Dog.bg Форуми : Не е лесно да си съдя в БРФК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не е лесно да си съдя в БРФК Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   aradia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 29-November 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кучетата са моята огромна страст :)

Публикувано: 14 January 2015 - 01:14 AM

Попаднах на тези напомняния, които са няколко:
http://www.brfk.org/...sadiite-na-brfk

Явно има проблем с първите 7 години при някои съдии :af_089:
Но е добре да има нормални морални норми и да се напомня.
User's Signature

Моите красиви огледала

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 January 2015 - 01:30 AM

To ако беше само това на китка да ги бодне човек ....
Защо не попитате следващия път някой съдия какво означава "... стопанинът е хубаво да обърне повече внимание на изложбеното поведение на кучето си .."

И после го качете тук да се посмеем заедно . Пиша така ,защото предварително знам отговора .

А иначе : има още техни "странности " ,за които въобще не се пише . Ще спомена само най-любимата ми : ".. не позволявайте на кучето си да упорства в ринга . ....,защото така му разрешавате да доминира над вас ! ..."

Мамини съдии ...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   aradia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 29-November 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Кучетата са моята огромна страст :)

Публикувано: 14 January 2015 - 01:42 AM

Ммм ясно.
Мисля тази година да водя моята Тара на изложба, за да вземем евентурално една добра оценка за размножаването.
Нямам други мераци, обаче не знам през какви бюрокрации трябва да минем.
И естествено, ако оценят кучето. Ако не - здраве да е.

Къде мога да прочета по-актуално инфо, че темите във форума са много прахлясали...
User's Signature

Моите красиви огледала

#4 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 January 2015 - 07:34 AM

Нещо неразбрах възмущение....Кучето трябва да бъде подготвено за изложба.Не трябва да реагира на дразнители ,изстрели ,котки и други кучета. Да не мислите че съдия трябва да ви воспитае куче. Кучето не трябва да проявява агресия когато непознат човек му оглежда зъби.Иначе как съдия ще разбере че няма обратна захапка или липсващи прямоляри .В Украйна такива кучета още преди ринга дисквалифицират,независимо от кралско потекло. Кучето трябва да може да застане в стойка ,която може да даде възможность да се огледа хубаво.,когато тича по ринга ,то трябва да тича както иска съдья а не да скаче или подвива опашка от страх.Хубаво всеки собственик на изложбено куче да знае правила. На мен ,при покана на клубна изложба ,винаги изпращаха изисквания ,правила ,регламент и график на изложби. Би трябвало и в България да е така.Не смятам че това е по някакъв начин трябва да обижда собственници на изложбени кучета.Недопустимо в ринга да има агресивни или неподготвени кучета. Как си представяте изложба ,на ринга в която присътстват неподготвени кучета??? То самото куче не може да бъде огледано и на други ще пречи . Така че ПОДГОТВЕТЕ си кучето преди изложба,това не е излишно. Че ако куче неподготвено ,просто си сложете родословието му в някое чекмедже.За изложбено куче трябва да се приложат усилие.,нали можахте да го купите.А още повече искате изложбена оценка ,а те трябва да бъдът няколко ,а не една. А може би в България други правила...Аз ,като си търсих да купя куче ,бях учудена . Исках си просто домашен любимец,търсих такъв. Когато се обадих ,казаха ми цена 400 ,но ако искам родословие ,трябва да дам 800 и то веднага., Доколко то знам ,клубни кученца продават в Украйна с картичка щенячья където указано потекло.,,и след изложба и оценка на съдии се издава родословие. Поне аз имах временно родословие до открит клас на година и половина ,след това вече получих официално клубно родословие с оценка за селекция.Къде не собаждах ,родословие на кученца вече бяха готови. Как става тая работа???Май бая съм поустаряла ч не съм в час.,или нещо не разбирам.

#5 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 14 January 2015 - 11:45 AM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 14 January 2015 - 01:30 AM, написа:

To ако беше само това на китка да ги бодне човек ....
Защо не попитате следващия път някой съдия какво означава "... стопанинът е хубаво да обърне повече внимание на изложбеното поведение на кучето си .."

И после го качете тук да се посмеем заедно . Пиша така ,защото предварително знам отговора .

А иначе : има още техни "странности " ,за които въобще не се пише . Ще спомена само най-любимата ми : ".. не позволявайте на кучето си да упорства в ринга . ....,защото така му разрешавате да доминира над вас ! ..."

Мамини съдии ...


Какво толкова смешно видяхте в такива думи от съдия :ud_009:

Естествено, че ще го кажат, защото не веднъж са водени кучета без грам възпитанияе, мърляви, нересани, даже със засъхнали изпражнения по тях, отказват да покажат зъби, хапят, налитат на бой безпричинно, страхливи, отказващи да вървят, влачещи се....или собственик, който даже не знае в каква посока да върви и с какъв повод да изведе кучето си :eg_033:

ira67, е описала много точно и няма да се повтарям. Мога да Ви посъветвам или да преминете един курс заедно с кучето по хендлинг или помолете някой развъдчик от породата да даде насоки. Също така можете да наемете хенлер за представянето, имаме много добри млади хендлери у нас с международни успехи :ba_025:

#6 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 14 January 2015 - 12:21 PM

Явно има проблем с първите 7 години при някои съдии :af_089:
Но е добре да има нормални морални норми и да се напомня.
[/quote]


Мда, жалкото в случая е, че повечето съдии не спазват и половината от тези т.нар. правила Качена снимка

Тук starrkopf пак остана неразбран, защото коментира от гледна точка на психологическото състояние на кучето в ринга, а останалите от гледна точка на изложител.

Наистина е нужно хората да обръщат внимание на ринг поведението (и всичко, което са изредили Ира и Анчето), но това не трябва да е с цената на всичко. Все пак те са кучета, имат чувства и емоции, с които ние трябва също да се съобразим.
Това за доминирането, няма да го коментирам Качена снимка


User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 January 2015 - 12:53 PM

Чувства и емоции на кучето се контролират от стопани.Но поведение на куче не трябва да пречи на изложба и да притеснява други кучета.Евала правим на украинци че отсяват кучета с неконтролируеми емоции още преди ринга..Знам че куче ви като дете ,че го обичате . Но ако неможете да го контролирате ,то няма място на изложба. Тук ги допускат единственноа затова че изложби в България не такива многобройни и затова допускат всички.А да влезеш в ринг само от една порода в открът клас между 200 учасници ,тогава ще разберете за какво ви говорил съдия.И няма значение че родословие на ващо куче от десято коляно.
http://youtu.be/DMpJkC3r0vA
http://youtu.be/CYlvOJZt0n8

#8 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 January 2015 - 09:13 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 14 January 2015 - 11:45 AM, написа:



Какво толкова смешно видяхте в такива думи от съдия :ud_009:

. Мога да Ви посъветвам или да преминете един курс заедно с кучето по хендлинг или помолете някой развъдчик от породата да даде насоки. Също така можете да наемете хенлер за представянето, имаме много добри млади хендлери у нас с международни успехи :ba_025:


Вие ми кажете какво му е смешното -нали щом пишете се предполага и че знаете отговорът ????

А относно съветчето : ще .... ,но първо се поинтересувайте за хората ,преди да ги пращате на курсове ,нали ?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#9 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 January 2015 - 09:17 PM

Показване на мнениетоira67, в 14 January 2015 - 12:53 PM, написа:

Чувства и емоции на кучето се контролират от стопани.Но поведение на куче не трябва да пречи на изложба и да притеснява други кучета.Евала правим на украинци че отсяват кучета с неконтролируеми емоции още преди ринга..Знам че куче ви като дете ,че го обичате . Но ако неможете да го контролирате ,то няма място на изложба. Тук ги допускат единственноа затова че изложби в България не такива многобройни и затова допускат всички.А да влезеш в ринг само от една порода в открът клас между 200 учасници ,тогава ще разберете за какво ви говорил съдия.И няма значение че родословие на ващо куче от десято коляно.
http://youtu.be/DMpJkC3r0vA
http://youtu.be/CYlvOJZt0n8


Ира ,Вие ще сте поредния човек , на когото ще задам питането : емоции на кучето = на какво ? И защо именно социалното влияние дава такова отражение върху поведението им ? Естествено наред със средата . Отговорите ли ,значи сама ще зачеркнете въпроса си ...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 January 2015 - 09:17 PM

Щаркоф мисля,че Анчето визираше потребителя с лабрадора за курсовете :ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2015 - 02:06 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 14 January 2015 - 09:17 PM, написа:

Показване на мнениетоira67, в 14 January 2015 - 12:53 PM, написа:

Чувства и емоции на кучето се контролират от стопани.Но поведение на куче не трябва да пречи на изложба и да притеснява други кучета.Евала правим на украинци че отсяват кучета с неконтролируеми емоции още преди ринга..Знам че куче ви като дете ,че го обичате . Но ако неможете да го контролирате ,то няма място на изложба. Тук ги допускат единственноа затова че изложби в България не такива многобройни и затова допускат всички.А да влезеш в ринг само от една порода в открът клас между 200 учасници ,тогава ще разберете за какво ви говорил съдия.И няма значение че родословие на ващо куче от десято коляно.
http://youtu.be/DMpJkC3r0vA
http://youtu.be/CYlvOJZt0n8


Ира ,Вие ще сте поредния човек , на когото ще задам питането : емоции на кучето = на какво ? И защо именно социалното влияние дава такова отражение върху поведението им ? Естествено наред със средата . Отговорите ли ,значи сама ще зачеркнете въпроса си ...

Не разбрах вопроса ,Какво искате да виотговоря.?И няма да зачерквам никакви вопроси,никого нищо не съм питала.И не искам да философствам на тема психология. Ако искате ,,водете свойте неподготвени кучета на изложба ,това не ме бърка. Ако няма с кой да говорите ,намерете друг събеседник на тема психология.Какво и да кажеш ,все ще някой се направи на познавач и розмие тема.

#12 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2015 - 05:16 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 14 January 2015 - 09:13 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 14 January 2015 - 11:45 AM, написа:



Какво толкова смешно видяхте в такива думи от съдия :ud_009:

. Мога да Ви посъветвам или да преминете един курс заедно с кучето по хендлинг или помолете някой развъдчик от породата да даде насоки. Също така можете да наемете хенлер за представянето, имаме много добри млади хендлери у нас с международни успехи :ba_025:


Вие ми кажете какво му е смешното -нали щом пишете се предполага и че знаете отговорът ????

А относно съветчето : ще .... ,но първо се поинтересувайте за хората ,преди да ги пращате на курсове ,нали ?

Хм, ако аз се засмея Вие ли трябва да отговаряте защо се смея или аз самата? Вие ми кажете кой знае отговора?

...

На изложби има смъртни случаи и то не веднъж. Не ми говорете за психология и т.н. говорим за стопанин, защото кучето не е отишло само там, а някой го е завел и този, който го е завел трябва да се справи с кучето си и не ме интересува как, но трябва!

#13 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2015 - 08:15 PM

Чак пак смъртни случаи,................. :ud_009:

#14 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2015 - 10:51 PM

Да за съжаление. Дълго време се обсъждаше тук как борзая уби в ринга едно йорки. Аз съм виждала не един бой и то между сериозни породи където и да искат да помогнат околните не могат, защото всички са с куче на повод и намесят ли се ще стане още по-кърваво.

#15 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 January 2015 - 08:39 AM

То освен кучета ,преди това хора трябва да дресират. А борзая просто си свърши работа,че работа нейна да лови зайци. Тя е ловец а йорки жертва. Затова съществуват намордници . Ако беше хрътка с намордник ,йорки би можал да има шанс да оцелее.Само че като кажеш на един собственник че намордник е за неговото добро. ,недава възможность куче да собира буклуци ,да ухапа човек и просто ще елементарно спазване на правила,рискуваш и да ти теглят едно или да чуеш че кучето поумно от теб и още много такива ,като стандартно че кучето не хапи.Само че ако един спази а тези правила а кучкар срещу него не,то куче с намордник няма шанс да се защити. А това вече е проблем на общество. Едвали мойто мнение ще ви харесва ,но това е факт. Сега имам голям проблем. Имам бебе японский хин ,яде всичко движимо и недвижимо ,но не съм видяла че съществуват такива за дадена порода. Даже незнам какво ще правя като го изведа ,как да го предпазя.Май трябва да го ушия сама.,ама нещо мярка незнам откъде да сваля, :af_089: :af_089:

#16 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 January 2015 - 08:49 AM

Показване на мнениетоAncheto, в 19 January 2015 - 10:51 PM, написа:

Да за съжаление. Дълго време се обсъждаше тук как борзая уби в ринга едно йорки. Аз съм виждала не един бой и то между сериозни породи където и да искат да помогнат околните не могат, защото всички са с куче на повод и намесят ли се ще стане още по-кърваво.


Май закони и правила на изложбах куцат щом стигат неща до това. Ведныж видях как в Украйна един огромен дог нападаше всички кучета до себе ,а хазяйка много гордееше с това . Само минаваше една мъжка овчарка и дог си намери майстора.Немска овчарка просто розмаза огромният дог. Но при тая каша ,хора които контролират ред на изложба дисквалифицираха немският дог по причина на неспазване на правила от негова стопанка ,която подлагаше на риск други участници.След като хазяйка на дога крищеше ,търсейки права ,на кучето беше забранено една година да учавства в каквито и де изложби организирани от украинский кинологический союз.Така че подобна агресия се наказва ,но незнам дали в Болгария също има наказание.

#17 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2015 - 02:22 PM

Наказва се. Кучетата нямат вина, а стопанина. Затова трябва да се занимават повече с кучетата си преди изложба. Така увеличават шансовете си за победа, защото колкото и красиво и екстериорно да е дадено куче ако в ринга върви "бесейки се" на повод и не покаже естествените си движения всичко му идва в минус.
Някой породи няма как да вървят като послушно пуделче, защото кръвта им кипи и в близост с други мъжкари естествено ще прехвърчат искри.

п.п. Намордник сигурно ще се намери и за дребосък или може да се поръча. Наскоро в киниката купуваха на кокер точно защото обира всичко от земята и са имали проблемни посещения в клиниката поради тази причина.

#18 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 January 2015 - 07:55 PM

То за кокер видях ,но нали хин като персиец няма муцуна.и И аз мога да шия ,и машина имам ,обаче той като няма муцуна ,как да му госложа?.Май трябва да потърся в интернет идеи.И като прахосмукачка , яде всичко . Първо яде ,а после разбира дали става за ядене.

#19 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 24 January 2015 - 09:35 AM

Ама как може, като не са си възпитали кучетата къде са тръгнали да ги водят по изложби?! Разбира се, че стопаните са виновни, а не кучетата! А и може би вина имат и организаторите, толкова много кучета от различни породи на едно място...

#20 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 24 January 2015 - 11:49 AM

Това ,нали ,като и със деца. Свойто найхубово ,найкрасиво и найпослушно. Опитай да кажеш на родители че тяхното дете невозпитано ,какъв отговор получиш?Така и с кучета..Тяхните кучета се добрички и умни ,не хапят . ,само че забравят да добавят че ТЯХ не ги хапят :ab_041:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни