Dog.bg Форуми : Кучето ми не иска да яде и не е особено игрива

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми не иска да яде и не е особено игрива

#1 Потребителят е офлайн   Deskas Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-December 14

Публикувано: 16 December 2014 - 04:07 PM

Здравейте ! Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде съвети :) Имам американски стаф на 11месеца и не иска да яде. Не иска нито гранулите, нито месо, нитоо нищо. Оставяме й купичките там - не яде..мн рядко да близне по малко. Четох по сайтове,форуми..Сега пробвам с това да махам храната и да я слагам 2пъти на ден,но тя даже не я отразява. А когато и давам една по една гранулите от ръка или парченца месо ги яде. Пробвахме да сменим купичките пак същото..И постоянно спи, лежи.. Някой съвет ?

И когато я пускам навън само обикаля и души, мъчим се да я заиграваме с пръчки - не е мн заинтересована, понякога ги гони,понякога не и никога не скача, не бяга много... :( А с други кучета не можем да я познаем - играят,хапят се, бяга, откача направо..


П.С. Имали сме 2 кучета от тази порода и не бяха като нея :/

Благодаря предварително :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   RenganBG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 04-December 14

Публикувано: 16 December 2014 - 04:16 PM

От колко време не иска да яде
User's Signature

RenganBG.Кучелюб

#3 Потребителят е офлайн   Deskas Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-December 14

Публикувано: 16 December 2014 - 06:16 PM

Тя винаги си е така, никога не съм я виждала лакома или да се радва като и слагаме храната.. само ние като ядем досажда,когато е при нас..чак лигите и потичат хаха ... Но макар и винаги да е така, не е нормално за едно куче

#4 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 16 December 2014 - 09:24 PM

Показване на мнениетоDeskas, в 16 December 2014 - 06:16 PM, написа:

Тя винаги си е така, никога не съм я виждала лакома или да се радва като и слагаме храната.. само ние като ядем досажда,когато е при нас..чак лигите и потичат хаха ... Но макар и винаги да е така, не е нормално за едно куче


Мога ли да попитам ? Кучето не е постоянно с Вас ,нали ? По колко часа на ден го оставяте само и после като се върнете какво е отношението към него ???
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#5 Потребителят е офлайн   RenganBG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 04-December 14

Публикувано: 16 December 2014 - 09:36 PM

Може да е от храната с какво го храните и моя беше така но се оправи бързо и щом сега пишете кучето да се влушило тези дни или си е така от как се е родил.Ако тук не можем да ви помогнем трябва да го заведете на ветеринар.Това не е нормално сега е в периода който трябва да яде много.Пожелавам ви успех и да се управи скоро.
User's Signature

RenganBG.Кучелюб

#6 Потребителят е офлайн   Deskas Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-December 14

Публикувано: 17 December 2014 - 02:47 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 16 December 2014 - 03:24 PM, написа:

Показване на мнениетоDeskas, в 16 December 2014 - 06:16 PM, написа:

Тя винаги си е така, никога не съм я виждала лакома или да се радва като и слагаме храната.. само ние като ядем досажда,когато е при нас..чак лигите и потичат хаха ... Но макар и винаги да е така, не е нормално за едно куче


Мога ли да попитам ? Кучето не е постоянно с Вас ,нали ? По колко часа на ден го оставяте само и после като се върнете какво е отношението към него ???



Понякога съм по цял ден вкъщи с нея, понякога излизаме напред-назад, но не мога да кажа точно колко време остава сама по няколко часа, а всеки когато се прибере и обръща внимание,радва й се, след това рзходка :)

Сега пробвах да сменя пак и й направих попарка с нашето ядене и хапва,но пак така яде малко обикаля връща се пак ... :)

#7 Потребителят е офлайн   Deskas Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-December 14

Публикувано: 17 December 2014 - 02:51 PM

Показване на мнениетоRenganBG, в 16 December 2014 - 03:36 PM, написа:

Може да е от храната с какво го храните и моя беше така но се оправи бързо и щом сега пишете кучето да се влушило тези дни или си е така от как се е родил.Ако тук не можем да ви помогнем трябва да го заведете на ветеринар.Това не е нормално сега е в периода който трябва да яде много.Пожелавам ви успех и да се управи скоро.



Благодаря! Храним я с гранули, с месо и понякога и даваме готвено с хляб ... Не се е влошила сега, винаги така си яде,но не ми се вижда никак нормално и се зачетох по форумите и реших и аз да попитам, ако продължава да е такава глезла и никой съвет не помогне ще я заведем на вет :)

#8 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 19 December 2014 - 03:26 PM

Показване на мнениетоDeskas, в 16 December 2014 - 04:07 PM, написа:



И когато я пускам навън само обикаля и души, мъчим се да я заиграваме с пръчки - не е мн заинтересована, понякога ги гони,понякога не и никога не скача, не бяга много



Ако не изрзходва енергия също няма да е гладна.
Пробвай да я измориш.
Остви я един ден гладна, може и два дни.
Купата с храната нека да не е постоянно на разположение и се опитай да я храниш по едно и също време.

Моя също е злояд, но като се измори и особенно, ако е студено търси храната.
Оставял съм го гладен за 1-2 дни и после прояжда.

П.П. Иначе е хубавица.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни