона за родословно куче. Важното е на хората да харесва.

#6 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2014 - 11:51 PM

Аз също смятам, че ако кучето им харесва то няма лошо да го вземат. :)
Тези дребни и екзотични породи кучета струват майка си и баща си, особено ако се купуват от развъдник. Както asensi_85 каза, не всеки има 1.5-2 хилки за куче.
Според мен е достатъчно, когато (ако) ходиш да вземеш кучето да поискаш да видиш родителите, за да се увериш, че са като на снимките. Също така да погледнеш в каква обстановка се гледат, също така задължително да попиташ дали са ваксинирани и ако не са да го направиш ти.

#7 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 04 December 2014 - 12:50 AM

Много се палите, но се изказвате отново неподготвени! :ea_103:
Никъде не казах да не взимат кучето, защото не е чихуахуа! Питаха за мнение казах как ще изглежда, нима това е проблем? Кучето е от ферма в Димитровград, а дали е тяхно или домъкнато кой ти гаранира? Предупредих да внимават за здравето на кучето, това от кога се брои за лош съвет?
asensi_85, припомни ми ако обичаш, от кога си компетентен в стандарта и тълкуванията на стандарта на породата Чихуахуа?
Pr07o7yp3, мини породите не са най-скъпи :ea_103: НОК са продавани и над 200 000 евро, неаполитански мастифи, стафове, тибетски мастиф..... за някой съм чувала още по-брутални цифри, а сигурно и повечето четящи форума са наясно с това. Така, че стига с това мрънкане колко били скъпи чихуахуа :md_064:

#8 Потребителят е офлайн   Thunder x Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 04 December 2014 - 01:25 AM

Хем питате, хем и отговорите не се харесват.
Има лицензиран развъдник, който продава чихуа на доста ниски цени - за домашни любимци. На мен повече на пинчери ми приличат, но поне произходът им е ясен.

#9 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2014 - 09:45 AM

Показване на мнениетоAncheto, в 04 December 2014 - 12:50 AM, написа:

Много се палите, но се изказвате отново неподготвени! :ea_103:
...Питаха за мнение казах как ще изглежда...
asensi_85, припомни ми ако обичаш, от кога си компетентен в стандарта и тълкуванията на стандарта на породата Чихуахуа?
[b]


1. Не видях някой да се пали.
2.Ти откога разбираш от всички породи кучета? Питам, защото пишеш навсякъде. Обосновах се защо кучето не прилича на пинчер, можеше да ме обориш, ако беше по-компетентна от мен. Или греша?

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 December 2014 - 10:46 AM

Според мен точно Анчето може най-компетентно да каже на какво прилича кученцето.Все пак с това се занимава от години,а предполагам е запозната и с пинчери тъй като е доста често срещано махленско развъждане на чихи с пинчер и след това малките се предлагат за чихита. Другото,което мен ме притеснява би било не толкова как изглежда или ще изглежда,а здравословното му състояние. Хипогликемия,проблеми с пателата,разни кожни проблеми или епилепсия са доста срещани особено при неизвестен здравен статус на родителите. Малко ми се струва като руска рулетка. Разбира се не при всички кучета може да се появят проблеми,но аз като собственик на именно такова куче с проблеми не бих поела втори път риска,освен ако не осиновявам куче,но не и да дам пари за куче,което я е здраво я не. Попита човека отговориха му.:)
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2014 - 11:32 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 04 December 2014 - 07:45 AM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 04 December 2014 - 12:50 AM, написа:

Много се палите, но се изказвате отново неподготвени! :ea_103:
...Питаха за мнение казах как ще изглежда...
asensi_85, припомни ми ако обичаш, от кога си компетентен в стандарта и тълкуванията на стандарта на породата Чихуахуа?
[b]


1. Не видях някой да се пали.
2.Ти откога разбираш от всички породи кучета? Питам, защото пишеш навсякъде. Обосновах се защо кучето не прилича на пинчер, можеше да ме обориш, ако беше по-компетентна от мен. Или греша?



Асенси, Анчето има развъдник за чихуахуа и никак не ми е направила впечатление да се прави на компетента навсякъде за разлика от теб. За краткото време, в което си тук успя да се превърнеш в един от най-неприятните ми посетители на форума, да не кажа НАЙ. Нон-стоп спамиш, пишеш навсякъде без да си полезен, бе общо взето влезнал си си тука на лаф моабет и заядня. Само семки не си залюпил ...

Относно кученцето - много са сладки и двете. Приличат на чихуахуа на тоя етап (поне според мен). Но наистина няма гаранция, че не вървят с някой прикачен файл - я някоя наследствена болест, я порок.
Въпрос на късмет.
Желая Ви успех !

#12 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2014 - 12:36 PM

Заяждане от моя страна никога не е имало, а това че 3-4 човека ме хапят е отделен въпрос. Ти самата казваш, че не прилича на пинчер, какво повече има да се каже, след като самата ти противоречиш на великото Анче? Не знам защо хич, ама хич не се усещате какво пишете и как си противоречите. Защото за разлика от вас аз знам какво пиша. И "спам" е силно казано, при положение, че за 1 година имам под 250 мнения. Иначе семки си люпя често. А за моята полезност - пиша, когато има какво да напиша. Това, че четеш избирателно си е твой личен проблем, който за съжаление не бих могъл да реша. Той си е твой...

#13 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2014 - 02:32 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 04 December 2014 - 10:36 AM, написа:

Заяждане от моя страна никога не е имало, а това че 3-4 човека ме хапят е отделен въпрос. Ти самата казваш, че не прилича на пинчер, какво повече има да се каже, след като самата ти противоречиш на великото Анче? Не знам защо хич, ама хич не се усещате какво пишете и как си противоречите. Защото за разлика от вас аз знам какво пиша. И "спам" е силно казано, при положение, че за 1 година имам под 250 мнения. Иначе семки си люпя често. А за моята полезност - пиша, когато има какво да напиша. Това, че четеш избирателно си е твой личен проблем, който за съжаление не бих могъл да реша. Той си е твой...


1.За 9 месеца имаш 250 мнения. До колкото виждам си регистриран Февруари, не Декември. (за справка виж аз за Х време колко мнения имам).
2. На мен, ако ми дадеш пинчер и чихуахуа с еднакви цветове може и да не различа кое кое е, така че на мен на какво ми прилича не е коректив.
3. Може и да имаш какво да напишеш, но дали е полезно е друг въпрос.
4. За "разлика от нас" знаеш какво пишеш? Не си мисли, че ние сме малоумни и пишем ... пък не знаем какво ...
Я, иди си люпи семките и коментирай, когато можеш да бъдеш полезен наистина. Няма тема, в която да не срещнем твоето "обективно" мнение.
И след като хората те "хапят" и тези хора са повече от 2-ма, значи проблема е в теб, не в тях.

#14 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2014 - 03:28 PM

Казах, че не всеки може да си позволи куче за два бона и доколкото виждам има мнение на човек, който е съгласен. Казах, че кучето не прилича на пинчер, с което ти си съгласна. От там нататък махленско-клюкарските ти плювни само те излагат. Мисля казах 2 полезни неща, след което последваха 200 думи, в които нищо не каза, освен да ме посъветваш да си люпя семките, с което пък не знам с какво помогна и образова хората. Разбира се, че проблемът е в мен, явно съм прекалено добре възпитан и не си позволявам да падам на нечие ниско ниво (каквото очевидно е твоето). А с Анчето си имаме закачка отдавна на тема брой мнения, ти къде се замеси с тиквените семки не знам. Живей в мир.

#15 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2014 - 04:47 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 04 December 2014 - 01:28 PM, написа:

Казах, че не всеки може да си позволи куче за два бона и доколкото виждам има мнение на човек, който е съгласен. Казах, че кучето не прилича на пинчер, с което ти си съгласна. От там нататък махленско-клюкарските ти плювни само те излагат. Мисля казах 2 полезни неща, след което последваха 200 думи, в които нищо не каза, освен да ме посъветваш да си люпя семките, с което пък не знам с какво помогна и образова хората. Разбира се, че проблемът е в мен, явно съм прекалено добре възпитан и не си позволявам да падам на нечие ниско ниво (каквото очевидно е твоето). А с Анчето си имаме закачка отдавна на тема брой мнения, ти къде се замеси с тиквените семки не знам. Живей в мир.


Пф, толкова си зле, миличкия той !

#16 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2014 - 04:54 PM

Ти като си добре, за к'ъв чеп се чекнеш тука? Кажи, за да знам какъв точно да ти потърся, че да оставиш хората да си пишат каквото им е дошло на ум, докато си люпим семките, лишени от твоето внимание.

#17 Потребителят е офлайн   Thunder x Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 04 December 2014 - 05:23 PM

Все пак кучето ще се купува ли? Въобще авторе куче ли търсиш или семки ще люпиш?

#18 Потребителят е офлайн   elvisd68 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 03-December 14

Публикувано: 04 December 2014 - 06:11 PM

Показване на мнениетоThunder x, в 04 December 2014 - 05:23 PM, написа:

Все пак кучето ще се купува ли? Въобще авторе куче ли търсиш или семки ще люпиш?



Да мисля да го купя за моите близнаци за коледен подарък и затова се регистрирах за мнението на хора като вас.

Благодаря на всички. Това което разбрах е че не се знае дали е тихуахуа !

#19 Потребителят е офлайн   Thunder x Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 04 December 2014 - 07:45 PM

Според мен голяма част от кученцата, които предлагат развъдниците в България за домашни любимци доста се различават от моята представа за чихуа. Имат много дълги муцуни и тела, огромни уши. Като цяло въобще не ми харесват. Тези, които отговарят на стандарта и имат хубави главички се продават за шоу клас и цените им са доста високи. Затова след като има желание за покупка на кученце, а средства липсват, по-добре е да се вземе куче от място, където кучетата се гледат в домашни условия, защото по-голяма е вероятността кучето да е здраво, макар че има писано във форума за некоректни развъдници, които укриват здравословното състояние на продадено куче. Много трябва да се обмисли и да се чете.
Успех с избора!

Извинявам се на автора, чак сега забелязах, че никовете са различни с люпещия семки!

#20 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2014 - 08:10 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 04 December 2014 - 12:50 AM, написа:

Pr07o7yp3, мини породите не са най-скъпи :ea_103: НОК са продавани и над 200 000 евро, неаполитански мастифи, стафове, тибетски мастиф..... за някой съм чувала още по-брутални цифри, а сигурно и повечето четящи форума са наясно с това. Така, че стига с това мрънкане колко били скъпи чихуахуа :md_064:

То е факт, че от всяка порода има по някой друг екземпляр, който струва много над средната цена на куче от дадената порода.
Казвам просто, че съм останал с впечатлението, че тези дребни породи, като померани, чихита и т.н. са доста скъпи.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни