Dog.bg Форуми : Гальовна котка търси дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гальовна котка търси дом

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2014 - 08:13 PM

Историята и молбата и на квартален Писанко.

Писанко е на ок.5 години и от толкова го помня. Той живее на една тераса, до улицата. Не мърда много от там, все там си лежи и гледа към отсрещната къща. Къщата отсреща беше неговият дом. Стопаните му го гледаха добре, кастрираха го, той имаше достъп до двор с трева и беше един щастлив котарак. Зимата имаше топъл подслон, лятото двор за търчане. За кратко. Стопаните му си взеха куче. Кучето отказа да дели любов и дом с него, започнал да го гони и успял да го изгони чак до улицата с активното разрешение на стопаните му. И така Писанко вече нямал дом. Стопаните му продължиха да го хранят от време на време изнасяйки панички отвън. Но кучето и там не го искаше. И Писанко пресече улицата и се засели на голямата тераса под блока. Пази се от кучетата, вечер не знам къде търси топлинка и подслон. Писанко е много добронамерен и много кротък. Една подадена и ръка и започва да мърка и говори. В продължение на 5 години минавах покрай него и все го мислех. Преди няколко дни обаче забелязах погледа му - безкрайно тъжен и примирен. Приближих се да го заснема, но бях с кучето си и Писанко зае познатата поза на защита. Не успях да заснема погледа, който ме провокира да напиша този текст и да потърся вариант за Писанко, но повярвайте на този красив котьо му е омръзнал живота на терасата, под улицата, сред безкрайната върволица от бездомни кучета, от които той се страхува.

Писанко е кротък и спокоен. Той не иска да изживее старините си на терасата.

Писанко търси приемен дом с осигурени консумативи. Вярвам, че той може да намери нов дом, от който няма да бъде изгонен по този тъп начин. Всякакви причини съм чувала и виждала за изоставяне на любимец, но признавам тази на Писанко разби всички рекорди.

Та, ще подадем ли заедно ръка на едно тъжно коте?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2014 - 09:51 AM

Днес Писанко не погледна сутрешните гранули, които му сипах. Само се отърка в мен, измяука ми и пак се сви.
Страшно тъжно ми е за него. По цялото му тяло и поведение си личи колко му е студено и втръснало да стои навън.
Дали няма да се намери някой добър човек да го приюти точно преди празниците и ужасните гърмежи?

Ще му поема всичко и понеже е кастриран, подготовката му за осиновяване няма да е толкова дълга.

Ще насоча мои календари за него, така че на приемния стопанин ще осигуря тоалетна и всичко.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2015 - 09:33 AM

Повдигам темата с надежда за приемен дом отново.
Тази сутрин потърсих котьо за първи път след празниците и за жалост го намерих в компанията на малоумен стопанин на бигъл. Кучето на повод беше приклещило котьо в ъгъла на неговата тераса и се опитваше да си "играе" с него пред очите на, както казах, малоумния си стопанин. Котьо хъскаше и мяташе лапи. Отвратителна гледка, никога няма да разбера що за кеф може да ти достави това кучето ти да се забавлява, стресирайки и мъчейки друго животно.

Котьо не пострада, но беше зверски прегладнял.

Той е добър и мил. Кастриран. Всички разходи ще бъдат поети. Нужно е само малко местенце от нечий дом. За кратко.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 January 2015 - 09:33 PM

Писанко се оказа Писанка за мой срам :)
Писанка беше заведена на вет и тествана срещу лошия котешки спин, отрицателна. Пренощува при мен и успя да ме впечатли изключително много. Най-кроткото и мило същество на света!
Днес беше настанена в приемен дом. Предстои да разберем дали е кастрирана - има белег на корема си, но няма рязано уше. Има и малка херния или нещо подобно, ще го видим и това.

Представяте ли си колко му харесва на милото коте да бъде на топло и сред хора - 10 минути след като си тръгнах от приемни дом, Писанка е била ето така:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 February 2015 - 09:16 PM

Дълго отлагана актуализация.
Писанка се казва Аврора вече. Първите седмици не спираше да мяука и да иска да излиза навън. Дори се стреснах, че може би не съм направила доброто решение. След това Писанка понастина, направиха се малко изследвания. Оказа се, че като всяка котка живяла навън дълги години, Писанка има лек проблем с черния дроб. Преодоля котешкия грип, попи малко хапчета за черния дроб и вече е здрава, че дори и с първа ваксина.

Спря да настоява да излиза и започна да се радва на домашния живот - заиграва се, гали се безумно в стопаните си и дори ревнува. Като цяло обаче Аврора е много спокойна. Наложи се да ми гостува за 1 ден и през нощта беше доста самотна. Не желае по никакъв начин да има общо с други котки и кучета. Аврора е чудесен домашен любимец - кротка, поспалива и гальовна.

Дали няма да намери своя дом и тук?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2015 - 03:56 PM

Аврора е осиновена от приемните си стопани, тук в България.
Пожелавам й да е много щастлива, така както заслужава!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2015 - 11:47 AM

Уф, хубава работа ама българска. Разсионовиха Аврора. Типично по български.

Моля ви помагайте - Аврора спешно си търси нов временен и постоянен дом.
Спешно искам да я махна от там!

Бушка, моля върни темата обратно и ако е възможно да променим заглавието на Гальовна котка търси дом. Мерси!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 June 2015 - 07:45 PM

А вече имаме срок до края на седмицата. Местят се хората и няма място и разрешение за кротка котка в новото жилище. Съвсем разбираемо.
Напомнете ми следващия път когато дръзна да повярвам в българските осиновители. Направо ме халосайте с нещо ако това се случи отново.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 June 2015 - 09:59 PM

Нямам къде да сложа милото добро коте. Никой ли не може да му помогне? Тя е наистина безкрайно спокойна и кротка. Няма да отнема нито време, нито усилия, а аз ще помагам с всичко.
Няма ли някой, който би могъл да й помогне? Тя не заслужава да я подхвърлям насам и натам...
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2015 - 09:31 AM

Довечера ще ми докарат Аврора и нямам къде да я сложа.
Последен зов за помощ пускам :rf_011:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2015 - 06:24 PM

Ситуацията е много спешна. Стопаните на Аврора са успели да й развалят бъбреците и да доразвалят черния дроб, чийто показания са двойни в сравнение с тези, направени в началото. Хранели са е със супер евтина храна и за 6 месеца резултатът е ясен.

Тя не се чувства добре в дом с много животни и стресът си оказва ефекта също.

Спешно, наистина спешно има нужда от нов спокоен приемен дом. Ще замине за Германия до 2 месеца. От толкова споделяния, просто не мога да повярвам, че няма ни един човек, който може да й помогне.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2015 - 07:27 PM

Никой не се отзова за Аврора и разбира се, тя е при мен.
Това е единствената котка в целия ми живот, която не харесвам и ще се отърва с радост от нея, дано да е скоро. Никаква връзка не усещам с нея, тя е като робот.
Горкото коте си мисля, ама не ми идва отвътре да й съчувствам.

Не иска да има нищо общо с други животни, крие се и наблюдава. Не напада, не реагира, нищо. Стопаните й не знам с какви боклуци са я хранили, но има завишени стойности и на черен дроб и на бъбреци.

Ужасно капризна на храна, с дни стои гладна, иска да я яде мокри гадории, които с нищо няма да помогнат на болните й органи. Диария плюс повръщане редовно. Лесно си пие хапчетата, но после ги повръща и ме ядосва.

Като поведение - единственото, което иска е да бъде оставена на спокойствие и да се гушва в краката ви. В началото искаше да излиза, сега вече се е примирила и си чака съдбата. Отвратително примиренческо поведение, направо ме вбесява.

Моля се на Господ някой да я хареса, някой спокоен дом и човек и да си отиде от нас и изживее старините по нейния grumpy начин, в подходящ за нея дом. Не й добре при мен, иска си спокойствие и тишина и някой ЛЕКО да я гали по ушите.

Хайде, стопани на Блонди /прекръстих я, барем й отворя късмет/ - тя ви чака с нетърпение! Идеална за български осиновители, почти плюшена котка.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 October 2015 - 11:01 AM

Темата е за местене. Аврора замина в Германия и ще продължи с лечението и поддържането на бъбреченото си състояние.
Благодаря на всички, участвали в добрия завършек на историята на Аврора!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни