Dog.bg Форуми : Сърбеж по лапите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сърбеж по лапите

#1 Потребителят е офлайн   dgindeva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2015 - 06:45 PM

Здравейте, моля за ПОМОЩ! Бултериерът е на 4 години с проблеми от около 2 години. Но никога не е бил толкова зле колкото сега (вижте снимките) - това са лапите и опашката. Има страхотен сърбеж по лапите и опашката, който се повлиява единствено от Преднизолон (пит е по схема, като бяхме стигнали до половин таблетка през ден и ефект пак имаше). Но това не решава проблема, спрем ли го, пак започва сърбеж, дъвкане и близане на лапите и т.н. Правили сме всякакви изследвания - за гъби, демодикоза, краста, вземана е посявка, кръв, хормони в 5 различни клиники и всички резултати са ОК. Нямало му нищо. Мазала съм буквално с какво ли не. Подобрение има когато отидем на море и по цял ден кисне във водата и стои на плажа, но живеем в София :(. Имаше предположения за хранителна алергия - в тази връзка пробвахме повечето хипоалергенни и други гранули за козина, готвено му е разделно, като сме изключвали пилешко и зърнени храни, хранен е 2 месеца само с телешко и картофи, после само с конско и резултат никакъв. Последната диагноза беше атопичен дерматит -давахме какви ли не витамини, омегите там, шампоани и пак нищо. Никой няма идея какво му е! Моля, ако някой се е сблъскал с подобен проблем ,нека пише!Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 January 2015 - 09:30 PM

Ух....какво да кажа.
Не искам да Ви разстройвам,не че мога и да ви помогна..само мога да споделя.
Много близка моя позната с родословен бултериер имаха на пръв поглед вашия проблем(не съм лекар за да кажа,че е едно и също) но излеждаше така.
Първо започна с лапите близане,дъвкане,чесане.След това премина по орема и слабините,опашката.Зачервявани,люспене и хапане понякога до кръв.
Всички клиники се обиколиха,всякакви изследвания правиха и мед.причина не бе открита.Жената похарчи 1500 паунда по клиники.
Не мога да коментирам компетентността на лекарите,но накрая заключиха,че проблема е генетичен.
Кучето беше на 4 год и от почти 3 год го лекуваха.....до преди седмица когато се наложи да го приспят защото положението продължи да се влошава и тези неща бяха по цялото тяло,цепеха се и кървяха.
Знам,че това не ви помага и вероятно би ви натъжило,но просто реших да споделя :dh_188:
Стискам Ви палци за успешно развитие!!! :ba_025:
Горкия куч.....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 19 January 2015 - 10:45 PM

Аз имах подобен проблем с едната амстафка, целият й корем стана така, червен, ужасно сърбящ и твърд, чак с температура на кожата. Чешеше се непрестанно и свали 3-4кг за нула време. Тръгнах по доктори, първите търсиха кърлежи под микроскоп, евентуално за саркоптоза или демодекоза, не откриха такива, но решиха за всеки случай да направим един курс лечение против демодекоза. Кучето в първата седмица се подобри, и на втората стана още по-зле, отслабна до неузнаваемост, защото не можеше да спи заради сърбежа, изяждаше тонове храна и калориите от нея направо не й достигаха, за да си поддържа теглото! След тези 2 ужасни седмици отидох при друг ветеринар, който повтори всички изследвания - кръв, урина, микроскоп. Нямаше нищо под микроскопа, единствено имаше завишени левкоцити, което беше нормално с отлед жестоката пиодермия, която беше развила на корема. Доктора й би инжекция депо Медрол + инжекция алерговет, изписа ми шампоан с хлорхексидин + витаминна добавка (биотин, селен, цинк, вит.В-комплекс) + да слагам пипети Дермосент всяка седмица. Е ако щеше вярвайте, но кучето се оправи след една седмица, кожата стана мека и розова, отока и температурата спаднаха, сърбежа изчезна и кученцето вече можеше да спи спокойно. Лечението с инжекции депо Медрол продължи месец и половина. Като ги спряхме, всичко се върна постарому. Дефакто диагнозата се оказа жестока алергия с последващи усложнения като пиодермия, вдигане на температура и жесток, постоянен сърбеж.
Сега кучето ми пие всеки ден по една таблетка Медрол (метилпреднизолон), нищо не я сърби, хапва стабилно, станала е като обло трупче, алергията я беше докарала до окаяно състояние за по-малко от 2 седмици. Имайте предвид, че отглеждате порода с много висок риск от алергични състояния, те може да са от всичко - препарат за пода у дома, прахове за пране, ароматизатори, храна, дори от средствата за обезпаразитяване. Аз вече пера кучешките одеала с бебешки прах за пране. Виждам, че и на вас преднизолона е помогнал, значи проблема е много сходен - алергия. Аз съм пробвала няколко пъти да го спра, ефекта е поразяващ, за една седмица се връщаме в изходно положение. И при нас НЕ Е хранителна алергия.

Попаднах на този цитат:

Цитат

Съществуват множество различни кортикостероидни препарати,но трябва да се избират най-слабия от възможните препарати и да се приема минимално ефективна доза.Най-често се приемат такива препарати,като преднизолон,преднизон или метил преднизолон.Всички кортикостероиди се намират в кръвоносната система в продължение на месец от момента,когато са били въведени в организма мускулно.


Та това е решението, което действа при нас. Може да потърсите кремче, съдържащо кортикотероиди и да мажете само локално, не зная дали ефекта ще е същия, но може да опитате. При нас проблема достигна животозастрашаващи измерения, затова аз заложих на метил преднизолона, като се стремя дозите да са минимални, с прекъсвания, за да поддържам кученцето в добро състояние.

Цитат

Риск и странични ефекти

Страничните ефекти при използването на кортикостероиди при кучетата се развиват значително по-рядко,отколкото при хората,и зависят от дозата на препарата и продължителността на лечение.Основни нежелателни странични ефекти са: повишена жажда,уриниране и апетит,задух.Могат да се наблюдават кратковременни индивидуални нарушения,например,повишена раздразнителност.При някой възрастни кучета,особено при женските,временно се развива незадържане на урина.При продължително приемане е възможно развитие на слабост и затлъстяване.

Прекъсването на лечението не е толкова проблематично,както при хората.След продължително лечение (повече от месец),дозата кортикостероиди постепенно трябва да се намалява в продължение на 7-10 дни.

Ежегодните терапевтични дози приемани повече от месец, подтискат активността на надбъбречните жлези,следователно,единствено безопасни при продължително използване на кортикостероиди е приемането им през ден.При високи дози кортикостероидите подтискат активността на имунната система.


#4 Потребителят е офлайн   tut Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 10-January 14

Публикувано: 19 January 2015 - 10:54 PM

Колегите са поставили диагноза Атопичен дерматит,не знам кое не разбирате?Факт е,че това заболяване може само да се поддържа,но няма да се излекува.Давайте си преднизолона щом му помага в най-ниската дозировка,защото това му предоставя по-добър начин на живот.Ако си намерите циклоспорин може да го замените.Подръжката на такова куче е скъпа и трудна.Изключва се от разплод и се контролират вторичните инфекции.
Може да изпратите кръв за изследване в Германия ,където могат да направят изследване към кои от най-често срещаните алергени е чувствително Вашето куче.Около 300-400 евро беше ако не се лъжа.Може да се изготви индивидуална ваксина ,която се прилага по схема.Обмислете и този вариант с Вашите лекари.Това е изключително дискомфортно и мъчително за кучето и когато напредне много и излезе извън контрол,често се стига до евтаназия за съжаление.

#5 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2015 - 12:53 AM

Здравейте ! Скоро и на нас ни каза доктора,че има атопичен дерматит (не е толкова сериозно положението както при вас на снимката) Понеже кучето ми е с двоен подкосъм и сякаш козинката на предните лапи розовее/червенее . Като отидохме на вет доктора ни даде някакви хапчета давах по половинка на ден за 4 дни след това каза да отидем за инжекция която се поставяла през 10дни . И понеже в клиниката са 3 доктора (беше друг доктор) като отидохме обясних за какво става въпрос и той сложи 2 инжекции което ми беше странно защото единия каза 1 инжекция през 10дни а другия поставя 2 но и аз не знам как ще се развият нещата ще си я взимам на София при мен тъй като е в родния ми град..

#6 Потребителят е офлайн   OlyaM. Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 23-October 15

Публикувано: 25 October 2015 - 12:41 PM

Не мога да кажа, че моето куче имаше същия проблем но беше подобен. Лекувахме го с много мазила. Не мога да се сетя как се казват. Има подобни продукти за хора, като например A-Derma. (С тях се лекува точно дерматит) Може да попитате ветеринарите какви подобни кремове има за кучета. Не се продавайте има надежда да се оправи. Стискаме палци!

#7 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 25 October 2015 - 01:45 PM

Качена снимкаПроблема е минат и от нас, зверски упорит е. Имаме мъжко и женско чау-чау. Разчесването и скубането на козината до кръв първо започна при женското куче, явява се в най-големите горещини през лятото и винаги сме го овладявали, но тази година стана адски неконтролируемо. Смятахме го за обичайната лятна екзема, дълъг косъм, запарване, разчесване и последващо инфектиране.....Направиха се всички изследвания, какво да повтарям горните постове. Първо се овладя временно състоянието с инж. Дексаметазон във врата на 15 дена, но след това се връщаха нещата в изходна позиция. Започна се Преднивет по схема и Ципрофлоксацин на 12 ч. по 1/2 в момента в който дозата започна да намаля на Преднивета по 1/2 нещата излизат от контрол и те започват разчесването. Ако поддържаме лечението може да не се разраняват, но този препарат е вреден и ще търсим друго лечение. Ако има възможност за лечение с инж. ще е най-добре. Дано се излекуват всички късмет. Но пишете за да имаме инфо. като чета всеки подхожда различно, но касае едно и също видно е и по снимките!Качена снимкаКачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни