Dog.bg Форуми : Показване на надмощие, агресия към други кучета от Сибирско Хъски

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Показване на надмощие, агресия към други кучета от Сибирско Хъски

#1 Потребителят е офлайн   Eross Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 14

Публикувано: 21 June 2014 - 06:27 PM

Здравейте,има ли някой,който се е сблъсквал с доминантна агресия(спрямо хора) при хъски? Кучето е мъжко,на около 4 години.Нямам представа как е живял през това време,намерих го на улицата.Знам със сигурност,че е живял на синджир...В продължение на 3 месеца допускаше само мен до себе си. С кучета няма никакъв проблем без значение от пол и възраст.С хората обаче определено се държи доминантно,посяга и хапе хора,на които усеща че ще надделее и хора,които усеща че ги е страх. Научих го с помощта на награди да ходи без повод,да идва когато го викна,да сяда,ляга и т.н Постепенно спрях наградите и започнах да го галя,вместо това.Няколко пъти заставаше пред мен,без да мръдне,ако не му дам награда. Вчера ми скочи като видя,че няма да му дам награда,ухапа ме за ръката без обаче да стиска.Хванах го за нашийника и той замръзна.След като го пуснах обаче,ме ухапа,този път по сериозно.Мисля,че дори не осъзна какво направи,защото поведението му след това беше като всеки друг път. Въпроса ми е какво да правя от тук нататък?Той е настанен в хотел и днес не съм ходила при него,защото незнам какво да правя като вляза при него.Той знае,че вчера ми е надделял и вероятно пак ще опита. Има ли някой,който е минал през това и знае как се действа?Изчетох всичко по темата,но повечето съвети са за това как да предотвратим агресивно поведение.Но при него то вече е факт.Благодаря предварително!

#2 Потребителят е офлайн   irena.ign Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 June 2014 - 08:05 AM

Горкото...кой знае как е живяло преди да го намерите. Кучето кастрирано ли е?

#3 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2014 - 08:57 AM

Показване на мнениетоEross, в 21 June 2014 - 06:27 PM, написа:

доминантна агресия(спрямо хора) при хъски? ... С хората обаче определено се държи доминантно,посяга и хапе хора,на които усеща че ще надделее и хора,които усеща че ги е страх. Няколко пъти заставаше пред мен,без да мръдне,ако не му дам награда. Вчера ми скочи като видя,че няма да му дам награда,ухапа ме за ръката без обаче да стиска.Хванах го за нашийника и той замръзна.След като го пуснах обаче,ме ухапа,този път по сериозно...Мисля,че дори не осъзна какво направи,защото поведението му след това беше като всеки друг път...за това как да предотвратим агресивно поведение.Но при него то вече е факт.


Целият разказ говори за тотално неразбиране и грешно интерпретиране на поведението на животното. Не искам да коментирам откровените глупости и градски легенди, защото от опит знам, че няма да бъда разбран.

Няма агресивно поведение само по себе си, затова и няма как то ВЕЧЕ да е ФАКТ. И да, кучето напълно е осъзнало какво е направило, защото го е направило съвсем съзнателно ... Темата е за "Агресия и ...." в раздела ВЪЗПИТАНИЕ, ОБУЧЕНИЕ, СПОРТ .

Пожелавам успешен ден.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#4 Потребителят е офлайн   Eross Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 14

Публикувано: 24 June 2014 - 11:55 AM

Вижте,аз нямам претенции да разбирам нито поведението на кучето,нито моите действия спрямо него.Точно затова и пиша тук....Имам нужда от помощ,а не от изречения подобни на това:
''Целият разказ говори за тотално неразбиране и грешно интерпретиране на поведението на животното. Не искам да коментирам откровените глупости и градски легенди, защото от опит знам, че няма да бъда разбран.''
Вероятно съм допуснала грешки и в никой случай не го отричам.Никога не съм се сблъсквала с подобно нещо и това е причината да търся помощта на хора,които са на ясно.

Благодаря за отговора,желая успешен ден!

#5 Потребителят е офлайн   Eross Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-June 14

Публикувано: 24 June 2014 - 11:58 AM

Показване на мнениетоirena.ign, в 23 June 2014 - 08:05 AM, написа:

Горкото...кой знае как е живяло преди да го намерите. Кучето кастрирано ли е?







Кастриран е,да

#6 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 June 2014 - 12:32 PM

Ако кучето е малтретирано в миналото е съвсем нормално такова поведение. При хората се наблюдава абсолютно същата зависимост - деца, които са били бити или психически тормозени имат много по-голям шанс да се превърнат в престъпници в зряла възраст.
Не слагайте етикет на кучето. Знам, че е трудно, но при нас хората е нормално да категоризираме нещата и дотам.

Моят съвет е да подходите с внимание, разбиране и любов. Ако в предишният си опит кучето е научило, че хората са зли и трябва да се пази от тях ще ви е трудно да го разубедите. Първата ви работа е да го накарате да повярва, че във ваше лице има приятел и вие не сте като лошите хора от миналото му. Ако ви се довери ще паднат и бариерите между вас.
Не бързайте с командите. Първо спечалете доверието му, след това любовта му, после уважението му и най-накрая ще градите послушание. В обратен ред рискувате да си навлечете протести и хапания до втръсване.

Има още нещо важно, което никога не трябва да забравяте - има ли желание, има и начин. Не се отказвайте!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#7 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2014 - 12:15 PM

Привет,
прочетех, че кучето е на хотел в момента - защо е в хотел? Това наказание ли е след случката или страх от ваша страна да е съжителствате с него? Изолацията му след случая /ако е така/ е много грешен подход.
Как е живял с вас - в къща или апартамент? Освен това пишете, че кучето е живяло на синджир, което утежнява ситуацията... Не разбрах под ухапване какво разбирате? Много емоционални хъскита хапят от радост при среща със стопанина си - това не е агресия....Вие имали ли сте други кучета до сега?

И нещо много важно според мен - за да разбираш кучето си трябва да си с него всеки ден. Аз дори се шегувам като казвам, че трябва да се "преспива" с тях :ab_041: т.е. трябва непрекъснат контакт и работа с животното.
Аз също имам проблемни кучета, но знам какво може да направят преди да са реагирали. Едно от агресивните ми кучетата не напада себеподобни в мое присъствие. Знам какво подтискане е това за нея и оценявам уважението, което изпитва към мен.

Задавам ви всички тези въпроси за да е по-ясна ситуацията.
Личният контакт с кучето е най-важното нещо, всеки от нас е виждал клошар следван от няколко кучета след него, които го следват безпогрешно :smile: Там няма команди, няма училище за кучета - има единствено и само личен контакт....
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#8 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2014 - 03:58 PM

Показване на мнениетоEross, в 24 June 2014 - 11:55 AM, написа:

Вижте,аз нямам претенции да разбирам нито поведението на кучето,нито моите действия спрямо него.Точно затова и пиша тук....


Бла-бла! Надълго и нашироко си заобяснявала как и защо кучето било такова, че и онакова, после пък чак и не било осъзнало какво било направило .

Все ми е тая всъщност какво и как. Акъл насила на никого не можеш да налееш. Борби с егото му също са ми безинтересни. Казах ти къде да пишеш, освен ако нямаш нужда от съболежнования от другари по порода...Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#9 Потребителят е офлайн   icyland Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 239
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 June 2014 - 11:13 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 25 June 2014 - 01:58 PM, написа:

[Бла-бла! Надълго и нашироко си заобяснявала как и защо кучето било такова, че и онакова, после пък чак и не било осъзнало какво било направило .

Все ми е тая всъщност какво и как. Акъл насила на никого не можеш да налееш. Борби с егото му също са ми безинтересни. Казах ти къде да пишеш, освен ако нямаш нужда от съболежнования от другари по порода...Качена снимка


Това сте го написали във вашия профил: "Желанието непременно да бъдеш прав поражда страдание. Когато се изправиш пред избора да бъдеш прав или да бъдеш любезен, бъди любезен и ще видиш, как страданието ти изчезва. Единственият отговор на омразата е любовта. Всичко друго ще те съкруши ..."

Е правилно сте си го казали, а дали сте го и разбрали!
User's Signature

IcyLand siberians

#10 Потребителят е офлайн   icyland Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 239
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 June 2014 - 11:32 AM

Здравейте, ако искате това куче да остане при вас ще трябва да положите доста усилия. Кучето явно има лош опит с хората, но вие сте го спасили и го гледате, забравете предишния му живот и се дръжте като водача на глутницата. Най- добре ще е да се обърнете към треньор, в парка зад Хилтън хотел има една жена- Румяна. Тя има опит и можете да посетите няколко часа на обучение, вие и кучето. Тя ще ви научи как да реагирате на агресивните му прояви, как да не ги допускате изобщо. А и трябва много да внимавате да не налети на някое дете, което просто си играе с шумна играчка. Хотел за кучета не ви е решението, там то ще се депресира повече и ще има по-голямо желание да избяга. Едно много добре разходено хъски, не мисли за хапане или агресия. Започнете от там, после упражнения с хранене/да не си пази храната/, реакции на странични шумове и дразнители и ще трябва да прочетете доста литература. Ако вие не се справите с него, ще е поредното изхвърлено/зарязано куче.
User's Signature

IcyLand siberians

#11 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 08:54 AM

Показване на мнениетоicyland, в 26 June 2014 - 11:13 AM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 25 June 2014 - 01:58 PM, написа:

[Бла-бла! Надълго и нашироко си заобяснявала как и защо кучето било такова, че и онакова, после пък чак и не било осъзнало какво било направило .

Все ми е тая всъщност какво и как. Акъл насила на никого не можеш да налееш. Борби с егото му също са ми безинтересни. Казах ти къде да пишеш, освен ако нямаш нужда от съболежнования от другари по порода...Качена снимка


Това сте го написали във вашия профил: "Желанието непременно да бъдеш прав поражда страдание. Когато се изправиш пред избора да бъдеш прав или да бъдеш любезен, бъди любезен и ще видиш, как страданието ти изчезва. Единственият отговор на омразата е любовта. Всичко друго ще те съкруши ..."

Е правилно сте си го казали, а дали сте го и разбрали!


Едно е да искам, друго е да мога и трето и четвърто е да го направя, никога не го забравям! И да попитам: защо е нужно човек да бърка любовта с глупост и кому е нужно?

Обичам ви! Всички и безусловно, което не означава, че трябва да спестя на вас, а и на себе си останалото ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#12 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 June 2014 - 09:36 AM

Показване на мнениетоicyland, в 26 June 2014 - 11:32 AM, написа:

Здравейте, ако искате това куче да остане при вас ще трябва да положите доста усилия. Кучето явно има лош опит с хората, но вие сте го спасили и го гледате, забравете предишния му живот и се дръжте като водача на глутницата. Най- добре ще е да се обърнете към треньор, в парка зад Хилтън хотел има една жена- Румяна. Тя има опит и можете да посетите няколко часа на обучение, вие и кучето. Тя ще ви научи как да реагирате на агресивните му прояви, как да не ги допускате изобщо. А и трябва много да внимавате да не налети на някое дете, което просто си играе с шумна играчка. Хотел за кучета не ви е решението, там то ще се депресира повече и ще има по-голямо желание да избяга. Едно много добре разходено хъски, не мисли за хапане или агресия. Започнете от там, после упражнения с хранене/да не си пази храната/, реакции на странични шумове и дразнители и ще трябва да прочетете доста литература. Ако вие не се справите с него, ще е поредното изхвърлено/зарязано куче.


Пробвате литературните си способности ли ?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#13 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 June 2014 - 10:48 AM

Показване на мнениетоicyland, в 26 June 2014 - 11:32 AM, написа:

Започнете от там, после упражнения с хранене/да не си пази храната/.


Искам да попитам как се учи куче да не си пази храната???
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#14 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2014 - 11:05 AM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 30 June 2014 - 10:48 AM, написа:

Показване на мнениетоicyland, в 26 June 2014 - 11:32 AM, написа:

Започнете от там, после упражнения с хранене/да не си пази храната/.


Искам да попитам как се учи куче да не си пази храната???


Бавно и към доверие. Кучето не трябва да вижда човека като заплаха за препитанието си, тъкмо обратното.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 June 2014 - 08:02 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 30 June 2014 - 10:48 AM, написа:

Показване на мнениетоicyland, в 26 June 2014 - 11:32 AM, написа:

Започнете от там, после упражнения с хранене/да не си пази храната/.


Искам да попитам как се учи куче да не си пази храната???


Това го гледах в едно клипче в youtube, но сега не мога да го намеря, ако го открия ще го публикувам. На кратко: когато му даваш дневната порция не я изсипваш в купичката, а му даваш от ръка. После сипваш малко в купичката и докато яде продължаваш да слагаш с ръка в купичката малки порции. Изяде ли храната - сипваш пак малко. Идеята май е да разбере, че ти не си заплаха за вечерята му :) а напротив. Не съм пробвала така, Аксел дава да му бъркам в храната, даже си ме изчаква търпеливо. Ако някой е опитвал, може да каже работи ли.

#16 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 July 2014 - 07:28 PM

Повечето "методи", които съм срещала са да се "гали" кучето, докато яде; да му се бърка в паницата (без причина); да му се взима купата, докато се храни (пак без причина естествено) с цел "да му се покаже кой е шефа". Което за мен е върха на човешката простотия! Винаги тези "маневри" завършват с това, че стопанина не можа да стои в стаята дори, когато кучето се храни, защото (видеш ли) станало агресивно докато яде. :ud_009: Ми и на мен така да ми ровят в чинията и да ми я взимат, докато ям, ще им измъкна ръцете от ставите и ще ги пребия с тях! :ab_041:
Това със даването от ръка може и да има някаква логика, но според мен по-скоро кучето ще се научи на лиготия, не на спокойствие. А да му се "досипва" докато се храни ми напоня на баба ми, която още не съм изяла половината от порцията си и ме пита "искаш ли още, баба?". Ако се налага досипване (на мен това ми се е случвало, защото купата за хранене е била малка) е по-добре да се изчака хайвана да оближе купата и тогава да му се сложи "допълнително.

Искам да кажа само, че времето за хранене на кучето си е негово и само негово. Хората нямат работа около кучето, докато се храни, както и обратното. И най-добрия начин да покажеш, че не си заплаха е да не си заплаха. :smile:

П.С. Мога ли да попитам за мнения за метода кучето да се кара да стои пред пълната купа с храна (естествено свирепо гладно), докато стопанина не подаде команда да се яде? Аз съм я практикувала в миналото и освен да начеша деспотизма си, нищо сруго не направих.
:beer:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#17 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 July 2014 - 10:31 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 17 June 2014 - 09:24 PM, написа:


Ето една статия,която на мен ми беше адски полезна и смятам това е правилния начин да се справите с проблема пазене на ресурси:
https://www.facebook...f_type=bookmark

Трябва да скролнете малко надолу,самата статия започва така:
''Kак да избегнем конфликт с кучето си, как да не подтискаме инстинктите му, а да се възползваме от тях градейки връзка и доверие. ''

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 July 2014 - 11:07 PM

"Да, за хората обикновено не е проблем, че едно куче е пресирано и че с езика на тялото си показва стрес и подтиснатост.Не отчитат психическото затормозяване като нещо нередно, нито това, че между тях няма истинско пълно доверие."

С това съм напълно съглсна (за съжаление). Повечето хора третират "песовете" си като роби, а не като приятели.
ShiBumi_GirL, може би аз съм някак си закостеняла и не мога да вдяна. Разбирам идеята да се покаже на млкото кутре, че не сме му конкурент. И може би метода с даването от шепата ще има ефект като въведение. Но наистина не разбирам защо трябва да се дава (взима, заменя) храна след това, повреме на основното хранене. Ако е за обучение на командата "изплюй" ще върши супер работа. Добре би подействало с лакомствата по време на обучението. Но ако си взема куче на два месеца и почна по схемата, продължа така до 2-годишна възраст, каква е целта?
Имам една позната, така е разлигавила (да, за мен това си е лиготия) хъскито си, че не яде, ако не му се дава парче по парче в устата. Стигнали са дори до подаване с лъжичка! Еми не, това е прекалено!
Не казвам, че това ще се случи, ако се спазва метода на даването от ръка, но не е невъзможно и границата е тънка.
То е като при малките деца. Ако са свикнали до 3-годинки да ги храни мама в устата, на 4г. ще се възпротивят да се хранят сами, защото са научени, че си е тяхно право да бъдат хранени в устата!

П.П.: Съжалявам, ако съм разбрала нещо неправилно и ще се радвам, ако бъда поправена.

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 July 2014 - 11:14 PM

Като цяло идеята не е кучето цял живот да се храни по този начин,а колкото да разбере,че човека не му е конкурент.
Може би аз съм закостеняла,но отказвам да приема за нормално кучето да ми ръмжи докато яде.
Само по себе си ръмженето му си е нормална реакция и аз ако някой ми бара из чинията веднага ще му забия вилицата в ръката :ab_041:
Идеята е наистина кучето да не възприема стопанина като конкурент и заплаха за храната си.
Винаги може да се случи да минеш покрай кучето за нещо докато си му дал лакомство или се храни колкото и да съм ''за'' идеята кучето докато се храни да не се закача.
Не ми се нрави идеята да прелитам из вкъщи или да ходя на пръсти докато се храни :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 July 2014 - 11:23 PM

Така е!
Вкъщи в момента сме в ремонт и няма никакво място от натюрии. Когато дам на кучетата да ядат се налага и двамата да ги посбутам, за да се размина с тях, че да се върна. Никой не ми обръща внимание, завъртат дупетата на другата страна и продължават да се хранят. Понякога се случва да се върна и да им оставя по един морков или краставица (като за десерт) до купите, докато се хранят, че да не се занимавам после. Отново никой не ме отразява, най-много да подушат какво съм оставила.
Така, че без да искам спазвам нещата, посочени от теб. Явно наистина аз не съм разбрала за понататъшното практикуване на метода. Така поставено си е супер даже, за да може да свикнат малките кутрета.
И аз смятам за недопустимо куче да рамжи и да напада човек, но смятам, че в 99% от случаите хората са виновни за това.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни