Dog.bg Форуми : Първо кучило в Корсо Диамантино

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Първо кучило в Корсо Диамантино

#1 Потребителят е офлайн   corsodiamantino Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 10-December 14
  • Gender:Female

Публикувано: 10 December 2014 - 07:45 PM

Много сме щастливи да споделим с вас радостта си ,че в нашия легитимен развъдник се появиха на бял свят шест здрави бебета кане корсо , родени на 20ти Ноември .Три момиченца и три момченца , всичките в прекрасно здраве ! Вече станаха на 20 дни , много палави , игриви , но в същото време , вече проявяващи характер . Мама Парма се справи блестящо с първото си раждане , което слава богу премина леко и безпроблемно , дано да е така и занапред. Пускаме ви малко снимки на сладурите :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 11 December 2014 - 03:52 PM

Здравейте и честито първо кучило!

Ще може ли повече информация като сайт и постижения на родителите (BH, IPO, др.)?

Главно ме интересуват работните качества на родителите и дали наблягате върху подготовката на малките кутрета докато пораснат за нов собственик.

Благодаря предварително.

Поздрави,

Марин

#3 Потребителят е офлайн   corsodiamantino Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 10-December 14
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2014 - 01:44 AM

Здравейте !!! Благодаря ви за поздрава ! Не , сайт нямаме ,засега . Не , не наблягаме на работните качества на кане корсо в този момент ,имайки предвид огpомните средства ,които хвърлихме за изграждането на развъдника като постройки на площ около 80 кв.м. За нас най важното беше да създадем необходимите условия за живот на нашите кучета . Ние сме любители на породата като цяло и по скоро това ,към което ще се стремим в бъдеще е връщане на истинския класически стандарт и вида на породата , такъв ,какъвто е бил преди години .

#4 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 12 December 2014 - 09:15 AM

Подкрепям идеята и Ви желая успех.

Споделям само от опит, че Кане Корсо (както много други породи) се приемат главно заради екстериора- колко са лъскави, мускулести и страшни.

Заради това много от кучетата стават само за компаньони, но не и за работа като защита, търсене и други.

Знам, че ще е трудно в началото, но Ви препоръчвам да помислите сериозно в тази насока.


Поздрави,

Марин

П.П. Имам удоволствието моят приятел Неро да притежава потенциал поне за спортно хапане и аджилити :)

#5 Потребителят е офлайн   corsodiamantino Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 10-December 14
  • Gender:Female

Публикувано: 12 December 2014 - 09:45 AM

Да ,за жалост има нещо вярно в това ,което казвате ,и аз много рядко виждам кане корсо с истинския му характер ... Но моят не е такъв също :) голям пазач е и защитава много добре което веднъж доказа на 9 месеца , въпреки че не е минал през съответното обучение -защита

#6 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 12 December 2014 - 10:24 AM

Супер. С удоволствие можем да продължим дискусията :)

Само искам да спомена, че обучението на едно куче в дисциплина за защита не означава само да учиш кучето как да захапва ефективно, но по-скоро да научиш водача на контрол над кучето в екстремни ситуации.

Поздрави,

Марин

#7 Потребителят е офлайн   corsodiamantino Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 10-December 14
  • Gender:Female

Публикувано: 14 December 2014 - 11:02 AM

Знам :) Ясен ми е и този факт :) Присуствала съм на семинари на треньори от чужбина , говорила съм със треньори за много неща свързани с обучението . Живи и здрави ще започнем да се развиваме и в тази насока , за всяко нещо си има време :)

#8 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 18 December 2014 - 08:30 PM

Като изключим толерантността на модератора тази тема въобще да присъства тук ,ще помоля за малко уточненият от страна на Развъдчика.
Моля Развъдчика да уточни какво иска да каже :
"...Ние сме любители на породата като цяло и по скоро това ,към което ще се стремим в бъдеще е връщане на истинския класически стандарт и вида на породата , такъв ,какъвто е бил ...." Качена снимка

И второ да обясните какво значи цитирам Ви:
"....легитимен развъдник....", за какво легитимност говорите Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни