Dog.bg Форуми : Фотогалерия 2015

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Фотогалерия 2015 :)

#21 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 11 February 2015 - 08:36 AM

И ние да се отчетем в новата фотогалерия с тонове снимки на Неси, Балу, Джек и Вълчо:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#22 Потребителят е офлайн   Сър Макс Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 11-February 15

Публикувано: 12 February 2015 - 06:14 PM

това е Макс

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   ady_reksi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 27-December 14
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 February 2015 - 08:26 AM

Всички сте много красиви.Ето малко сники и от нас.За сега са само доашни,защото още не можем да излизаме.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#24 Потребителят е офлайн   Slay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 25-May 14

Публикувано: 13 February 2015 - 08:59 AM

:wub:

Показване на мнениетоxael, в 11 February 2015 - 08:36 AM, написа:

И ние да се отчетем в новата фотогалерия с тонове снимки на Неси, Балу, Джек и Вълчо:

Красота

#25 Потребителят е офлайн   Сър Макс Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 11-February 15

Публикувано: 19 February 2015 - 03:14 PM

Показване на мнениетоСър Макс, в 12 February 2015 - 06:14 PM, написа:

това е Макс
Sir Maks of NorthFest :smile:

#26 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 February 2015 - 10:58 PM

Поздрави от мен и моето момиче с дъх на пролет и "още нещо" - топло и мартенско :wub: Студеният син поглед на красавицата не може да спре идващата пролет, нито пък пролетта може да намали красотата на тази ледена кралица с хубава глава :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#27 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 February 2015 - 10:50 AM

Показване на мнениетоПетя Кръстева, в 21 February 2015 - 08:58 PM, написа:

Поздрави от мен и моето момиче с дъх на пролет и "още нещо" - топло и мартенско :wub: Студеният син поглед на красавицата не може да спре идващата пролет, нито пък пролетта може да намали красотата на тази ледена кралица с хубава глава :ab_041:


Отговарям на ваши запитвания - снимките са реални, от вчера....Кучето преди дни навърши 3 месеца, масивна костна структура, хубава "тъпа" муцуна, добре поставени уши и много хубава глава. В момента тежи 10 кг. :smile:
Поздрави и хубав ден!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#28 Потребителят е офлайн   runtime_error Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 398
  • Регистрация: 25-January 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:компютри, мрежи, програмни езици, кучета , пътувания, автомобили, високи скорости

Публикувано: 28 February 2015 - 03:39 AM

Малко сме контузени обръснати и закърпени но това не ни пречи да спим. Скоро, като ни се върне стария хубав външен вид ще покажем нови снимки :)

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 February 2015 - 11:48 PM

Ооооо, пожелавам бързо оздравяване на Стинг! Нямам търпение за нови снимки на дете и куче! Прекрасни са заедно! :)))

Eто малко от нас. Може би ще има още по-късно, защото се трупат доста.


ПС, такова нещо като масивна костна структура при хъскитата не трябва да има по принцип - това не е порода, която трябва да е масивна, тежка или тромава. Ииии "тъпа" муцуна...wtf . Иначе тия сини очи и на хубаво, пролетно/лятно небе ще пасват, не само на сняг.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#30 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 01 March 2015 - 12:07 PM

Без да се впускам в излишни коментари ще копирам и ще цитирам част от стандарта на породата сибирско хъски, който е побликуван и в този форум. За всеки собственик и любител на породата ще е много полезно да го прочете, а за такива, които се занимават с развъждане си е направо задължително да знаят поне основни неща от него.

"Най-важните породни характеристики на сибирското хъски са средната големина, умерено развита костна система, добре балансирани пропорции, лекота и свобода на движенията......... Всяка проява на излишък в костната система и теглото, скована и тромава походка,............ трябва да се наказват. Сибирското хъски никога не изглежда тежко или грубо, така че да напомня тежкотоварно животно"

"Муцуна: Средно дълга и средно широка, стесняваща се постепенно към носа. Върхът й не е нито заострен, нито квадратен. Гърбът на носа е прав от стопа до върха на носа."

Надявам се, грешката да е допусната от чисто невнимание, но е недопустимо за човек, който твърди, че познава добре породата да пише пред широка аудитория такива неща и да ги изтъква като предимства. Във форума влизат и четат хора, които сега изучават породата и нейните качества. Нищо чудно след известно време да чуя по полянките: "А това не е точно хъски, хъскитата имат масивни кости.", наред с "опашката на хъскито е навита на гърба" или "чистите хъскита задължително са с едно синьоо и едно кафяво око". :ba_025:

За да не е спам коментара една снимка на Акс :)
Прикачена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2015 - 09:29 AM

Добро утро......събудете се с Рея :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#32 Потребителят е офлайн   runtime_error Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 398
  • Регистрация: 25-January 09
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:компютри, мрежи, програмни езици, кучета , пътувания, автомобили, високи скорости

Публикувано: 03 March 2015 - 09:43 PM

Показване на мнениетоxael, в 01 March 2015 - 12:48 AM, написа:

Ооооо, пожелавам бързо оздравяване на Стинг! Нямам търпение за нови снимки на дете и куче! Прекрасни са заедно! :)))

Eто малко от нас. Може би ще има още по-късно, защото се трупат доста.


ПС, такова нещо като масивна костна структура при хъскитата не трябва да има по принцип - това не е порода, която трябва да е масивна, тежка или тромава. Ииии "тъпа" муцуна...wtf . Иначе тия сини очи и на хубаво, пролетно/лятно небе ще пасват, не само на сняг.


Гери, големи са сладури! :)

#33 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 04 March 2015 - 09:00 PM

Сани - на почти 9 месеца.
Моята изпълнена мечта. :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#34 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2015 - 08:42 PM

Показване на мнениетоТатяна Иванова, в 01 March 2015 - 10:07 AM, написа:

Без да се впускам в излишни коментари ще копирам и ще цитирам част от стандарта на породата сибирско хъски, който е побликуван и в този форум. За всеки собственик и любител на породата ще е много полезно да го прочете, а за такива, които се занимават с развъждане си е направо задължително да знаят поне основни неща от него.

"Най-важните породни характеристики на сибирското хъски са средната големина, умерено развита костна система, добре балансирани пропорции, лекота и свобода на движенията......... Всяка проява на излишък в костната система и теглото, скована и тромава походка,............ трябва да се наказват. Сибирското хъски никога не изглежда тежко или грубо, така че да напомня тежкотоварно животно"

"Муцуна: Средно дълга и средно широка, стесняваща се постепенно към носа. Върхът й не е нито заострен, нито квадратен. Гърбът на носа е прав от стопа до върха на носа."

Надявам се, грешката да е допусната от чисто невнимание, но е недопустимо за човек, който твърди, че познава добре породата да пише пред широка аудитория такива неща и да ги изтъква като предимства. Във форума влизат и четат хора, които сега изучават породата и нейните качества. Нищо чудно след известно време да чуя по полянките: "А това не е точно хъски, хъскитата имат масивни кости.", наред с "опашката на хъскито е навита на гърба" или "чистите хъскита задължително са с едно синьоо и едно кафяво око". :ba_025:

За да не е спам коментара една снимка на Акс :)
Прикачен файл DSCF2169.JPG



Ало моля, Татяна Иванова когато съм пуснала снимките след твоят пост дори не съм сметнала за необходимо да прочета коментара Ви - сега го виждам и естествено ви отговарям подобаващо.
Породата я познавам достатъчно добре, въпреки че не ми е интересна. Бебетата са мое производство и съм целяла да постигна това, което съм и постигнала като ефект и визия. Кучетата са много красиви като цяло /особено женските, към едно от мъжките имам забележки/ Гарантирам Ви,че тези бебета имат 1000 пъти по-добри глави от главата на твоето куче. Може да се видим и да сравните вие самата. Окачвах добри бебета, но това което се произведе надмина очакванията ми. Майката му е в линията и кръвта на двамата родители - а тази кръв е доста интересна комбинация. Кучетата са високо качество.и това не са мои думи, а на специалисти по породата и ветеринари. Сигурно знаете, че американските линии са по-едри и по-масивни като костна структура, в комбинация с линията на Пегасо, която е типично изложбено хъски - по-дребно с хубава козина и добри движения се постигна този ефект. А най-голямата ми гордост е, че тези бебета са с непълно родословие от страна на майката :smile: т.е. това което постигнах е от една чисто моя създадена от мен линия :smile:
Мога да направя чудеса, ако започна да работя активно с породата, като внеса нови линии от Америка, но нямам такива амбиции. Не ми е интересно :smile: поне за сега......Насочила съм енергията си към друга порода /акита ину/
Развъдника ми е регистриран №1/2012 година - това е нищо време за развъждане. Прекалено малко за постигане на добри резултати и прекалено съм в началото за да се отказвам :ab_041:
Дори и да отида да живея в друга държава /доказуемо/ аз пак ще продължа да развъждам и ще се знае, че съм българка. Ще продължавам да съм тук.... :smile:

Приятна вечер и до нови срещи :re_037:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#35 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 25 March 2015 - 09:16 PM

Не Петя Кръстев, не отговаряте подобаващо, отговаряте със злоба и самохвалство. Не виждам някъде да съм сравнявала моето куче с вашите или да съм коментирала кучетата ви. Коментирам некомпетентното ви изказване.
Поздрав с грозната глава на JBIS/JBISS/JCH Axel Foley of Northern Howl, която ще коментирате когато го видите на живо!

Прикачена снимка

#36 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 25 March 2015 - 11:47 PM

Петя, кучетата в Америка отдавна не са това което си представяш и честно казано - никога не са били, в по-голямата си част. Изключения - да, има. Хъскито има един стандарт. Някои кучета са по-близо до него, други не. По-късите муцунки са по-ефектни, но не са коректни. Късите крака на някои от изложбените хъскита нито са ефектни, нито коректни. Меката, дълга козина - напълно нетипична за основната функция на това куче. Масивността може да се получи, но не трябва да е умишлено търсен (д)ефект.
Виждала съм Пегасо на живо, той не е ХИЧ дребен - около 58 - 59 см куче, много подвижно и за мен една от не особено сполучливите черти му беше именно козината, която упорито предаваше и на голяма част от поколенията си.
Виждала съм таткото на Иста - Джон Адамс на живо, когато беше на около две години - той пък хич не е едро и тежко куче. Той е лек, с много прилична (не тежка) костна структура. Даже ако е останала снимката, го има още някъде в темата за изложбите.

https://www.youtube.com/watch?v=1auaahhVBDs

Най-важното е бебетата да са живи и здрави и да имат прекрасни стопани. Аз съм възхитена от стопаните на двамата братя от А кучилото, които се разхождат в Ловния парк. Няма толкова отдадени хора... Пък останалото - има ли мерак, има и изложби по света и у нас и хора, които да решат това. До сега за жалост само едно хъски - чичо на бебетата е бил на изложба.

Ветенираните, уви, не са критерии. Присъствала съм на случаи за снимка на дисплазия в ЦВК, в който ветеринаря пита дали кучето е голдън ретривър или лабрадор ретривър - две от най-популярните породи в света въобще и да не можеш да ги различиш...мммммм :) Аз много бързо направих извод за себе си дали ще посетя тази клиника с мое куче.



Ииииии да се похвалим. Miss Apocalypse и сестрите й станаха на четири! Слеч четири години, все още си остават онези бебета, за които треперихме. За рождения си ден Лили, въпреки много лимитираната си изложбена кариера, сложи пред името си още една шампионска титла и вече е Гранд Шампион. Съдия на изложбата беше Заур Агабейли.

Прикачена снимка
Прикачена снимка

След няколко минути ще имаме и още един рожденник. Моят безценен Джек остарява с още една годинка. Въпреки белите косъмчета по челото му, които стават все повече и повече, той остава моето любимо момче, кученцето за което бих дала всичко. Той е този, който ме разбира с поглед и който е готов да се бори със зъби и нокти, за да стои близо до мен. Той е кучето, което буквално ме е измъквало от рискови ситуации. Пожелавам на всеки да съумее да изгради подобна връзка с кучето си. :wub:

Прикачена снимка
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#37 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 March 2015 - 11:32 AM

Минавам да ви почерпя!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#38 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2015 - 12:40 PM

Гери, знаеш че уважавам мнението ти и познанията които имаш за породата, аз не се интересувам толкова. :smile: поназнайвам обаче някои неща. Като например определен недостатък /като козината на Пегасо и неговите поколения / да се използва за да се подобри качеството на кучета, които не са с добра козина. Т.е минуса да се превърне в плюс :db_046: Абе, скъсаха го Пегасо от заплождания навън - това не са случайни селекционери, които развъждат като мен от 2012г. :ab_041: Има много добри негови поколения. Това е генетика, ефекта който се цели да се постигне от определена комбинация е относителен, зависи от гените на кучката. На Ирена кучката ви харесва - нали? Тя също е от линията на Пегасо. Ето още един пример за това, че е въпрос на напасване на гени.
Аз съм доволна от постигнатия резултат. Хората са доволни, разхождат си кучетата с кеф и гордост по улиците. Кучетата са различни от това, което може да се види по паркове и градинки, като все пак трябва да се има предвид, че това са кучета с непълни родословия от страна на майката. Пък и качеството е много, много различно от първото ми кучило на сибирско хъски. Все пак аз не руша породата, а я подобрявам :ab_041: една стъпка по-нагоре, но подобрена - подобрен домашен любимец!!! Не повече обаче :smile: Ако искам повече, че внеса куче от Америка :ab_041:
Не са критерии нито ветеринарите, нито хората, които спират собствениците по улиците. Критериите са различни и променливи величини, просто защото са създадени от хората.

Ето още една девойка от кучилото - интересна комбинация от красиви жени и гени :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#39 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2015 - 05:20 PM

Ако след време реша да развъждам кучета от породата ще внеса ето такива линии от Америка, но засега това не се очертава. Нямам желание, пък и скоро ще ми се наложи да си сменя държавата :smile: Времето ще покажа...А сега се забавлявайте с тези красавци. Пожелавам ви хубав и спокоен почивен ден :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#40 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 April 2015 - 10:33 AM

Ммммм не съм много съгласна с голяма част от написаното, но не ми се обяснява за n-ти път. Има книги, има гугъл, има статии, има стандарти, има достатъчно информация. Щом развъждаш една порода, тя просто няма как да не ти е интересна, дори да не ти е приоритет. А има и общо валидни неща в генетиката. Иначе бебетата по това което виждам от снимките, намирам прилики с тази баба ииии може би Еко. Но пък не съм виждала хубави снимки на мама и татко за да имам някаква по-адекватна преценка.
Разбира се, от снимки не е много удачно да се преценява куче, още повече докато е бебе и се променя постоянно. :tb_195:


Най-добър пример за това е този по-долу, който до 3 месеца беше гюле и се търкаляше, а сега е ала куче на Сепала - само крака и мускули, покрити с козина. :ab_041:

Цветница дойде, така че...Честит празник на всички именници!

Ето как се разбират две мъжки кучета във временно съжителство заедно:) Внукът е на лагер вкъщи :ab_041: По-късно ще пусна още снимки.

Прикачена снимка
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни