Dog.bg Форуми : Нашата котка - Направи си сам

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нашата котка - Направи си сам

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 November 2006 - 08:35 PM

Тия дни разглеждах в нета най-различни къщи за котки и знам, че скоро ще си направя къщичка.
Но много ме впечатли това:

Качена снимка


И си направих, като за начало това, после ще добавям b) :
Качена снимка
Там са и тръбите на парното, та мисля, че скоро ще свикнат и ще им хареса. За сега малко се чудят защо ги качвам горе l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 19 November 2006 - 09:17 PM

Това, което е на първата снимка е супер, но и твоето почти по нищо е отстъпва! Само дето е по-малко, но ти си казал, че това е като за начало super best

#3 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2006 - 09:21 PM

Тези две катерушки направих сама.
Лявата (по-голямата) я построих миналата година. Тя е на моите котки.
Дясната я направих преди 20-тина дни за да я подаря на една приятелка.

Качена снимка

И аз не смятам да спирам до тук, но напоследък не ми остава време да се захвана с майсторене.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 November 2006 - 09:24 PM

Цитат

Тези две катерушки направих сама.
Лявата (по-голямата) я построих миналата година. Тя е на моите котки.
Дясната я направих преди 20-тина дни за да я подаря на една приятелка.

bravoS Супер, много си добра! А котките кефят ли се? Моите си мисля, много ще харесат такава къща - ще видим b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2006 - 09:52 PM

Бушка super best bravoS идеално е за писанките горе на топличко и на спокойствие. Ти му мисли за някоя "въздушна атака" brows brows brows l) .
Снежанка , браво все съм искала да си направя и аз такава къщичка, трудно ли става?

#6 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2006 - 09:57 PM

Кефят се разбира се.
Налягат по една на етаж, посбият се чат-пат, но най-предпочитаното място е отгоре. Като наблюдателница го използват b)

Направи и ти нещо подобно на твоите - няма да съжаляваш. Продават се и готови, но аз съм на принципа "ръка да пипне" b) Щом мога сама да го направя, защо да купувам.

#7 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2006 - 10:00 PM

Цитат

Снежанка , браво все съм искала да си направя и аз такава къщичка, трудно ли става?


Ами не е трудно, стига да имаш богато въображение, нужните материали и инструменти и разбира се да не си схванат в ръцете, а да знаеш кое как става wink

То всъщност откъм инструменти са ти нужни отвертки, бормашина, тапицерски телбод. Материалите са дъски, греди, лепило, винтчета, сезал на кълбета, ъглови планки и някакъв материал за тапицирането. При втората катерушка използвах много тънък (и евтин при това) мокет.

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 November 2006 - 10:15 PM

Цитат

Бушка  super best  bravoS  идеално е за писанките горе на топличко и на спокойствие. Ти му мисли за някоя "въздушна атака" brows  brows  brows  l) .

Абсолютно! Това ми е точно над леглото и се сетих, че ако някоя реши да скокне отгоре на леглото, докато си спя...май и двете ще си изкараме много акъла l)

Снежанка, нямам телбод, та се чудя, дали ще успея да залепя мокета на плоскостите?
Иначе, разбира се, ако можеш да си го направиш сам... А и са доста скъпи тези, които се продават. Според мен - неоснователно скъпи. Ще си направя една и ще си сметна разходите, да видим колко им е надценката wink

п.п. Кажи ми от къде мога да намеря евтин мокет? Ам все пак да изтрае доста, че много си точат ноктите по мокет.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2006 - 10:23 PM

Бушка, надценката им е поне 300- 400% сигурна съм. Моите много се кефят да се мушкат във ръкав с нещо шумолящо , което да шамаросват от вътре l) харнтиените топчета са хит и са супер евтини и лесни за подмяна l)

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 November 2006 - 10:54 PM

На моите им правя топчета от станиола от цигарените кутии. Много се забавляват, но бързо ги затриват. И после...като мърдна някой шкаф да чистя отзад...познай! Топчета, топчета, топчета... l)
Купувам им и кожени мишки, ама все ме е страх с тях, че кучетата ги изяждат! bl)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 November 2006 - 11:14 PM

А забравих да пиша ,че като отворих за първи път темата и първата снимка още не се беше заредила ,а само втората и аз си помислих ,че показваш модели осветителни тела с формата на котки l) l) l) . Чудих се дали са за нощни лампи само oleeee

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 November 2006 - 11:27 PM

Цитат

А забравих да пиша ,че като отворих за първи път темата и първата снимка още не се беше заредила ,а само втората и аз си помислих ,че показваш модели осветителни тела с формата на котки l)  l)  l) . Чудих се дали са за нощни лампи само oleeee

l) l) l) l) Това е ужасно смешно!!!!! И с моя апарат, дето винаги им светят очите l) l) сега я погледнах снимката през твоите очи - хах, чудни лампи са!!!! l)

п.п.(3 минути по-късно) Ох, не мога, гледам снимката и не мога да спра да се смея!!!!Лампи!!! l) l) l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2006 - 11:38 PM

Цитат

Снежанка, нямам телбод, та се чудя, дали ще успея да залепя мокета на плоскостите?
Иначе, разбира се, ако можеш да си го направиш сам... А и са доста скъпи тези, които се продават. Според мен - неоснователно скъпи. Ще си направя една и ще си сметна разходите, да видим колко им е надценката


Става и със залепване, но е по-нетрайно. Аз също първо залепвам задължително, а после по крайчетата наковавам телчета с телбода. Продават не толкова скъпи телбодове, но и те са нетрайни b) предвид цената им. Но пък моя вече 2 катерушки "обслужи", претърпя САМО няколко ремонта и още си работи.
Евтиния мокет го имаше в Мосю Бриколаж преди около месец. Имаше 4-5 разцветки. Не знам дали още важи офертата. Беше 2,99лв/кв.м. Минимално количество което продават е 0,50 см при 4м. ширина т.е. купуваш 2 кв.м. а с него можеш да покриеш доста голяма площ. Хубавото му е, че е тънък и лесно се огъва, а пък за точене на нокти е идеален. Но ти не мисли че само на него ще точат ноктите, нали вертикалните части се обвиват със сезал и именно те са предназначени за точене.

За останалите материали - ако ги купуваш по цени на дребно в един момент катерушката ти може да излезе и по-скъпа от тези които се продават в зоомагазините, но поне ще знаеш че сама си си я направила, на колкото етажа си поискаш, раздвижена в колкото плоскости пожелаеш. Предполагам, че тези в зоомагазините са с висока надценка, но кой знае къде са правени и какви материали са използвани.

Лепило ти трябва хелметекс, но в никакъв случай не взимай българското "Прома".

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 November 2006 - 12:10 AM

Много, много благодаря за съветите! Когато мога - ще си купя нещата и ще направя!
И това, което направих днес исках да облека с мокет...ама за сега няма. После може като купя повече-да добавя.
Материалите - плоскости имам разни стари, дано стигнат за нещо по-голямо, ще ми трябва обаче мокета, лепило, пък за телбода - ще видим. А може и вместо сезал да се сложи пак мокет, нали? Сезала не оскъпява ли много?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2006 - 01:43 AM

Хора, къде да търся и да намеря със сигурност готови къщи поне на 2 или 3 етажа за тежки котки - британци - по на 9, 6 и 4,5 кг (последният във фаза на растеж, значи ще стане може би и по-тежък)? Моля, за сравнително точни адреси - искам да ги видя на място и да преценя дали си струват цената. Нямам време за "направи си сам", пък и съм с 2 леви ръце, за съжаление. Магазините трябва да са в София.

Очаквам предложения и мнения. c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#16 Потребителят е офлайн   mysi_charly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 28-August 06

Публикувано: 20 November 2006 - 08:08 AM

Цитат

Хора, къде да търся и да намеря със сигурност готови къщи поне на 2 или 3 етажа за тежки котки - британци - по на 9, 6 и 4,5 кг (последният във фаза на растеж, значи ще стане може би и по-тежък)? Моля, за сравнително точни адреси - искам да ги видя на място и да преценя дали си струват цената. Нямам време за "направи си сам", пък и съм с 2 леви, за съжаление. Магазините трябва да са в София.

Очаквам предложения и мнения. c)

леля ми купи на нейната котка..една невероятно хубава къща..ама секаш гледаш огромен плюшен мечок..но нее това е къща l) b) та исках да кажа че ще я питам от къдее е...точно..инъче като цена каза нещо от рода на 60 лв.,ама пак ще питам:))) r)
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   galia69 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 690
  • Регистрация: 11-September 05
  • Gender:Female
  • Location:Казанлък

Публикувано: 20 November 2006 - 08:30 AM

bushkata първата снимка даже я гледах на кабеларката едно семейство беше си направило цялата къща с такива катерушки и те си обикаляха от стая в стая по тях не по пода .Понеже майка ми и баща ми имат една малка котанка която си гледат в къщи се опитвах един ден да им обясня какви къщички продават но с баща ми така и не се разбрахме l) Сега ще им покажа на Снежанка къщичките направо са страхотни .Дали няма да продават в магазините парчета мокет които са дефектни виждала съм балатум да се продава по този начин и е доста по евтин .В магазините за 1 лев има въженца те могат да се използват вместо сезала 1super

#18 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2006 - 09:00 AM

Цитат

Сезала не оскъпява ли много?

Не, не оскъпява. Освен това е естествен материал. Сега ще ти кажа и за него - има различни дебелини, аз лично предпочитам най-тънкия. Защото едно кълбо е 100 метра, цената е 5-6 лева. За голямата катерушка ми отидоха 2 кълбета, за малката - 1 и половина. По-дебелия сезал и той е с подобна цена, но кълбото е примерно 50м или 60 м. Всичко е въпрос на фантазията ти - можеш на различни части от катерушката да използваш различен сезал.

galia69
Може да се използват и парчета, ако намериш да продават такива. Но важно условие е мокета (или друг материал който ще се използва за тапициране) да бъде тънък и гъвкав, за да може лесно да заема желаната форма.

За тези, които смятат, че не могат да си направят чак толкова сложна конструкция, може и нещо по-простичко. Виждали сте предполагам едни чесалки които се продават, представляват кръгла дъска и на нея вертикално стълбче от което виси въженце с топка. За мен е неоправдано това "нещо" да струва 25-30лв при положение че "направи си сам" едва ли ще излезе повече от 10лв.

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 November 2006 - 09:35 AM

Цитат

Хора, къде да търся и да намеря със сигурност готови къщи поне на 2 или 3 етажа за тежки котки - британци - по на 9, 6 и 4,5 кг (последният във фаза на растеж, значи ще стане може би и по-тежък)? Моля, за сравнително точни адреси - искам да ги видя на място и да преценя дали си струват цената. Нямам време за "направи си сам", пък и съм с 2 леви, за съжаление. Магазините трябва да са в София.

Очаквам предложения и мнения. c)

В борсата на Иво, на семинарията - имат каталог на Ферпласт и други фирми. Раглеждаш, поръчваш, но имай предвид, че толкова голяма, ще е доста скъпа.
Снежанка, бъркаме названията на въжетата. Сезал е изкуствено въже, найлоново, тънко. Другото е едно по-дебело, плетено, бяло, за простиране, пак изкуствено. Ти май говориш, а ина снимката така ми се вижда - за естествено, конопено въже?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2006 - 09:46 AM

bushkata
не бъркаме, т.е. ти бъркаш b)

Сезала е естествен природен материал, от който се изработват въжета. Има и изкуствени т.нар. "за простиране" които са от пластмаса. Някои хора погрешно наричат и тях сезал, или може би в практиката се е наложило понятието "изкуствен сезал" и "естествен сезал". Коноп и сезал са съвсем различни неща.
Тези, които аз ползвам за катерушките са естествени, то и на кълбото си пише. Когато почнеш да го намотаваш, ще усетиш как леко боцка и даже на моменти ти престъргва ръката. Намотките трябва да бъдат стегнати, като отдолу задължително трябва да има слой лепило.

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни