Dog.bg Форуми : Питбул или дого аржентино ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Питбул или дого аржентино ?

#1 Потребителят е офлайн   OrangeeeS Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-January 15

Публикувано: 30 January 2015 - 11:16 AM

Здравейте,не мога да реша кое от двете да си взема,знам че и двете са много силни и опасни кучета с околните,на мен ми трябва такова куче защото по нашите квартали има много цигани и бездомни кучета,които създават проблеми на хората,та искам да си избера по силното куче,по интелигентното и по приятелски настроеното,тъй като все пак няма да е на двора ще живее вътре(в двуетажна къща).

#2 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 30 January 2015 - 06:21 PM

И какво мислите да правите с кучето? Да го насъсквате срещу уличните и срещу циганите ли ?
Ако да то за вас най добрия избор е пинчер! По голям пазач от това куче няма. Лае страшно плаши всичко на пътя си и е готов да захапе без да се замисли!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#3 Потребителят е офлайн   OrangeeeS Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-January 15

Публикувано: 31 January 2015 - 12:45 PM

Не,просто искам когато се разхождам, да се чувствам в сигурност.

#4 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 31 January 2015 - 05:42 PM

Не знам до колко сте запознат/а с тези породи но те изискват по особен подход. А и това че изглеждат страшни не е гаранция,че в дадена ситуация ще ви защитят.
За първо куче е много възможно да останете недоволни и да не успеете да получите това което искате при избор на такива породи.
Всяко куче може да ви даде сигурност ако ви вярва и държи на вас. Колкото връзката ви с кучето е по стабилна толкова по сигурни ще се чувствате.
Оставам с впечатлението, че искате да внесете респект на околните .. това става не само с тези едри породи .. една овчарка също може да ви даде сигурност.
Според мен е добре да разгледате приютите и уличните кучета (има всякакви и лесно можете да разберете кое ви подхожда най много) Така ще се сдобиете с много верен четириног, а той ще ви е благодарен и със сигурност ще ви защити ако се наложи! :ba_025:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#5 Потребителят е офлайн   cybercop Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-October 14

Публикувано: 26 June 2015 - 01:08 PM

Показване на мнениетоOrangeeeS, в 30 January 2015 - 11:16 AM, написа:

Здравейте,не мога да реша кое от двете да си взема,знам че и двете са много силни и опасни кучета с околните,на мен ми трябва такова куче защото по нашите квартали има много цигани и бездомни кучета,които създават проблеми на хората,та искам да си избера по силното куче,по интелигентното и по приятелски настроеното,тъй като все пак няма да е на двора ще живее вътре(в двуетажна къща).

Ако още не сте си взели куче.
Вземете си истинска порада куче пазач.
Питбулът е порода, селектирана за борба с други кучета, а не куче пазач. Става за пазач, но не може да се сравнява с други породи. Не е много агресивен, въпреки глупавите легенди, които се разпространяват. Имах стафордширка и, въпреки внушителната и външност си беше доста кротко животно. Понякога, луд стопанин създава лудо куче, но, това може да се случи с всяка порода.
Дого Аржентино е порода, създадена за лов. Доколко е успешен в тази дейност, има различни мнения. И, тук се носят легенди, как сам хващал прасе. Дори да се е случвало с някоя дива свиня до една година, срещу голямо животно е лесна и тромава жертва.
Немската овчарка, въпреки името й, не е предназначена за пасене на овце, а за охраняване на хора. Да не избягат от места, оградени с бетон и бодлива тел.
Ще ви свърши добра работа, ако не се дразните от лаенето.
Ако иската по- спокоен и наистина професионален пазач - вземето си ротвайлер. Спокойно е, умно, не лае излишно. Пазач е от столетия.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни