Dog.bg Форуми : Мъж напада куче с брадва

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мъж напада куче с брадва Нера. Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 21 February 2015 - 08:12 PM

В пловдивския квартал Кършияка. На ул. „Брезовска” разярен мъж посече с брадва 4 – годишно домашно куче от породата дого аржентино.

Причината според собствениците на кучето, е че догото лаело по кучето на нападателя. „Още не можем да повярваме , че Нера е мъртва и може на света да има толкова жестоки хора”, коментират пред TrafficNews.bg стопаните му Златка Андреева и Владимир Халачев.

Днес около 9,00 часа Златка извела кучето на разходка. „Пуснах го да потича, защото наоколо нямаше други кучета. След малко обаче се появиха две - едното от които беше голямо женско и с Нера започнаха да се лаят” разказва Андреева.

Двете кучета се сджавкали, а момичето започнало да дърпа догото настрани. „ В този момент видях стопанинът му да се приближава с брадва в ръка. Кучето беше с гръб и изобщо не го видя. Той вдигна брадвата и я заби в гърба му. Кръвта му бликна като шадраван. Опитах се да го защитя , а той насочи към мен брадвата и заплаши , че ще убие и мен” разказва Златка.

С писъци тя хукнала към къщи, където бил приятелят й. Двамата натоварили все още дишащото куче в колата и го откарали във ветеринарната клиника на д-р Карагьозов. Докторите, свикнали на всякакви жестоки гледки, също били потресени. Лекарския екип веднага включил животното на системи, но при прегледа се оказало , че гръбначният му стълб е прекъснат и малко по-късно кучето издъхнало.

Убиецът буквално е разсякъл кучето на две. „Не познаваме мъжа, знаем че живее някъде в нашия блок, но дори не знаем как се казва. Лично мен два пъти ме е заплашвал с убийство, както и Нера, защото лаела по неговото куче. Никога обаче не съм предполагал, че това може да се случи и не съм подавал жалби в полицията” разказва Владимир Халачев.

Той е категоричен, че Нера никога не е нападала човек или друго куче. „Тя е едра порода, но е безкрайно социално и любвеобилно животно. Играе си с малки и големи кученца. Да, лае , когато види друга голяма женска, но това е заложено в породата им да доминират. Не знам какво сърце трябва да имаш , за да убиеш куче по този начин. Не съм срещал подобна жестокост. А съм виждал, че човекът има и малка дъщеря. Нямам думи” каза Халачев.
Съседите са категорични, че убитото куче не е било агресивно, никога не е нападало деца, възрастни или други кучета. „Даже от котките го беше страх и като ги видеше тичаше в обратната посока” разказват деца от блока.
Днес следобед двамата взеха трупа на Нера от клиниката, за да го погребат. Преди това обаче подадоха жалба в Районна прокуратура. 

„Проявите на жестокост спрямо животни бяха криминализирани през 2011 година с измененията на Наказателния кодекс. В случая става дума на убито домашно куче по особено мъчителен за животното начин и с особена жестокост. Наказателният кодекс предвижда от 1 до 3 години лишаване от свобода и глоба от 2 до 5 хиляди лева” коментира адвокатът на стопаните Росен Димитров.

Какво мислите за случая? Много ми е гадно как в коментарите стопаните са нападнати. Толкова е тъжно да разбереш, че има хора който подкрепят деянието на този мъж. Вие какво мислите? Някой знае ли нещо повече по темата.
Ето и петицията който мисли, че мъжът с убил Нера трябва да получи някакво наказание нека да подпише. Крайно време е да си получи заслуженото гада.
http://www.peticiq.com/110153 Дано повече хора мислят като мен!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#2 Потребителят е офлайн   kJLaMep Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 February 2015 - 08:12 PM

Интересно какво казаха медиите по въпроса.. :O

#3 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 February 2015 - 01:34 PM

Подписах петиция за зоополиция ,но не видях петиция за Нера.

#4 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 23 February 2015 - 07:24 PM

http://www.peticiq.com/forum/125647
Тук може би... и в линка от първия ми пост става просто слез надолу и подпиши това е за Нера а линка над снимката е за зоополицоята. Като подпишеш трябва да потвърдиш подписа си от имейла който си дала.
Благодаря за съдействието :ae_085:
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#5 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 23 February 2015 - 07:29 PM

Всъщност последния линк които пратих е бил само от коментарите извини ме! Погледни добре първия линк там е петицията за Нера а над снимката има др. линк, който е за зоополицията. Дано ме разбереш, че май ми се стори объркващо обяснението.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#6 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 23 February 2015 - 09:31 PM

Държавата как ще реагира , това е ясно , не и пука.
Не миго побира умът как реагират родителите на момичето - никак ...
Баща има ли ?? Майка ?? братя роднини ??
Това е реална заплаха за убийство на детето , как може да не идат и да не му търсят сметка ??
Дори животните когато им заплашиш малкото реагират , тези родители не са хора , те са под ниво животни .

#7 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 23 February 2015 - 11:03 PM

Хора аз нищо не разбирам.. Всички все казват колко са силни как биха го премазали тоя глупак а никой нищо май не прави. Много ми стана неприятно като прочетох някой от коментарите в петицията.. няма да крия, че се разстроих доста но ако знаете какви коментари има... Очите ми нямат толкова сълзи -май народа е болен нищичко не разбирам (няма да напиша това което съм прочела защото за мен е много тежко и нямам сили да напиша подобно нещо). Имам чувството, че хората тотално са полудели... пълни изверги.. други пък защитават тоя Тодор (убиеца). Глупаво е как всички си бръснат главите за да изглеждат на мафиоти, как всички "мъжаги" ходят на фитнес и са уж силни.. всеки се бие в гърдите с думите "само да ми падне " и кво нищо. Всички са страхливци а уж всеки има авери и всеки е най. Глупости един умник с брадва си прави каквото иска и сее страх а никой нищо не прави. Чувствам се супер безсилна. Държавата .. тя не знам съществува ли..
emilvr и аз не знам къде са тези родители.. няма ли кой да се застъпи за хората.. май и жалба не са пуснали. Много ме е яд, че случая ще се потули и този "мъж" ще си живее свободно. По тъжно е обаче хората които мислят, че той е постъпил правилно.... за коментарите под петицията нямам думи. Не мога да си представя как живо същество може да напише нещо подобно. Е май не съм била подготвена за всичко и баща ми само ми повтаряше да се гордея с това, че съм българка.. Пълно разочарование иде ми да потъна в земята не знам дали и в другите държави има такива лоши хора (мозъка на които да сътвори такива гадости) обаче наистина не съм подготвена да приема за нормално тези извратени хора. Жалко е, че са българи и се срамувам от тях ама толкова се срамувам, че чак сълзите ми горчат. Думички не ми останаха.. а животинката дано не се е мъчила. Хора радвам се само за едно, че в този форум има хора които мислят като мен. Не знам кой го е създал обаче се радвам, че не съм сама между тия изперкали извратеняци.
Съжалявам за блудкавия пост ама имах нужда да го напиша.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#8 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 24 February 2015 - 12:44 PM

Кое не разбираш, питай конкретно за да ти го обясня ?

#9 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 25 February 2015 - 09:56 PM

Не ми е ясно как този тип още е на свобода, как още не е подадена жалба срещу него и защо от толкова много надъхани младежи не се намери един дето да си отстои на думите и да му начупи кофата. Искам да си получи заслужено а нищо не се казва по случая всичко утихна все едно не се е случвало...
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#10 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2015 - 12:05 PM

Показване на мнениетоestrella, в 25 February 2015 - 09:56 PM, написа:

Искам да си получи заслужено ...


Кой е мярката за заслужено? Или и ти в случая искаш със свинщина да се противодейства на друга такава?

Ако е така ... ти с какво си по различна от онзи, когото толкова по Ботевски мразиш? Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#11 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 26 February 2015 - 04:03 PM

Смятам, че трябва да се накаже за ужасната си постъпка. А това става със затвор + глоба. Не мога да се примиря, че ще остане на свобода след тази постъпка. Много ме подразниха (както и горе писах) коментарите. Изпълнени със злоба и с извратеност както към кучето така и към детенцето на тоя тип Тодор. Нищо повече не се е казало по въпроса последната ми информация е, че Тодор се е укрил.
КОКО_ко ако обичаш не изопачавай думите ми и не си вади грешни изводи. Да мразиш е нещо много силно, нещо което аз не съм изпитвала към нищо живо до сега. Мога да кажа, че единствено съм била разочарована, а в случая съм потресена и единственото което търся е да има правосъдие. Следователно според мен той трябва да бъде наказан по реда на закона. Прочети добре какво написах горе... аз съм шокирана не само от постъпката на този мъж, не само от това, че няма правосъдие но и от отвратителните коментари.. Останах без думи колко много злоба и извратеност имаше отправена към невинното куче и невинното дете (което няма нищо общо със случая). Както и много "мъжаги " описаха, че щели да го накарат да си плати. Да ако не го вкарат в затвора поне да му друснат един бой хич няма да ми е жал. Не смятам, че е свинщина ни най- малко щом той си е позволил да УБИЕ, то трябва да бъде наказан. Щом полицията не иска да се занимава въпреки законите които ясно сочат къде му е мястото е тогава трябва да го изтърсят та да види, че животните има кой да ги защити и да се замисли дали да ползва брадва следващия път. Ненаказан не трябва да остава!!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#12 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2015 - 02:54 PM

Показване на мнениетоestrella, в 26 February 2015 - 04:03 PM, написа:

... да се накаже за ужасната си постъпка...Не мога да се примиря... Много ме подразниха ... КОКО_ко ако обичаш не изопачавай думите ми и не си вади грешни изводи. ..Да мразиш е нещо много силно, нещо което аз не съм изпитвала към нищо живо до сега. ... в случая съм потресена и единственото което търся е да има правосъдие. .. Както и много "мъжаги " описаха, че щели да го накарат да си плати. Да ако не го вкарат в затвора поне да му друснат един бой хич няма да ми е жал. ...трябва да бъде наказан.


Не по шия, ами по гръб. Направо си го мразиш, ама още не го знаеш. Или пък ти се ще да не е така, ама не знаеш как. Все тая ...Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#13 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 27 February 2015 - 04:08 PM

Според теб съдията в съда мрази осъдените?? Само защото раздава правосъдие ги мрази? Според теб родителите мразят децата си защото понякога ги наказват???? Не съм съгласна не го мразя ако беше така щяха да му копаят гроба бъди сигурен. Разводняваш темата ама за да ти стане по ясно пак ще опитам да ти обясня. Щом той е направил нещо жестоко трябва да му бъде показано, че това не е правилно (нужно е за да не реши и утре да проявява подобна жестокост отново). А за да му се покаже че така не бива се използва наказание, което се определя от съдията. В нашия случай съд няма защото на малко хора им пука. А на тези на които им пука не им се обръща внимание от страна на държавата. В такъв случай наказанието може да се раздаде и от гражданите или от близки на пострадалите.
Аз реално искам темата просто да се разчуе да се съберат хора ако трябва да излезем на протест с цел държавата да се мръдне и да му определи наказанието... с цел да има правосъдие.
Само да вметна, че ме обиждаш (надявам се да не целиш това) като си си наумил да вървиш срещу мен и да държиш, че знаеш каква съм и с какво искам да се занимавам. Не ме познаваш и няма от къде да знаеш какъв човек съм а по форумите от един коментар трудно се опознава даден индивид. То в днешно време на живо да си говорим трудно се разбира кой какъв е и какви си ги мисли, че какво остава във един форум. Аз ако исках да го накажа този тип въобще нямаше да пиша по форумите. А онези които се занимават със свинщина не са толкова интелигентни да осъзнаят, че тя не води до нищо хубаво и много рядко има ефект и ако има е от чист страх а точно това се цели да се избегне. Наказанието не е с цел да не повтаря постъпката си от страх, а с цел да не повтаря постъпката си защото не е правилна. Това с бой не става поне ако след него няма разговор и не е гаранция. Не напразно мисля, че боя разгражда а не изгражда. Та реално не ме интересува дали ще го бият, колят или клатят въпроса е да го накажат. Аз искам това да стане по държавен ред ама ако не стане се надявам нещо от по горните да му се случи и да се осъзнае малко.
П.С не ми е на нивото да се занимавам по начин по който ти твърдиш, че искам!!!
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#14 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 27 February 2015 - 05:03 PM

Не може сега да се накаже от държавата , понеже тя сега е в криза ,
съдът е корумпиран и работи като търговско дружество , където има интерес или полит. поръчка .
Прокуратурата и трябва жалба от пострадалите каквато няма , полицията и трябва заповед от съда , и те- така .

Полицията освен това не може да тича по всяко заклано куче , прасе или агне , защото по коледа ще стане матраш .

Основното престъпление е заплахата на момичето със смърт , интересно за това абс.
никой не говори .
Имало е вероятност да убие и момичето , или най-малкото то да получи психически увреждания , вероятно ги е получило .

По моите представи роднини и комшии , ако не го съдят , би трябвало да идат кротко при него , и да му искат компенсация 1000 лв за кучето и 4000 лв за заплахата на момичето .
Бой не е безсмислен, но по- ефективно е да му счупят само ръка, и това ще го направи безопасен поне за 1-2г .

Макар, че изглежда налудничаво мн нации практикуват подобно правосъдие и нямат никаква престъпност .

Не може да претендираш яките мъже да го бият , като си як не значи че си глупав , това го прави Батман , или РобинХуд , по- рядко Шварценегер , когато е ядосан , а от жените -Анжелина Джоли .

#15 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 March 2015 - 01:46 PM

Хич не ми се искаше да пиша по темата, но се чувствам малко или много длъжна...
С въпросния човек (Тодор) си разхождаме кучетата в една и съща клетка в парка. Познавам детето му, жена му и кучето му. Него го познавам бегло, но не ми се е виждал лабилен по никакъв начин. Аз също останах очудена, след като разбрах за случилото се.
В началото, когато излезна новината по медийното пространство и аз бях от онези, дето искат "да начукат канчето" на убиеца. Признавам, че когато една история се гледа само от едната страна се получава ефекта на предубедеността... Явно и аз като повечето любители на кучетата намразих този "изверг", като се поставях на мястото на стопаните, чието куче е било убито. Ако недай си Боже някой посегне на моите кучета ще го унищожа!!! ... ... ...
И тогава се сепнах! С какво е по-различен този мой порив от това, което е направил Тодор?
Когато разбрах кой е убиеца на Нера се наложи да се поставя и на негово място.
Знаете ли колко пъти съм се натъквала на пуснати кучета от едри и агресивни породи? Аз съм 50кг женка, която води две мъжки, надути хъскита... Знаете ли колко пъти ми се е преобръщал света за МОИТЕ кучета, от страх, да не бъдат нападнати? Ако стане бой, какво мога да направя?
Ако става въпрос за живота на моите вързани кучета или живота на чуждото, пуснато куче, кое ще избера?
Еми няма да си кривя душата!!! Ще избера да защитя кучетата, които съм отгледала от бебета, тези на които всеки месец от години давам хапчета за обезпаразитяване, капя ги за буби, лекувам ги и ги храня, но най-вече тези, които обичам като собствени деца!
Дали ще отнема живот, за да защитя моите кучета? Отговора е положителен... колкото и да не ми се харесва.

Не знам какво се е случило между стопаните на Нера и Тодор. Знам само, че Нера е била пусната (нещо, което в Пловдивска община е нарушение и подлежи на занкция). Знам само, че се е случило най-ужасното и ме боли за горкото хайванче. Ние носим отговорност за нашите любимци, а те плащат нашите грешки...
Знам също така, че историята има ПРЕДистория. В това съм сигурна!

Нека Тодор да си поеме последсвията, да плати глоба и да излежи присъда, както съда прецени. Но с спечелването на битката няма да спечелим войната. До това може би нямаше да се стигне, ако се спазват първо наредбите, за да не играят законите.

Мир на праха на Нера, нека тича волно в рая за кучета!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#16 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2015 - 02:14 PM

И мен ме възмущава нехайство на стопани. Кучкари понякога ставят свойте кучета даже над децата. Пускат ги и на забележка отговарят че техните кучета почисти и поумни от нашите деца. Никой не иска да застане от страна на хора на които не им приятно че по детски площадки разхождат кучета и лайна не събират. Един пъть детето ми на площадка седеше на пейка и ядеше сладолед. ,на соседна пейка сидеше нафуфърена госпожа и разглеждала лаптопа. Нейното куче просто се разхождаше ,после дойде зад наша пейка и хубаво се изсра,направих забележка на госпожа и получих отговор- "да сте видели табела забранено за кучета",и демонстративно продолжи да щрака на лаптопа..Значи без табела "Забранено за кучета"децки площадки и градинки е туалетни за кучета. Нямаме елементарно уважение към други хора ,пускаме ги без да се замисляме. А найжалко че за наше нехайство страдат животинки ,за чиято безопасность отговаряме ние.,затова ги тровят,ритат и убиват.
Имам си японский хин и лайна събирам ,и на къшка го водя да не изцапа някой човек и пазя да не ухапа ,в игра, някое детенце. Нали искате някой да ви уважава ,нели редно и вие да уважавате човека отстреща. -
Не оправдавам убиеца,това може да направи само извратен човек,колко то и де,но да забиеш брадва в животно ,не мога да го обясня.

#17 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 03 March 2015 - 05:09 PM

Ненормален е .
Тодор не е бил в животозастрашаваща ситуация , не е бил в афект и е имал много вариянти за действие .
Трябвало е да удари кучето с дръжката , да го удари с тъпото по главата , можел е да ги разрита с крак ...

Да избереш мигновенно този вариант, определено е готов убиец ,
и мястото му е на бойното поле в Либия, или при викингите от едно време, но не и по улиците в мирен град .
Такива като него винаги съм умирал от кеф като го видя изправен срещу такъв като него,
и с подобно оръжие ,...как омеква .
Начи пред едно дете да се правиш на Батман , и то мъж голям ...

#18 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 03 March 2015 - 06:43 PM

Съгласна съм, че стопаните на Нера са нямали право да си пускат кучето но това важи и за кучето на Тодор, което също е било пуснато. Аз имам НОК и ми е трудно да се справям със свободно шляещите се кучета. Моята знае да не обръща внимание на другите, да не ги лае и да не ги гледа но и това не помага когато пуснатото куче не е добронамерено.. Въпреки всичко не бих посегнала на живота на другото куче ако този на моята хубостница не е в опасност. Щом си взимаш куче трябва да си наясно, че това не е плюшена играчка и ще има спречквания с други кучета.
Лошото е, че стопаните на малки породи си пускат кучетата под претекста "то мойто е малко нищо не може да направи" , стопаните на голдъни и лабрадори пък имат за претекст "тази порода са много дружелюбни никога нищо няма да направят", а стопаните на по едри кучета като ротвайлер, догота и немци ползват претекста "мойто е добро не зависи от породата а от обучението" . Следователно всички прекрачват закона. Еми представете си какво се случва когато дотича някакво, каквото и да е куче, което поради ред причини не се хареса с моето.. Да точно ще се сбият. Обаче не бих вдигнала брадва още повече ако вече сме ги разтървали. Те и децата се бият ама не ходим да убиваме на другия детето нали?
Обичам си кучето страшно много и бих убила за нея, но само ако има опасност за живота й. И под опасност нямам в предвид да се хапят и лаят с някое куче, а реално да е захапана здраво и другото да не я пуска. Е ми да ще го убия щом е на живот и смърт да умира злобното. Ама да ходиш с брадва и да заплашваш и момичето си е пълна лудост. Не мисля, че е била ситуация на живот и смърт. Следователно не е постъпил правилно.
Колкото до това кой си събира фекалиите на кучето предполагам има друга тема.
Да вметна само, че винаги ми е било по трудно да се оправям със стопаните на по малките кучета и със самите им кучета. Няма да забравя как един грозноват пудел ни нападна докато вървяхме към парка (кучето ми беше на повод без намордник). Стана страшно грозна гледка моята беше върху него а той отдолу се мяташе. Всичко изглеждаше все едно моето куче е захапало пудела и го мята на ляво надясно. Всички крещяха стопаните на пудела ме обиждаха а аз дърпах повода и главата на кучето за да ги разделя. В едно от дръпванията главата на кучето ми и предните й лапи останаха във въздуха а на носа й висеше проклетия пудел. Стопаните се намесиха и си ДРЪПНАХА кучето като допълнително съдраха носа на моето куче. Дори не ми се извиниха само предупредиха да съм се радвала, че не било обратното защото съм щяла да пострадам. Идеше ми да ги смажа и кучето им и тях. Е благодарение на полицията вече не си пускат кучето а на мен ми платиха прегледите при лекаря и всички лекарства като накрая ми се извиниха. Не ми беше приятно да гледам кучето си да кърви и да скимти но знам, че тези неща се случват и не смятам, че решението е да вадя брадва.
Затова и съм срещу Тодор защото е отнел живот без неговия да е бил пряко застрашен. Дано да получи някакво наказание и като цяло дано случая да има някаква развръзка.
MiSS KiSS сигурно има предистория но не съм сигурна, че е толкова лоша колкото да бъде нужно отнемането на живота на догото.
Подкрепям emilvr. За мен този тип е опасен още повече, че е заплашил с убийство и стопанката, а това си е сериозна заплаха.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#19 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 March 2015 - 06:56 PM

И аз бих искала той да понесе отговорность ,но как? Нали някой трябва да подаде жалба.Аз не съм чела такова. Подписах петиция,но какво ще помогне тя? Стопани на убито куче трябва да го съдят.

#20 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 03 March 2015 - 07:34 PM

За съжаление ние само може да подпишем петицията и да се надяваме стопаните да го осъдят. Аз очаквах всички да са потресени от случилото се но видиш ли всички се захващат само за това, че Нера била пусната, като игнорират това, че неговото куче също е щъкало пуснато. Сякаш остават на заден план колко жестоко е забил брадвата в гърба на клетото куче пред очите на стопанката и наглостта и злобата му да си позволи да заплашил със смърт уплашеното момиче. И май всичко ще се забрави и нищо няма да се направи.
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни