Dog.bg Форуми : Нашите приятели- вълнистите папагали

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (90 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нашите приятели- вълнистите папагали

#21 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 24 November 2006 - 06:47 PM

Така, аз храня моите папагали със смеска (то е просо и семки, а някой от зърната просо са уж калцирани, ама не ми се вярва l) ).

Ето защо аз сварих чеупките самомалки парченца. По малки да са обаче поне два пъти от зърната просо. Добавям им по една щипка максимум на всяко слагане.

Виждам, че ти играеш с папагалчето, отделяш му време. Това е добре, още по-добре е, че може да лети, предполагам, че го пускаш.

Жалко, че когато моите бяха малки аз имах време да им оделя, но не бях достатъчно упорит да ги обучавам, защото бях малко, глупаво дете. Сега ме е яд за това, но какво мога да направя???

ВАЖНО cl) ! Ако някой може да ми каже дали, ако сега се опитам да ги обуча ще се научат ли да стоят при мен (както съм писал са на около 5 години)???

#22 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 27 November 2006 - 08:13 AM

Цитат

Цитат

Имам вълнисто папагалче: Лори.

Еми да ти кажа за едно папагалче особено вълнисто не е много добре да стои само. Добре е ако си постоянно с него и му говориш - така даже ще се научи да говори. Но не вярвам да имаш толкова време или да ти се занимава в много от свободното ти време. Иначе живоинчето ще стане затворено и прекалено умърлушено! По принцип тези животни са стадни, но 2 папагалчета са достатъчни да се чувстват добре. Освен това не трябва да гледаш тройка като пример две мъжки и женска или две женски и мъжки, защото двете от един пол ще се бият наистина много, докато едното не умре. Аз имах неблагоразумието да направя тази грешка - накрая по младата женска умря, а аз бях тъжен цяла седмица, докато разбрах, че грешката е моя.

Поздрави drink

Аз си играя с него и го пускам да лети свободно из стаята.
Ние имаме и двойка папагали, те са в отделна стая. Това лято мътиха за втори път и всъщност Лори е техен син. l) А Поли, папагала на Вълничка, е сестра на Лори! l)
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 27 November 2006 - 08:21 PM

Малко сложно звучи, но не е! Иначе кубаво, че са ти мътили super best .

#24 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 01 December 2006 - 09:21 PM

Айде бе да не забравихте тази тема l) ?

#25 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 04 December 2006 - 08:18 AM

Вашите папагалчета какви номерца правят? Лори като малък много обичаше да се качи колкото може по- високо в клетката си, да увисне с главата надолу, после да увисне на ЕДИН крак, и след няколко секунди да падне! bl) А сега, докато си пиша домашните, той ми чопли химикалката, катери се по ръцете ми, прави си гнездо в косата ми... l) Забавно нещо са папагалчетата! b)
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 04 December 2006 - 07:30 PM

Моите много обичат да строят хоризонтално! А мога ли сега да ги обуча да ми стоят по ръцете?

#27 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 04 December 2006 - 08:55 PM

Здравей, Malkolm! Да не те отчайвам, но щом са възрастни, а и са две, май ще е невъзможно да ги опитомиш. s) Аз затова моя го гледам самичък, макар че в другата стая са родителите му. В "дебелите" книги( чела съм такава от 20 стр.) пише, че за да се опитоми, трябва да е малко и да го гледаш отделно. Може би, ако ги разделиш , имаш някакъв шанс, макар и много малък! 1super Обаче ще ти трябва много време и търпение. Можеш да ги развъдиш като мен и после да си запазиш едно от бебетата! b) Ето как изглеждат на няколко дни:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 05 December 2006 - 06:27 PM

Абе и аз много искам да видя момента, в който моите ще снесат, не да се излюпят, поне да снесат, все пак ще е малък напредък. Ама не са ли малко възрастни s) ? Скоро, след 4 месеца стават на 6 години. Ако не са ще се зарадвам, ама ..... .

А да и да питам! Женската нещо и стана изведнъж започна да се скубе, не е много някъде към 1 кв.см от перушината и я няма. И на главата и се появиха едни черни точки. Като ги огледах от близо (те ми дават да се доближавам) видях, че не са личинки на някакви насекоми, но май не е нормално! Иначе си яде, пие вода, чоплят се ... . Абе всичко нормално за един папагал, само дето изглежда странно. Моля помогнете! worthy

#29 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 05 December 2006 - 06:52 PM

To май само ние пишем в тази тема, ама карай!
Папагалите ти не са възрастни- могат да живеят до 15 години. Нашият мъжки е на 4 години, а женската е на 3. Лори е на 7 месеца.
За гнезденето- нашата къщичка стоя необитаема 1 година, докато се наканят да снасят. Просто търпение! 1super
А за женската- според мен си сменя перата, макар и малко необичайно. Черните точици сигурно са новите пера, които още не са се отворили и изглеждат като бодлички. Да не би да се е закачила на нещо или да са се скарали с мъжкия и той да я е оскубал, и затова да има голо място?
Иначе има и една противопаразитна пудра "Tapilan", на опаковката пише, че става и за птици, но не ни се е налагало да я ползваме, само за кучето. wink
Дано да се оправи бързо, а напролет закачай гнездилката! super best
Това ми идва на ум засега. r)
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 05 December 2006 - 07:20 PM

Това ме успокои! Дано е така super best ! А не врявам да е заради мъжкия, ако се сбият той винаги и отстъпва. На пролет ще сложа гнездилката, въпреки че който и да съм питал все е казал, че трябва поне 3 двойки за да родят, и то имат успех само едните, дано стане само с една! Благодаря!

#31 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 08 December 2006 - 08:06 AM

Снимката по-горе е живо доказателство, че е напълно възможно! l)
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   nika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 10-February 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 December 2006 - 01:51 PM

Ето и моята двойка:

Качена снимка w)
User's Signature

ГОЛЯМО СЪРЦЕ В МАЛКО ТЕЛЦЕ !! Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 08 December 2006 - 05:25 PM

Мъжкия ти е много красив, на окраска е като женската ми, обаче женската ти е убиец, адска красавица w) ! До ся имали ли са малки?

Една малка РЕДАКЦИЯ! Май женската ти е много млада, по ноздрите съдя за това, но може и да греша. r)

#34 Потребителят е офлайн   nika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 248
  • Регистрация: 10-February 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 December 2006 - 06:03 PM

Да, наистина са красиви!
Чика е под 2 години, а Чико на 1 годинка w) и все още не са имали малки......но много се обичат! w) w)
User's Signature

ГОЛЯМО СЪРЦЕ В МАЛКО ТЕЛЦЕ !! Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 08 December 2006 - 06:52 PM

Ехаа, поне нещо съм научил за тези години! И за мъжкия можех да пробвам, защото са му ненапълно оцветено, ама за това не съм сигурен! bl) Големи са сладури, ще ги пробваш за малки, нали? bgflag Аз моите наи-накрая тази година ще ги пробвам, ама с моя черен късмет n) съм 99% сигурен, че нищо няма да излезе s) ! Знам само едно: ouu ouu ouu

#36 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 11 December 2006 - 08:14 AM

Това е нашата двойка. Зеленият е мъжкият, а женската е синята:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 11 December 2006 - 05:59 PM

Ехаа имам един проблем, които и папагали да видя и викам че са супер, на тебе пък ме кефи мъжкия bl) , защото е много ярък зеления му. А ПЪК ми се струва, че мене жеската ми е с мъжка окраска, колкото зелени папагалчета видя, толкова са мъжки, само моя женски bl) ! Ама това както и да е. Твойте колко малки отглеадаха и какви бяха на цвят, виждам едното е зелено, а другите?

Ех, тъкмо щях да забравя, гледам че клетката ти е някаква ръждиво изглеждаща, доста е странна. И освен това отзад този пейзаж някаква картина ли е?

#38 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 12 December 2006 - 08:14 AM

Окраската няма значение. Има и мъжки, и женски зелени папагали.
Нашите тази година мътиха за втори път и снасяха 3 пъти. Първият път се излюпи само едно пиленце- Лори- и ние го запазихме за нас. После мисля, че бяха общо 7 във вторите 2 снасяния, но не съм сигурна. Раздадох на всички мои приятелки. l) А една от тях отваря прозореца, като си мисли, че пилето е далеч. Обаче то е било точно над прозореца и тя после ми разказва:"И само видях как един папагал излетя пред мен!" Търсиха го, но не го намериха- сигурно е станал вечерята на някоя котка. s) cry2 После й дадох друго.
А клетката беше червена, но папагалите излющиха боята навсякъде, където могат да стигнат, и затова изглежда така. bl)
Това отзад е плакат. Сложихме го, защото бяхме им дали да ядат нещо червено, мисля че череши, и стената стана цялата червена. n)
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Malcolm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 546
  • Регистрация: 30-October 06
  • Location:-

Публикувано: 12 December 2006 - 05:32 PM

За окраската знам, просто се шегувам b) l) b) !
Значи за една година могат да снасят няколко пъти??? bl) То ако може сега направо да слагам гнездилка или то не може?
А гнездилката каква трябва да е bl) ? Защото аз си играх направих една от картон ама много здрав cl) . Може ли с нея?
И какво трябва да им се сложи в гнездото като го сложа? Трябва ли да събирам пера или нещо?
А за клетката ти сега забелязах, че на места има червено.

#40 Потребителят е офлайн   Blinki Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 710
  • Регистрация: 31-August 06
  • Gender:Female
  • Location:Самоков

Публикувано: 13 December 2006 - 08:00 AM

Не е хубаво зимата да се слага гнездилката, защото дните са къси, а те имат нужда от светлина и то дневна, за да отгледат малките. По- добре напролет.
Нашата гнездилка е купена от магазин и е от дърво, не знам дали ще стане от картон. А вътре се слагат дървени стърготини, може женската да се опита да ги изхвърли, но нищо. Някои предпочитат да снасят на голото дърво. Нашата не ни правеше проблеми. Пера няма нужда да слагаш.
User's Signature

Качена снимка

  • (90 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни