Dog.bg Форуми : Мъж напада куче с брадва

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мъж напада куче с брадва Нера. Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 05 March 2015 - 09:07 PM

Изчетох всички коментари от началото на темата до тук . Отчетена е грешката , че кучетата са пуснати свободни ... , на място , което не е определено за тази цел ...
Това което не проумявам и не бих могъл да проумея е - Колко от нас - хората които сме " тук " във форума имаме брадви в превозните си средства ??? / освен ако някой не е професионален дървосекач / . Колко от Всички шофьори в страната се разкарват с брадви под седалките си ??? Според мен този " човек " е за МАКСИМАЛНА ПРИСЪДА и затова подкрепям мнението на " estrella " и подписах петицията .

#42 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 March 2015 - 09:45 PM

Не е въпроса колко се разкарват с брадви,а колко биха ги използвали по този начин.
Не ме притеснява факта,че е имал брадва-зима е все пак.Аз имам лопата в пикапа ама тва не означава,че ще закопая някой :ab_041:
Просто според мен коментарите са излишни и всичко е догадки каква е била предисторията и кой е крив в прав е трудно да се каже.
И все пак такава проява на жестокост трябва да бъде наказана!
А може би ако институциите си вършеха работата и имаше ефективни мерки и санкции срещу свободно пуснати кучета сега това куче щеше да е живо :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 05 March 2015 - 10:32 PM

Аз ли съм единствената която си пуска кучето без каишка на места,които не са за кучета? В София, в квартала в който живея няма места за кучета. Има парк,който всички използват за тази цел. И пак недоволни има. 7 години гледах дакел,който не беше пускан да тича на свобода. Реших,че няма да правя тази грешка отново. Да,кучето ми може да бъде нападнато-я от човек,я от куче. Може и кола да го блъсне. Може и мен да ме блъсне,да ме захапе куче и т.н. Това не означава обаче,че ще лиша кучето ми от свободата да тича. За това правя всичко възможно да го възпитам както трябва,за да не е опасно. Същото е и с хората. Опасности дебнат навсякъде.

#44 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 06 March 2015 - 01:41 AM

" Shibumi " сърдечни поздрави от мен ! Това е рядък случай в който не съм напълно съгласен с част от мнението ти . - Че е зима - зима е , но лицето е тръгнало на разходка с кучетата си - насред града , вътре в населеното място , между блоковете ... Каква е причината брадвата , да се намира в джипа му ? / Коледата отмина - ако приемем , че я е взел с надеждата да отсече незаконно някоя елхичка покрай пътя / За лопатата се сещам - ще пробуксува някъде автомобила , ще затъне , ще си помогнеш , но да си се вози човек из града с брадва до себе си - електричар - не дървар в гората , а вътре в града , тръгнал да разхожда кучетата си - не е нормално ...
Затова споделям мнението и на " emilvr " : - " Ненормален е . Тодор не е бил в животозастрашаваща ситуация , не е бил в афект и е имал много вариянти за действие . Трябвало е да удари кучето с дръжката , да го удари с тъпото по главата , можел е да ги разрита с крак ... " .
" Miss Kiss " е имала неприятното преживяване по време на разходката им , да ги връхлети младо и буйно куче " представител от бойните породи " , собственост на неразумен стопанин , пуснал го да се разхожда свободно . С помощта на собственика му са ги разделили навреме - преди да се сбият и наранят сериозно , но въпреки това тя споделя изживяното така : - " Няма как да намеря думи аз как го изживях. Сега разбрах, че жекните не стават за таз работа. Ако се справям успешно с моите кучета, не мога да се справя и с чуждото враждебно куче. Преди толкова пъти съм си рисувала сценарии за това как да реагирам в подобна ситуация (защото знаех, че рано или късно ще се случи, като виждам какво правят безотговорните стопани). Обаче когато е наистина е съвсем различно!!! " . - Това е описанието след едно бързо спречкване и сборичкване - без сериозно сбиване . - Жената пак не е била в състояние , сама да раздели кучетата - без намесата на стопанина на другото куче . - А в случая с убитото дого , момичето - стопанката му вече го е била хванала и държала . - По неволя съм ставал свидетел на сериозно сбиване на сериозни кучета . - Захапят ли - няма отваряне на челюстта им . Всеки , който е имал това неудоволствие , знае че е много , че е изключително трудно , да се разделят - не само за жени а и за мъже . Така , че за мен в случая - не е имало никаква опасност за другото куче - щом момичето само си е хванало и отделило своето . А онзи " човек " , вместо да помогне и усмири своята женска се е втурнал за брадвата в джипа . Кой нормален човек , тръгнал евентуално да сече дърва и возейки брадвата като инструмент със себе си , ще постъпи така ??? - Ето защо - на базата на всичко това , за себе си мога на 100 % да преценя , че използвалият брадвата е много , много , много " крив " , дори по-точно го е казал " emilvr " : - " Ненормален е . " .
Нарушени са наредбите - Да . Наблизо е имало площадка , обособена за разходки на кучета - Да . - Нека да си понесе административните санкции за това нарушение , но и да си е била вързала кучето на повода , след като другото - доминанто куче е било пуснато свободно ... ?
" Nero 14 " мисля , че съвсем не сте единствената , " която си пуска кучето без каишка на места,които не са за кучета " . - В много населени места - не само при вас няма такива обособени места . - Мисля , че липсата им не е по вина на собствениците на кучетата , които да са саботирали местните Общинските съвети в усърдната им дейност , да определят такива .

#45 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 06 March 2015 - 01:08 PM

Добре си живеех като не влизах във форума. След толко време да прочета ПАК, че било имало "опасни породи" и "бойни породи", и че "големите кучета не били за градска среда"........

Не разбирам какво нищите в тази тема. Един мъж, който си е носил брадва в колата е убил куче . Пред очите на мнозина. Значи пуснати- непуснати - тва е чисто преднамерено убийство .Брадвата сега е употребена за куче. Кръстете се, че не сте му одраскали колата при маневра.............

Наказателен кодекс на Република България :
Чл. 325б. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.07.2011 г.)
(1) Който, като прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт, тежко или трайно увреждане, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
(2) Наказанието е от една до три години и глоба от две хиляди до пет хиляди лева, когато деянието по ал. 1 е извършено:
1. от лице, което осъществява дейност или професия, свързана с отглеждане на животни или полагане на грижи за тях;
2. по начин или със средства, опасни за живота на хора или животни, по особено мъчителен начин за животното или с особена жестокост;
3. на публично място или в присъствието на малолетно или непълнолетно лице;
4. повторно..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#46 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2015 - 01:28 PM

Показване на мнениетоagalina, в 06 March 2015 - 01:08 PM, написа:

Добре си живеех като не влизах във форума. След толко време да прочета ПАК, че било имало "опасни породи" и "бойни породи", и че "големите кучета не били за градска среда"......Не разбирам какво нищите в тази тема. Един мъж, който си е носил брадва в колата е убил куче . Пред очите на мнозина. Значи пуснати- непуснати - тва е чисто преднамерено убийство .Брадвата сега е употребена за куче. Кръстете се, че не сте му одраскали колата при маневра....

Наказателен кодекс на Република България :..........................................................


Тук хората са свободни души. Импровизатори, че защо не и философи на житейско-битово ниво. Какво ги интересува някакъв си НК? Я гледай нагоре що бисер се изсипа ... Качена снимка



User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#47 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 March 2015 - 02:30 PM

Nero14, аз също съм живяла в София и ситуацията е коренно различна. И ние там си пускахме кучетата от немай къде на една полянка.
В Пловдив обаче на всеки 100м има табела "Забранено на кучета". И не веднъж органите са глобявали стопаните на пуснати кучета. Това явно не може да ги спре. Въпреки, че буквално в окръжност с диаметър километър около една клетка има поне още 3 такива. Само в Кършияка са 4 или 5 клетки.

Чесно казано не е съвсем глупаво дърдоренето на компетентни и некомпетентни по интернет пространството. Благодарение на това, че се вдигна шум по тази история органите на реда и екоравновесието приемат по-насериозно едни глупави жалби, като моята например, която нямаше сериозни последствия.

Българина си е свикнал да си кротува и затова ни се качват на главата. Дори от вкъщи пред компютрите можем да привлечем вниманието на властимащите, та ако нас ни мързи да си мръднем трибуквието, поне те да го направят!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#48 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 07 March 2015 - 01:37 AM

"Тук хората са свободни души. Импровизатори, че защо не и философи на житейско-битово ниво. Какво ги интересува някакъв си НК? Я гледай нагоре що бисер се изсипа ... Качена снимка"

[/quote]
Нагоре и надолу. Секи иска да си каже. Ако може - за всичко
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#49 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 13 November 2015 - 01:40 PM

Стопаните явно са се опитали да потърсят справедливост за жестокото убийство на любимеца си - тук
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни