Dog.bg Форуми : За груминга ...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За груминга ...

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 November 2006 - 03:13 PM

За груминга ...

Четем различни забрани за груминг. Спазваме ги, а в същото време отиваме на големи изложби и се сбълскваме с откровенна противоположност на това, което знаем, че е забранено. Говоря за Word dog Show 2006 и споделям личните си впечатления.

Когато минех покрай италианците с самоед, сакото ми ставеше ... бяло. Стоях отстрани и ги гледах - шепи пудра, продухване с сешоари, които уж и те са "забранени", после пак шепи пудра и така до безкрай. В крайна сметка кучето им изглежда супер, козината му е в желаната посока, бяло и прекрасно. Само като го погалиш, ти залепва ръката ...

Голямата изненада ми беше, когато видях груминг чанта и маса на ринга на ... дого аржентино. Нямаше порода с по дълъг косъм, която да не беше подложена на това. Пудра, лакове, бои .. всичко влезаше в употреба. Факт - ставаше пред очите на съдиите и организаторите и никой не протестираше. В крайна сметка въпроса е - има ли забрана или не и ако има, защо не се спазва ? Тук не съм срещал такива неща или поне не са явни ... докато там - всичко беше явно и пред очите на всички.

Какво мислите за това ?

#2 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 21 November 2006 - 03:54 PM

И при хъскитата е така...само дето си ги офъкват с ножиците предварително....а на ринга слагат козметика само. Смятам,че винаги може да се познае кога едно куче е стригано особено когато няма мярка. Даже на Полша един познаг хендлер/грумър ми каза за едно от мъжките ми кучета,че много му харесва но било в неизложбен вид wink от гледна точка на оформяне на стърчащи косми,опашка,задни крака и т.н. и като ми показа какво трябва да се маха....лошо ми стана....
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#3 Потребителят е офлайн   ATINAstafff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1186
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 21 November 2006 - 03:59 PM

Хайде и аз тогава:
На Европейското заминават кучетата ми с мустаци с не оформени опашки,а всички непосредствено преди излизане подстригани.Мъжа ми подстригва и нашите.И хоп изненада в ринга всички подстригани, а Анубис с дисквалификация за подстригана опашка!!!!Излиза Озирис и той подстриган и хоп става четвърти....
На Световното всички ги гледам се мажат пудрят,лъскат и аз ги пооправих никой нищо на никой не каза.
И какво се оказва ,ако съдията реши да си намери причина ще се хване за това и си алт...
Или иначе казано Евангелето всеки както иска го чете и когато му изнася. worthy

#4 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 21 November 2006 - 04:45 PM

Да така е...аз по принцип съм за грууминга но да не се прекалява r)
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#5 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 November 2006 - 09:26 PM

Аз по принцип съм против груминга.
Е, има породи, които едва ли не без това не могат или по-скоро не си ги представям ... Иначе аз също винаги на изложба нося примерно пудра, но много рядко я упортребявам. Така да се каже само в извънредни случай, ако някое от кучетата ми се изцапа примерно и няма как добре да го почистя ... че историята помни един такъв доста неприятен случай l)

Иначе що се касае до правилото на ФСИ ... това което не е разрешено ... просто не е разрешено! Това, че някои го правят и не се съобразяват си е на тяхна отговорност. cl)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни