Dog.bg Форуми : Проблем с Голдън ретривър

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с Голдън ретривър

#1 Потребителят е офлайн   Starwind Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 25-January 15

Публикувано: 25 January 2015 - 06:36 PM

Здравейте. Имаме Голдън ретривър на 4 години и след разходка, и игра с други кучета започна да се сърби. Сърбежа е по цялото тяло, предимно по корема и краката. Забелязахме малки червени пъпчици на инфарктните места. Няма температура, храни се нормално и е игрив както винаги. Козината му оредява на местата където има пъпки и се сърби, но не пада напълно. Посетихме няколко ветеринарни кабинета, но всички дадоха заключение, че е алергично заболяване и ни посъветваха да сменим храната, постелката и какво ли още не. Посъветваха ни да го изкъпем с какви ли не шампоани, пазим го от вода, кал и мърсотия, но нищо не помага и сърбежа продължава. Той е изключително умно и добро куче. Споделяме една стая с него и за нищо на света няма да го изолирам навън и да се откажа да търся начин да го излекувам. Аз съм от Велинград и тук ветеринарните кабинети са.........нямам думи. Ходихме и до Пловдив, но пак същото. Не съм специалист, но може би е някаква бактерия. Пращам снимки на проблема. Предварително благодаря за помощта.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 January 2015 - 08:37 AM

Показване на мнениетоStarwind, в 25 January 2015 - 04:36 PM, написа:

Здравейте. Имаме Голдън ретривър на 4 години и след разходка, и игра с други кучета започна да се сърби. Сърбежа е по цялото тяло, предимно по корема и краката. Забелязахме малки червени пъпчици на инфарктните места. Няма температура, храни се нормално и е игрив както винаги. Козината му оредява на местата където има пъпки и се сърби, но не пада напълно. Посетихме няколко ветеринарни кабинета, но всички дадоха заключение, че е алергично заболяване и ни посъветваха да сменим храната, постелката и какво ли още не. Посъветваха ни да го изкъпем с какви ли не шампоани, пазим го от вода, кал и мърсотия, но нищо не помага и сърбежа продължава. Той е изключително умно и добро куче. Споделяме една стая с него и за нищо на света няма да го изолирам навън и да се откажа да търся начин да го излекувам. Аз съм от Велинград и тук ветеринарните кабинети са.........нямам думи. Ходихме и до Пловдив, но пак същото. Не съм специалист, но може би е някаква бактерия. Пращам снимки на проблема. Предварително благодаря за помощта.



Здравейте,

много ми прилича на стафилококи. С някой от докторите коментирали ли сте това заболяване? Понякога се проявява и при по- възрастни кучета, но съм чувала като цяло, че е по-характерно в по-ранна възраст.
Много е трудно да се даде диагноза по интернет. Опитайте да намерите някой добър лекар ...
Може да си купите хибискръб или някакъв друг хибитан. По принцип това е хирургически дезинфектант. За да не рискуваме здравето на кучето Ви - аз със съвет, а вие с действие, първоначално 2 дни мажете само на 1 място. Разтворете червения разтвор до розов, но не чак бледо. 50:50 вода-хибискръб. Мажете по 2-3-4 пъти на ден. Това е за облекчаване на симптомите - червенина, сърбеж, пъпчица.. ако са стафилококи трябва да се предприеме и друго лечение, но поне ще облекчите кучо !

#3 Потребителят е офлайн   Starwind Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 25-January 15

Публикувано: 26 January 2015 - 05:21 PM

Здравейте. Благодаря за мнението. Да, коментирали сме състоянието му със лекари. Всичките 4-ма лекари заключиха, че става въпрос за алергия. Изписаха ни антиалергичен мехлем който облекчава симптомите и сърбежа спира, но за кратко след което отново започва. Биха му някакви инжекции, изтискваха анална жлеза.........Оттогава минаха 2 седмици а мехлема свършва. Чудя се дори защо след като е алергично ни изписаха крем, който е едновременно кортикостероиден, антибиотичен и антигъбичен. Името му е Бетазон-трио. Лекарите така и не пожелаха да направят кръвни изследвания, защото било очевидна алергия. Другата седмица пак ще ходим на 5-ти лекар та дано да го убедя да вземе кръв за изследване. Честно казано вече ми писна от "специалисти" :dh_188:

#4 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 26 January 2015 - 08:12 PM

.......какъв медикамент използвате за защита от бълхи,колко,често и кога за последен път????
.....правени ли са кожни проби за гъбички и краста от колегите-резултати?
......посявка от гнойните пъпчици за микробиологично изследване-резултати?
.......100% не е от "аналната жлеза"!!!!
.....лекувано ли е с антибиотици или други лекарствени с-ва,колко дълго/при условие,че са прилагани/ и с какъв успех.
.....какви лечебни шампоани са прилагани и с каква честота/ако са прилагани въобще/
.....с каква храна/марка,вид,ако е гранулирана/ или състав/ако е готвена.
....на какава постелка спи???? и доста други въпроси.
кръвните изследвания/освен някои тясно специфични/ нямат определящо диагностично значение за кожното заболяване на вашето куче.

#5 Потребителят е офлайн   Starwind Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 25-January 15

Публикувано: 26 January 2015 - 10:45 PM

Здравейте.
- Медикаментът срещу бълхи който използвахме преди около 2 месеца беше Virbac DuoWin. Сега сме с каишка на Bayer
- Бяха направени всички кожни проби за гъби, краста, дрожди и не знам още какво. Резултатите са отрицателни.
- Пъпчиците не са гнойни, а по-скоро като подутини без връхче, а от чесането се образуват ранички, които не гноят.
- Преди година го лекувахме с антибиотици " Доксициклин" заради възпаление на една рана от осил, което продължи около 2 седмици и завърши успешно. Без нежелани реакции.
- Сега го къпем с Vibrac, но няма промяна в състоянието му. Използваме го както е указано на опаковката.
- Храним го с готвено, рагу, телешко и свинско, зеленчуци и ориз.
- Спи на черга, дето баба ми я е тъкала, от парцали, без власинки и изкуствени влакна 100% натюрел :)

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 January 2015 - 11:20 PM

А с какво перете чергите/постелките му?
Мое куче имаше подобни рани по корема и се оказа алергия към праха за пране.....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Starwind Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 25-January 15

Публикувано: 27 January 2015 - 02:37 PM

И това пробвахме. От прах за пране минахме на гел за пране. Все същото. Само домашен сапун не сме пробвали

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни