Dog.bg Форуми : Мъж напада куче с брадва

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мъж напада куче с брадва Нера. Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 March 2015 - 09:13 AM

Със същия фатален край може да завърши свободно пуснато куче, излезло на оживен булевард...
Не оправдавам Тодор, защото наистина има варианти за действие, които няма да наранят до такава степен животното. Това, че неговото куче било пуснато си е за негова сметка (за жалост) и всичко рано или късно се връща.
Казвам само, че утре (недай си Боже) ще дойде куче от порода, която е опасна. Ще се нахвърли върху моите кучета, ще захапе така, че единствения вариант да пусне е да разкъса плът или артерия и аз или мъжа ми сме напълно способни да извадим ножа...
Защо така ли?
Ами защото когато няма кой да те защити ти трябва да се защитиш...
Ето затова трябва да има зоополиция! Защото ако всеки тръгне да си раздава правосъдие стигаме до ей такива извръщения. Човешкия мозък е болен и болен ще си остане...
Естествено има и кучета, които ако влязат в схватка няма опасност за живота на никого. Ако изключим бойните породи, никое куче няма да убие друго такова. Тъй като имат природни оръжия (зъбите) имат наложен инстинкт да не убиват себеподобни, а само да раняват при нужда. Това е изследвано и доказано от водещи психолози. И според тях човека няма такъв инстинк, защото природата не му е дала оръжия. Но когато човек се сдобие с оръжие, без инстинкт за убиване само за прехрана, се получава варварщина...
Ако няма закони и ясни последствия за действията на човек, той върши умопобъркани неща. За съжаление законите за защита на животните са под всякаква критика, а налагането на наказания са мираж. Знаете ли какво е казал Тодор при разпита на полицията? "Не бях запознат със закона и не знаех, че мога да лежа в затвора за това"... Дали ако е знаел щеше да удари с опакото на брадвата?
Ако знаем, че има институция, която си върши работа и ако подадем сигнал за пуснато куче или стопанин, който не събира акото на кучето си, за въпросния ще има наказание, дали ще го направим, или ще препочетем саморазправа?

Това са сериозни хипотетични екзистенциални въпроси. Исках само да кажа, че за случилото се основната вина е на Тодор, но за съжаление виновните са мнооого повече хора. И Нера плати за всички тях...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#22 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 04 March 2015 - 10:31 AM

Цитат

Знаете ли какво е казал Тодор при разпита на полицията? "Не бях запознат със закона и не знаех, че мога да лежа в затвора за това"... Дали ако е знаел щеше да удари с опакото на брадвата?


Пълни глупости,аз също не съм запозната със законите но много добре знам че за убийство и кражба се влиза в затвора.
Много добре е бил запознат според мен,толкова добре запознат че е знаел.. че най вероятно ще му се размине.
Да оставим закона настрана,къде е човещината в случая?
Знаете ли Мис Кис,предисторията в този случай изобщо не ме интересува,не е имало опасност за живота на кучето му,нито доколкото знам догото е убивало друго куче.
С каква предистория ще оправдаете убиването на куче по този варварски начин?
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#23 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 March 2015 - 04:19 PM

Данах, аз не съм защитник на никой, за да оправдавам каквото и да било. Нямам и такова намерение.
Четете, моля:
ТЕЗИ СЛУЧКИ НЯМА ДА СПРАТ! Колкото и да си бърборим тука, навън едно животно бива пребивано, мъчено, изхвърляно и дори убивано.
Хора (дори по-лошо - тийнейджъри) ежедневно убиват други хора, жени и деца. Как ще оправдаете Вие тази жестокост?

Както казах, човешкия мозък е болен и такъв ще си остане. Във всеки от нас живее един луд и не се знае кога ще се покаже.
Емилвр го каза най-добре - на такива хора мястото не им е по улиците.

Ние не сме тези, които ще съдят обаче. Има един съдник и ако прокуратурата не си гледа работата, то съдбата ще го направи. На този етап смятам, че е излишно да си правим само гимнастика на пръстите.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#24 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 March 2015 - 08:37 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 04 March 2015 - 09:13 AM, написа:

Ако изключим бойните породи, никое куче няма да убие друго такова. Тъй като имат природни оръжия (зъбите) имат наложен инстинкт да не убиват себеподобни, а само да раняват при нужда. Това е изследвано и доказано от водещи психолози.


Не е вярно, от опит го казвам. Предполагам, че причината за това (не бойна порода да убие друго куче без особена причина)е някакво отклонение в психиката, поради което наложените инхибитори да не се убива друго куче, още повече по-малко, да не вършат работа.

Не искам да коментирам случая с Нера. Но със сигурност наличието на зоополиция ще действа превантивно точно толкова, колкото наличието на полиция и наказания за грабежи, убийства и т.н. възспират криминално проявените от извършването на престъпления.

Всичко е до човека. Както при кучетата, така и при престъпниците, отклонения в психиката водят до прояви на жестокост. При хората съществените фактори за изграждането на престъпен характер са родителите - липсата на любов като основа. Или криворазбрана любов.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#25 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2015 - 09:05 PM

Според мен пък зоополицията няма да промени почти нищо! Това, което гледаме по Animal Planet е абсолютно неприложимо на територията на нашата мила родина. Да не говорим, че няма и кой да я издържа тази зоополиция. Ако чисто законодателно се "изчисти" и се инкриминира както трябва деянието, свързано с прилагане на насили, малтретиране, изоставяне на домашни любимци и т.н., не е необходима отделна полиция - тя и вече съществуващата ще има ангажимент и ще работи по тези престъпления!
По-важно според мен е да се работи в посока мисленето на хората в България! Плашещо е, че все още, през 2015 година има хора, които не намират нищо нередно в това да убият куче, да го измъчват и да се наслаждават на мъките му ... А и децата растат облекли тази ненормалност в нормалност!
По повод случая с Нера - да, потресена съм! Изключително потресена съм от жестокостта ... на ситуацията! И на безсмисления начин, по който Нера стана жертва и на Тодор, и на своите собственици ... Някъде прочетох, че кучетата не само са се залаяли, а са се сбили. Момичето се е опитвало да отдели Нера от другото, но не е успявала ... Хора, преживявала съм го този ужас ДВА пъти ... Моето куче беше нахапано два пъти - в единия случай от безпородно, във втория - от голдън ретривър, пуснат свободно да си потича около блока! Ами, докато гледах кървящото си куче, нападнато от голдъна в гръб, хич не ме топлеха мрънканията на собственика, че то било добричко и по принцип не правело така!!!
Редно е, не само редно, а и напълно задължително Тодор да си получи съответното наказание! Трябва да се знае, че всяко противоправно деяние има последици ...
Но, за Бога, не е нормално кучетата да се пускат свободно да си потичат в градска среда! ... Всеки собственик, вземайки си домашен любимец, трябва да е наясно, че опцията за тичкане около блока е неприложима, че, за да се подсигури необходимото движение на кучето, то трябва да се води на специални места - или определените от общината, или извън града ... И, преди да си вземе куче, да си даде сметка дали може да осигури необходимото на любимеца си ...
В крайна сметка от необмислените действия на двама души - човекът с брадвата и собствениците на догото, си отиде най-невинния замесен в тази история - Нера ...
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 04 March 2015 - 10:56 PM

Показване на мнениетоkatetol, в 04 March 2015 - 09:05 PM, написа:


Но, за Бога, не е нормално кучетата да се пускат свободно да си потичат в градска среда! ... Всеки собственик, вземайки си домашен любимец, трябва да е наясно, че опцията за тичкане около блока е неприложима, че, за да се подсигури необходимото движение на кучето, то трябва да се води на специални места - или определените от общината, или извън града ... И, преди да си вземе куче, да си даде сметка дали може да осигури необходимото на любимеца си ...
В крайна сметка от необмислените действия на двама души - човекът с брадвата и собствениците на догото, си отиде най-невинния замесен в тази история - Нера ...

Не съм съгласна. Къде точно да разхождаме нашите кучета,на свобода,като истински такива? Да,би било страхотно да можем да ги пускаме извън града,но кой работещ човек може да си го позволи всеки ден,та дори и всяка седмица? И какво излиза-тези,които могат да гледат кучета по тези правила,трябва да са пенсионери без работа и задължения.
Моето мнение е ,че трябва да се промени нагласата и възпитанието на хората спрямо кучетата. Деца,които от малки са научени да се пазят от кучето и биват плашени с него,няма как да израстнат като обичащи животните възрастни. Всичко е свързано,но не бива да забравяме,че всичко,ама абсолютно всичко идва от възпитанието и средата в детството.

#27 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2015 - 11:42 PM

Е, то е ясно, че трябва да има толерантност, каквато по нашите географски ширини липсва. Може да се придобие единствено, чрез контрол и санкции. Когато тези неща се регулират, отговорността ясна, правилата се спазват, лудите, като този Тодор, ще станат малко по-сдържани.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#28 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 March 2015 - 01:40 PM

wind и katetol, съгласнва съм с мненията ви!
Nero14, в Пловдивска община е забранено да се пускат кучетата (без значение от порода и размер, още по-малко от характера). На всеки километър има изградени кучешки площадки с оглед на тази забрана. Клетката за кучета е била на 100 метра от Нера и Тодор (тази, в която и ние разхождаме нашите кучета), а на 600-700м по-надолу има втора такава. ИМА къде да се пускат кучетата да си тичат свободно и това не е около блоковете и градинките!

Аз всякаш предизвиках съдбата с писаниците ми тука. Преди малко бяхме на разходка и ни нападна представител от бойните породи (мисля, че е между пит и стаф). Стопанина му си го пуска най-редовно около нашия или съседните блокове. Мъжът ми на няколко пъти се е карал с него по този въпрос. Благодарна съм само, че не успяха да се захапят. Сборичкаха се първо с малкия, после с големия, но нямаше фатални захапки. И трите кучета са добре и без драскотина. Добре, че стопанина дотича навреме и успя да хване кучето си. Добре, че самото куче, въпреки колосалните си размери е младо и неопитно, та не нападна лошо (а можеше). Но от тук насетне става лошо, защото вече се надъхаха и следващия път ще е по-страшно...
Няма как да намеря думи аз как го изживях. Сега разбрах, че жекните не стават за таз работа. Ако се справям успешно с моите кучета, не мога да се справя и с чуждото враждебно куче. Преди толкова пъти съм си рисувала сценарии за това как да реагирам в подобна ситуация (защото знаех, че рано или късно ще се случи, като виждам какво правят безотговорните стопани). Обаче когато е наистина е съвсем различно!!!
Може би дори ще си върна думите назад... сега, когато го изживях на косъм ще си кажа правичката: не ме е яд на кучето - то си е селектирано за бой, както моите за дърпане на шейна. Но за мое най-голямо учудване не ме беше яд и на собственика, защото знам, че нито е първия, нито ще е последния тъпак, който си пуска свободно кучето. Даже му бях благодарна, че дойде навреме, а не се моткаше като прани гащи, докато аз се мъчих да разтърва три луди кучета.
Единственото, което ме интересуваше е моите гамени да са добре. И съм благодарна за това!!!
Толкова ли е трудно да ограничим свободата си до свободата на другия?

П.С.: Мерките, които мога да взема на този етап са да подам жалба в общината, та поне да му лепнат 50лв. глоба за пуснатото куче. Също така мога да взема метален нашийник-душач, който да сложа с шиповете навън, та поне вратовете да им предпазя малко...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#29 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 March 2015 - 02:34 PM

Ти с тея шипове недей. Един Нюфаундленд преди години имал такава къшка,кучета си боричкахасе,стопани пушеха. Боричкахасе кучета и поспряха. И кога стопани утишли при тях ,оказасе че кучето завря зъби в къшка,от опитите да се освободи вертешесе и просто удуши нюфаундленда. Нюфаундленд похърка и умря. Така че бъдете повнимателни с тези удушвачи.

#30 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 03:57 PM

Според мен идеята с шиповете е добра така ще можеш да предпазиш вратлетата. Аз ползвам този метод и с двете овчарки за които се грижа, като гледам нашийника да им стой плътно на шията не да виси за да може при захапка да не се измести.
Просто няма оправия с тези които са безотговорни каквото и да говориш с тях, те винаги са прави или са пълни непокисти или са враждебно настроени.
Ето на вчера с приятеля ми блъснахме свободно тичащ по булеварда пинчер ( изскочи изневиделица). Съветите от двама дятковци, които станаха свидели бяха ужасни. Единия ми крещеше да не ходя до кучето да го оставя да умре. Другия викаше да го хвърлим някъде. Аз го взех цялото беше напикано с раничка на главата в пълен шок. Стопани на хоризонта нямаше, а дребния беше супер мръсен. Та ветеринари глупости за радост е добре нищо му няма. Ама какъв стрес изживях не е истина...
Безотговорност и това е. Всички са такива затова и този Тодор си е позволил да направи това деяние. Каквото и да си говорим и колкото и да преживявам различни ситуации (лоши и добри) съм на мнението, че мястото на Тодор не е по улиците.
Не знаех за това което Тодор е казал на полицията. След като го прочетох ми падна още повече в очите този човек. Значи според него ако е знаел, че може да лежи в затвора е нямало да убие догото. Това ме навежда на мисълта, че догото не е било кои знае колко виновно в предисторията си за да бъде убито. И друга мисъл ми навлезе в главата от тези му думи той не е посегнал на живота на стопанката на Нера защото знае, че може да лежи в затвора (за тпва само я е заплашил). Това от своя страна го прави много зъл човек, които реално би посегнал и на човешкия живот. Според мен този тип тай огромна злоба в себе си и ми се вижда доста опасен. Със сигурност мястото му не е на улицата.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#31 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2015 - 04:49 PM

Защо всички скачат срещу Тодор?Да,жестоко и брутално е това,което е направил,но виновния не е само той.Защо никой не търси отговорност на собствениците на Нера какво прави такова опасно куче на детска площадка без повод и без наморник?Първоначално и аз се чудех как може човек,който има и явно обича кучета да направи такова нещо,но след като моите кучета бяха нападнати от питбулоподобен,който собствениците пускат да се саморазхожда,а те си стоят вкъщи на топло си отговорих.Ако в този момент имах с какво да го убия щях.Ходих в общината да подам жалба,но ми отговориха,че не са актосъставители,ходих до РПУто,но от там казаха,че са ходили и друг път по сигнал за същото куче,но явно няма ефект,бях при собственика,който ми каза да не се заяждам с него да за да не изям шамарите и че нямало да ги убие а най-много да ги нахапе.Пуснах жалба в общинския инспекторат,но до момента нямам отговор.Кучето продължава да си се саморазхожда и нищо.Купих си спрей против кучета,но едва ли ще ми помогне.Моите кучета са мопс и френски булдог,които са винаги на повод.Дано никой не изпада в подобна ситуация...Сигурна съм,че Тодор не е използвал брадвата просто за удоволствие.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 05:11 PM

Стопанката на Нера е била там, не си е стояла "в къщи на топло". Ангажирала се е и е разтървала САМА двете кучета. Тогава Нера вече е била на повод. Крайно безотговорно е кучето ти да се сбие с друго куче, а ти да не се намесиш. Дано не ви се случва никога. Стопанката на Нера ги е разтървала сама следователно не са се сбили " на живот и смърт". То тогава Тодор няма право да убива и да заплашва с убийство!!
Знам, че всеки един от пишещите тук поне веднъж си е пускал кучето на място където не е позволено. Точно в този момент е можело и вашето куче да се сбие и следователно да бъде убито с брадва. Правилно ли ще е ? Въобще правилно ли е да убива пуснато куче след като и неговото куче се е разхождало свободно? И още един въпрос вашето куче пуснато ли беше или вързано като ви нападна "питоподобното" ?
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#33 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2015 - 05:20 PM

Показване на мнениетоestrella, в 05 March 2015 - 05:11 PM, написа:

Стопанката на Нера е била там, не си е стояла "в къщи на топло". Ангажирала се е и е разтървала САМА двете кучета. Тогава Нера вече е била на повод. Крайно безотговорно е кучето ти да се сбие с друго куче, а ти да не се намесиш. Дано не ви се случва никога. Стопанката на Нера ги е разтървала сама следователно не са се сбили " на живот и смърт". То тогава Тодор няма право да убива и да заплашва с убийство!!
Знам, че всеки един от пишещите тук поне веднъж си е пускал кучето на място където не е позволено. Точно в този момент е можело и вашето куче да се сбие и следователно да бъде убито с брадва. Правилно ли ще е ? Въобще правилно ли е да убива пуснато куче след като и неговото куче се е разхождало свободно? И още един въпрос вашето куче пуснато ли беше или вързано като ви нападна "питоподобното" ?

Както по-горе писах моите кучета са винаги на повод.Кучетата нямат работа на детски площадки.Законите са за да се спазват.Ако ги бяха спазвали сега Нера щеше да е жива и нямаше да има кой крив кой прав.Тези големи кучета не са за градски условия,пък още по-малко пуснати свободно
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 06:00 PM

Съгласна съм с това, но не съм съгласна да се гледат като нарушители само стопаните на Нера. В чужбина закона щеше да да приложи глоба на собствениците и на двете кучета защото са пуснати. След това за Тодор щеше да се определи още една глоба (за отправените заплахи и за нанесена вреда в семейството, като например за стрес и др. подобни) + определен период зад решетките за убийство над домашен любимец.
За пуснати те кучета са виновни и двете страни но да убиеш без да си в опасност е пълна лудост!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#35 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2015 - 06:04 PM

Редно е и двете страни да си понесат последствията както сте написали.Някой знае ли какво е кучето на Тодор?В репортажите казват само,че е голямо.
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 March 2015 - 07:20 PM

Кучето наТодор е смеска от породи, които ми е трудно да повторя. Силно доминантна женска, тежи около 20-30кг. Не се понася с други доминантни женски. Знам със сигурност, че миналата година се биеше 15 минути с женски ротвайлер и двете кучета бяха без драскотина. Явно не е съвсем беззащитна. Макар, че я познавам като много добро и игриво куче, знам че към женски не е толерантна. С моите беше повече от гальовна и оттам се сближихме със жената на Тодор. От миналата пролет не съм ги виждала, защото бях бременна и не разхождах кучетата аз. Сега и да ги видя (което ме съмнява) няма да ги разпитвам какво и що.
След случката ми днес мъж ми също е напушил и мога да се поставя на мястото на семейството на Тодор. Знам че на кучето няма да посегне, защото благодарение на случката с Нера разбрахме, че кучето има най-малко вина. Собственика със сигурност ще си изяде шамарите.
Консултирах се с адвокат, ще подам жалба към районното и в общината, пък каквото стане...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#37 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 March 2015 - 08:17 PM

Цитат

Тези големи кучета не са за градски условия,пък още по-малко пуснати свободно



Голямо заключение :tb_195:
Дайте всички да отглеждаме мопсове и пинчери тогава :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 05 March 2015 - 08:22 PM

Това женурята които пишете тук , вземете моля ви , и си купете лютив спреи , и малко газово револверче от 60 лв .

Пробвайте задължително и двата уреда върху улични кучета ( иначе няма смисъл) ,и лесно безопастно и с усмивка ще прогонвате всеки натрапник ( кат мен:ab_041:)

#39 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2015 - 08:25 PM

Те пинчерите хапят повече от големите :ab_041: .Заключението ми е от моите наблюдения.Не мисля е е нормално питбули,ротове и т.н да бъдат разхождани от 10-12годишни деца.Имам позната с ротвайлер на около 2 години.Тя тежи 50 кг,а кучето е 60.Скача и на хора,но въпреки това го води без наморник.Не слагам всички собственици на големи кучета под общ знаменател,но точно заради тези които описвам е и мнението ми.
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 05 March 2015 - 08:31 PM

Аз имам 2 женски немски овчарки, не са доминантни едната играе страхотно с всякакви кучета, другата е влюбена в пръчки, топки и всичко което и хвърлиш, рядко играе с кучетата повечето време ги ближе или не ги отразява. Не веднъж са заставали срещу мен стопани с доминантно женско куче, при което винаги моля да ме изчакат да си ги вържа и им освобождаваме кучешката полянка. Да ама не 1 от 10 човека ме изчакват. Другите влизат без да им пука с претекста " те няма да се убият остави ги да се разберат", е да ама аз не мога да си оставя кучето да се бие с друго куче. А няма начин доминантна женска да не се сбие с друга женска дори и другата да не е доминантна. Не веднъж кучката ми ляга по гръб за да покаже, че не иска да доминира, а доминантните женски не я остават даже да стане. За собствениците на такива кучета нямам думи те са крайно горделиви от факта, че имат силна женска. Не веднъж съм промивала рани на моето куче и не веднъж ми се е късало сърцето като я чуя да пищи в мелето.
Просто отврат....
Разбирам да си пуснеш кучето ама поне да не е агресивно а той Тодор хем си знае стоката хем го води пуснато. Това за мен е огромна безотговорност.
Когато ти излезе агресивна женска на среща а стопаните не искат да си я вържат имаш два варианта. да си държиш кучето вързано, като така ще го нахапят повече и няма да може да се защитава ефикасно или да го пуснеш и да се опитваш да хванеш другото. Втория вариант е по опасен защото може и ти да излезеш нахапана обаче пък ако не те ухапе ще можеш да овладееш твоето куче с думи а другото да държиш докато собственика дойде.
Вече съвсем се убедих, че е този Тодор не е постъпил правилно. Да имаш доминантна женска, а да убиеш другото куче (дори и да е било доминантно ) е пълна простотия. Вместо да прояви разбиране поради факта, че имат сходен проблем, той отишъл и убил кучето.
Нещо ме навежда на мисълта, че май кучката му е започнала да губи в боя и го е хванало яд.
Дано влезе в затвора за постъпката си!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни