Dog.bg Форуми : Последен поклон

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Последен поклон поредното мъниче убито от едро куче...

#1 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2015 - 12:12 AM

Не мога да сдържа болката, която изпитах когато разбрах, че чихуахуато на приятелка е било зверски убито от хъски по време на разходка, а собственика на хъскито невъзмутимо си е тръгнал.............

Тежко начало на Новата година ...

Поднасям моите най-искрени съболезнования. Болката е нелечима, бъдете силни :dh_188: Спомняйте си прекрасните мигове заедно, защото малкото дребосъче ви дари с огромна любов!

:dh_188: :dh_188: :dh_188:



Ако тази паст беше с намордник нямаше да има толкова болка, сълзи и мъка сега..........
............
Почивай в мир :dh_188: :dh_188:

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 January 2015 - 12:15 AM

Много съжалявам за случилото се :dh_188:
Не е до намордника,а до отговорността.
Убедена съм,че става дума за свободно пуснато щляещо се куче,което е трябвало да бъде на повод.
Къде са от Общинска полиция когато трябва да свършат нещо.....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2015 - 12:31 AM

ShiBumi_GirL, благодаря! Аз съм и тъжна, и афектирана, и не си намирам думите. Като знам, че това чихи беше със супер възпитание и нямаше никакви поведенчески проблеми се вбесявам от мисълта, че един елементарен повод или намордник можеше да предотврати това.

Да, свободно пуснато чиито собственик е пристигнал 10 мин след инцидента вдигнал рамене, успокоил ги, че нищо му нама на дребчо и подминал ...

#4 Потребителят е офлайн   Feya Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-January 13

Публикувано: 06 January 2015 - 04:06 PM

-

#5 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 06 January 2015 - 04:12 PM

Ани, благодаря ти за подкрепата и за милите думи! Ужасно тежко е, ужасно…. През ума не ми е минавало как бих се чувствала ако някой ден я загубим, а сега се лутам ту в отрицание, ту се сривам защото в главата ми звъни гласа на ветеринаря, който казва „не успяхме да я спасим” а пред очите ми е нейното личице на път за клиниката, което ме гледаше с най голямата си любов, губейки съзнание и едва дишайки, а аз над нея, говорейки й, че всичко ще бъде наред. И това е непрекъснато до степен, че ме е страх да заспя вечер без да усещам телцето й притиснато към мен и не мога да понеса да седя вкъщи сама. Имам чувството, че ще я видя във всяко ъгълче как наднича и ме търси и се озъртам и й говоря в празните стаи все едно е там.

Ден след като я погребахме, тъкмо влизаме в улицата и виждам човека с хъскито как си го води към парка. Скочих от колата веднага, хукнах към него и в момента, в който се доближих, хъскито скочи върху раменете ми! Избутах го и казах на собственика какво е станало. Той ми каза „ама това не е вярно, то нищо не му е направило, освен това то често си играе с малките кучета в парка”. Щях да припадна, рева с глас на средата на улицата и обяснявам, че може да убие и други животинки или да нарани и деца и е редно да вземе мерки, а той ме гледа с нагъл поглед и казва „Ми хубаво, съжалявам!”

Страшното е, че тя е била в краката на приятеля ми, а хъскито е скочило от храстите с мръсна газ и когато той я е вдигнал е скачало и се е отскубнал от него чак като е пристигнал собственика. Той ми каза, че за момент дори е помислил, че е бездомно, защото е викал и никой не се е отзовал.

Наистина единственото ни успокоение е, че тя живя щастлив живот и имаше цялата ни любов. Тя беше осъществената ми детска мечта и сродната ми душа… обичаме я безумно и винаги ще я обичаме. Казвам си, че по-добре мен да беше захапало, но тя да е жива…

Нямам сили да се боря с бюрокрацията… просто така са направени нещата, че нищо няма да се случи… знам, че може би всеки си казва така, обаче може би по-скоро хората с мъниците трябва да се разхождаме в заградени градинки или в дворчета или направо на ръце, а разтичването да е главно вкъщи, където е защитено.

Преди време ме нападна голдън пак с подобен собственик. Не подозирах, че съществуват агресивни голдъни, ама ето на… кучето беше неудържимо, бяхме на външно кафе с баща ми, а Кая беше в скута ми и аха вече да ме захапе, баща ми го засили с пластмасовия стол и то побягна…после взе да гони други кучета по улицата, а собственика подтичваше след него не особено притеснен. Няма как да бъдат контролирани тези собственици, а ние трябва да сме с очи и на гърба, електрошок в ръката или на заградено…

Благодаря ви за подкрепата…. Мъката е огромна и нека това не се случва повече на никого….

Почивай в мир, мое малко сърце!!! :dh_188:

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 January 2015 - 05:16 PM

:dh_188: :dh_188: :dh_188:
Много, много съжалявам, Цвети.

За съжаление ще си отидат и други мъници, защото няма кой да приложи адекватно закона и всеки безотговорен търтей ще вдига рамене и ще подминава поредното пострадало куче или коте.

Почивай в мир малка душичке! :dh_188: :dh_188:

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 January 2015 - 11:54 PM

Цветик моите най-искрени съболезнования :dh_188:
Не искам и да си представям какво сте преживели и какво преживявате в момента.....
Моето мнение е търсете начини.Намерете го как се казва,къде живее кучкарите се познават един друг.Подайте жалба до Общината или до районно кметство.Искайте експертиза от ветеринарния лекар където е починало кученцето.В жалбата опишете всичко подробно,че кучето е било без повод,агресивно,нападнало е вас и кучето и случката е завършила със смъртта на вашето куче.
Преди време ми се беше наложило да подам подобна молба и много бързо си свършиха работата и бих казала на място с привикване на страните.
Ние се разбрахме след това по между си,но вие може да си търсите правата до дупка!

Такова зло не трябва да остава безнаказано,защото днес е куче,а утре ще е дете и пак ще цъкаме с език.....

Кураж :rc_036: :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 07 January 2015 - 02:00 PM

ShiBumi_GirL, благодаря ти! Боли ме сърцето и преносно и буквално, моля се по-бързо да премине мъката, защото е унищожително и за нас и близките ни...

От ЦВК не ми дадоха епикриза и документ за фаталния изход, аз бях толкова ошашкана, че нямах мисъл в главата и исках да си тръгна от там максимално бързо. Ще отида и ще го направя, предполагам не е проблем да ми го издадат.

Човека с хъскито живее някъде наблизо, ние живеем до самия парк и през нашата улица минават всички, които си разхождат кучетата там. Ще опитам да разбера името му от другите собственици ако успея да хвана някой. Ако разбера името му, ще подам жалба щом казваш, че са реагирали и би имало ефект. Когато го видях след станалото исках най-човешки да му кажа да вземе мерки, но вместо разбиране и загриженост видях нехайство. Кучето не е агресивно, а изглежда е младо и необуздано, скача и хапе на игра, просто не си знае силата и очевидно никой не се старае да го научи, че това поведение не е ок.

Според мен трябва да направят задължителни курсовете за обучение за всяко куче и да въведат адски глоби. В кучешкото ни училище ни учеха как за започнем постепенно с въвеждането на намордник и как по мъничко то да свикне с намордника и да го възприема като нещо хубаво, както си възприема нашийника и повода. Дори аз се учех как да слагам намордник на чихуато, защото въпреки размера си може да се наложи някъде да трябва да й сложа.

Права си, че ако тази жалба би спасила други живоинки и дечица е редно да го наравя и ще го направя...

Благодаря ти, прегръщам ви с Ани и ви пожелавам само позитивни неща занапред и само усмивки.

#9 Потребителят е офлайн   JORKATA_90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 01-August 09

Публикувано: 07 January 2015 - 04:14 PM

Моите съболезнования!
Реших да пиша, защото знам какво е да загубиш едно малко съкровище, което гледаш като дете и е част от живота ти... Вече минаха години от този труден момент, но спомените и моментите прекарани заедно остават завинаги... Тръпката и ситуацията ми е до болка позната, бъдете силни, друго нищо не мога да кажа!

#10 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 07 January 2015 - 05:54 PM

Боже, тъкмо чета поста на JORKATA_90, мислено благодаря за съчувствието и разбирането, поглеждам часовника и си казвам 5:30 е, трябва да бързам към къщи за да я изведа на пиши-ачи…. В следващия момент се плясвам по челото… сега разбирам каква огромна част от живота ни са тези топчета любов… почти целия ни живот е организиран около тях… будя се сутрин, тръгвам да търся из чаршафите малката бубка, на която не й се става още, а нея я няма, по инерция се оглеждам къде ли е кутията с храната и защо не усещам лапички по краката си… гледам през прозореца да знам какво да навлека и себе си и нея, че да не се намокрим или простудим, намирам си по джобовете пликчета за акита и рев… суша си косата, обаче никой не бутва вратата на банята да влезе при мен и да седне на онова местенце, където е топличко на земята и да ме гледа. Прибирам се вкъщи и е тихо, няма кой да пристигне с лудо ръмжене с играчка в уста и да започне да се гърчи наляво-надясно да си играем… няма кой да се втурне през глава още преди да се е отворил асансьора и аз да знам, че си идва приятеля ми, няма с кой да търчим из апартамента и да ръмжим заедно в хор и да се търкаляме навсякъде докато не изплезим езици… да се учим да се разбираме с поглед и посочване „Кайче, какво искаш?” и тя да отиде и да ми посочи, да джафне и пак да посочи….и все ей такива неща безброй…простички, но ежедневни...и вного, много специални

Съжалявам ако ви натоварвам допълнително… някак ми олеква като споделя и като си спомням колко хубаво ни беше…

JORKATA_90, спомените са безброй, вие също сте си имали вашите си ритуали, емоции, преживявания и незабравими случки. Разбирам колко ви е трудно, не знам колко време отнема да се притъпи поне малко болката, но съм сигурна, че никога не се забравя.

Ходя като лудите и се радвам на комшийските малчовци, а преди много не им обръщах внимание. И ей така преливам от любов и искам да я раздавам и да съм по-добра… да не мисля за лоши неща, а да правя само добро и търся неща, които да ме усмихват и да ми вдъхват още сила, за да не превъртя тотално…

Та така….

#11 Потребителят е офлайн   JORKATA_90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 01-August 09

Публикувано: 08 January 2015 - 09:53 PM

Tsvetik, болката притъпява след година, поне при мен беше така или може би ми трябваше толкова време за да се примиря, че малката буба я няма и живота продължава... явно наистина никога няма да я забравя, ай не искам, тя беше уникална, поне за мен и моето семейство.
Пожелавам ви след време да дарите цялата си любов и внимание на друго мило същество. Знам че то не може да замени вашата сладурка, но не забравяйте че на този свят има много душици който очакват нашата любов и я заслужават... а вашата принцеса трябва да я оставите да почива в мир!... и остава да вярваме че е на по-добро място!

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 09 January 2015 - 01:56 AM

Да, най-тежки са първите дни, а понякога месеци. Чувството е все едно сме сънували и искаме да се събудим най-после и да си нагушкаме дребосъка, но болката е истинска. Ще минаваме по места където сме ги пазили като пресичат, ще минаваме край места където са тичали и сме играли, ще поглеждаме във витрините на магазините очаквай да видим отражението на бързите крачета, които ни следват. Ще се изредят сезоните и болезнено ще си припомняме как сме се подготвяли и как сме прекарвали заедно и топли и ледени дни... Трябва да запомним хубавите моменти и да се усмихваме. В началото ще е по-малко, но с времето се научаваме да се радваме на времето прекарано заедно колкото и малко да е било. Никога няма да ги забравим и винаги ще ги обичаме!
Цвети, не ни натоварваш. Първоначално не исках да напиша, че е Кая преди ти да прецениш дали да пишеш. Продължавай да си спомняш хубавите моменти заедно и си намирай занимания да се разсейваш.

#13 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 19 January 2015 - 01:34 PM

Отново благодаря за милите думи! Ужасно тежко е и всичко ми напомня за нея... Като си легна си представям, че я гушкам и дори леко налудничаво я усещам. Нямах сили да напиша тук в началото и, Анче, благодаря ти, че го направи вместо мен, за да предпазят мъниците си други хора от такива нападения.

Наистина животинката беше уникална и неповторима, просто не съм вярвала, че ще мога да имам толкова силна връзка с едно кученце и да я обичам повече от себе си, все едно ми е дете. Аз не можех и ден да живея без нея, не можех да си представя да я няма :(:(:(

Надявам се да мога да обикна така друго кученце, знам, че никое не би я заменило, но да създам нови отношения и да притъпя поне малко болката... Когато видя други малчовци се усмихвам и им се радвам. Гледам да се сещам за хубавите моменти, а те всички бяха хубави. Тя беше изключително жизнено и любвеобвилно куче! Най-страхотното куче!

Гледам непрекъснато да съм заета с нещо и да си разсейвам вниманието, че наистина ако не го правя ще се побъркам.

Целувам ви силно и ви прегръщам!

#14 Потребителят е офлайн   Cherry_bomb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 21-December 11
  • Gender:Female
  • Location:Vienna

Публикувано: 20 January 2015 - 04:39 PM

Много съжалявам за загубата Ви! Знам, че това не се описва с думи и раздира цялото Ви същество! Дано времето направи болката Ви по-поносима, защото знам, че тази рана е неизлечима. Мир на праха й! Тя със сигурност е на по-добро място!
User's Signature

„Кучетата са връзката ни с рая. Те не знаят значението на думите “зло”, “ревност” и “недоволство”. Да седнеш в компанията на куче на хълм един прекрасен следобед е като да се върнеш във времето на райската градина, където правенето на нищо не е било скучно – било е спокойствие.“
- Милан Кундера

#15 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 27 January 2015 - 09:38 PM

Моите съболезнования!!! Малката със сигурност е на хубаво място !

Чак сега разбирам защо хората с малки кучета се пазят от нашите големи кучета.. Ами то има такива безотговорни и безмилостни стопани които май само си избиват комплексите чрез кучетата си. Не отдавна бях несправедливо нападната от млада дама и страшно заплашена от приятеля й ... кучето ми си беше на повод а и е доста възпитана а аз строго следя всеки неин поглед за да имам контрол над нея.. Думите на стопаните ме сразиха "дръжте си кучето здраво защото такова куче ни изяде предишния йорки" ...... е страха явно няма как да се премахне и нямаше как да се защитя въпреки добродушната ми овчарка... но сега си давам сметка колко болка може би са изпитали и оправдавам част от поведението им ...
Няма да разводнявам темата повече.. наистина съжалявам за случилото се. Бъдете силни !
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни