Dog.bg Форуми : Микоплазма

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Микоплазма

#1 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 20 November 2006 - 11:10 PM

Търсих из интернет, материали много за микоплазмата..Интересува ме кой от кого се заразява, ако не говорим за болестта като полово предаваема.Докато рових за повече информация почти никъде не намерих разяснения -как точно кучето се заразява, от къде, каква е симптоматиката при него...Защото лекар ми каза, че често срещана причина за мисед аборт е микоплазмата, която освен по полов път може да се предаде и чрез инхалиране на спори..... от домашния любимец. bl)
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#2 Потребителят е офлайн   Tsvetelina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 11-July 04
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2006 - 12:06 PM

Наскоро имах разговор с момиче, което се беше заразило от котка, взета от улицата. Мъжът й и племеникът й също се бяха заразили.
Причините за мисед са много, като една от тях е естественият подбор, но не искам да измествам темата.
User's Signature

Ако много се разфилософствам, спрете ме навреме!

#3 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 21 November 2006 - 12:21 PM

Цитат

Наскоро имах разговор с момиче, което се беше заразило от котка, взета от улицата. Мъжът й и племеникът й също се бяха заразили.
Причините за мисед са много, като една от тях е естественият подбор, но не искам да измествам темата.

Аз съм наясно с многобройните причини за мисед аборт.просто ми се искаше да знам какво е възможното заразяване при човек-куче и как точно от инхалирането на спори bl) при човека `удря` точно половата с-ма.Микоплазмите , четох, са много видове.Ако при кучето е била респираторна, няма как да се `преобразува` в такава, поразяваща половата с-ма при човека.
Та това ми е интересното...дано някой ветеринарен лекар поразясни...
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#4 Потребителят е офлайн   Tsvetelina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 11-July 04
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2006 - 12:37 PM

Не атакуват половата система на човека, просто в организма на човека се появяват вируси, които могат да убият плода или да причинят неразвиване на плод в плодния сак. Тук не става въпрос конкретно за половата система, а за вирус в тялото на майката.
User's Signature

Ако много се разфилософствам, спрете ме навреме!

#5 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 21 November 2006 - 02:20 PM

Цитат

Не атакуват половата система на човека, просто в организма на човека се появяват вируси, които могат да убият плода или да причинят неразвиване на плод в плодния сак. Тук не става въпрос конкретно за половата система, а за вирус в тялото на майката.

Изразила съм се погрешно-но факт е че има симптоми свързани точно с половата с-ма,а и и един от начините за откриване е с церв.секрет.При мъжа нали се казва уреаплазма. И тъй като микоплазмата бива няколко вида, затова с чудя....
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни