Dog.bg Форуми : НОК , няколко въпроса.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

НОК , няколко въпроса.

#1 Потребителят е офлайн   Vank0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 19 February 2015 - 09:26 AM

Здравейте приятели. От няколко години имам желанието да си купя куче. Винаги съм искал Немско овчарско куче. До сега живях в апартамент и просто винаги ми е било супер тясно, та да измъчвам и животинка там. В близките 2-3 месеца де очертава да си закупя къща с не малък двор и мисля да си угодя като си купя най-накрая желаното куче.
Имам някакви въпроси от общо естество, сигурен съм че ги има и в други теми, но са разхвърляни а предпочитам да чуя всичко на едно място , освен ако не го смятате за грешно.
Такаа , първо ще започна с това- Мога ли да си закупя хубаво куче на цена 300-400 лв , тъй като съм с малко дете и просто няма как да отделя повече? Ако мога ,къде да го търся ?

Мъжко ли е по-добре или женско ? Аз лично съм по склонен на женско , чувал съм , че мъжките са по темпераментни. Има ли някакъв проблем да си играе около малкия( на година и половина е.
От каква възраст, мога да пусна да си живее самостоятелно на двора? Предполагам , че първите месеци е добре да е вътре....или не нямам представа.

Общо взето това са ми въпросите, ще съм много благодарен за вашата помощ :) Поздрави.

#2 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 19 February 2015 - 04:07 PM

Ако е държите кучето ви да е от тази порода то трябва да се обърнете към развъдниците. Кучето ще ви излезе по скъпо но ще знаете че не клони към различни наследствени заболявания и ще знаете какво да очаквате като характер. Ако се вземе кученце за по ниска цена и следователно без родословие не се знае какви заболявания може да развие в бъдеще, какъв характер ще има и си е чиста изненада отглеждането на такива кученца. Специално за тази порода много лесно се намират по евтини кученца но лошото не е в животинката а в това, че просто не във всичко приличат на породата.
Аз имам уж НОК само дето излезе с тънки крачета и треперим да не се появи дисплазия... така е защото родителите ми решиха да спестят с израза " нали пак е кученце, а ние няма да я водим по изложби" еми евтиното може да излезе доста скъпо. Затова трябва много да се внимава. Само да вмъкна, че видяхме родителите й и те бяха чисто здрави. Но .. гаранциа франция.
Колкото до пола по добре е женско кученце според мен. С мъжките е по трудно като пораснат все се перят на другите а като надушат разгонена мадама нямат спиране. Определено мисля, че женска е по добър вариант.
Ако сте си решили да е бебе хубаво, но ако не сте може да видите ето тук http://forum.dog.bg/...0&#entry1151243 или да поогледате приютите и тези които се подаряват.
Моето мнение е щом искате по евтино може да дадете шанс на някое в нужда което да отговаря на изискванията ви.
Успех и дано да зарадвате някое в нужда.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#3 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 19 February 2015 - 04:17 PM

Забравих да добавя ако кученцето е малко до третата ваксина не трябва да излиза на вън. и това май означава, че ще трябва да го гледате вътре (поне в този период). Докато няма ваксини по принцип е опасно да се изкарва на вън за това то си върши нуждите вътре, а вие почиствате след него. Малките се облекчават след пиене на вода, след игра, след спане, след хапване и общо взето през 3-4 часа. Друго което правят бебетата е да си чешат зъбките и това става чрез хапане. О да хапят каквото им попадне.. ръцете ви, играчки на децата, дивани и др.
Ако вземете по голямо куче (пак немско подобно) от някой приют или от място където е нежелано това ще си го спестите и може директно да й предложите дворчето на разположение.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#4 Потребителят е офлайн   Vank0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-February 15

Публикувано: 22 February 2015 - 06:29 AM

Много благодаря за съветите @estrella със сигурност ще се съобразя с тях.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни