Dog.bg Форуми : проблем с агресия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

проблем с агресия

#1 Потребителят е офлайн   viva_iva Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-January 15

Публикувано: 07 January 2015 - 12:31 PM

Здравейте на всички,нова съм и се извинявам ако има подобна тема. Проблема и е следния : имам котка,женска,на около 7 години,адски мило и глезено същество е ,но намерихме преди около 2 месеца котенце на около 5 месеца също женско и решихме да го задържим. В началото живееха разделени като ги срещахме за малко,тогава голямата го съскаше,но след около 2 седмици ги намерихме да спят заедно и решихме че са се разбрали и ги оставихме заедно. Да , но идилията трая около седмица след което голямата ни котка започна да напада и съскаше малката отново само че този път агресията и се насочи и към нас ,ръмжи ни,напада и вече не знам какво да правя. Не искам да се разделям с малкото ,но не може и така да се кара. Въпросът ми е следния ако кастрирам голямата и след няколко месеца и малката дали ще се оправят нещата? Моля за какъвто и да е съвет , благодаря предварително

#2 Потребителят е офлайн   denidimitrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 08-September 15
  • Gender:Male

Публикувано: 23 September 2015 - 02:01 PM

Показване на мнениетоviva_iva, в 07 January 2015 - 12:31 PM, написа:

Здравейте на всички,нова съм и се извинявам ако има подобна тема. Проблема и е следния : имам котка,женска,на около 7 години,адски мило и глезено същество е ,но намерихме преди около 2 месеца котенце на около 5 месеца също женско и решихме да го задържим. В началото живееха разделени като ги срещахме за малко,тогава голямата го съскаше,но след около 2 седмици ги намерихме да спят заедно и решихме че са се разбрали и ги оставихме заедно. Да , но идилията трая около седмица след което голямата ни котка започна да напада и съскаше малката отново само че този път агресията и се насочи и към нас ,ръмжи ни,напада и вече не знам какво да правя. Не искам да се разделям с малкото ,но не може и така да се кара. Въпросът ми е следния ако кастрирам голямата и след няколко месеца и малката дали ще се оправят нещата? Моля за какъвто и да е съвет , благодаря предварително


Ами задължително се консултирай с ветеринар. Не съм сигурна, че е нужно за малката.
User's Signature

Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. Моят сайт

#3 Потребителят е офлайн   monika petrova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-May 16

Публикувано: 12 May 2016 - 04:46 PM

Здравейте, все съм мислила, че подобна агресия на котки към нови "членове" на семейството, независимо дали е животинка или дете, се дължат на ревност. Преди време имах коте, което освен, че се страхуваше от всичко и от всички, проявяваше агресия към онези, които се задържаха по-дълго у дома.

#4 Потребителят е офлайн   TheCharmedOne Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 24-August 17

Публикувано: 24 August 2017 - 03:00 PM

Определено е ревност. Имах подобен проблем, като изключим нападенията, нос течение на времето нещата се подобриха. Държахме се еднакво и с двете котета..

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни