Dog.bg Форуми : Оптимално тегло

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Оптимално тегло

#1 Потребителят е офлайн   dafi_dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 17 November 2006 - 04:21 PM

Живо ме интересува колко е оптималното тегло на НОК от 3 месеца до 12 месеца. Има ли някъде таблица за това колко трябва да тежи на 3,4,5,6,7,8,9,10,11 и 12 месеца. Също така и какви трябва да му са размерите.
Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   gsd Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 17 November 2006 - 05:27 PM

Цитат

Живо ме интересува колко е оптималното тегло на НОК от 3 месеца до 12 месеца. Има ли някъде таблица за това колко трябва да тежи на 3,4,5,6,7,8,9,10,11 и 12 месеца. Също така и какви трябва да му са размерите.
Благодаря предварително!

Ами зависи дaли е мъжко или женско куче.Например женското на 5 месеца тежи около 20 кг а мъжкото около 23-25kg
cheers

#3 Потребителят е офлайн   dafi_dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 17 November 2006 - 05:50 PM

Мъжко е. Шарки в момента е на 3 м и половина и тежи 20 кг.
Не доуточних защото съм убеден, че всеки собственик това го вълнува.
Имам предвид някаква таблица.
Каквито има за децата: Височина-Тегло
А, при кучетата Пол - Възраст - Тегло - Височина

#4 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 17 November 2006 - 05:57 PM

цитирам съобщение на rexdog - направил си е труда да намери данни за това


Данните се отнасят за малко куче НОК German_shepherd_4.gif ,чийто окончателен ръст може да варира в пределите на стандарта:от 55 см за женски и 60 см за мъжки.За кучета,чийто окончателен ръст ще е в горните граници на стандарта се предпочитата средните размери.В скобите са размерите на Т-Рекс German_shepherd_4.gif Височина в холката : 1 мес - 19 21 см, 2 мес - 33 37 см/37см/, 3 мес - 40 46 см/46см/, 4 мес - 47 54 см/54см/, 5 мес - 51 58 см/58см/, 6 мес - 52 62 см, 8 мес - 53 63 см/63см/, 1 год - 55 65 см.

Тегло: 1 мес - 2,5 4 кг, 2 мес - 6 9 кг/8кг/ , 3 мес - 10 16 кг/16кг/, 4 мес - 15 20 кг/20кг/, 5 мес - 18 26 кг/29кг/, 6 мес - 19 28 кг, 8 мес - 20 32 кг/34кг/, 1 год - 21 -37 кг, 2 года - 22 40 кг.

Окръжност на гръдната обиколка: 1 мес - 29 32 см, 2 мес - 46 49 см/48см/, 3 мес - 55 59 см/59см/, 4 мес - 60 64 см/65см/, 5 мес - 66 70 см/76см/, 6 мес - 68 -72 см, 8 мес - 70 77 см/78см/, 1 год - 75 78см/80см/ , 2 года - 77 82 см, 3 года - 78 86 см Обиколка на китката: 8мес-/13,5см/, 12мес-/14см/, 16мес-/14,5см/ rolleyes.gif German_shepherd_4.gifРъст и развитие на малкото НОК

#5 Потребителят е офлайн   dafi_dimo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 18 November 2006 - 09:36 AM

Благодаря.
Разкошна информация!

#6 Потребителят е офлайн   gsd Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-November 06

Публикувано: 18 November 2006 - 06:21 PM

възраст-----------------мъжки---------------женски
(средно)--------------(средно)-------------(средно)
При раждане-----------0.377-----------------0.311
1 седмица--------------0.755-----------------0.736
3 седмици--------------2.875-----------------1.816
1 месец-----------------3.783-----------------2.799
5 месеца---------------23.456---------------20.279
1 години---------------34.504---------------27.089
4 години---------------36.320---------------28.759

Тази статистика е възоснова на 20 годишно проучване ма Marie Leary.

#7 Потребителят е офлайн   sheme7a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 28-August 06
  • Gender:Male
  • Location:kostinbrod

Публикувано: 30 November 2006 - 06:35 PM

Изкам да ви попитам дали може да има някаква основателна причина мойто кутре да ни иска да расте.Редовно му се дават калци витамини но то неще да надава на руст?Храня го предимна с месо и отвреме на време с гранули?Ако някой знае нещо с което ще подпомогна неговия растеж моля да пише. Височената на гурба при предните крака му е 54см а при задните 49см тежи около 20 и няколко килограма.Това не е нормално за 5 месечно куче нали?
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 01 December 2006 - 09:57 AM

Здравейте!

Тук чета едни таблици,едни чудеса....а личният ми опит който е доста скромен,казва друго (имам до сега само 4 кучила) и поне 10 израждания и отглеждания на чужди кученца и техните майки...та интересно защо от моите наблюдения женските кученца винаги или ако трябва да бъда по-точна до 80% са по-едри и здрави от мъжките!
Те имат по-добре развити инстинкти за бозаене и са по-борбени!
Процента на смъртност при тях е по-малък!
Освен това забелязала съм,че много често в едно кучило умират НЕ най-слабичките като тегло кученца,а най-едрите n) Друг е въпроса дали най-едрите за биле и най-здрави,защото това са относителни неща.

Ще се радвам да споделите своя опит r)

#9 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2006 - 10:05 AM

Цитат

Изкам да ви попитам дали може да има някаква основателна причина мойто кутре да ни иска да расте.Редовно му се дават калци витамини но то неще да надава на руст?Храня го предимна с месо и отвреме на време с гранули?Ако някой знае нещо с което ще подпомогна неговия растеж моля да пише. Височената на гурба при предните крака му е 54см а при задните 49см тежи около 20 и няколко килограма.Това не е нормално за 5 месечно куче нали?

според таблиците по горе кучето се развива нормално на височина - желателно е да го храниш с гранула предимно и от време на време с месо - а не обратното

#10 Потребителят е офлайн   Slander Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 08-April 06

Публикувано: 01 December 2006 - 11:56 PM

Цитат

Цитат

Изкам да ви попитам дали може да има някаква основателна причина мойто кутре да ни иска да расте.Редовно му се дават калци витамини но то неще да надава на руст?Храня го предимна с месо и отвреме на време с гранули?Ако някой знае нещо с което ще подпомогна неговия растеж моля да пише. Височената на гурба при предните крака му е 54см а при задните 49см тежи около 20 и няколко килограма.Това не е нормално за 5 месечно куче нали?

според таблиците по горе кучето се развива нормално на височина - желателно е да го храниш с гранула предимно и от време на време с месо - а не обратното

Ветеринара ми каза, че ако кучето се храни с гранули живота му се скъсява с 2 години. Малката Кара, която вече е на почти 6 месеца, ми я подариха на 1 месец. От тогава само готвено й се дава, а от 2 или 3 месеца само месо с ориз и зеленчуци. Купуваме й пилешки бутчета, не й даваме кокали. Може за награда някой кокал от бутче.
Излиза доста скъпо, а струва ли си всъщност?

#11 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 02 December 2006 - 12:06 AM

Колкото и питателни да са гранулите ,най-добро за кучетата си остава месото!
Ако може в суров вид,това при положение че преди това месото е излседвано за инфекции и паразити!
От това по-добро няма!

п.п.Забележи в някой науч.популярен филм какво изяжда вълка и какво остава и сам ще разбереш до колко вредни са костите...особенно тръбните!

#12 Потребителят е офлайн   viktor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 109
  • Регистрация: 04-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 02 December 2006 - 06:09 PM

Цитат

Колкото и питателни да са гранулите ,най-добро за кучетата си остава месото!
Ако може в суров вид,това при положение че преди това месото е излседвано за инфекции и паразити!
От това по-добро няма!

п.п.Забележи в някой науч.популярен филм какво изяжда вълка и какво остава и сам ще разбереш до колко вредни са костите...особенно тръбните!

Еиии,то бива бива ама това вече минава всякакви граници.мик струва ми се че тва прасе има дисплазиа.това бг производство ли е или е внос от германия.даи малко пове4е информация за гените на това животно и го пази по коледа за6тото му се очертават малки неприатности BEER BEER BEER BEER drink drink drink
User's Signature

Viktor von Carlos[br]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 02 December 2006 - 06:51 PM

Ей МУДЕРАТОРИТЕ s)
Не виждатели , как някои хора се опитват да превърнат този форум в СВИНЩИНА.Омръзна ми да гледам свини и цървули,все пак това е специализиран фрум за НОК
ВЪЗМУТЕН СЪМ . oleeee

П.С Не бих се учудил ако някой специалист- развъдчик лепне тази снимка в темата
Pedigreedatabase.bg . На пъвия престашил се да го направи подарявам чифт малко употребявани оригинал-bg- ЦЪРВУЛИ. bravoS

#14 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 04 December 2006 - 02:58 PM

Цитат

Ветеринара ми каза, че ако кучето се храни с гранули живота му се скъсява с 2 години. Малката Кара, която вече е на почти 6 месеца, ми я подариха на 1 месец. От тогава само готвено й се дава, а от 2 или 3 месеца само месо с ориз и зеленчуци.  Купуваме й пилешки бутчета, не й даваме кокали. Може за награда някой кокал от бутче.
Излиза доста скъпо, а струва ли си всъщност?

;) вероятността за съкращаване на живота от хранене с качествени гранули е минимална , правени са много изследвания за хранене с гранулирана храна и готвено / по рецептурник за балансиране на дажбата / и няма данни за намаляване на продължителносста на живота при хранене с гранули .
когато гранулираната храна и нисък клас и не е добре балансирана могат да се породят проблеми

за повече информация за гранулите виж тук My Webpage

#15 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 05 December 2006 - 08:51 AM

Цитат

Ей МУДЕРАТОРИТЕ s)
Не виждатели , как някои хора  се опитват да превърнат този форум в СВИНЩИНА.Омръзна ми да гледам свини и цървули,все пак това е специализиран фрум за НОК
ВЪЗМУТЕН СЪМ .  oleeee

П.С Не бих се учудил ако някой специалист- развъдчик лепне тази снимка в темата
Pedigreedatabase.bg .    На пъвия престашил се да го направи подарявам чифт малко употребявани оригинал-bg- ЦЪРВУЛИ. bravoS

Та незнам кой пръв се опита да превърне форума във свинщина!? - може би ти ще ни кажеш?!
Относно личните съобщения, които получавам ще кажа, че говорейки за авторски права не бива да се публикуват чужди снимки!!! В този аспект, бих те  помолил да докажеш, че тъй проблемната снимка с прасето е твое дело! Къде го снима, с какъв фотоапарат и още подробности? - ще ми е интересно. Публикуването дори на снимки на кучета, които са свалени от нета, без да се посочи мястото от където са добити пак е нарушаване на авторските права!!!
Не ви подхожда да си изяснявате личните отношения на страниците на този форум!!!

А това е обръщение към всички ползватели на специализирания форум за НОК - от този момент на сетне няма да проявявам и капка толерантност към, злонамерен сарказъм, както и всяка форма на неетично общуване!!! Така че съдбата относно предупреждения и бан е изцяло във ваши ръце, модерирайте си я така, както на вас би ви харесало!

Лек и спорен ден

п.п. "Ако нямаш какво да кажеш - замълчи, с риск да те помислят за глупак, отколкото да кажеш нещо и да го потвърдиш!"
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#16 Потребителят е офлайн   Agar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 13 July 2008 - 05:41 PM

Прочетох информацията - благодаря, явно се движим в норма  :yahoo:

#17 Потребителят е офлайн   Agar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 28 July 2008 - 05:04 PM

Помощ!
нормално ли е нок на 4 месеца да тежи 18кг. Заведохме Агар на ветеринар и казаха 4е е напълно нормално,но аз малко се съмнявам в отговора....4етох в енциклопедии но не пи6е
помогнете ми :sos: :sos: :sos: :( :kisel:

#18 Потребителят е офлайн   dogs123 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-October 14

Публикувано: 06 October 2014 - 09:12 AM

Здравейте. Имам питбулче на 8 месеца и е 25к незнам дали теглото му е нормално. Някой ако може да ми даде някаква таблица с килограмите и размерите на тази порода.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни